2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Herkes bir anda çöp olmuş yine. Takım için de, hoca için de, oyuncular için de konuşmak için henüz erken. Beğensen de beğenmesen de 30 maçta 22 galibiyet alıp 4 kez kaybetmiş bir teknik adam var. Yeni teknik adam getirilince 30/30 yapacağına falan mı inanılıyor ben anlamadım.
Ha diğer yandan; çok kritik bir derbi maçını uzatmalarla birlikte 105 dakikada 1 şut ile tamamladık sanırım. Ben de bunu kabullenemiyorum. Resmen fiyasko !

Herkes bir anda çöp olmuş yine. Takım için de, hoca için de, oyuncular için de konuşmak için henüz erken. Beğensen de beğenmesen de 30 maçta 22 galibiyet alıp 4 kez kaybetmiş bir teknik adam var. Yeni teknik adam getirilince 30/30 yapacağına falan mı inanılıyor ben anlamadım.
Ha diğer yandan; çok kritik bir derbi maçını uzatmalarla birlikte 105 dakikada 1 şut ile tamamladık sanırım. Ben de bunu kabullenemiyorum. Resmen fiyasko !
Aslinda olay basit orta sahada tek savasan adam Torreira, hele Oliveira cok kötü günündeyse orta saha pamuk gibi oluyor.

Torreira, Oliveira, Mertens karsida Haciahmetovic, Gedson, Salih eger orta sahayi eline alamassan hic bir maci kazanamassin.
Böyle maclarda Berkan, Torreira yapip önlerine Mertens veya Oliveira koymak gerekiyo.

Aslinda olay basit orta sahada tek savasan adam Torreira, hele Oliveira cok kötü günündeyse orta saha pamuk gibi oluyor.

Torreira, Oliveira, Mertens karsida Haciahmetovic, Gedson, Salih eger orta sahayi eline alamassan hic bir maci kazanamassin.
Böyle maclarda Berkan, Torreira yapip önlerine Mertens veya Oliveira koymak gerekiyo.
Bunlari biz goruyoruz Okan hoca gormuyor.
Mertens ilk 25dk sonra yok.Mertens ikinci yarida alsa Midtjso Koysa Olivierada Icardi arkasina koysa golu yemezdik netdiyorum.

Baris Alper kimdir ya biri açiklasin Galatasarayı kurtarcak adam Baris alpermidir?

2 1 yeniginiz Baris Alper giriyor Gomis yine girmedi.Biri demiski yukarda Zaniolo oyuna dahil edicem diye maç gitti ?mac zaten 2 1 olmus senin yedek klubunden skor degistiricek duzeyde seviyede 2 topcu var Zaniolo ve Gomis.

Baris mi Yunusmu ? Sana mac kazandiricak şunlara verilen sansi Yusufa vermedi.
Okan Buruk Galatasaray kalibresinde takima olmaz.
Takim kalitesi ile gidiyor ,kimse bunu gördüğü halde dile getiremiyor.
Cok iyi Hoca olsa Yusufu Takima sokardi,Yunusa ritim kazandirirdi,Leo yu bu kadar uzun zamandir 10 15 dk topcusu yapmazdi.KazimCan nerede kardesim ? Yedek klubesindeki herkes dökülüyor yahu 13 14 adamla oynuyoruz ayiptir.

Baris Alper girince heycanlanan varmi ?Yunus girince heycanlanan varmi 100kisi izledik kimse hadi oglum sen atar yaparsin demedi.

100 kisi cikar mertens'i , oliviera'yi diye haykirdi gol yedik bizim gibi izliyordu Okan Hoca ve Muhtesem Staffı

Su yazdiklarimin 1 tanesine yalan konusuyorsun diyen olamaz.

Bu takim yine inansin Sampiyon olur zora girdigimiz her macta kaybettik hepsindede Klubedeki ekibin hatalari yüzünden ister kabul edin ister etmeyin .

Bu gördüklerimi Yönetimin Gördügüne eminim ,Yönetim Okan Buraga inaniyor olsa Bu maç öncesi bütün Takimdaki oyunculara ve Suyun karşı tarafina Biz Hocamiza güveniyoruz Sözlesme uzattip takima hocaya güven mesaji verirdi Hocanin sözlemeside 5 mac sonra bitiyor.Rekorlar kırmışızya neden uzatmiyor yönetim ???

Seneye Icardi bak Hoca burda mesajini verirdi,Gelecek Oyunculara Hocamiza güveniyoruz haberiniz olsun mesaji verilirdi.

Yönetimde Okan Buruk sampiyon yapamaz ise yollicak kimse bunun farkinda degilmi?

Son düzenleme:
Bunlari biz goruyoruz Okan hoca gormuyor.
Mertens ilk 25dk sonra yok.Mertens ikinci yarida alsa Midtjso Koysa Olivierada Icardi arkasina koysa golu yemezdik netdiyorum.

Baris Alper kimdir ya biri açiklasin Galatasarayı kurtarcak adam Baris alpermidir?

2 1 yeniginiz Baris Alper giriyor Gomis yine girmedi.Biri demiski yukarda Zaniolo oyuna dahil edicem diye maç gitti ?mac zaten 2 1 olmus senin yedek klubunden skor degistiricek duzeyde seviyede 2 topcu var Zaniolo ve Gomis.

Baris mi Yunusmu ? Sana mac kazandiricak şunlara verilen sansi Yusufa vermedi.
Okan Buruk Galatasaray kalibresinde takima olmaz.
Takim kalitesi ile gidiyor ,kimse bunu gördüğü halde dile getiremiyor.
Cok iyi Hoca olsa Yusufu Takima sokardi,Yunusa ritim kazandirirdi,Leo yu bu kadar uzun zamandir 10 15 dk topcusu yapmazdi.KazimCan nerede kardesim ? Yedek klubesindeki herkes dökülüyor yahu 13 14 adamla oynuyoruz ayiptir.

Baris Alper girince heycanlanan varmi ?Yunus girince heycanlanan varmi 100kisi izledik kimse hadi oglum sen atar yaparsin demedi.

100 kisi cikar mertens'i , oliviera'yi diye haykirdi gol yedik bizim gibi izliyordu Okan Hoca ve Muhtesem Staffı

Su yazdiklarimin 1 tanesine yalan konusuyorsun diyen olamaz.

Bu takim yine inansin Sampiyon olur zora girdigimiz her macta kaybettik hepsindede Klubedeki ekibin hatalari yüzünden ister kabul edin ister etmeyin .

Bu gördüklerimi Yönetimin Gördügüne eminim ,Yönetim Okan Buraga inaniyor olsa Bu maç öncesi bütün Takimdaki oyunculara ve Suyun karşı tarafina Biz Hocamiza güveniyoruz Sözlesme uzattip takima hocaya güven mesaji verirdi Hocanin sözlemeside 5 mac sonra bitiyor.Rekorlar kırmışızya neden uzatmiyor yönetim ???

Seneye Icardi bak Hoca burda mesajini verirdi,Gelecek Oyunculara Hocamiza güveniyoruz haberiniz olsun mesaji verilirdi.

Yönetimde Okan Buruk sampiyon yapamaz ise yollicak kimse bunun farkinda degilmi?

Okan Burugun elbet hatalari var ama asla gönderilsin, yabanci Hoca gelsin vesaire bu tarz yorumlara katilmiyorum.

Bu arkadaslara soruyorum Jürgen Klopp en iyi teknik direktörlerden bu sene kacinci sirada Liverpool?
Gecen sene Milani sampiyon yapmis Pioli bu sene 5. sirada

Sezon sonuna gelince bazı şeyleri anlaması gerekiyor artık Okan Hocanında.. Mertens gözüken o ki yaş dolayısıyla kaldıramıyor artık iç sahada idare ediyor ama zor maçları ve deplasman maçlarında biraz fazla zorlanıyor. Dün zaniolo hamlesinde geç kaldı bence ve sergio 30. Dakikadan beri resmen sahada bağırdı beni çıkart diye oraya hemen ilk yarı sonunda hamleyi yapması gerekiyordu midjo ile. Eskiden kazanan kadroyu bozup rakibe göre sahaya çıkma anlayışı vardı hocada ancak baskılardan yada basından dolayı etkilendi ve bu rakibe göre kadro alışkanlığını bıraktı gibi. Kadrolara baktığımızda beşiktaş'ın ortasahasına karşı çok büyük üstünlük sağlayabilirdik teknik olarak ancak fiziki açıdan mücadele edecek 3. Oyuncumuz midjo ile çıkabilirdi mertens' i keserek. Benim bile bu futbol bilgimle sergio ortasahada mücadele etmiyor mertens kötü durumda teknik adam sergio'yu mertens yerine koyup arkayı midjo torreira yapabilirdi.. Ayrıca artık sam ile olmuyor çok belli etti. İleride sağda barış yada yunus'u oynatmak bize zarar veriyor diye sam ile oynamaya çalışıyoruz ancak sam'in oynaması bize daha fazla zarar veriyor. Bir çift sözde yerli oyuncularımıza etmek istiyorum yani son top paslarında bu kadar mı geliştirmezsiniz kendinizi? Kerem icardi'nin önüne kaç pozisyonda 1 top atamadı, barış zaniolo bomboş koşarken önüne bırakamadı. Her türlü şampiyon olacağız ama sezonun geri kalanında böyle çıkması gerekiyor okan hocanın artık benim haddime değil ama..
Muslera boey nelsson abdu dubois torreira sergio barış (yunus) kerem mertens(zaniolo) icardi
Yukarıda yazdığım gibi deplasman maçlarında mücadele için midjo hamlesi yapılabilir. Yaşım 35 hayata gözlerimi sarı kırmızı açmış bir adamım ve hayatımda şampiyonluk kaybetmedim kaybedeceğimizide düşünmüyorum. Önümüzdeki 3 maçın 3ünüde alınca olay biter.

Sezon sonuna gelince bazı şeyleri anlaması gerekiyor artık Okan Hocanında.. Mertens gözüken o ki yaş dolayısıyla kaldıramıyor artık iç sahada idare ediyor ama zor maçları ve deplasman maçlarında biraz fazla zorlanıyor. Dün zaniolo hamlesinde geç kaldı bence ve sergio 30. Dakikadan beri resmen sahada bağırdı beni çıkart diye oraya hemen ilk yarı sonunda hamleyi yapması gerekiyordu midjo ile. Eskiden kazanan kadroyu bozup rakibe göre sahaya çıkma anlayışı vardı hocada ancak baskılardan yada basından dolayı etkilendi ve bu rakibe göre kadro alışkanlığını bıraktı gibi. Kadrolara baktığımızda beşiktaş'ın ortasahasına karşı çok büyük üstünlük sağlayabilirdik teknik olarak ancak fiziki açıdan mücadele edecek 3. Oyuncumuz midjo ile çıkabilirdi mertens' i keserek. Benim bile bu futbol bilgimle sergio ortasahada mücadele etmiyor mertens kötü durumda teknik adam sergio'yu mertens yerine koyup arkayı midjo torreira yapabilirdi.. Ayrıca artık sam ile olmuyor çok belli etti. İleride sağda barış yada yunus'u oynatmak bize zarar veriyor diye sam ile oynamaya çalışıyoruz ancak sam'in oynaması bize daha fazla zarar veriyor. Bir çift sözde yerli oyuncularımıza etmek istiyorum yani son top paslarında bu kadar mı geliştirmezsiniz kendinizi? Kerem icardi'nin önüne kaç pozisyonda 1 top atamadı, barış zaniolo bomboş koşarken önüne bırakamadı. Her türlü şampiyon olacağız ama sezonun geri kalanında böyle çıkması gerekiyor okan hocanın artık benim haddime değil ama..
Muslera boey nelsson abdu dubois torreira sergio barış (yunus) kerem mertens(zaniolo) icardi
Yukarıda yazdığım gibi deplasman maçlarında mücadele için midjo hamlesi yapılabilir. Yaşım 35 hayata gözlerimi sarı kırmızı açmış bir adamım ve hayatımda şampiyonluk kaybetmedim kaybedeceğimizide düşünmüyorum. Önümüzdeki 3 maçın 3ünüde alınca olay biter.
Haklisin ama Mertens öyle bir oyuncuku sahada gözükmez ama ceza sahasindan bi sut ceker gol olur keza Oliveirada öyle o yüzden gec cikardi.
Basin toplantisindada söyledi zaten oyuncularin ikinci yari daha iyi oynamasini bekledim diye ama olmadi.
Okan Hoca hatalarindan ders cikaran bir insan bu mactada yaptigi hatalardan illaki ders cikarir.

Surada 5 mac kaldi 3 mac kendi sahamizda artik su 5 mac full destek vermemiz lazim ve sampiyon olmamiz gerek yüzdük yüzdük kuyruguna geldik.

Sunuda söylemeden gecmeyecegim herkes en iyi kadro Galatasarayda diyor ama bizim sezon basindan beri sol beksiz oynuyoruz yani Masuaku, Alioski, Ferdi, Luan Peres bunlarin hepsi bizim sol beklerden daha iyi...

2015, 2018 ve 2019'da da şampiyon olduk. Sonucunda Avrupa'da takriben son 50 maçta 10 galibiyet alabildik; ki galibiyetlerin neredeyse yarıdan fazlasını da küme düşen Göztepe'nin savunma hattı ve Bafetimbi Gomis üzerinden kış sonunda düşme tehlikesini atlatabilen kadro Uefa Avrupa Ligi ön eleme turuyla gruplar üzerinden alabildi. Mevcut winnerlık algısı Başakşehir'in de şampiyon olabildiği bir lige sıkışıp kaldığında Galatasaray'ın ilk 110 yılıyla bağdaşmıyor diyebilmek mümkün.

Bu kadro Beşiktaş deplasmanında 2008-2009 ve 2012-2013'teki Fenerbahçe deplasmanlarıyla karbon kopya bir performans sergiliyorsa şampiyonluk 1987 şampiyonluğu seviyesinde bir coşku yaratamaz nazarımda. Öncelikle iç sahadaki Fenerbahçe maçı, sonrasında ise gelecek sezon Avrupa performansıyla bütün bir hikaye zorunluluk artık.

Okan hoca biraz daha taktik esneklik gösterse mudahalelerde geç kalıyor. Aynı planlama oynuyoruz sürekli. Konya Basaksehir ve Beşiktaş maçında golün geleceği belliydi savunma göbeği açık veriyordu Kaan'ı alıp orayı doldurabilirdi.

Dünkü maç büyük hayal kırıklığı oldu nazarımda. Rahat bir galibiyet bekliyordum ama artık geçti, gitti. Önümüzdeki 5 maça futbolcularda en az taraftarlar kadar motive olmalı. 5te 5 yapıp şampiyon olacaz inşallah. Adekugbede ısrar etmenin doğru olmadığı, berkanın arada bir sahaya atılması gerektiği dün net şekilde ortaya çıktı. Daha Kaan var, orta sahada değerlendirilebilirdi. Bu takım şampiyon olmayı en çok hak eden takım, hak eden şampiyon olacak inşallah. Herkese gerektiği gibi cevap verilecek.

Okan hocanın ilk 45 dk sonrasında, bireysel performanslar hususunda reaksiyon beklemesini, hele ki - adekugbe hariç- bu kadar cvleri yüksek oyunculara da sahipken çok iyi anlayabilirim.

50. dk sonrası, Bjk’nin hücum yoğunluğundan ziyade daha cok tarafımızca yaptığımız arka arkaya bireysel hatalarla birlikte, tutkal görevi görebilecek ve o anlarda rahat nefes aldıracak adekugbe - dubois | sergio - berkan değişiklerinde de geç kalmasını bir o kadar anlayamam.

Hala avantajlı konumdayken, maç maç ilerlemek en doğrusu. Fakat tez canlılık yapmadan ve şunu söylemeden de duramayacağım; Vodafone’daki mini Bjk serisi gibi, kendi evimizde en son 2014’te Fb galibiyeti almışken, artık bir süre böyle kötü derbi karnelerini pek aza indirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Vodafone arena bir sene daha atmışken, umuyorum ki 23. şampiyonluk içerdeki Fb maçı galibiyeti ile taçlandırılır.

Gedson’u sezonun diger maclarinda izleseydin Burak Elmas’a sovmek yerine tesekkur ederdin.Bugun top oynadi diye basimiza Modric yapmayin su soytariyi.

20-21 şampiyonluğunun gitmesine sebep olan herifi sırf bize gelmek için deli taklidi yaptı diye kral yaptılar başımıza. Vallahi bir acayipler, herif Galatasaray'a karşı oynuyor topunu o kadar. ligin kalan kısmında şu performansın 10'da 1'ini bile vermeyecek. Allah Burak elmas'tan razı olsun bu herifi almadığı için.

Karagümrük maçına kadar liderin 8 puan gerisine düşen Okan buruk, 67 yıllık ligin rekorlarını kıran Okan Buruk, farktan dönüp rakibine 2 maç + ikili averaj farkı atan Okan buruk. Konya'ya kaybettiği maçtan sonra müthiş reaksiyon verip 3 haftada 12 gol atıp sadece 1 gol yiyen yine Okan Buruk. Şu iki haftadır yaşanan puan kayıplarının acısını çıkarıp Fener maçında kupayı kaldıracak olan da Okan Buruk. Aksini düşünen, hocaya boş anticilik oynayanlar ağlayarak günlüğüne yazabilir. Boş anticilik yapanlar sevinmesin hocam şampiyonluğa, gönlünüz nasıl rahat edecek yav şampiyonluğa sevinirken çok merak ediyorum harbiden. ayıp valla çok ayıp. size, temmuz'da tomarla transfer yapmasına rağmen Kasım ayında gemiyi Ocak ayına kadar hasarsız yanaştıracağız diyen, gelişim-yapılanma dediği yerde oynarak gelişemiyorsak değişerek gelisecegiz diyip aklımızla alay edenler layık. Yaptiginiz şımarıklıktan fazlası değil. 3.5 puan öndeyiz ligin bitmesine 5 hafta kalmış. Galatasaray böyle bir ortamda daha önce hiç şampiyonluk verdi mi? görgüsüzlük etmeyin, ilk kez mi şampiyonluk yasayacaksiniz ya?

05-06, Ligin bitmesine 4 hafta kala Kadıköy'de 4-0 yenilip, o maç resmen psikolojik olarak tecavüze uğrayıp sezon sonunda kupayı alan biziz.

11-12'de, o muhteşem belki de Galatasaray tarihinin en dominant kadrosuyla, en dominant oyunuyla süper finalde sadece 2 galibiyet alabilen ve şampiyonluğu puan farkına rağmen Kadıköy'e bırakan, o ortamda şampiyonluk alan yine biziz.

14-15'te, son düzlükte Trabzonspor'a maç verip 4 puan geriye düşmesine rağmen oradan dönüp 1-0'larla şampiyonluk alan biziz.

17-18'de, yine son düzlükte Gençlerbirliği'ne 90. dakikada gol yiyip kaybederek liderliği kaptıran ve kalan 5 maçını kazanarak şampiyonluk ipini göğüsleyen biziz.

18-19'u hiç söylemiyorum bile, maç fazlasıyla 11 efsane haliyle 8'de kapanır 18'de sezonunda 8'den dönüp rakibinin kafasına vura vura, döve döve şampiyonluk alan biziz.

Burasi Galatasaray, ilk kez şampiyonluk yasayacakmis gibi görgüsüzlük yapıp saçma sapan anticilik oynamayın. İsin ciddiyetini kavrayın biraz. İte köpeğe, Fenerbahçeli piçlere mahal vermeyin. Takima destek olmak yerine köstek olup bu serefsizleri mutlu etmeyin. Yemin ediyorum taniyamiyorum ya bu Galatasaray taraftarını, iyice fenerbahçelileşmişiz vallahi. Allah kahretsin sosyal medyayı, hep sosyal medya yüzünden bu hale geldi taraftar. Takım lider ama her maç sonu "sad edit" temalı hocam hocam şekli fatih terim editleri izliyoruz, ft'ye dilenenlere şahit oluyoruz. bu taraftar her şeyin en kötüsünü hak ediyor aslında ama neyse, bu taraftara rağmen kulüp bugünlere iyi gelmiş. bi 14 sene şampiyonluk görmeyen vefalı taraftara bakıyorum bide en ufak puan kaybında boş anticilik yapıp ben demiştim diyen bu rezil kepaze heriflere, yazık sadece yazık.