Bütçe ve Sponsorluk

Bu arada bilgi geldi; McCollum'un para ödemesi hakkında attığı tweet, şampiyonluk prim ödemesiymiş!! Gerçekten bazı sporcuları anlayamıyorum, sen bu kulüpte başarılı olup, Avrupanın 2.büyük kupasını kazanmışsın!! Neden kulüple kötü oluyorsun? Bu taraftar sana MVP demiş ama sen kalkıp bu terbiyesizliği yapıyorsun..Yazıklar olsun sana..
Hayır bir de Dentmon'a gıcık veriyor. Çok yazık valla.

Şöyle Nihat, geçenlerde Adams eski kulübü hakkında ödeme konusunda tweet atmıştı sonra tweet üzeriden McCollum yalnız değilsin gibisinden cevap yazmış ama bizi de eklemiş konuya #GALA şeklinde..Sonra McCollum ile de Dentmon konuşmuş bu konu hakkında ve ödemeler konusunda Dentmon tedirgin oldu..Özeti bu şekilde şimdi de Dentmon yazışmalarını silmiş McCollum ile olanları ve özür dilemiş bizden..

https://twitter.com/ErrickM3/status/776058849203785728

Mccollum'la Lasme'yi çok severim. Hatta bugün olayı öğrenene kadar PC duvar kağıdımda hala Mccollum'un resmi vardı. Yaptıkları büyük bir terbiyesizlik. İkisi de Galatasaray sayesinde yükselişe geçmiş oyuncular. Ama birisi gerçek bir sporcunun asla yapmayacağı bir şeyi yaptı ve uyuşturucu yüzünden 1 yıl ceza aldı. Diğeri de kariyerinde kendini üst seviyeye atıp, Euroleague oynayabileceği bir sezonda parayı seçip Çin'e gitti. Özellikle Mccollum çok paragözmüş, onu anladık. Tamam profesyonelsin de kardeşim, normal sözleşme ücretini alamasan bu yaptığını hadi bir nebze anlayacağım da şampiyonluk primi için böyle bir terbiyesizlik neden yapılır? Hadi onu yaptın, gidip Galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusuyla nasıl böyle bir iletişim kurarsın? Etikle alakası var mı bunun, madem profesyonelsin. Buraları okuyacağını ve Türkçe anlayacağını bilsem bol bol sayardım buraya da gerek yok. Benim artık Eurocup deyince Chuck, Sinan, Micov, Göksenin ve Schilb gelecek aklıma sadece. Sizin yolunuz açık olsun.

Kadın takımımızın ELW şampiyonluk primleri de ödenmemişti. Umarım bu defa yönetim üzerine düşeni yapar. Bu sene ödeme konusuna daha fazla özen göstermeliyiz.

yonetimin savunulacak neyi varki savunuyorsunuz anlamis degilim. gitsinler once sakat oglu sakat hamiti zengin etmeyi biraksinlar, sonra tarik camdal sonra digerleri- cikmissiniz 50 ser bin euro icin turiye tarihinin en buyuk basket kupasini getiren oyunculara sinirleneceksiniz. cok yazik !! o cocuklar kupayi kaldirana kadar bir kere ses etmemisler- haksizliga canak tutmayalim arkadaslar. hamitin kazancinin 10 da biri bile degil. ama hamitin verdiklerinin 100 katini vermis bu cocuklar!!!

mccollum'la lasme'yi çok severim. Hatta bugün olayı öğrenene kadar pc duvar kağıdımda hala mccollum'un resmi vardı. Yaptıkları büyük bir terbiyesizlik. Ikisi de galatasaray sayesinde yükselişe geçmiş oyuncular. Ama birisi gerçek bir sporcunun asla yapmayacağı bir şeyi yaptı ve uyuşturucu yüzünden 1 yıl ceza aldı. Diğeri de kariyerinde kendini üst seviyeye atıp, euroleague oynayabileceği bir sezonda parayı seçip çin'e gitti. özellikle mccollum çok paragözmüş, onu anladık. Tamam profesyonelsin de kardeşim, normal sözleşme ücretini alamasan bu yaptığını hadi bir nebze anlayacağım da şampiyonluk primi için böyle bir terbiyesizlik neden yapılır? Hadi onu yaptın, gidip galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusuyla nasıl böyle bir iletişim kurarsın? Etikle alakası var mı bunun, madem profesyonelsin. Buraları okuyacağını ve türkçe anlayacağını bilsem bol bol sayardım buraya da gerek yok. Benim artık eurocup deyince chuck, sinan, micov, göksenin ve schilb gelecek aklıma sadece. Sizin yolunuz açık olsun.

nokta

Burada bir terbiyesizlik varsa oda dünya markasıyız diyen kulübündür.Adam hakkı olan parayı dile getirmiş ne var bunda.Mccollum'un babasının kulübü mü bu sanki bir adam hayatını bize borçlu Eurolig seviyesine bizim sayemizde de çıkmadı ,Olimpiyakos yazın başlarında zaten teklif yapmıştı. Parasını alamayan ister sosyal medyadan dile getirir,ister mahkemeye verir ikisinde de sonuna kadar haklıdır.Parasını alamayan sporcu ağzını açmaz ise helal olsun deriz ama aksi bir durumda da onu paragöz olarak suçlamaya veya en ufak bir laf söylemeye hakkımız yok.Ödeyemeyeceksen o paraları imzalamayacaksın derler adama .

Burada bir terbiyesizlik varsa oda dünya markasıyız diyen kulübündür.Adam hakkı olan parayı dile getirmiş ne var bunda.Mccollum'un babasının kulübü mü bu sanki bir adam hayatını bize borçlu Eurolig seviyesine bizim sayemizde de çıkmadı ,Olimpiyakos yazın başlarında zaten teklif yapmıştı. Parasını alamayan ister sosyal medyadan dile getirir,ister mahkemeye verir ikisinde de sonuna kadar haklıdır.Parasını alamayan sporcu ağzını açmaz ise helal olsun deriz ama aksi bir durumda da onu paragöz olarak suçlamaya veya en ufak bir laf söylemeye hakkımız yok.Ödeyemeyeceksen o paraları imzalamayacaksın derler adama .

Yalnız olay burada parasını alamaması veya bunu internet üzerinden dile getirmesi değil asıl olay Dentmon'un aklını karıştırmaya çalışmasıdır!! Bu yaptığı düpedüz terbiyesizliktir..Eğer bir kulüpte paran kalmışsa bunu takıma yeni gelmiş oyuncunun kafasını karıştırarak yapmazsın yaparsan terbiyesizlik olur,karaktersizlik olur..

Burada kimse de kulübü savunmuyor zaten bu konularda çok çekmiş bir kulübüz sağ olsunlar..Ama McCollum'un da bel altına vurmasına da kusura bakmayın sessiz kalınmaz!! Burada yapılan şey çok başka..Gidersin kulübe avukatların yazı geçer,ilgili uluslararası federasyonlara gidersin başvurursun hakkını öyle ararsın, twitter'dan milletin kafasını karıştırarak değil!!

Yönetimin her zaman olduğu gibi en ufak suçu yok. bu ikisinin terbiyesizliği göz ardı edip yönetime yüklenenlere acıyorum. bana kalırsa galatasaray tarihinin en başarılı yönetimi. galatasaray hangi döneminde basketbolda böyle bir kadro kurabildi? savovice falan maruz kaldığımız dönemlerden krstiç mi pleiss mi tartışmaları yaptığımız döneme geldik. bu yönetime nankörlük etmeyin. canla başla çalışıyorlar. o çok bayıldığınız ünal aysalın pisliklerini temizliyoruz hala. geçen sene maaş ile ilgili en ufak bir rahatsızlık duymadım ben. yönetim son derece hassas davrandı. bu senede gayet iyi bir kadro kuruldu. artık biraz saygı gösterin. bu kadar şımarıklık yeter. 2 tane paragöz değersiz adam yüzünden bu adamları harcamayın. o zıkkımı içmeye parası var ama lasme efendinin?

yonetimin en ufak sucu yok kelimesinden sonrasini okumadim, Allah Galatasarayi ; beyni ile gözü arasinda ki mesafesi 470 bin km olan arkadaslardan korusun.

yok tabi. iş bilmezin birisi twittera birşey karalıyor sen burada yönetim suçlu diyorsun. yılda 900 bin dolar alacak bide twitterdan kulübü eleştirecek ha? bide yetmezmiş gibi takımımıza yeni katılan bir oyuncunun aklını karıştıracak. yüzsüzlüğün bu kadarı. siz galatasaraylı falan değilsiniz. siz yönetene her daim eleştirmeyi bir halt sanan, kulübe en ufak bir katkısı bulunmayan adamlarsınız. ben şu an philadelphiadayım. burada amerikan futbolu sezonu açıldı. ilk maç gelen seyirci sayısı ne kadar biliyor musun? 70.000. taraftarlık böyle olur. senin gibi her haltı eleştirip forma almıcam bere almıcam kulübe en ufak bi katkıda bulunmıcam çünkü yönetim tü kaka diyen zihniyetten taraftar olmaz. ha sen şimdi başlarsın sen mi öğretecen bana taraftarlığı diye. he ben öğretecem. sen hiç yeni açığın arkasında stada girerken kalabalığın içinde ezildin mi? buz gibi soğukta 40 derece ateşle olimpiyatta oynarken kombine alıp 70 km yol yapıp maça gittin mi? gelmişsin burada beyin meyin edebiyatı yapıp beni daha da ayar ediyorsun.

Yalnız olay burada parasını alamaması veya bunu internet üzerinden dile getirmesi değil asıl olay Dentmon'un aklını karıştırmaya çalışmasıdır!! Bu yaptığı düpedüz terbiyesizliktir..Eğer bir kulüpte paran kalmışsa bunu takıma yeni gelmiş oyuncunun kafasını karıştırarak yapmazsın yaparsan terbiyesizlik olur,karaktersizlik olur..

Burada kimse de kulübü savunmuyor zaten bu konularda çok çekmiş bir kulübüz sağ olsunlar..Ama McCollum'un da bel altına vurmasına da kusura bakmayın sessiz kalınmaz!! Burada yapılan şey çok başka..Gidersin kulübe avukatların yazı geçer,ilgili uluslararası federasyonlara gidersin başvurursun hakkını öyle ararsın, twitter'dan milletin kafasını karıştırarak değil!!
Yapmadığını nereden biliyorsun belki de son çare bunu ortaya çıkarmak için sosyal medya kullandı .Siyahi amerikalı sporcular genellikle birçok zorluk yaşayarak bir yere geliyorlar bundan dolayı para daha ön planda oluyor .Sampiyonluk primi veya normal ödeme bunun bir önemi yok .Kaç ay geçti üzerinden,kulüp bu parayı ödeyecek bu kadar .Buraya gelen her oyuncu tedirgindir zaten .
Kızalacak birisi varsa Dentmon madem tedirginsin gelme kardeşim ve daha sezonun başında herhangi bir sıkıntı yaşamadan bunu konuşursan esas terbiyesizlik bu olur .

Şöyle Nihat, geçenlerde Adams eski kulübü hakkında ödeme konusunda tweet atmıştı sonra tweet üzeriden McCollum yalnız değilsin gibisinden cevap yazmış ama bizi de eklemiş konuya #GALA şeklinde..Sonra McCollum ile de Dentmon konuşmuş bu konu hakkında ve ödemeler konusunda Dentmon tedirgin oldu..Özeti bu şekilde şimdi de Dentmon yazışmalarını silmiş McCollum ile olanları ve özür dilemiş bizden..

https://twitter.com/ErrickM3/status/776058849203785728

Teşekkür ederim Burak.
Ayıp etmişler.
Ama onları bu hâle sokanlar bu beceriksiz yönetim.

Oyuncunun hak ettiği parayı istemesi doğaldır. Maaş olsun, prim olsun; fark etmez. Ancak istemenin de bir adabı vardır. Yasal yolları vardır. Sosyal medya üzerinden hak aramaya kalkarsan, haklıyken haksız duruma düşebilirsin. Diğer yandan bu zamana dek ödemeyi yapmayan yönetim de kabahatlidir. EL yönetiminin maddi konuları ne kadar önemsediğinii biliyoruz. Sezon başlamadan bu borçların temizlenmesi lazım ki tekrar başımız ağrımasın.

Yapmadığını nereden biliyorsun belki de son çare bunu ortaya çıkarmak için sosyal medya kullandı .Siyahi amerikalı sporcular genellikle birçok zorluk yaşayarak bir yere geliyorlar bundan dolayı para daha ön planda oluyor .Sampiyonluk primi veya normal ödeme bunun bir önemi yok .Kaç ay geçti üzerinden,kulüp bu parayı ödeyecek bu kadar .Buraya gelen her oyuncu tedirgindir zaten .
Kızalacak birisi varsa Dentmon madem tedirginsin gelme kardeşim ve daha sezonun başında herhangi bir sıkıntı yaşamadan bunu konuşursan esas terbiyesizlik bu olur .

Başvuru yapmış olsa bile yine sosyal medyadan böyle bir terbiyesizlik yapması gerekmezdi!! Evet siyahi oyuncular zor şartlarda yetişmiş olabilirler hatta McCollum da bunlardan biri olabilir ama bunu doğru yollardan seçerek yapması lazım..Dün efendi gibi deseydi sosyal medyadan; "hakkım olan prim ücretimi alamadım ve yasal yollara başvurumu yaptım sizde kulüp olarak lütfen gereğini yerine getirin"

Böyle bir açıklama yapmasını bilecek veya yaptırmasını bilecek kadar zeki adamdır McCollum..Ama o bu yolu seçmedi gitti bel altından vurdu..Bu yüzden yok kulüp böyle,şöyle yaptı demek yersiz kalıyor..Burada konu çok başka..Zaten yönetim bu parayı ödemez ise merak etmeyin ilk tepkimi daha önce yaptığım gibi yine yaparım..

Dentmon konusuna gelince evet oda hatalı hemen olayı bilmeden yazmış ama özürünü diledi konu kapandı lakin takıma katılalı 15 gün olmuş biri olsam bende tedirgin olurum ki kulübün adı çıkmış zaten bu konularda..Bu yüzden asıl konuşulması gereken adam McCollum'dur..Yönetime gelince onları zaten eleştirmekten bir hal olduk bu sezon orası kolay kısım merak etmeyin..

transfer ettigimiz oyuncular iyi veya kötü karakterli olabilir, her tip sporcu tranfer edebiliriz ama bunları da bu şekilde konuşturmayacak olan da yönetimdir. Bu aslında bir vizyon işi yani burdan giden adamlar bizi umursamaz ki anlatırlar herşeyi, ondan sonra transfer döneminde sorarız neden bizi tercih etmedi diye.. mccolum açısından değilde kendi açımızdan olaya bakmamız lazım ve tek suclu da yönetimdir bu durumda.. Sen ödemeni düzgün yapacaksın ki burdan gidenler burayı önersinler.. Ayrıca etik açıdan mccollum yanlıs olsa ne olacak, biz kendi işimizi düzgün yapalım da o yanlıs konusursa konussun..sonuc olarak belki dentmon simdi özür diledi ama iyi bir sezon geçirse bile ilk fırsatta ayrılmayı düşünürse ne olacak, bilemeyiz.. Tek söyleyecegim vizyonsuz yönetimdir bu konuda...