2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

WNBA'de takip ettiğim bir oyuncu değil ama istatistiklerine şimdi baktığımda beni pek memnun etmedi açıkçası.
5.6 sayı,4.4 ribaund,2.2 asist ortalaması var.
McCowan yerine alındıysa yanlış transfer ama McCowan yerine başka bir pivot alınıp Myisha Hines-Allen takıma kalite katmak için alındıysa iyi transfer.

yahu ben şunu da anlamıyorum, madem sezonun 2. haftası şubeden sorumlu olan adama koçla vedalaş diyeceksiniz o zaman yazın başında yapın şu hamleyi. sen bütün yazı alper'e vermişsin, bütün hazırlığını yaptırmışsın, transferini yaptırmışsın. 2. haftadan kovmanin mantığı ne? bu ne plansizlik kafayı yersin ya. zararın neresinden donulse kârdır diyeceğim de yani şu hareketler takımın bir senesinin daha çöpe gitmesinden başka bir şey değil. Neyse levent yaz istifa ettiğine göre Alper durur'da gider. umarım Ekrem Hoca'ya gider yönetim -bir zahmet-.

Yeni yönetici ve antrenörün ardından ''al birini vur ötekine'' olacaksa neredeyse haber değeri dahi taşımıyor. Ünal Aysal döneminde Fenerbahçe galibiyetiyle gelen Euroleague şampiyonluğuyla zirveyi, Dursun Özbek döneminde korumaya tenezzül dahi etmediğimiz derbi galibiyetimizle dibi gördüğümüz branş bu. Makyajın, alkol masası tabiriyle ruj yapmanın bir karşılığı yok.

Yeni transfer için bugün, yarın resmi açıklama yapılır. Pazartesi geliyor.

NaLyssa Smith de pazartesi geliyor.

Minnesota Lynx yenilerek elendi. Tiffany Mitchell da takıma katılacak ama geleceği gün henüz belli değil ??
Galatasaray resmi Basketbol sayfası Tiffany Mitchell doğum gününü kutlamadi . Diyorlar . Transferin iptal olma durum var mıydı . Ozan Bey

Bazen denk geliyorum ve Emlak Konut Gelişim takımının TKBL'deki maçlarını izliyorum.Eğer ciddi kalite farkı olan bir takımla oynamıyorlarsa rakiplerine kök söktürüyorlar.

Basketbol Gençler liginde mücadele etmek ciddi anlamda yetersiz.Çukurova Basketbol Gelişim takımıda bu sezon TKBL'ye geldi.Onları şu an için çok iyi durumda görmüyorum ama Emlak Konut'un Berfin-Ceren Akpınar-Eda Balkan gibi potansiyelli gençleri ve yanlarında iyi mücadele etmeye çalışan oyuncuları var.

Ve bunu gördükçede bizim neden şu anda TKBL'de mücadele eden Gelişim takımımız yok diye üzülüyorum.

Geçen sene az daha fbnin gelişim takımı KBSL'ye yükseliyordu.
Yerli kuralının devamlı değişim gösterdiği kadın basketbolda gelişim takımı büyük önem taşıyor. Bu konuda kulüpte malesef herhangi bir gelişme yok.
Mesela fbnin bu sene büyük umutlar ile transfer ettiği ama lig ve Euroleague'de henüz istediği süreleri bulamayan Marija Lekovic gelişim takımında düzenli süre buluyor. Bizim de tekrardan TKBL'de takım bulundurmamız gerekiyor.

Geçen sene az daha fbnin gelişim takımı KBSL'ye yükseliyordu.
Yerli kuralının devamlı değişim gösterdiği kadın basketbolda gelişim takımı büyük önem taşıyor. Bu konuda kulüpte malesef herhangi bir gelişme yok.
Mesela fbnin bu sene büyük umutlar ile transfer ettiği ama lig ve Euroleague'de henüz istediği süreleri bulamayan Marija Lekovic gelişim takımında düzenli süre buluyor. Bizim de tekrardan TKBL'de takım bulundurmamız gerekiyor.

Artık durum tamda böyle.Tkbl'de Gelişim takımın olmalı.Gelişim takımında duruma göre 1 yabancıda oynatmalısın.

Botaş Gelişim'de oynayan oyuncu gibi.Ya da Çukurova Basket Gelişim'in yeni aldığı yabancı gibi.

Bursa Uludağ'ın 2001 Almanya Doğumlu oyuncusu Tuba Poyraz'ı çok gecikmeden kadroya katmak lazım. Fenerbahçe'ye kaptırırsak çok büyük kayıp olur. Umarım benim gördüğümü şubedekiler de görüyordur.
Bugün Bursa Uludağ, deplasmanda Hatay'ı 95-78 yenerken Tuğba 23 sayı 13 ribaund ile oynadı. Ligin en iyi yerli kısa forvetini Fenerbahçe'ye kaptırmayalım.

insanlar Tuğba Poyraz'ı sezon başından beri inatla dile getirirken "bir maçla mı karar verdin" diyen insanlar vardı forumda. Bu zihniyet varken elbette fener en iyi yerlileri kapacak, bu zihniyet varken elbette fener bunların kaymağını yiyip suyunu sıkacak sonra emeklilik zamanları gelince bize bırakacak. Umarım Tuğba ile yollarımız kesişir. umarım şube bizi şaşırtır ve ilk kez parlayan bir yerliyi fener'e kaptırmayız.

Ciddi derecede yerli oyuncu sıkıntısı çekerken genç,potansiyeli olan veya potansiyel vaat eden her oyuncuya şiddetle ihtiyacımız var.

İllede genç demiyorum o kısım yanlış anlaşılmasın.Potansiyeli olan yerlilerede ihtiyacımız var malesef.

insanlar Tuğba Poyraz'ı sezon başından beri inatla dile getirirken "bir maçla mı karar verdin" diyen insanlar vardı forumda. Bu zihniyet varken elbette fener en iyi yerlileri kapacak, bu zihniyet varken elbette fener bunların kaymağını yiyip suyunu sıkacak sonra emeklilik zamanları gelince bize bırakacak. Umarım Tuğba ile yollarımız kesişir. umarım şube bizi şaşırtır ve ilk kez parlayan bir yerliyi fener'e kaptırmayız.
Evet malesef bana bunu demişlerdi. Bu cümleyi bana kullanmışlardı. Konumuza gelecek olursakta şimdiden görüşmelere başlamamız lazım. Yoksa karşı taraf bize yedirmez.

Üç dakika bile süre alamaz o tarafta.