Bogdan Stancu

Bu adam duran top kullandıkça Sabrinin kıymetini anlıyorum..Hadi ilki neysede iki kere aynı noktadan aynı şekildede top dışarı atılmazki yahu..

adamı bir solda bir sağda deniyoruz belki yerinde oynamıyor ama 5 milyon avro çöpe mi gitti diye kara kara düşünmeye başladım....

Stancu,Galatasaray'ın forveti mi?Galatasaray'ı nereye taşır? bilmiyorum.....

Twitter'da, şurda burda, spor gazetecileri yaza kesin ayrılıyor yazıp duruyorlar..
Neil, Kewell ve Stancu kesin gidici diyorlar..
Abi biz bu adama 5 milyon euro verdik..
Nasıl, nereye gider..
Bir yere bırakmamak lazım..
Umarım yanlış haberdir..
Hagi'nin açılmayan şemsiyelerinden biri ama beklemek, yararlanmak, sabretmek lazım.
Kaç liraya satacaksınız şimdi satsanız.
Tabii bu arada bu adamı Arsenal'e satacağımızı iddia eden arkadaşlardan da öneriler bekliyoruz.

Steaua başkanı,Stancu'yu bize kakalamanın mutluluğuyla üzerine bir de espri patlatmış.Kadrolarında bulunan Tanase adlı oyuncu uzun bir aradan sonra gol atınca "Umarım Tanase 2 gol daha atar da bizde onu 5 milyon Euro'ya satarız."demecinde bulunmuş.Haberin doğruluk payını bilmiiyorum ama bu kahvehane paçavrası kılıklı heriften beklenecek bir açıklama.Güler misin,ağlar mısın ?

Steaua başkanı,Stancu'yu bize kakalamanın mutluluğuyla üzerine bir de espri patlatmış.Kadrolarında bulunan Tanase adlı oyuncu uzun bir aradan sonra gol atınca "Umarım Tanase 2 gol daha atar da bizde onu 5 milyon Euro'ya satarız."demecinde bulunmuş.Haberin doğruluk payını bilmiiyorum ama bu kahvehane paçavrası kılıklı heriften beklenecek bir açıklama.Güler misin,ağlar mısın ?

öyle bir şey denip denmediğini bilmiyorum ama dediyse de suçun satanda değil alanda olduğunu görmek lazım. Hagi paşa'nın, Becali'nin lafına güvenip adam alırsan şimdi oturur düşünürsün.. Onlar voltalarını ve muhtemelen komisyonlarını alıp köşelerine çekildiler.. Şimdi biz Stancu-Zapata ve Culio ile baş başayız. Hadi Culio'yu saymayalım.. İyi-kötü en azından gayreti var, istiyor.. Diğer ikisi sapına kadar bizim oldu artık. Çıkar çıkarabilirsen bu kazığı. Bence Stancu asla gitmemeli sene sonunda.. Göndermek, evet 5 milyon euro kazıklandığımızı kabul ettik anlamına geliyor.. Faydalanmaya çalışmak lazım.

Allahtan Mersin almamış seni..Hadi bizde artık yıkılacak hayal felanda kalmadı ölü bir sezon ama adamlar 1.lige çıkmaya çalışıyorlar yazık olurdu.

Forvette görmek istiyoruz diye eleştiriyorduk başlarda. Orada da pek birşey yaptığını söylemek mümkün değil. Hagi'nin giderayak bize yerleştirdiği sağlam kazıklardan biri oldu şu ana kadar, verilen parayla performansı arasında oran olarak dağlar kadar fark var. Yazık cidden, paraları boşa saçıyoruz..

Arkadaşlar yaptığınız yorumları hakkaten hayretle okuyorum. Stancu bu kadar kötü durumdaki bir takımda bile sahada ayakta kalan adamlardan biri. Çoğu zaman ileride pas alamıyor, aldığında da geri verebileceği oyuncu bulamıyor yakınlarında. Seneye umarım doğru düzgün bir yapılanma ile "takım" oluşturabiliriz. Tırnak içinde yazıyorum çünkü Galatasaray son 3 sezondur bir takım görüntüsü vermiyor. Bu Keita, dos Santos varken de böyleydi Cen Sultan olayıyla iyice ortaya çıktı. Takım ruhunu bozan her kim varsa bu takım içinde millisi, yabancısı, genci; hepsiyle yollar bir daha kesişmemek üzere ayrılmalıdır. Bakın iyi oyuncu kötü oyuncu bunlar sonra tartışılmalıdır. Öncelikle takım ruhu oluşturmalıyız. Benim gözümde ilk olarak gönderilmesi gereken adamlar Baros, Servet, Hakan dır.

Mazhar;

Ben Stancu'nun sağlam, en komisyonlusundan bir kazık olduğunu o zaman yazdım. Senle de günlece tartıştık. Fikrim değişmedi.. Çok sağlam bir şemsiye aldık ve tahmin ettiğin gibi açılmıyor. Öyle ki , 7.3 milyon euro'ya Quaresma'nın alınabildiği bir lige, biz 5 milyon euroya bu adamı aldık. Sen fiyatı normal diyorsan, bir şey söylemeyeceğim..

Ama ben de gitmemesi taraftarıyım.. Hagi ve Becali şimdi beraber kafa çekiyorlar ama bu adam bize kaldı.. Faydalanmak, en azından adam gibi bir paraya satmak zorundayız.. O yüzden ben de kalmasından yanayım..

Hagi ve transferleri konusunda senin fikrin değişmemiş olabilir ama zaman geçiyor işte.. Zapata birdi, bu iki.. Culio'ya bir şey demiyorum.. Kapasitesi sınırlı bir adam olmasına rağmen en azından gayreti var ama Stancu bize çok fena kilitlendi.. Arsenal'e satacaktık değil mi bu adamı ? Hadi inşallah.

Stancu ne kadar pek bir fayda gösteremese de Rumen futbolunun gelecek vaat eden en önemli oyuncusu.Belki 5 değil 3 milyon euroluk adam. 2 milyon euro zarar çok bir şey değil.Senelerdir neleri,kimleri harcadık edilen zararın haddi hesabı yok.Satılması hata olur.Bekleyip zaman tanımakta fayda var.Şu futbolcu topluluğu içinde kendini gösterememiş olması da çok garip değil bence.Ama şu son 2-3 hafta da kendini gösteremezse seneye ilk 11 topçusu gözüyle bakılmayacaktır.

Valla arkadaşlar evet beklenilen performansı gösteremiyor ancak bu takımda kim sergiliyor bunu?
Kaldı ki oynadığı maçların sadece 2-3 tanesinde çok silikti onun dışında bence son derece yararlı maçlar çıkardı, burada çoğunluğun söylediği kadar zararına yada boş transfer olduğuna inanmıyorum şahsen.

Daha öncede dedim 5 değil 3 milyonluk oyuncudur belkide ama iyi bir takım içinde GS vitrini ve Romanya Milli takımının onu bu şekilde tutmaya devam etmesi halinde biz bu adamı gerçekten çok iyi rakamlara elden çıkartabiliriz ki yedek olarakta çok işe yarayabilecek bir oyuncu bence.

Forumumuzda genelde sevilmese de benim futbol bilgisine inandığım Rıdvan Dilmen'in, Kasımpaşa maçı ardından yorumu;

"Hiç bir takım -aa siz bunu 5 milyon euroya mı aldınız, zarar etmişsiniz, alın şu 5 milyonu, satın bize- demez. Pahalı alınmış bir futbolcu olduğu için, Galatasaray faydalanma yoluna gitmelidir ".

Tamamen katılıyorum.. Geçen hafta da yazmıştım.. Stancu'dan bir yol olmaz, bence ışık sıfır. Eğer varsa bizden daha enayisi satalım ama imkansız.. O yüzden yeni hocayı bekleyeceğiz, inşallah işe yarar.

Valla arkadaşlar evet beklenilen performansı gösteremiyor ancak bu takımda kim sergiliyor bunu?
Kaldı ki oynadığı maçların sadece 2-3 tanesinde çok silikti onun dışında bence son derece yararlı maçlar çıkardı, burada çoğunluğun söylediği kadar zararına yada boş transfer olduğuna inanmıyorum şahsen.

Daha öncede dedim 5 değil 3 milyonluk oyuncudur belkide ama iyi bir takım içinde GS vitrini ve Romanya Milli takımının onu bu şekilde tutmaya devam etmesi halinde biz bu adamı gerçekten çok iyi rakamlara elden çıkartabiliriz ki yedek olarakta çok işe yarayabilecek bir oyuncu bence.

doğan diğer vatandaşlar kötü oynayınca, bu arkadaşın kötü oynaması normal karşılanmamalı..
onlara da söylüyoruz, söylenmesi gerekeni..
diyorum ki; quaresma 7.3 milyon euro, stancu 5 milyon euro.. normal mi ?
sen avrupa futbolunu takip eden adamsın, galatasaray almasa, bırakın ben bu adama 5 milyon euro veririm diyen takım çıkar mıydı ?
avrupa futbol piyasasından haberiniz var herhalde, 5 milyon euro'ya stancu'dan iyi, hemen katkı verecek 10 tane forvet sayılır hemen.. ben o zaman yazdım, artık geçti.. bundan sonra amaç faydalanmak olmalı..

doğan diğer vatandaşlar kötü oynayınca, bu arkadaşın kötü oynaması normal karşılanmamalı..
onlara da söylüyoruz, söylenmesi gerekeni..
diyorum ki; quaresma 7.3 milyon euro, stancu 5 milyon euro.. normal mi ?
sen avrupa futbolunu takip eden adamsın, galatasaray almasa, bırakın ben bu adama 5 milyon euro veririm diyen takım çıkar mıydı ?
avrupa futbol piyasasından haberiniz var herhalde, 5 milyon euro'ya stancu'dan iyi, hemen katkı verecek 10 tane forvet sayılır hemen.. ben o zaman yazdım, artık geçti.. bundan sonra amaç faydalanmak olmalı..

Abi haklısın ona bir şey demiyorum zaten.Ben Romanya'da izlediğim Stancu'yu göremiyorum burada.Adamın en belirgin özelliği bitiriciliği ve şutlarıyken burada ikiside vasatı geçtim gayet kötü gidiyor.Bu hali ile yarı yarıya zarardayız ve sana katılıyorum yine kesinlikle faydalanıp parlatıp zarar etmeden yollamaya çalışmak yolunu tercih etmeliyiz.

Misal bugün attığı golün haricinde 2 tane %1000000 lük gol kaçırdıki bunların çok daha zorunu atarken gördüm bu adamı.Ama bugün saçma salak golleri kaçırdı.

şu an çok kötü bir sezonda geldiği takıma uyum sağlıyor sadece. Özgüven meselesi. Seneye ben çok umutluyum Stancu'dan.

Çok basit bir örnek vereceğim. Bazı takımlar vardır kimi koysan hiç sırıtmaz içinde. Ama aynı adamı alıp başka takıma koyarsın olmaz bir türlü. Bu tip takımlara şu an en iyi örnek Barcelona. Şu an Messi dahil kimi başka takıma koysanız bu performansı gösteremez.

Birde bunun tam tersi kimi getirsen fark etmez takımlar var. Zaten en büyük problem takım olamaması bunların. O yüzden göreceksiniz Stancu seneye çok farklı olacak.

Burada geldiğinde Stancu'yu en çok öven bendim,en çok sevinenlerdende biriydim o yüzden şimdiki kötü performansı beni ayrıca rahatsız ediyor ancak,
Stancu'nun kötü oyuncu olduğunu asla düşünüyorum ,toparlayacağına inanıyorum fakat şu süreçte şunu anladımki zor zamanlarda bize maç kazadıracak adam değil Stancu o yüzden kendini gerçekten geliştirmediği sürece GS'ın as oyuncusu olamaz.Yaşı daha genç o aşamayı kat edersede en çok ben sevinirim yine.

Şu ana kadar olan performansını çok fazla beğendiğimi söyleyemem. İlk oynadığı bir-iki maçta bir şeyler sergilemeye çalıştı,sonra ortalama bir oyuncu haline döndü.

Önümüzdeki sene iyi bir yedek olacağını düşünüyorum kendisinin. Semih gibi sonradan girip,gol bulabilir. Fatih Terim'in seveceği bir oyuncu tipi bence Stancu.