2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Adı geçen isimler Mitrovic,Andjusic ve Marjanovic bize seviye atlatacak isimler,ok renkli bir sezon olur hele ki Bobanı ligde görürsek ama bütçe önemli yetecek miyiz nedir limitimiz?

Son düzenleme:
Ortaya atılan üç isimde hiç içe sinecek isimler değil hele ki Marjanovic en son Keanu Reevs'ten dayak yerken görmüştüm :)

Aklı başında olan bir yöneticimiz varsa önce yerli transferi işini çözer, yabancı oyuncu işi nasıl olsa çözülür, daha önümüzde üç ay var ama yerli transferinde geç kalırsak gelecek sezon içinde şimdiden hepimize geçmiş olsun.

Adı geçen isimler Mitrovic,Andjusic ve Marjanovic bize seviye atlatacak isimler,ok renkli bir sezon olur hele ki Bobanı ligde görürsek ama bütçe önemli yetecek miyiz nedir limitimiz?
Acikcasi bu seneki kadroyu tercih ederim. Bu isimlerden sadece Andjusic benim icime kenardan gelecek sutor olarak siner. Tyrus yerine dusunulebilir. Tabii oynadigi pozisyonda yabanci olarak bir cok secenek var sadece biraz scouting yapmak gerekiyor.

Mitrovic`in cok ekstrasi oldugunu dusunmuyorum rol oyuncusu olur ama Sadikli bir takimdan cikip Mitrovice gecmek takima sinif atlatmaz bence geri goturur.

Marjanovic konusunda da sanirim ders almadik uzun sure oynamayan oyunculara yoneliyoruz. Prime`ini bile tartirisirim ama su an bence tartismaya gerek yok uzak durmali, lig dusen Antep`in pivotu Egbunu`yu bile dusunebilirim, bizim ligimiz dinamiklerini bilmeyen bir transfer olur.

Bu oyunculara gideceksek Avatar`imdaki eski hocamiza donelim kendisi lig dinamiklerini de iyi biliyor.

Zamaninda baska takimlarin buldugu Trent Frazier, Caleb Homesley hatta Scottie Wilbekin gibi avrupaya yeni adim atacak oyuncular yada butceyi artiracagiz yoksa gorup gorebilecegimiz en iyi senemiz bu sene olacaktir.

Çok fazla ''vic-ovic'' ismi görünce aklıma 2008-2009 takımı (M.Gurovic, A.Zizic) geliyor aklıma, transfer konusunda da Mitrovic hocaya güvenmek gerekli, oyun şablonuna göre adamlar alacaktır bütçe dahilinde.

Çok fazla ''vic-ovic'' ismi görünce aklıma 2008-2009 takımı (M.Gurovic, A.Zizic) geliyor aklıma, transfer konusunda da Mitrovic hocaya güvenmek gerekli, oyun şablonuna göre adamlar alacaktır bütçe dahilinde.
O kadro muazzam kadroydu Hertürlü savaşıcak pis işleri yapıcak kavgadan kaçmıcak kadro vardı..

Takımın başındaki muhterem değil savaşmak ,İlk Ses olsa Gemiyi terk edicek korkaklıkda becerisizlikde olduğu için kadro başarısız oldu.

Ülkerin bize sus payındaki diretmesidir Murat Özyer malesef

O kadro muazzam kadroydu Hertürlü savaşıcak pis işleri yapıcak kavgadan kaçmıcak kadro vardı..

Takımın başındaki muhterem değil savaşmak ,İlk Ses olsa Gemiyi terk edicek korkaklıkda becerisizlikde olduğu için kadro başarısız oldu.

Ülkerin bize sus payındaki diretmesidir Murat Özyer malesef
Kadro muazzamdı ama gidip oyun kurucu pozisyonuna Marshall Strickland gibi bir adamı getirdik.

🏀 Galatasaray Nef yerli rotasyonu tamamen değiştirmek istiyor. Listedeki ilk isimler Bursa'dan Yiğitcan Saybir Fenerbahçe Beko ile sözleşmesi bitecek olan İsmet Akpınar ve Telekom'dan Erkan Yılmaz. Fakat Erkan Anadolu Efes'e daha yakın. Ayrıca Buğrahan Tuncer'e de ilgi var. (Via : Eno Ajans)

Saf oyun kurucu olmasa da sezon boyu düzenli oynadığı ve formu düşmediği için İsmet Akpınar'ın gelmesini tercih ederim. Buğrahan Tuncer ne form olarak ne de ruh olarak (2018-2020-2022 yaz aylarında 3 kez bize gelmeyi reddetti) bizim takımda oynamayı hak etmiyor.

Mahir Ağva'nın ve Göksenin Köksal'ın da mutlaka kovulması gerekiyor. Hiçbir şekilde takımda bulunmayı hak etmiyorlar.

Buğrahan Tuncer'in gelmesini hiç istemiyorum açıkçası. Sahada yapabildiği şeyden daha çok eksi yazacak hem saha içinde hem de saha dışında. Mitrovic ile sene içinde sorun yaşama ihtimali de yüksek koçun iş ahlakını düşününce. Zarar yazacak.

Maccabi yeni sezonda Alex Poythress'i kadroda düşünmüyormuş muhtemelen yollar ayrılacakmış. Bakalım kimler ilgi gösterecek belki de ligimize geri döner.

Yiğitcan Saybir yerine Ercan Osmani'yi geçtiğimiz sezon sözleşmesi sona ermişken neden düşünmedik, beş numarada yerli olarak işimizi çok iyi görebilirdi. Sadık ile yan yana oynayan iki dış şutu olan ve hatta Ercan Osmani'nim savunması da ortalama üzeri denilecek düzeyde olduğu için bizi rahatlatırdı.

Goksenin Pistolis öncesi sonrası ayırmak lazım, öncesinde özellikle Ekrem Memnun döneminde iyice rolsuz kalmıştı. Pistolis ile birlikte oyun formatını buldu. Bu sezon Sadık Göksenin ve dağılana kadar Yunus Emre sadece 3 yerliden katkı alabildik. Sadık gider mi kalır mı ipler tamamen elimizde değilken kalan işe yarar tek yerlimiz Göksenin 'e biraz daha hoşgörülü olalım derim.

İsmet Akpinar'ı Buğrahan 'ın açık ara önüne koyarım. Erten Gazi veya Kenan Sipahi birini alabilirsek iyi olur.

Yiğitcan Saybir babasına benziyor vücut yapmış hali. Ne 3 ne 4 ben olsam tercih etmezdim. Ucuza geleceğini sanmam. Mitrovic yerlileri tanımaz. Turgay beyin sıralamasına göre yerliler belli olacak. Samet Geyik'e giderdim ben olsam. Yiğitcan 3.5 Samet 4.5 ama 3.5 için Berkan Durmaz Yiğitcan vs yerine direkt yabancı alırım.

Yerli sıralamasında göreceli tercihin bir diğer ayağı istedikleri ücret ve diğer takımların teklifleri bunları bilmeden tercih sıralaması yapmak mümkün değil. Umarım bu sefer doğru tercihler yaparız.

Son düzenleme: