2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Quanitra'nın Fenerbahçe'deki en diri hali bizim için mutluluk kaynağıydı da; Vanloo ile Ekrem Memnun nasıl bir araya gelecek, Vanloo 30 yedirirken 40 mı atacak o çok derin bir soru işareti. Arınma, temiz beyaz sayfa, esaslı bir başlangıç hissi de yaratmıyor; Fenerbahçe'ye 57 sayılık, derbide tarihteki en büyük fark rekorunu kaptırmama işlevi olan takımın ana kısasıyla yola çıkmak.

🔜Galatasaray Çağdaş Faktoring, 1991 doğumlu ABD'li uzun Natasha Howard'ı kadrosuna katmak için girişimlerini sürdürüyor.
🤝 Taraflar, sözleşme zemini oluşturabilmek için hafta arasında bir kez daha masaya oturacak.
(Via : Womenhoops)
Kerem övet teklif bile yok yazmış ne kadar doğru bilemedim.Tabi olursa iyi transfer olur.
Eğer mabrey italyan pasaportu alırsa mantıklı transfer olur,natasha howard'ı tek başına 5 değil 4 'te oynatabilirz.olmazsa jonquel jones falan denemek lazım. O zaman Abd'li hakkımızı kısalardan yana kulanırız.

Gsbasket'in eskileriyle de değindiğimiz bir içerikken buraya taşımak istiyorum. Meesseman Fenerbahçe'deyken, sadece Fenerbahçe'nin kaybetmesi üzerinden biz kazanabiliriz. İşitme engelinin de etkisiyle, kendisi Nevriye Yılmaz'ın idealize formu. Takım içeride dağılır, kendisi yine dağılmaz gibi bir görüntü var.

Oyuncu piyasası bundan ibaretse, Ekrem Memnun'un antrenörlüğe yaklaşımında takriben 15 yılın ardından ciddi bir değişim söz konusu. WNBA draftından, Çin Ligi'nden, ABD'nin üniversite liginden bir iki wonderkid yoksa; sezon alkışlanarak kaybedilir. O alkış sesi de geçmişin, bu bağlamda 8 sezondur ana ve geleceğe bir türlü geçiş yapamamanın izin verdiği ölçüde yükselir.

Kadın basketbolunda önemli olan şey kadro mühendisliğidir aksi takdirde büyük paralarla nasıl rezil olunduğunu hatırlıyoruz. Biz taurasi döneminde daha büyük paralar harcıyorken fener bizi rezil ediyordu. Feneri El finalinde yendiğimiz zaman da bizim bütçe daha düşüktü.

Fenerbahçe geçen seneki stewart ve sabally gibi oyuncuların olduğu bir dream team kadrosuna sahip değil. Daha düşük paralara akıllı hamlelerle başa baş mücadeleyi rahatlıkla verebilirsin. Kadın basketbolun oyuncu havuzu erkek basketbola göre daha da geniş üstelik. Ama bunu değerlendiremiyoruz bir türlü

Yabancı oyuncu transferi için çalışmalarına devam eden Galatasaray, Güney Koreli pivot Ji-Su Park'ı transfer etti. WNBA'de uzun süredir forma giyen 1998 doğumlu oyuncu 2018 draftında 17.sırada seçilmişti.(Kaynak: Basketmerkezi1)

Bilen tanıyan izleyen?

Yabancı oyuncu transferi için çalışmalarına devam eden Galatasaray, Güney Koreli pivot Ji-Su Park'ı transfer etti. WNBA'de uzun süredir forma giyen 1998 doğumlu oyuncu 2018 draftında 17.sırada seçilmişti.(Kaynak: Basketmerkezi1)

Bilen tanıyan izleyen?
Tabi ki tanıyan eden yoktur doğru dürüst. Yine 1-2 ay öyle kadro yapacağız, böyle yapacağız, Meesseman'ı istiyoruz, Stewart'a gittikten sonra WNBA sayı ortalaması 2 olan oyuncuyu almışız. Emeği geçen yönetici, koç şimdiden herkesin eline sağlık(!)

Koreli oyuncunun twitterda paylaşılan wnba istatistikleri 2021 yılına ait ve o sezon oynadığı takım olan las vegas da uzun pozisyonunda e.cambage ve aja wilson olduğunu hatırlatmak istedim. Son 3 sezonda ülkesinde forma giyiyor zaten. Araştırıp eleştirmek daha mantıklı ya da övmek.

Ayrıca bir kaç etkileşim meraklısı twitter hesaplarınında algısı ile messeman ya da stevart a teklif yaptığımıza inanmayın yani. Bu algılara kapılırsanız gelen isimlere zaten alışamazsınız. Seviyemizi ve bütçemizi bilerek beklentiye girmenizi tavsiye ederim. Ekrem hocanın boş zar atacağını düşünmüyorum. Kaliteli 2.3 ismin yanında takım oyuncusu harmanlayarak güzel bir takım oluşturacaktır. Eurocup da mücadele edeceğiz. Eurolig kadrosu kurmayacağımız kesin.

Ek olarak döviz kuru bu durumda iken eskisi gibi taurasiler, plumlar beklemek hayal ürünü olur. Hatta bu yıldızlara benzer günümüzün yıldızları (aja wilson) vs artık amerikadan ayrılmıyorlar. Yeni bir dönem başladı kadın basketbolunda amerika da. İnanılmaz kişisel sponsorluklar kazanıyorlar(caitlin clark, sabrina gibi oyuncular). O yüzden iyi araştırma yaparak değerlendirme yapılması sağlık olur düşüncesindeyim. Geçen ay wnba kolej finalleri tv de izlenme rekoru kırdı amerika da. Gelişimi siz düşünün.

Son düzenleme:
Koreli oyuncunun twitterda paylaşılan wnba istatistikleri 2021 yılına ait ve o sezon oynadığı takım olan las vegas da uzun pozisyonunda e.cambage ve aja wilson olduğunu hatırlatmak istedim. Son 3 sezonda ülkesinde forma giyiyor zaten. Araştırıp eleştirmek daha mantıklı ya da övmek.

Ayrıca bir kaç etkileşim meraklısı twitter hesaplarınında algısı ile messeman ya da stevart a teklif yaptığımıza inanmayın yani. Bu algılara kapılırsanız gelen isimlere zaten alışamazsınız. Seviyemizi ve bütçemizi bilerek beklentiye girmenizi tavsiye ederim. Ekrem hocanın boş zar atacağını düşünmüyorum. Kaliteli 2.3 ismin yanında takım oyuncusu harmanlayarak güzel bir takım oluşturacaktır.
Kıta dışı hakkımızı sene kaç olursa olsun , wnba'de varlık gösteremeyn Kore liginde istatistik yaptı diye bu arkadaştan yana kullanmak gayet kötü bir tercih.
Avrupalı olsa okey derim ama anlam veremedim transfer. Eurocup için bile tartışılır tercih.

Kıta dışı hakkımızı sene kaç olursa olsun , wnba'de varlık gösteremeyn Kore liginde istatistik yaptı diye bu arkadaştan yana kullanmak gayet kötü bir tercih.
Avrupalı olsa okey derim ama anlam veremedim transfer. Eurocup için bile tartışılır tercih.
Bahsettiğiniz şekilde kaygı eleştiri tartışılır bunu ben de düşündüm. Bu oyuncu alındıysa mantıklı olan avrupalı veya avrupa pasaportu olan kaliteli 4.5 oynayan uzun alınacak diye düşünüyorum. Kadın basketbolunda sezon ortası bir çok hamle de yapıldığı için bi sezon başı güncel kadroyu görmek iyi olur. Ondan sonra takviye yapılacak mı nereye yapılacak belli olur.

Geçtiğimiz sezon bjk nin asyalı oyuncusundan aldığı katkı da iyi idi. Eurocup da final yaptı bjk. Toplam kadrosuna baksak çöp derdik belki de. Hoca katkısı da önemli takım için. Biz 2 sezondur kötü hocalarla çalışıyoruz.

Döviz kuru şu an hiç de fazla değil! Hatta asgari ücretin 500 doların üzerinde olduğu, memur maaşlarının 1500 dolar civarına geldiği, günlük usta yevmiyesinin yüz dolar civarında seyrettiği ve hatta vasıfsız eleman yevmiyelerinin de büyük şehirlerde 50 doların üzerinde, küçük yerlerde 35-40 dolar seviyesinde olduğu bir dönemden geçiyoruz. Buna mukabil hayat pahalılığı korkunç yerlere geldi. Et, süt, yumurta, yağ gibi temel tüketim ürünleri Avrupa'yı geçmiş durumda.

Ayrıca ezbere tekrarlanan futbol şubesi para getiriyor ama amatör branşlar zarar ettiriyor muhabbetini de bırakalım artık. Galatasaray SK taraftarları olarak GSBasket forumundayız. Ülkenin en borçlu kulübü FB, futbolda senelerdir karavana çektiği ve amatör branşlara en fazla yatırım yapan kulüp olduğu halde toplam borcunda az da olsa azalma var. Biz yıllardır şampiyonuz, Avrupa'dayız ancak borç gittikçe artıyor hatta sanıyorum en borçlu kulüp haline de geldik. Kimse sponsor filan da demesin çünkü sponsorların verdiği çıkarıldığında da bizden fazla para yatırıyorlar.