Boston Celtics - Los Angeles Lakers

Kim Şampiyon olur ?

• A ) Boston

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    32
Re: Boston Celtics - Los Angeles Lakers - Rüya Final

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Berkay Bindal":39epw5hd][quote="Tugay Aktepe":39epw5hd]Nerede senin şu yere göğe sığdıramadığın Lebron'ın..
Golf maçı bitti mi? Ya da finali TV'de mi izledi? Radyoda mı dinledi?
Yani adamın asabını bozmaya birebirsiniz..
Çoğu kişi burada Boston adına sevinmiyor.
Tek dertleri Kobe ile alay etmek..

4. maçın kazanılmasından sonra bir kişinin ağzından "LeBron" diye birşey çıkmamış. Bilinçaltı dedikleri şey bu olsa gerek...Bu arada öğrendim LeBron geçen sene Kobe'nin dinlediği radyodan dinlemiş maçı.[/quote:39epw5hd]

Ama Kobe için dinleme süresi kısa olmuştur değil mi Berkay?
Yani 4-0 ile süpürüldükten sonra.Zaten 2-0 olduktan sonra diğer maçlara tenezzül bile etmemiştir kendisi.

Büyükler daima eleştirilir,kıskanılır.Onu bildiğim için yazdıklarınıza zerre kadar değer vermemek gerek aslında.. Ama işte insanoğlunun yaradılışı bu haklının yanında olmayı seviyor.[/quote:39epw5hd]

Kobe'yi sevmem ama hiçbir zaman dalga geçmedim ve hatta saygı duydum ki duyulmalı. NBA tarihinin en başarılı oyuncularındandır. Ama en iyisi değil. Bana göre değil. MJ varken Kobe en büyük değil ve bana göre LeBron ve Kobe'nin aktif basketbol yaşamları bittiğinde LeBron daha büyük bir basketbolcu olarak anılacak ve bu son söylediğim fikirler tamamen kişiseldir. Yani beni bağlar başka kimseyi değil. Sen de Kobe MJ'den büyük dersen diyeceğin seni bağlar. Büyükler eleştirilir diyosun LeBron'a küçük diyosun ama olmadık bir yerde LeBron'ı karıştırıyorsun. Senin demene göre bu da LeBron'ın büyüklüğünü gösterir. Ve ben de diyorumki finali LA-Boston oynadı. LA kaybetti. Tabiki LA ve takımın en büyük yıldızı Kobe eleştirilicek. Yani eleştirilmeyecek mi ??

lebron kobe

PPG 30,0 PPG 28,3
RPG 6,3 RPG 6.3
APG 5,4 APG 5.4
SPG 1,8 SPG 1.8
BPG 1.1 BPG 0,5
FG% 0,484 FG% 0,459
FT% 0,712 FT % 0 ,840
3P% 0,315 3P % 0 ,361
mpg 40.4 MPG 38.9

lebron un kobe den daha iyi daha yararlı olduğu ortada . lütfen inkar etmeyin . belki bu istatistikler her seyi acıklıyodur

Emin Doğanca' Alıntı:
lebron kobe

PPG 30,0 PPG 28,3
RPG 6,3 RPG 6.3
APG 5,4 APG 5.4
SPG 1,8 SPG 1.8
BPG 1.1 BPG 0,5
FG% 0,484 FG% 0,459
FT% 0,712 FT % 0 ,840
3P% 0,315 3P % 0 ,361
mpg 40.4 MPG 38.9

lebron un kobe den daha iyi daha yararlı olduğu ortada . lütfen inkar etmeyin . belki bu istatistikler her seyi acıklıyodur

Zamanında Gerald Fitch takımımız adına bütün istatistiklerde öndeydi.Hatta lige göre çok iyi istatistiklere sahip oldu.Ama karşılığı ne oldu?
Çoğu kişi Fitch'i istemez oldu.Nefret edenler oldu.Bencil diyenler oldu.Oldu da oldu..

Bu konu biraz sapıtmış fakat ben konu başlığına sadık kalarak düşüncelerimi söylemek istiyorum :).Ben Lakers'ı tutsam bile Boston'u ayakta alkışlamak istiyorum.Bu şampiyonluğu gerçekten Lakers'dan daha çok istediler.20 sayıdan geri geldikleri 4. maçtan sonra zaten benim ümitlerim tükenmişti ve Boston'un daha çok hakkettiğini ve istediğini anlamıştım.Bu şampiyonluğun baş mimarları "big three" artık yüzüklerine kavuştular.Artık gözleri açık gitmezler :).Napalım artık seneye kaldı umutlarımız :)

forum da Boston'lu varmı bilmiyorum da..varsa tebrik ediyorum..

Kobe Michael Jordan'a karşı kendisini ezmek isteyenlerin eline bir koz daha verdi ki kendi iş bilmezliği..Boston hak ettiği bi şampiyonluğu aldı..Lakers içinde çok başarılı bi sezon geçmiştir..öteki sezon Bynum ve Gasol ile neler olacak hep beraber göreceğiz bakalım..

Emin Doğanca' Alıntı:
lebron kobe

PPG 30,0 PPG 28,3
RPG 6,3 RPG 6.3
APG 5,4 APG 5.4
SPG 1,8 SPG 1.8
BPG 1.1 BPG 0,5
FG% 0,484 FG% 0,459
FT% 0,712 FT % 0 ,840
3P% 0,315 3P % 0 ,361
mpg 40.4 MPG 38.9

finalde tek başına san antonio'yu yıkabileceğini sanan komik insan profiline karşı kötü oynadığı maçta 10 asist yapan bir kobe'yi tercih ederim...yüzde birlik istatisliklerle gelip o iyi bu iyi demek komedidir...madem herşey istatislik kapattıralım digitürk ü nba tv yi filan murat kosova yı da emekli yapalım kaan kural'a da tığ gibi olmadan gelme emrini verelim sonra nba.com a girelim istatisliğe bakalım en sonunda da ''lan bu burus bovın hıyarı da yarım saat oynamış 4 sayı atmış maçın yıldızı seçilmiş vay annasını'' diyelim

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Kobe shaq gittikten sonra nerelerdeydi Lakers o dönemlerde napıyordu????????
Gasol gelince Lakers kendine geldi biraz.
Ama Lebron TEK başına takımını finallere kadar taşıyordu aradaki fark bu tabi anlayana ;)
anlamıyoruz kafamız çalışmıyor bizim forumun %60 ının salak olduğunu mu ima ediyorsun o zman ben salak levent abi salak tugay salak mehmet salak böyle mi oluyor volkan seni herkes sever bu forumda iğneleyici konuşma girmeyelim birbirimize boşboşuna değmez inan ki :p
tamam yap yorumunu ama anlayana filan gibi iğneleyici kullanmasan...ayrıca lebron tek başına çıkarmış da senin canavar gibi yardım savunmasını üstüne kuracağın ben wallace'ın var adama maç boyunca bir top inmiyor ya adam bi tane atsa kuduz gibi savunacak ama lebron bey utanmasa sen geride kal potamızı çalmasınlar diyecek adama...ilgauskas desen adam hücum ribaundu ortalamasını arttırdı top inmeyince artık yüklenmek için değil ribaund için pozisyon alıyor wally ve delonte desen adamlar bomboş bekliyor ama lebron ''yıkarım laaan!'' modunda kg ile perkins'in arasına saldırıyor ve offnsive faul !delonte ile wally geriye dönüyor sonra yine hücum oluyor ve top mooralsiz wally yi buluyor sonra wally şutu kaçırıyor ve lebron sanki ''kaçırdın ve şehri terket'' dermiş gibi bakıyor...ondan sonra eddie house atladı ama wally topa niye atlamadı deniyor...ira newble bile demiş lebron topu bazen eve götürecek diye korkuyordum kobe ondan daha iyi diye...sonuç olarak lebron ben adam oldum atarm keserim takım benim havalarında geziyor,eğer takım onunsa kendisine garnett'in moladaki duruşunu izlemesini öneriyorum kendi duruşuyla karşılaştırsın bi molalarda

Deniz ben zaten vereceğim örneği verdim..
Forumda Galatasaray Basketbol Takımı'nda Gerald Fitch adlı oyuncu hakkında neler konuşulduğunu az çok hatırlıyoruz.Kendisi nasıl bir oyuncuydu peki? Takımı tek başına yönetmeye çalışan sürekli kendi istatistiğine oynayan bir oyuncu..Evet,bu düşünceyi savunan arkadaşlar şimdi LeBron'ı savunmaktalar.
Peki farkları ne? Hee aklıma gelmişken LeBron'ın tek başına oynamasının sebebini blirten arkadaşlar yanındaki oyuncuların yetersizliğinden dem vurmuşlar.Tabii Fitch bizde oynarken guard Solomon pivotumuz Gasol'du.Ama hala kendi başına oynuyordu kendisi..İşte mantık çatışması dedikleri bu olsa gerek.İnsanların düşünceleri bir oyuncu ismine göre değişiyor.Fitch oynarken bencil,yanındakilere değer vermiyor;LeBron oynarken takımı sırtlıyor,yanındakiler onun seviyesinde değil..Ohh ne güzel memleket.

Tugay elmayla armudu karıştırıyorsun. Birincisi Fitch disiplinsiz bir oyuncuydu. İkincisi büyük maçlarda hiçbir şey yapamazdı,küçük maçlarda oynardı. Bunların Lebron ile ne alakası var?

Kerem SEÇER' Alıntı:
Tugay elmayla armudu karıştırıyorsun. Birincisi Fitch disiplinsiz bir oyuncuydu. İkincisi büyük maçlarda hiçbir şey yapamazdı,küçük maçlarda oynardı. Bunların Lebron ile ne alakası var?

Ben kurdum Kerem Abi alakayı.
Bence çok da alakası var.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Deniz ben zaten vereceğim örneği verdim..
Forumda Galatasaray Basketbol Takımı'nda Gerald Fitch adlı oyuncu hakkında neler konuşulduğunu az çok hatırlıyoruz.Kendisi nasıl bir oyuncuydu peki? Takımı tek başına yönetmeye çalışan sürekli kendi istatistiğine oynayan bir oyuncu..Evet,bu düşünceyi savunan arkadaşlar şimdi LeBron'ı savunmaktalar.
Peki farkları ne? Hee aklıma gelmişken LeBron'ın tek başına oynamasının sebebini blirten arkadaşlar yanındaki oyuncuların yetersizliğinden dem vurmuşlar.Tabii Fitch bizde oynarken guard Solomon pivotumuz Gasol'du.Ama hala kendi başına oynuyordu kendisi..İşte mantık çatışması dedikleri bu olsa gerek.İnsanların düşünceleri bir oyuncu ismine göre değişiyor.Fitch oynarken bencil,yanındakilere değer vermiyor;LeBron oynarken takımı sırtlıyor,yanındakiler onun seviyesinde değil..Ohh ne güzel memleket.
aynı şeyi düşünüyoruz zaten

Deniz Baskın' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":19mx0pmf]Kobe shaq gittikten sonra nerelerdeydi Lakers o dönemlerde napıyordu????????
Ama Lebron TEK başına takımını finallere kadar taşıyordu aradaki fark bu tabi anlayana ;)
anlamıyoruz kafamız çalışmıyor bizim forumun %60 ının salak olduğunu mu ima ediyorsun o zman ben salak levent abi salak tugay salak mehmet salak böyle mi oluyor volkan seni herkes sever bu forumda iğneleyici konuşma girmeyelim birbirimize boşboşuna değmez inan ki :p
tamam yap yorumunu ama anlayana filan gibi iğneleyici kullanmasan...ayrıca lebron tek başına çıkarmış da senin canavar gibi yardım savunmasını üstüne kuracağın ben wallace'ın var adama maç boyunca bir top inmiyor ya adam bi tane atsa kuduz gibi savunacak ama lebron bey utanmasa sen geride kal potamızı çalmasınlar diyecek adama...ilgauskas desen adam hücum ribaundu ortalamasını arttırdı top inmeyince artık yüklenmek için değil ribaund için pozisyon alıyor wally ve delonte desen adamlar bomboş bekliyor ama lebron ''yıkarım laaan!'' modunda kg ile perkins'in arasına saldırıyor ve offnsive faul !delonte ile wally geriye dönüyor sonra yine hücum oluyor ve top mooralsiz wally yi buluyor sonra wally şutu kaçırıyor ve lebron sanki ''kaçırdın ve şehri terket'' dermiş gibi bakıyor...ondan sonra eddie house atladı ama wally topa niye atlamadı deniyor...ira newble bile demiş lebron topu bazen eve götürecek diye korkuyordum kobe ondan daha iyi diye...sonuç olarak lebron ben adam oldum atarm keserim takım benim havalarında geziyor,eğer takım onunsa kendisine garnett'in moladaki duruşunu izlemesini öneriyorum kendi duruşuyla karşılaştırsın bi molalarda[/quote:19mx0pmf]
Deniz ben onu sana dememiştim boşuna üstüne alınma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Big Ben'e top indiğinde de ne olduğunu gördük? Adam arkası bomboş kimse yokken tekrar dışarı dönüyor. adam topu potaya atmayı unutmuş. Ilgauskas denen zat ise birçok vasfını kaybetmiştir. Pota altına hiçbir sertlik vermeyen ağır vasıta bir adam. Orta mesafe şutundan başka silahı kalmamış bir oyuncu. O topa atlama olayı ise insanın biraz içinde olacak. Wally'de o ruh yok ki... O heyecanı oluşturamıyor. LeBron da Kobe kadar asist yapıyor. O da arkadaşlarına pozisyon oluşturmaya çalışıyor. Ama topu verdiği adam topu bomba zannediyor. West bir türlü oyun kuramıyor. LeBron'ın dinlendiği zaman Cavs'in B planı yok. herkes sudan çıkmış balığam dönüyor. Bütün dişliler onun üzerine kurulmuş... Zaten başka şansta yok...
LeBron bir Allah'ın kulu skorer olarak eklenmiş mi? Bazı maçlarda bıraktım 3. ismi 2. skoreri bile bulamayan bir takım. Kolay değil tek başına bir takımı ayakta tutmak. LeBron'dan önce bu takımın hali biliniyor. O geldikten sonra Doğu'nun iddialı takımlarından biri oldular. Lebron da gerektiğinde pas veriyor...
Ayrıca son topları kullanmak bir özelliktir. Bir adam çok iyi şutördür ama o an şutu kullnırken kafandan binbir türlü şey geçer, bacakların titrer, topu kaldırırken ya girmezse düşüncesi sarar. Bu yüzden son topları LeBron, Kobe, AI, PP gibi oyuncular kullanır...

tamam da wally denilen (ruhsuz) adam t'wolwes'ta all star olmuştur ve az şutta 20li sayılara çıkar bu özelliğiyle aslında tm lebron'a göre bir adamdır fakat adama o kadar hücumda üvey evlat muamelesi yapılıyor ki...ayrıca west takıda top getiriyor ve lebron'a veriyor hangi oyun kurması
bi de şu west kötüymüş filan fisher mı west diyenlere westin buzzerını izlemelerini öneriyorum

İş nedeniyle giremedim kaç gündür kusura bakmayın.
Ama haberim var herşeyden izledim de birazını. Zaten 5 dakika izlemem yetti. Uykumu böldüğüme değmez dedim yattım.
Ayıp yahu. Bir takım bu kadar ezilmez. Kobe nin gururyla bu kadar oynanmaz. Zaten küçükken kimse onu maça da almıyordu. Şimdi bu piskoloji iç dünyasında nasıl bir olayla patlayacak merak ediyorum. Bence klaptomoni filan başlayabilir. Lebron a ulaşsın biri ödüllerini saklasın. Pierce zaten akıllı adam gerek yok.

Sene başında Boston dedik Boston şampiyon oldu ama tek sevindiğim KG oldu. Sevemedik Boston'u. Hakeden kazandı sonuçta.

MJ den daha büyüksün kobe gerçekten hahaah.

PhilKobe.jpg

aynen boston'u sevemedik gerçi cassell ve eddie houseun o benchten yaptığı çirkefliklerin neyini seviyim ki resmen çirkeflik...lakersı ve kobe yi sevmeseydim bile yine lakers'ı tutardım ve boston koçu olsam o yaptıklarına izin vermezdim...nba'in kalitesini bozmamaya çalışan stern amca da suspus oldu gıkı çıkmadı bu olaya

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Kobe shaq gittikten sonra nerelerdeydi Lakers o dönemlerde napıyordu????????

tek başına?

iglauskas boru mu?

Doğan Aksu' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":m9py6tvd]Kobe shaq gittikten sonra nerelerdeydi Lakers o dönemlerde napıyordu????????

tek başına?

iglauskas boru mu?[/quote:m9py6tvd]

Borudan pek farkı da yok hani.

İlgauskas o kadarda kötü değil yahu etmeyin ya :).Tamam sertliği her sene düşüyor fakat orta şutlarıyla takıma sayı bakımından iyi katkılar sağlıyor.Çoğu maçtada LeBron'dan sonra en skorer o oluyor.Ama eskisi gibi değil tabi.Ama o kadarda küçümsencek bir oyuncu değil.