2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Zaman gösterecek doğru mu yanlış mı alınan kararlar. Yerlisi yabancısı uzunu kısası net bir upgrade olmadığı doğru -en azından kağıt üzerinde- gercek parkeye çıkınca belli olur.

Geçen sezon düşük bütçeyle o kadar başarı, verim elde ettik ki bunu daha da arttırmak ne kadar gerçekçi? bir o kadar zor ve riskli. Bunu kabul edip eğer hedef buyuyecekse, bütçeyi anlamlı ölçüde yükseltmek gerekirdi. Kaynağın yoksa aynı bütçeyle şapkadan tavşan çıkarmayı dayatmamak lazım teknik ekip ve yöneticilere.

10-11 iddialı takım var ligde, yerli piyasasında talep enflasyonu var. Avrupa piyasası dar ve kur belli. 2.6 m dan 3m a çıkmak upgrade için anlamlı bir artış sayilmaz. Aaron Harrison'a ödenecek meblağ cabası.

Kısaca Ndour Kravish'i bile vb. arayabiliriz bütçen kısıtlı, oyuncuyu ikna etmek her zaman mümkün olmuyor vs. Beşiktaş gibi kolej kariyeri parlak genç oyuncu riskine girmiyoruz en azından şimdilik.

3m a hem kaliteli yerli hem garanti avrupada oynamış 6/6 yabancı tutturmak zor. Başarılı olma zorunluluğu ilginç tercihlere yol açabilir. 10 üzerinden 7 lik oyuncudan çıkıp 8 lik ama sakatlık riski olan oyuncuyu tercih etmek vb.

Görünen tablo şu ana kadar net hayal kırıklığı. Bütçeyi artırıyoruz hedefleri büyütüyoruz dediğinde 500-600 bin dolar artırıyorsan ve bunun da yeterli bir artış olduğuna kendini ikna ediyorsan. bence bu net şekilde hikaye.. Yerli konusu çok önemliydi çuvallandı. Üstüne rakiplerin ciddi hamleler yaparken bence sen net şekilde geridesin.

Hedefimiz ligde ve CL'de final diyorsan ona göre hamleler yapmalıydın. Şu ana kadar yapılan hamleler bence bahsedilen hedefle uyumlu değil.

Eğer sağlıklıysa morgan hem kravish hem ndour ikisindende çok çok daha iyi oyuncu sakatlığı ne bilmiyorum ama muhtemelen sağlık raporlarını inceleyip almışlardır lasme de bir sene ceza alıp oynamadı ertesi sene kazan da efsane oynadı hemen hemende aynı yaşta ara vermişlerdi aldığı ücret yüksek değilse alınabilecek bir risk alınan yerlilerde yerlerine alınan oyunculardan kötü olduğunu düşünmüyorum hatta bir Furkan veya Egehandan biri alınırsa ve kalan 3 yabancı transferi iyi oyuncular olursa hem lig hem Avrupa’da sonuna kadar kovalarız

3 numaraya keşke Mateusz Ponitka’yı alabilsek. Euroleague’den kontrat beklediği kesin ama Türkiye ile bağları var ve doğru bir yapılanmaya eğer Euroleague’den istediğini alamazsa neden gelmesin?

3 numaraya keşke Mateusz Ponitka’yı alabilsek. Euroleague’den kontrat beklediği kesin ama Türkiye ile bağları var ve doğru bir yapılanmaya eğer Euroleague’den istediğini alamazsa neden gelmesin?

Muhtemelen EL yapar herhalde Baskona ve Bayernin ilgisi var deniyordu Türkiye yaparsa da önceliği KSK olur adamın Mavişehirde evi var deniyor 😀. Profesyonel oyuncu neticede ama yakın tekliflerde KSKyi tercih eder büyük olasılık

Muhtemelen EL yapar herhalde Baskona ve Bayernin ilgisi var deniyordu Türkiye yaparsa da önceliği KSK olur adamın Mavişehirde evi var deniyor 😀. Profesyonel oyuncu neticede ama yakın tekliflerde KSKyi tercih eder büyük olasılık
Hocam Mavişehir’deki evini satar, Florya’da, Ataköy’de ev alır :) Belki de Polonya’da yaşadığımdan olsa gerek; ayrı bir sempatim var Mateusz’a ve gerçekten de bizim takıma cuk diye oturur hem karakteri hem oyunculuğu ile.

Hocam Mavişehir’deki evini satar, Florya’da, Ataköy’de ev alır :) Belki de Polonya’da yaşadığımdan olsa gerek; ayrı bir sempatim var Mateusz’a ve gerçekten de bizim takıma cuk diye oturur hem karakteri hem oyunculuğu ile.

Arada geliyor anladığım kadarı ile kalmaya Karşıyakayi özelikle seviyor gibi 😀 . Zaten Baskonia ve Baywrn'in ilgiisi var deniyor.Yuksek ve orta-ust bütçeli takımlar hamleler yaptı da orta-alt ve düşük bütçeli takımlara pek sıra gelmedi henüz daha onlar da tercihlerini yapacak da kalan olursa düşecek bize

Forumda herhangi bir kaynağın yada habercinin adini vererek yorum yapmak yasak mı bilmiyorum ancak; Hakan Gültekin Twitter'da Freeman'a teklif yapıldı ve beklemeye geçildi diyor. Bilgisi olan veya olması durumunda neler olur tahmini yorumu olanlar varsa dinleyelim. Heyecanlandıran birisi...

Forumda herhangi bir kaynağın yada habercinin adini vererek yorum yapmak yasak mı bilmiyorum ancak; Hakan Gültekin Twitter'da Freeman'a teklif yapıldı ve beklemeye geçildi diyor. Bilgisi olan veya olması durumunda neler olur tahmini yorumu olanlar varsa dinleyelim. Heyecanlandıran birisi...

Doğru haber mi, güvenilir mi bilmiyorum ama eğer doğru ise geçen seneki yapının devamı demektir bu. Bost-Melo-Canaan da undersize idi olası Bost-Ennis-Freeman da undersize kalır. 3 numara için demek ki DAP düşünülüyor ki daha uzun bir isim tercih edilmiyor. Hayırlısı bakalım...

Şimdi bir baktım da tahminle/temenni arasında şeyler yazıyor bence

Cem Karaca’nın şarkısında geçen sözleri hatırlıyorum her sezon başı.. Sanki bizim takım için yazılmış:
“Yol dediğin yol gibi
Ulaşmalı bir yere
Biz dön baba dönelim
Geliyoz aynı yere
Bu döngü kısır döngü
Başı var da sonu yok
Dönüyom dönemiyom
Sonunda bir çıkış yok”

Morgan sağlıklı dönerse, Yunus Emre gerekli katkıyı verirse, Mahir faul problemine girmezse, balık kavağa çıkarsa vs. Yine bir sürü risk, yine bir sürü kumar. Şans yüzümüze gülüp tutarsa da “demek ki bu kadar bütçe yeterli, fazlasına gerek yok” diyebilmek için hazırda bekleyen vasat sevici zihniyet. Bazı şeyler değişmiyor. Evet evet hedef Euroleague!

Valla yerlileri bir kenara bırakırsak ben yabancı özelinde gidilen seçimlerden memnunum. Morgan KSK'deki gibi gelecekse 6. yabancı için gayet iyi tercih gibi duruyor ama ana plandaki yabancı seçimleri bana oldukça mantıklı geliyor. Bost'u tuttuğumuzu varsayıyorum. Ennis 1,5 numara için hem çok iyi savunmacı hem çok iyi skorer aynı zamanda ikincil top yönlendirici. Keza Floyd'u da Pana'ya geldiği dönemden beri takip ediyorum bence bizim için iyi bir oyuncu.

Sıkıntı şurda giden oyuncular öyle aman aman bir para almadığı için bütçede de öyle kayda değer bir artış olmayacak. Petrusev evet hücum tarafı çok kuvvetli ama bu adamla savunma yapabilmek imkansızdan daha öte bir şey. Öyle olmasaydı Ergin Ataman gibi hücum potansiyeli yüksek oyuncuları seven bir koç sezonun bir bölümünden itibaren tamamen kesik atmazdı. Artık savunma gücünü sadece adam adama savunmadaki başarı değil özellikle uzunların kısalar karşısında kalabilmesi belirliyor ki bence iyi bir Morgan ve Floyd switch savunmasına gayet uygun isimler.

Hedefleri büyütüp, üstüne bütçeyi de arttıracağız diyen bir kulübün bir önceki sezona göre daha kötü kadro kurma hakkı yok bence kardeşim. Ezeli rakibimizin çöpüyle, son 1.5 senesini rehabilitasyon merkezinde geçiren birini transferinden açıkçası memnun değilim. Sonuçta Denizli Merkezefendispor değiliz, Galatasaray camiasına, hedeflerine yakışacak hamleler yapmadık. Olması gereken, geçtiğimiz seneki kadrodan ayrılan parçaların yerine daha kalitelisi gelmesi ancak bütçeyi ve hedefi sözde yükseltip, hem yerli hemde yabancı oyuncularda gelenin gideni aratacağı bir rotasyondan da çoğu kişinin memnun olmadığını düşünüyorum. Yapılan transferleri geçtim, konuşulan isimlerden de birinin ' aaa bu adam nasıl bize gelir, süper efsane, takımın sayı yükünü çeker, yıldızımız olur, uçar kaçar' diyeceğim bir isim yok. Heyecansız beklenti içindeyiz resmen. Tek avuntumuz Boost' un kalması şu an. O da kalırsa.

Son düzenleme:
Hedefleri büyütüp, üstüne bütçeyi de arttıracağız diyen bir kulübün bir önceki sezona göre daha kötü kadro kurma hakkı yok bence kardeşim. Ezeli rakibimizin çöpüyle, son 1.5 senesini rehabilitasyon merkezinde geçiren birini transferinden açıkçası memnun değilim. Sonuçta Denizli Merkezefendispor değiliz, Galatasaray camiasına, hedeflerine yakışacak hamleler yapmadık.

Burası ayrı bir konu. Ben eldeki bütçeye göre yorum yaptım.