A Milli Takım kadrosu açıklandı...

Re: Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Burak Barut":f3c87]Abi Saras tamamen A Milli Takımımıza bedel bir oyuncu olduğunu söylerim. Hayattaki en büyük hayalim Gs basket takımıyla ilgili onu Gs formasıyla oynarken görebilmektir :) impossible İs Nothing.

Almanya'da Nowitzki Okulaja ikilisi bizi perişan eder.

ya allah aşkına büyütmeyin şu almanyayı ya.burak artık kabullenelim bizim mehmet okurda nowitzki ayarında bir sezon geçirdi.bilmiyorum efes cupta hido yu izlediysen ne durumda olduğunu bilirsin.litvanya ya gelince sarunas ın geleceğini bilmiyordum.o maça memo hido yetmez ersanın katılımıyla bişeler yaparız.ancak bu 3 maçta da kerem gönlüm ve kaya pekerin savunmaya getireceği direnç çok önemli.ya dünyada en nefret ettiğim sporcuyu bırak insan olan semih erden bile mario kasunu efes cupta madara etti.keza darkoyada
benim fikrim ben tanjevice değil takımıma sonuna kadar güveniyorum.[/quote:f3c87]

Nasıl Nowitzki ayarında sezon geçirdi anlamadım.Adam MVP olmak için oynuyor.MEhmet Okur'un bin fırın ekmek yemesi lazım.Bin fırını yese de hiçbir zaman o seviyeye çıkabileceğini sanmıyorum.Bir kere Nowitzki'nin liderlik vasıfları da var.Adam Dallas gibi iddialı,sezonu sonuna kadar götüren takımda oynayıp milli takıma geliyor,sonra yeri geldiğinde takımı için oyun içinde her türlü fedakarlığı yapıyor.Darko da Allah'tan madara oldu bizim maçta.Bunu başka söyleyenler de var.Mübarek Duncan sanki 25 sayı atıyor;ama madara oluyor.Pota altında Milicic'i yavaşlatmak bizim için sevindirici duruma gelirse eğer,vizyonsuz bir takım oluruz.Böyle Almanya yenilince biz de yenik sayıldık gibi komik avuntularla bir yere varamayız.Efes Cup'ta pota altı savunması S.O.S verdi.Umarım gerekli ders alınmış,bu problemin çözümüne yönelik adımlar atılmıştır.

2005'deki turnuvadaydı sanırım,Kaya Nowitzki'yi çok iyi savunurken kenara alınmıştı unutmuyorum.Yani takımdaki oyuncular çok iyi oynasa bile coach yanlış kararlar verirse takım bir şey yapamaz.

Çok da umutsuz değilim,sonuçta geçen senede takım Memo ve Hİdo olmadan,iyi mücadele ederek başarılı sayılabilecek bir turnuva geçirdi;ancak bazı şeyleri de dürsütlükle ortaya koymak,itiraf etmek lazım.Taktık bir 2010 gidiyoruz,eyvallah peki biz neden hala bizim takım şöyle bir oyun tarzını benimser diyemiyoruz.Biz mücadele edersek kimse karşımızda duramaz diyerek bir ekol oluşturulamaz.

sevgili kardeşim ne derdin var bilmiyorum ama benim mesajlarıma muhalefet olmaktan sıkılmadınmı görüşlerin benimkini göre tersse artık insan bi yerden sonra sıkılıp yazmaz.....

nowitzki ve takımımı sezon sonuna kadar oynuyor?dallas bu sene sezon sonuna kadar oynadıysa utah 82 maç bile oynamadı sana göre.direk play-off ta tek maç oynadı direk konferans finali oynadı dimi?nasıl bir düşünce anlıyamadım gitti.
mehmetin üst düzey olması için daha ne yapması gerekiyor all-star oldu bunuda mı görmezlikten geliyorsun? mvp ye oynamak bişeye yaramaz.mvp olsun sonra gel memodan iyi oyuncu de.
darko takımın en büyük gücü tüm toplar doğal olarak üstünden dolaşıyor bırakta atsın 20 sayıyı sen kendi oyuncularını küçük görmeye devam et duncan ve nowitzkinin peşinden koş senle tartışıp foruma takılan arkadaşların boşuna vaktini almıyacam anlayışın için saol.

Birincisi ben niye senin her mesajına muhalif olma ihtiyacı hissedeyim?Ayrıca forum burası,elbette birileri birilerinin görüşlerine katılmayacak ve bunun sebeplerini yazacaktır.

İkincisi ben geçen sezondan mı bahsetmişim sadece;dikkat edersen önceki turnuvalara da değiniyorum.Mehmet Okur kaç NBA sezonunu Nowitzki gibi maçlarda üzerindeki yük çok büyük olan bir oyuncudan ağır geçirmiştir.Ben oyuncuların milli takımda oynamamayı istemelerini doğal karşılıyorum;ancak bir şekilde oraya geldiysen her şeyini ortaya koyarak oynayacaksın.

Nowitzki Mehmet 'ten iyi oyuncu değilse senin gözünde, bir şey demiyorum.MVP'ye oynamak bir şey yaramaz ne demek.Sonuçta insanlar aday olarak görüyor Nowitzki'yi,Nowitzki hey bakın beyler ben MVP'ye oynuyorum demiyor.Mehmet all-star oldu doğru;ama kadrodan çıkartılan oyuncular da oldu o sayede katıldı all-star'a ona bakarsan.Nowitzki MVP olmadan Mehmet'ten iyi olduğunu kanıtlayamaz gibi bir savı ortaya koyuyorsun,buna muhalefet olmamak mümkün mü?Letonya-Çin maçında bile sözü Mehmet Okur'a getiren Murat Murathanoğlu bile demezdi bunu,onu bile geçmişsin.

Ayrıca kendi oyuncularımı küçük görmediğim gibi,başka oyuncuları da büyük görmüyorum.Benim yaptığım sırf benimle aynı milletten diye oyuncuları göklere çıkartmamak.Her ne kadar milli takımımızı desteklesem de sonuçta bir basketbolseverim ve Türk olmam Nowitzki'nin Mehmet Okur'dan çok daha değerli bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez.(Nowitzki'nin Mehmet Okur'dan daha değerli oyuncu olması Mehmet'in değersiz oyuncu olduğunu göstermediği gibi.)

Re:

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Birincisi ben niye senin her mesajına muhalif olma ihtiyacı hissedeyim?Ayrıca forum burası,elbette birileri birilerinin görüşlerine katılmayacak ve bunun sebeplerini yazacaktır.

İkincisi ben geçen sezondan mı bahsetmişim sadece;dikkat edersen önceki turnuvalara da değiniyorum.Mehmet Okur kaç NBA sezonunu Nowitzki gibi maçlarda üzerindeki yük çok büyük olan bir oyuncudan ağır geçirmiştir.Ben oyuncuların milli takımda oynamamayı istemelerini doğal karşılıyorum;ancak bir şekilde oraya geldiysen her şeyini ortaya koyarak oynayacaksın.

Nowitzki Mehmet 'ten iyi oyuncu değilse senin gözünde, bir şey demiyorum.MVP'ye oynamak bir şey yaramaz ne demek.Sonuçta insanlar aday olarak görüyor Nowitzki'yi,Nowitzki hey bakın beyler ben MVP'ye oynuyorum demiyor.Mehmet all-star oldu doğru;ama kadrodan çıkartılan oyuncular da oldu o sayede katıldı all-star'a ona bakarsan.Nowitzki MVP olmadan Mehmet'ten iyi olduğunu kanıtlayamaz gibi bir savı ortaya koyuyorsun,buna muhalefet olmamak mümkün mü?Letonya-Çin maçında bile sözü Mehmet Okur'a getiren Murat Murathanoğlu bile demezdi bunu,onu bile geçmişsin.

Ayrıca kendi oyuncularımı küçük görmediğim gibi,başka oyuncuları da büyük görmüyorum.Benim yaptığım sırf benimle aynı milletten diye oyuncuları göklere çıkartmamak.Her ne kadar milli takımımızı desteklesem de sonuçta bir basketbolseverim ve Türk olmam Nowitzki'nin Mehmet Okur'dan çok daha değerli bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez.(Nowitzki'nin Mehmet Okur'dan daha değerli oyuncu olması Mehmet'in değersiz oyuncu olduğunu göstermediği gibi.)

2 oyuncuda buraya 2 sezon önceki performanslarıyla gelmiyolar.beni ilgilendiren son sezon da oynadığı etkileyici oyun sen bi oyuncuyu önceki sezonlara bakarak alıyorsan sana göre tutku nun yollanmasıda gayet normal.açıkcası önceki sezonlar beni ilgilendirmez.senin düşüncelerin tamamen farklı.mehmetin kadrodan çıkarılan yıldızlar yerine dahil olması bile onun bu sene süper yıldızlığa attı adımı geri çeviremez senin gibi insanlar bunu kabul etmesede almanya maçından sonra görüşürüz diyorum

Nowitzki ile Okur' u karsılastırmak da nereden cıktı ?
Nowitzki kendini ispatlamıs ve Dallas gibi bir takımın lideri olan bir isim. Mehmet OKUR ise pota altında Carlos BOOZER' ın kanatları altına saklanmıs bir oyuncu. Tam olarak mevkiisi belli olmayan; bizler tarafından 5 numara gibi kullanılmak istense de adam kafasına göre 3,5-4 numaraya kayıp gidiyor. Utah da Boozer' ın yanında bunu yaparsın ama milli takımda kafana gore hareket edersen kimse seni hesaba katmaz.

Turk Milli Takımı' ndan Mehmet OKUR' u cıkart Almanya' ya ver; Almanya' dan ise Dirk NOWITZKI' yi Türkiye' ye al . Sonuc ne olur sizce? Turkiye Avrupa Sampiyonlugunun en buyuk adayı olup cıkar. Mehmet OKUR ise Almanya Milli Takımı' nda 15-20 sayı atıp silinip gider.

Butun bunları neden tartısıyoruz anlamıs da degilim aslında.

Darko MILICIC konusuna gelirsek; adam 25 sayı 10 ribaund ile mucadale etmesine ragmen Semih ERDEN tarafından madara ediliyorsa, bir de madara edilemeseydi vay halimize demek istiyorum. 50 sayı 25 ribaund ile macı tamamlayacaktı herhalde :)
Bir 5 numaradan istenilen istatistiklerin maximumu zaten 25 sayı 10 ribaund civarıdır.

Turnuvadaki sansımız konusunda da; Cek Cumhuriyeti ve Almanya' yı yeneriz ama Litvanya gercekten de zor bir rakip. Herseye ragmen 1. ya da 2. olarak bu gruptan cıkarız diye dusunuyorum.

Nowitzki Memo2dan daha iyi bir oyuncudur. Nowitzki yıllardan beri dallas'ı ve Almanya'yı taşıyor. Dallas'a NBA finali oynatıyor normal sezon birincisi oluyor. Almanya'yı her zaman tehlikeli bir takım yapıyor. Ama Memo'da son iki senesinde Utah'ta önemli işler yapıyor. Son saniye topları onda toplanıyor. skor yapıyor ribaund alıyor. Gtakımı için fedekarlık yapıyor. Bence Memo Boozer'ın kanatları altına sıkışmıyor. Memo kendini geri çekiyor. boozer'ın açıklarını kapatıyor. Ona daha fazla top gelmesini sağlıyor. boozer savunma ile ilgilenmezken memo pota altını savunuyor. Hem Yao Ming'i Tim Duncan2ı tek başına savunuyor. son saniyelerde yine sıkışınca Memo'ta dönülüyor. İkiside büyük oyunculardır. Ama Nowitzki Memo'dan daha üstündür...

Kerem Tunçeri , Hüseyin Beşok , Tufan Ersöz alınmalıydı kadroya cenk akyol , hakan demirel , semih erdenin yerine alınmalıydı ! özür dilerim ama turnuvaya Türkiye Cumhuriyeti değil de ülker spor katılmış sanki.. kadroda bulumayı hak etmeyen oyuncular var.. hakan demirel semih erden cenk akyol !! İnanın hiç içimden gelmiyor desteklemek hile ile çakallıkla bir yere gerilmez!

Kadro kalitesi olarak Almanya'dan çok öndeyiz. Ama işte o sadece kağıt üstünde. Yenilinen 30 sayıya söylenecek laf yok. düşünseniz takımızın loçu o takımı 1,5 aydır hazırlıyan koç birşey söyleyemiyor. Acaba o birşey söylemiyeckte bizler mi söyleyeceğiz...