2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Futbol ve diğer branşları tamamen ayrılıp ortak isim, ortak logo, ortak taraftar ama tamamen iki farklı kulüp organizasyonu olarak yola devam edilmesi gerekiyor.

Voleybolu bilmeyen kişileri takıma getirirseniz . O takım tabiki de başarılı olmaz .
Branşlar konusunda resmen Rezilsiniz teşekkürler ...
Tamam takımı eleştirebiliriz ama Kuzeyboru'nun da hakkını yememek gerekir. Normal sezonu havadan 6 puan ve 1 sıra önümüzde bitirmediler. Maçı seyretmişseniz, gayet başarılı bir blok defans kurgusu ve çok başarılı bir alan savunması uyguladılar, ayrıca çok etkili hücumlar yaptılar. Maçı bizden daha çok arzuladılar ve daha konsantre oynadılar. Esasen, denk güçlerin mücadelesi gibi ve çok keyifli rallilere sahne güzel bir maç oldu. Bu nedenle her iki takıma da teşekkür etmek gerekir..
Teknik analize çok girmeden, kısaca göz atarsak, son maçların flaş oyuncusu Logan'ı başarılı bir şekilde durdurdular. Çaprazlara bakarsanız, Logan 24 sayı ve %33 ile hücum ederken, Gaila 34 sayı ve %58 ile hücum etti. Rakibiniz 5 sette 13 blok, siz ise 6 blok ile oynarsanız, 2 seti almak bile başarı. Sadece bu rakamlar, maçın özeti gbi. Esasen artık önümüzdeki sezon kadrosuna bakmak lazım.
Hatırlıyorum da, geçen yıl bu zamanlarda transferle ilgili yaprak kımıldamazken, bu yıl takımın omurgası, iyi oyuncularla daha şimdiden oluşmuş gibi. Sizce yeni kurgu nasıl? Yani Ayçin, İlkin, Yasemin, Alexia, Kalandadze, Timmerman vs transferlerle nasıl bir takım kurulacak? Asıl önemli olan bu.

Erkek-Kadın basketbol ve Erkek-Kadın voleybolda yine kupasız bir sezonu daha geride bıraktık.

Bu seneyi muhtemelen Erkek-Kadın futbol lig şampiyonluğu ve Erkek futbol Süper Kupası ile kapatacağız.

Geçen seneye kıyasla başarılı bir sezon bence ama gelecek seneden başlayarak diğer branşlarda da kupa kazanmamız gerekiyor.

Tamam takımı eleştirebiliriz ama Kuzeyboru'nun da hakkını yememek gerekir. Normal sezonu havadan 6 puan ve 1 sıra önümüzde bitirmediler. Maçı seyretmişseniz, gayet başarılı bir blok defans kurgusu ve çok başarılı bir alan savunması uyguladılar, ayrıca çok etkili hücumlar yaptılar. Maçı bizden daha çok arzuladılar ve daha konsantre oynadılar. Esasen, denk güçlerin mücadelesi gibi ve çok keyifli rallilere sahne güzel bir maç oldu. Bu nedenle her iki takıma da teşekkür etmek gerekir..
Teknik analize çok girmeden, kısaca göz atarsak, son maçların flaş oyuncusu Logan'ı başarılı bir şekilde durdurdular. Çaprazlara bakarsanız, Logan 24 sayı ve %33 ile hücum ederken, Gaila 34 sayı ve %58 ile hücum etti. Rakibiniz 5 sette 13 blok, siz ise 6 blok ile oynarsanız, 2 seti almak bile başarı. Sadece bu rakamlar, maçın özeti gbi. Esasen artık önümüzdeki sezon kadrosuna bakmak lazım.
Hatırlıyorum da, geçen yıl bu zamanlarda transferle ilgili yaprak kımıldamazken, bu yıl takımın omurgası, iyi oyuncularla daha şimdiden oluşmuş gibi. Sizce yeni kurgu nasıl? Yani Ayçin, İlkin, Yasemin, Alexia, Kalandadze, Timmerman vs transferlerle nasıl bir takım kurulacak? Asıl önemli olan bu.
Ben kurulan kadroyu beğendim enerjik ve dengeli bir takım olduk ama takımda 30 yaş üstü bir tecrübe yok. En büyük sorunu bu kadronun. Sadece yabancı smaçör transferi kaldı o bölge için tecrübeli oyuncular öncelik olmalı bence.Her ne kadar senelerdir göz önünde olsa da bu oyuncular daha çok genç bu sorun yönetilebilirse bu kadro lig de ilk 4 Avrupa da şampiyonluk kazanabilir.

Son düzenleme:
Lazovic transferiyle sezonu açınca bu kadar oluyor. Rakip sezon başından bu yana takım.
Değerli kardeşim, belli ki takımı ve ligi yakından takip etmiyorsunuz. Takımımız Lazoviç'i sezon başında değil, sezonun 2 yarısının ortasında yani 3. çeyrekte transfer etti ve sezon sonuna doğru ilk 6'da oynadı. Keşke sezon başında transfer edilebilmiş olsaydı, şu an başka şeyler konuşuyor olurduk ama o dönemde Çin liginde oynuyordu.

Ben kurulan kadroyu beğendim enerjik ve dengeli bir takım olduk ama takımda 30 yaş üstü bir tecrübe yok. En büyük sorunu bu kadronun. Sadece yabancı smaçör transferi kaldı o bölge için tecrübeli oyuncular öncelik olmalı bence.Her ne kadar senelerdir göz önünde olsa da bu oyuncular daha çok genç bu sorun yönetilebilirse bu kadro lig de ilk 4 Avrupa da şampiyonluk kazanabilir.
İyi takım kurulması yönünde önemli bir adım atıldı o kesin. Kalandadze de smaçör olarak düşünüldü. İlk 4'ü zorlayacak takım için yeterli olurmu? Bu konuda emin olamıyorum. Bence Lazovic'in takımda kalmasında yarar var. Özellikle servis karşılamada çok çok iyi. Kalandadze, 2022-2023 Şampiyonlar Ligi'nde en iyi smaçör olarak ödül almasına rağmen, Polonya ligindeki, çok istikrarlı olmayan İstatistikleri, soru işareti uyandırıyor. Sadece dikkatimi çeken, diglerdeki istikrarlı başarısı ama maç, sadece diglerle kazanılmıyor. Bence daha etkili ve istikrarlı smaçör düşünülebilir.
Timmerman alınırsa, hem hücum hem bloklarda çok başarılı. Almanya'da final etaplarında 4 maç 14 sette 14 blok ile en iyi blokör oldu. Her maçta en az 3 blok sayısı ile oynadı. Hücum yüzdesi ise 27/54 ki, %50 iyi bir performans sayılabilir.
Bildiğim kadarı ile, Eylül Akarçeşme de alınıyor. (Nilüfer'in liberosu). Bunlara, bitti gözü ile bakılan Aslıhan Kılıç, Britt Bongaerts ve Yasemin Özel de eklendiğinde, çok iddialı ve ve geniş kaliteli bir kadro oluşuyor gibi görünüyor Tercihlere göre hala daha yabancı transferi için, kontenjanımız olacak gibi.

Piyasada yabancı power smaçör hamlesi neredeyse kalmadı. Belki Martinez olur mu diyorduk o da Rusya’da kaldı. Şuan takıma gelip skor yükünü de çekebilecek bir smaçör sizce var mı?
Smaçörler, genellikle Çaprazın yükünü hafifletir. Taktiksel olarak, çapraz kıskaca alınır ve etkinliğini kaybederse, daha fazla sorumluluk alarak devreye sokulur ve rakibi gafil avlar. Bugün, böyle bir durum oluştu ama bunu kullanamadık. 4 ve 5. setlerde Logan bocalar ve etkinliğini kaybederken, İlkin 4.sette 7de 5 ve 5.sette 2 de 2 yaptı ve bu son 2 sette 0 hata ile oynadı. Takımımız, 5.sette İlkin'i oyuna daha çok sokabilseydi belki durum daha farklı olabilirdi. Ne diyelim, sağlık olsun.
Teknik ekip oyunu daha iyi süzebilip, gerekli taktiksel adımları atabilmeli, hiç olmazsa 2. maçta.

Bir gün önce Ezcabaşı -Fb maçında Hande yi izledim, bugün de bizim arşa çıkardığımız İlkin’i. Arada devasa bir fark var..1.90 lık Hande Vargas’ın servislerini plonjon yaparak karşılarken,iİlkin ise çok daha kolay servislere bütün sezon yaptığı gibi yine manşet getiremedi.Hücumdaki farkı zaten söylemeye gerek yok. Üzülerek söyleyebilirim ki bizim kaldılar diye bayram yaptığımız iİlkin de Ayçin de o takımlarda olsalar ancak Ada germen gibi tek topluk filan süre bulabilirler.Maalesef bizim lig için zirve takımı oyuncusu değiller.Gerçi bizim de zirve amacımız yok. En saçma olan da o zaten. Seneye 4. olurmuyuz onu tartışıyoruz.4. olunca ne oluyor ki?. Senelerce 4. olduk zaten.

Bir gün önce Ezcabaşı -Fb maçında Hande yi izledim, bugün de bizim arşa çıkardığımız İlkin’i. Arada devasa bir fark var..1.90 lık Hande Vargas’ın servislerini plonjon yaparak karşılarken,iİlkin ise çok daha kolay servislere bütün sezon yaptığı gibi yine manşet getiremedi.Hücumdaki farkı zaten söylemeye gerek yok. Üzülerek söyleyebilirim ki bizim kaldılar diye bayram yaptığımız iİlkin de Ayçin de o takımlarda olsalar ancak Ada germen gibi tek topluk filan süre bulabilirler.Maalesef bizim lig için zirve takımı oyuncusu değiller.Gerçi bizim de zirve amacımız yok. En saçma olan da o zaten. Seneye 4. olurmuyuz onu tartışıyoruz.4. olunca ne oluyor ki?. Senelerce 4. olduk zaten.
Zaten en iyimser dördüncü oluruz. Bu takımları geçemeyiz. Onlar gibi kadro kursak da İİkin yedek olur.

Değerli kardeşim, belli ki takımı ve ligi yakından takip etmiyorsunuz. Takımımız Lazoviç'i sezon başında değil, sezonun 2 yarısının ortasında yani 3. çeyrekte transfer etti ve sezon sonuna doğru ilk 6'da oynadı. Keşke sezon başında transfer edilebilmiş olsaydı, şu an başka şeyler konuşuyor olurduk ama o dönemde Çin liginde oynuyordu.
Mete Bey, tüm sürece dair bilgi sahibiyim. Takım olamayan, asgari gereklilikleri yerine getiremeyen bir oyuncu topluluğu vardı. Az çok İlkin Aydın'ın hatrıyla takip ediliyordu demeye getirdim. Yoksa Sırbistan kadın milli voleybol takımı antolojisi gibiyimdir, o noktada müsterih olalım. :)

Vakıf,Eczacı,fener böyle kadrolar kurduğu sürece ve biz de düşük bütçeli yetiştirici kadro kuracağız diye devam edersek,bu branşda kupa alma ihtimalimiz futbolda ŞL kupası alma ihtimalimizden daha az olur.

Vakıf,Eczacı,fener böyle kadrolar kurduğu sürece ve biz de düşük bütçeli yetiştirici kadro kuracağız diye devam edersek,bu branşda kupa alma ihtimalimiz futbolda ŞL kupası alma ihtimalimizden daha az olur.
Her sene 3-4 milyon euro gelir olmadan buraya harcamak bana pek mantıklı gelmiyor. Vakıf ve Eczacı zaten reklam yapıyor ve vergiden düşüyor. Şikeciler iyi sponsorlar bulmasına rağmen her sene zarar yazıyor. Bu böyle gitmez.