A Milli Takım kadrosu açıklandı...

Slovenya her şampiyona da favori olarak gösterilir ama bir türlü bekleneni veremez.Alışkanlık oldu artık.Gene 2. tur da filan gümletirler onu.

Arda abi Nowitzki ve Gasol'u taktir ediyorsun bende yanına bir isim eklemeden yapamıcam.

Ginobiliyi de ayrı tebrik etmek lazım.Bu sezon kıta şampiyonasına katılmıcak ama her zaman üstünde Arjantin formasını görmüşümdür.Umarım Türkiyede de olur. :?

Eğer Avrupa Şampiyonu olursak ki bana göre İspanya, Yunanistan ve Fransa ile favoriler arasındayız. Bu şampiyonluk Memo ve Hido'ya çok yarar.Takımlarındaki sorumluluklarıda artar. Mesela Ginobili Olimpiyatlardan sonra bir başka oynuyor. Daha çok güven veriyor. Ancak ben bu turnuvadan çok ümitliyim. En azından yarı finale çıkarız diyorum. İspanya ve Yunaistan bizi zorlar.

Ispanya ve Yunanıstan bızden daha takımlar bızımkılerın Yarı fınale cıkacagına ınaıyorum ama ordan ılerısı hayal benım icin.

ondan sonrasi ancak yakalicamiz havaya bagli Burak.eger iyi bir hava tutturursak onlar cok daha fazla zorlanabilir.
oncelikle kadro konusunda bir aciklama yapmadim ama artik solemezsem icimde kalir kerem-tutku ve tufan'in olmamasi zaten gozumde hic bir degeri olmayan tanjevic i iyice sildi atti.bu takimda cenk'in ,hakan'in ve semih yada fatih'in(her nekadar GSli olsada) isi yok heleki hedef sampiyonluksa
bence bu turnuvada asil kilit oyuncularimiz son derece dinlenmis olan ersan-hidayet ve play off tecrubesi almis mehmet okur yani NBA 3lusu.

Ben Memo'nun egolarından arınarak geldiğini düşünüyorum. Utah'ta bu sene takımın başarısı için istatistiklerinin düşmesini de göz önüne alarak potadan uzak oynadı ve kendini özellikle defansa verdi. İnanıyorum ki Milli Takımın başarısı için yine fedakarlıklar yapacaktır. Tanjevic ve diğer takım arkadaşlarının da Memo ve Hido'yu içlerine alarak onlara gerekli samimiyeti göstermeleri gerekir. Yoksa bu oyunculardan gerekli verimi almanız çok zor olur. Tanjevic sırf kendi otoritesini göstermek için Memo ve Hido'yu kısıtlamaya kalkarsa sorunlar başlar. Umarım böyle birşey olmaz. Takım olarak gerekli havayı yakalar Japonya'daki gibi yinesavunma yapıp, Memo ve Hido'nun da katılması ile hücumda da daha potansiyelli bir takım oluruz. Serkan'da bu turnuvada bizim en önemli 3 skor gücümüzden biri. O da kilit isimlerden biri olacaktır. Ayrıca Milli Takımımızın ilk beşi çok uzun olabilir. Memo, Kaya, Ersan, Hido, Tutku(Engin) oldukça uzun bir beş olabilir. Baktığımız da guard mevkisi hariç 2 metrenin üzerinde bir beş olur. Bu beşte Ersan çıkartılıp Serkan yerine koyulabilir. Böylece Hido'yu 3'e kaydırırız. Kaya yerine Ermal veya Fatih oynayabilir. Böylece Memo'yu 4 numara gibi daha çok şutör olarak kullanabiliriz. Ancak tabi ki Kerem Tunçeri olsaydı bu takımda kesinlikle daha iyi oyun kuracak bir guardımız olurdu. Kerem gerçekten takımını çok iyi yöneten ve sahanın bütününü gören bir oyuncu... Gerekli hava yakalanır ve Memo-Hido ikilisi kendilerinden beklenilen performansları gösterirlerse neden olmasın...

Kerem'li Real şampiyon!
İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB) 2006-2007 sezonunun şampiyonu deplasmanda Winterthur Barcelona'yı 82-71 yenen Kerem Tunçeri'nin de formasını giydiği Real Madrid oldu.

Play-off final serisinde durumu 3-1'e getirerek şampiyonluğunu ilan eden Real Madrid, tarihinde 29. kez lig kupasını kazandı.

Real Madrid'de ilk sezonunu geçiren Türk basketbolcu Kerem Tunçeri, final serisinde gösterdiği başarıyı son maçta da ortaya koyarak takımının kazanmasında büyük bir paya sahip olurken, İspanyol basınından da büyük övgü aldı.

Karşılaşmaya ilk 5'te başlayan Kerem, oyunda kaldığı 28 dakikada 15 sayı, 2 ribaunt ve 3 asistle oynadı. Kerem, ACB kupasını kazanan ilk Türk basketbolcu olarak da tarihe geçti.

Bu arada, Real Madrid'in İspanyol yıldız oyuncusu Felipe Reyes, final serisinin en iyi oyuncusu seçildi. Son olarak 7 yıl önce ACB şampiyonu olan Real Madrid'in, kupayı ezeli rakibi Barcelona'nın sahasında kaldırması da önemli bir ayrıntı oldu.

24.06.2007

Kaynak : AA
Konuyla pek alakası olarak görünmese de,Kerem Tunçeri'nin performansına dikkat edilmesi için yazdım.Doğrudur,Kerem bu sene iyi performans gösteremedi,ama kadoya bakınca bazı kişilerin yerinde Kerem'in olması şarttı.

Tesekkur ederız Mr Tanjevıc .
Bır turnuvayı da dertsız tasasız bıtırebılsek yarabbı daha ılk gunden bızı zorla yoldan cıkarıyorlar.
Yazık !
Ondan sonra seneye bu adam ben oynamak ıstemıyorum dese haksızsın dıye yerden yere vuruyoruz :?
Haksız mıyım ?

Tanjevic Kerem için 2010'da düşünüyorum demiş. O zaman 31 yaşında olacak falan demiş. Ben bunun ne anlama geldiğini anlayamadım. Kerem'de zaten yaptığı açıklamada şimdi nasılsam o zaman da o performansı gösteririm. Kerem'e göre daha genç olan Hakan ve Ender'ia aldım dedi. Bütün sezon yedek oturan adam sırf Kerem'den genç diye alınır mı? Böyle bir mantık var mı? Aynen katılıyorum. 2010'da veya olası bir olimpiyatta Kerem yorgunum gelmicem dese ne olucak. Real Madrid'de Uleb Cup'ı alan ACB şampiyonu olan Kerem'i Tanjevic almayınca suçlu değil Kerem gelmeyince suçlu olucak. Bence Tanjevic Avrupa Şampiyonasın'dan sonra hatta takımı etkilemiyeceğini bilsem hemen istifa etmesini isterim. En aznından Federasyonun bunu istemesi gerekir. Daha önce nasıl yaptılarsa şimdi de yapsınlar. Tanjevic 2006 Japonya'da da Hido'yu neden kabul etmediğini gördük. En azından söylenenler öyleydi. Hido kulüp doktorları tarafından Amerika'da tedavi edilecekmiş. Sonra kampa birkaç gün geç katılmak için izin istemiş. Tanjevic bunu kabul etmemiş. Hido Milli Takım doktorunun da gelip kendini kontrol edebileceğini söylemiş. Tanjevic bunu da kabul etmemiş. Ben turnuvadan sonra bunları duymuştum ve okumuştum. Bazı gazetelerimiz ise hiçbirşeyi bilmeden onları adeta vatan haini ilan etmişti...

Kerem 2010 da 31 yasında olucaksa İbo kac olucak?
Ha diyosan bu turnuva önemli ibo önemli e Kerem önemsizmi?
Tanjevic saçmalıyosun

azina ,kalemine saglik diyelim.ama millet laf arsizi olmus cogu ne bunu nede bizim yazdiklarimizi kaale almiyor.
bu konu hakkinda bizde sesimizi en azindan taraftar olarak bile yeterince duyurmus degiliz

Bazı şeyleri anlayamıyorum ya. Tanjeviç kafayı mı yedi acaba? Çok saçma sapan şeyler yapmaya başladı. Özellikle fb ülkerle sözleşme imzaladıktan sonra Türk basketbol seyircisinin gözünden düşmeye başlamıştı ki yaptığı konuşmalarla, verdiği röportajlarla şimdi daha da çok düştü gözümüzden. Bravo sana Tanjeviç böyle devam et.

Tanjevic büyük bir koç değil.Bunu hep söylerim.Çok fazla alıyor.Kerem'i almamak ne demek.Yani Hakan afedersiniz bu sene ne yaptı?

Ne diyim...

Yaşlı damgası ağrıma gitti
Celal DEMİRBİLEK 29 Haziran 2007
Kendisiyle telefon görüşmemde henüz İspanya şampiyonluğunun zafer sarhoşluğunu üzerinden atamamıştı Kerem Tunceri...

O denli yaşadığı mutluluğun yanında adının Milli Takım?da olmayışı keyfini kaçırmıştı. Konuşmak istiyordu ama hep yanlış anlaşılmaktan korkuyordu. Sözlerini de yağdan kıl çekercesine cımbızla seçiyordu.

Kerem, Milli Takım?la ilgili olarak şunları söyledi:

Karara saygılıyım

"Dışarıda da kalsam yüreğimdeki milli forma aşkı hiç sönmeyecek. Çok polemik yapmak istemiyorum. Ancak adımı göremediğim için çok üzüldüm. Çok üzgünüm ama bu Tanjeviç?in kararıdır. Kendisi 2010?da 31 yaşında olacak diyerek beni yaşlı duruma düşürmüş. En çok ağrıma da bu yaşlı oyuncu damgası gitti. Bence bir oyuncunun maksimum fayda elde edebileceği yaş 33-34?dür. Bu bir sporcunun en verimli yaş dilimidir. Sonuçta Avrupa?nın en güçlü ligi İspanya?da Real Madrid gibi bir takımda oynuyordum. MVP olmuş bir sporcuydum. Sorun yaratmak istemiyorum. Karara saygı duymaktan başka çarem de yok.

Şu anda tek konsantre olduğum şey 6 Temmuz?daki düğünüm. Çok iyi bir sezon geçirdim bunun keyfini çıkarıyorum.

Koşarak giderim

Ne zaman çağırırlarsa orada bulunmak zorundayım. Ülkem için her şeyi yaparım. Önce bana görev verilecek diye hiçbir arkadaşımın sakatlanmasını ne beklerim ne de isterim. Görev düşerse balayında bile olsam koşa koşa milli göreve giderim. Şampiyonaya gelince, Hido ve Memo?nun katılımları ile çok iyi bir kadroya sahibiz. Başarının gelmemesi için hiçbir neden yok. Milli Takım?da olamamamın bir başka üzüntüsü de finallerin benim ikinci evim dediğim Madrid?de yapılmasıdır. Burada oynamayı çok isterdim."

buyrun Kerem Tunceli ,iste boyle diyen dusunen bir oyuncuyu almadi tanjevic,bana bu adam coachluk yapcak kadar basket biliyor demeyin abi ya.
helal olsun Kerem sana

heryere yazdım ama buraya da yazıım :) serkan kadrodan cıkartıldı ne yazıkkı boylelıkle hem cenk hemde hakan kadroya gırıcek :( (ah tanjevıc neden tutkuyu cıkartırsınki)