2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası

Belçika, İtalya, Estonya ve Almanya'da grup maçları, 2.tur ve çeyrek final eleme maçları İtalya'nın Floransa şehri ve Belçika'nın Brüksel şehrinde olup yine son 4ü belirleyecek maçların Brüksel'de olduğu şampiyona başladı ve 3 Eylül'deki finale kadar devam edecek, Milli takımımızın Sırbistan ve İtalya'dan sonra en önemli favori olduğu bir serüven olacak.

Milli takımı iyi bulmadım tabii ki yıldız pasör çaprazı üzerine oynanır üst düzey voleybol fakat smaçör rotasyonu sorunumuz aynen devam ediyor. Ebrar smaçörken libero Ebrar'ı kapatıyor diğer smaçör hata yapmazsa topu havaya atalım da Vargas ya da Ebrar vurur diye bekliyoruz. Vargas olmadığı zaman klasik millî takım zaten. Antropova ve Egonu gibi iki pasör çaprazı elinde olan ve şampiyonluk için buraya geldiği belli bir İtalya'yı Boşkoviç'li bir Sırbistan'ı hatta çeyrek finalde Polonya'ya karşı şansımızı zayıf görüyorum.

Takımda en çok aksayan oynadıkları zaman Derya ve Hande. Hande çok daha az süre aldı ama gene de aksadı.
Vargas yokken takım 2 seviye geriye gidiyor hucum sonlandırmada.

Dünya 1 numarası(!) Sultanlar, evsahibi Belçika karşısında gereğinden fazla zorlanıyor. Kaybetmeye hiç uzakta değiliz. Bizim övüneceğimiz gerçek hedef Avrupa Şampiyonluğu olmalı. Milletler Ligini Dünya Şampiyonluğuymuş gibi pazarladıkları için burada bile elensek, kazalar olur siz Dünyanın en iyisiniz, safsatalarını okuruz duyarız. Umarım bu maçtan bir şekilde çıkarız da gerçek kıstas maçlarında takımı görebiliriz.

Şimdiye kadar turnuvayı izlediğim kadarıyla şampiyon olacak bir görüntü vermiyoruz şu ana kadarki performansa bakılacak olursa Polonya maçı çok zor geçecek.

Bugün özelinde şunu ifade etmek lazım, smaçör olarak manşet performansı olarak ikinci set hariç Ebrar ve Hande iyi nispeten iyi manşet aldığı halde fazlasıyla tahmin edilebilir oynadık köşelere çok bağlı kaldı takım ortalara bu kadar az top atarak onları oyunda tutmadık. Köşelere yetişemediler Vargas da blokta kalınca takım tıkandı. Dün İtalya'da zorlandı ama ev sahibi olmanın avantajı ile kazandılar onlar da kötü manşet aldılar.
Polonya maçında büyük oynamamız lazım büyük takım refleksi ile oynamamız lazım Polonya yüksek bir takım servis ile bozamazsak hızlı oynayamazsak set oyununda birebirde bizi çok zorlamaları hatta mağlup etmeleri olası. Gizem bu takıma burada bu maçlarda lazım.

Belçika maçında iyi oynamadık ama Polonya dan Vnl de kaybetmiştik ama bu kez kazanacağız. Belçika maçı bizi kendimize getirir.

VNL performansından uzağız ve biz düşerken Polonya yükseldi, İtalya tam takım oynamaya başladı. Belçika bizi çok iyi çalışmış, iyi servis atıp köşeden oynamaya zorlayınca sıradan takım olduk. İyi manşet getirince de Eda ve klasik sorunsalımız Hande kötü hücüm etti. İyi manşet bizim takım için olmazsa olmaz şart.
Cansu bence dünyanın en iyi pasörlerinden biri ama bu takıma Elif lazım.
Turnuvadaki en önemli artımız uzatmaya giden setleri almamız oldu, buda büyük takım özelliğidir.

VNL performansından uzağız ve biz düşerken Polonya yükseldi, İtalya tam takım oynamaya başladı. Belçika bizi çok iyi çalışmış, iyi servis atıp köşeden oynamaya zorlayınca sıradan takım olduk. İyi manşet getirince de Eda ve klasik sorunsalımız Hande kötü hücüm etti. İyi manşet bizim takım için olmazsa olmaz şart.
Cansu bence dünyanın en iyi pasörlerinden biri ama bu takıma Elif lazım.
Turnuvadaki en önemli artımız uzatmaya giden setleri almamız oldu, buda büyük takım özelliğidir.

Öğrenmek için soruyorum Cansu öyle olduğu halde neden Elif lazım

Turnuva başından beri bekleneni vermediğimize katılıyorum ama Polonya dan halla daha güçlüyüz bence İtalya harici rakibimiz olduğunu düşünmüyorum bu turnuvada

Cansu oynarken hücumlar daha akıcı ve çeşitli gibi geliyor bana ortalari da daha iyi kullanıyor dünkü tıkanıklık daha çok manşetlerin açığa gitmesi ile ilgili değil mıydı öyle olunca Zaten pasör ortaları kullanamıyor.Gizem de VNL'e kıyasla daha az formda şanki

Bana kalırsada Cansu daha akıcı pas kalitesi olarak arada gözle görülür bir fark var ama ben Elifi blok ve orta oyuncu uyumu olarak öne çıktığını düşünüyorum ama İtalya maçı gibi kalitenin konuştuğu maçlarda Cansu daha çok iş yapabilir hem tecrübe kazanması hem de oynadığı oyunla Elifin Cansuya göre daha çok forma şansı alması gerektiğini düşünüyorum ama finalerde cansunun ilk 6 başlaması daha iyi olur bizim için Elife göre çok daha tecrübeli bu konularda

Takıma tebrikler.
maçın kahramanı tabiki Vargas , ama bu gün ona Ebrar , Cansu ve Gizem çok iyi oynayarak eşlik ettiler. Zehra ve Kaptan vasat kaldı . Elif oyuna girdiği anlarda aksadı.
1. set hariç Hande gene kötü idi.
Yarı finalde İtalya karşısında tebrikler.

Bir P.ç takım için ne kadar değerli bugün bir kez daha gördük. Vargas olması belki yine kazandırdık. Vargas olunca altın madalya hayali daha rahat kurulabiliyor.