Avrupa'dan Basketbol

Ergin Ataman transfer yapmayi biliyor abi.Yillardir Pana’nin su anki butcesinin 2-3 katina sahip olan Barcelona,Real Madrid,Milano gibi takimlar su kisa rotasyonunun yanina bile yaklasamadilar.Yillarca ust duzey butcelerle yarisan Efes’te Ergin Ataman gelene kadar Ricky Ledo,Edo Muric gibi isimlere kadar dusmus seviyedeydi.

En yakin orneklerden Fb’ye bakin mesela.En yetenekli kisasi buyuk maclarda sevimli hayalet Casper’a donusen Guduric.

Sloukas,Vildoza,Napier,Grant gibi bir rotasyona en yakin rotasyon su an Efes’te var.Onu da olusturan Ergin Ataman’di zaten.

Pana'nın Sloukas'a söylenen paraları vermesini makul bulmuyordum. Bana göre kadro kurma konusunda AVrupa'nın en iyisi Ataman'ın bu hamlesine şaşırdım.

Ama Napier gelirse Voltran'ı oluştururlar. Sloukas-Vildoza-Napier çok ihtişamlı duruyor. Ama Sloukas-Vildoz-Grant olursa bence F4 için yetersiz. Ancak play off çıkar ordan

Ergin Hoca bütçesi ne bilmiyorum ama baştan takım kuruyor ve bence de doğru kadro kuruyor; yazılanlar iç-dış daha adam alacakları yönünde...
Yunan Ligi şampiyonluğu kesmez hocayı Euroleague F4'ü ister en azından ona göre rotasyon yapıyor zaten.

Ergin Hoca bütçesi ne bilmiyorum ama baştan takım kuruyor ve bence de doğru kadro kuruyor; yazılanlar iç-dış daha adam alacakları yönünde...
Yunan Ligi şampiyonluğu kesmez hocayı Euroleague F4'ü ister en azından ona göre rotasyon yapıyor zaten.

Eski oyuncuları Papapetrou da gelecek gibi. Acaba Matt Thomas ve Grigonis'i takımda tutacak mı? Skorer 3 ve şutör 4 ile kapatacaktır transferi.

Sloukas-Vildoza-Kalaitzakis
Napier-Grant-Papapetrou
X-Grigonis-Matt Thomas
X-Mitoglou-Agravanis
Lesort-Kostas

Madar benim de beğendiğim bir oyuncu ama Obradovic takımdan ayrılmasına izin verdiyse oyuncudan umudu kesmiştir diye düşünüyorum. Fb futboldan sonra basketbolda da B segment seviyesine doğru düşüyor. Bunu değerlendirip Euroleague‘e katılmamız gerekiyor.

Yam Madar-Partizan muhabbeti de karisikmis baya. Madar tek taraflı fesih yapmış. Allah Allah, sebebi ne acaba. Obradovic'in takımlarında gorulmeyecek bir şey bence. daha önce örneği varsa bilemem de ilk kez şahit oldum böyle bir duruma.

Goss gitti Campazzo geldi. Final four hamlesi.

Sikma için 800 k fazla geldi bana.

Jaramaz, Obra liderliğinde çok başka seviyeye çıkabilir.

Keşke Yeboh yerine alabilseydik. O seviye için biraz düşük bir profil çünkü.

Sertaç yerine iyi bir tercih.