2022 EuroBasket

Şampiyonluk favoriniz ?

• Almanya

Oy: 3 20.0%
  • Fransa

Oy: 1 6.7%
  • İspanya

• İtalya

Oy: 0 0.0%
  • Litvanya

• Sırbistan

Oy: 5 33.3%
  • Slovenya

Oy: 3 20.0%
  • Türkiye

• Yunanistan

• DİĞER (Belirtiniz.)

• Kullanılan toplam oy
    15
  • Anket kapatılmış .
Her şey ''adamlarla çocukların ayrıldığı yer ehehühü'' yorumlarından sonra değişti. Bunu diyenlerin takımı ortadan ikiye ayrılırken; bu çocuk adamların olduğu ligde adam oldu. Kalınlaştığı halde bu kadar estetik oynayıp oyununu süper kahraman seviyesine taşıması büyük başarı. Tek başına NBA takımını taşıdığı yetmiyor, tek başına ülkesini de taşıyor sırtında. Süper star.

İtalya, Sırbistan'ı elemek üzere. Başbaşa giden maçta son çeyrekte İtalya farkı açtı. Fransa ve İtalya çeyrek finali zevkli olacaktır...

Vay be. 2 sezon önce sarsari ile karşılaştığımızda dikkatimi çekmişti koçları. hem hırsı ve hem de oyuna dokunuşları çok iyiydi. dün italya maçını izlerken kendisini kenarda görünce çok şaşırmıştım ve şimdi de sırbistanı devirdi. en çok onun adına sevindim.

Vay be. 2 sezon önce sarsari ile karşılaştığımızda dikkatimi çekmişti koçları. hem hırsı ve hem de oyuna dokunuşları çok iyiydi. dün italya maçını izlerken kendisini kenarda görünce çok şaşırmıştım ve şimdi de sırbistanı devirdi. en çok onun adına sevindim.
O dönem çok istemiştim bize gelir mi diye bir maçta gömleği filan parçalamıştı. Baya çılgın bir adam.

Çeyrek Finallerin en güzel maçı bugün Almanya - Yunanistan. Ben Almanların sürpriz yapacağını düşünüyorum uzunları şut sokabilirlerse zaten net kazanırlar. Giannis i dışarı çıkmaya zorlayacakları için Yunanistan savunmasını fena delecekler gibime geliyor.

Finler 15 sayı öne geçtiği maçta, son 14 dakikada falan 40 sayı yiyerek farklı kaybetmiş. İspanya zayıf kadroyla geldi falan diyorsun ama al yarı final yaptılar işte.

Turnuvada beklentiler üstüne çıkıp ev sahibi de olmasıyla favoriler arasına giren Almanya ile turnuvanın en net favorilerinden Yunanistan harika bir maç ortaya koyuyor. İlk yarı Sloukas'ın son saniyedeki inanılmaz üçlüğüyle 61-57 Yunanistan lehine bitti. İlk periyottaki Alman şut fırtınasını kırmıştı Yunanlar ama sonra yine 2 takım da hücumda çabuk açıldı. Bu maç eleme maçları içinde rekor devrelerden biri olabilir skor anlamında. Zaten eurobasket ortalaması rekorunun üstündedir bu turnuva diye düşünüyorum. Özellikle eleme maçlarındaki skorlar eski eurobasketlerle çok alakasız. Yıldız rekoru kırılan bir turnuvadan da bu beklenirdi.