Çağlar Birinci

Galatasaray, geçtiğimiz sezon Denizlispor forması giyen Çağlar Birinci ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Profesyonel futbol takımı oyuncularımız Murat Akça, Erhan Şentürk, Sadrettin Fırat Kocaoğlu ve Semih Kaya'nın bonservisleri ile, Serdar Eylik'in ise bir sezon kiralık olmak üzere Denizlispor'a transferleri konusunda anlaşılmıştır.

Re: Çağlar Birinci Galatasaray'da

Sol bek ise olay,bedavaya Vederson vardı,biraz antipatik buluyorum ama olsun hem bedava hemde ÇAğlar'dan daha iyi bir solbek olduğunu düşünüyorum,benim kıstaslarıma göre oldukça başarısız bir transferdir...Gelecek yıl herhangi bir takıma herhangi bir oyuncu karşılığında takas olarak verilecek oyuncu etiketinide şimdiden yapıştırmak gerekir...Yinede hayırlı olsun diyelim...

Denizli spor olmasa bende tepki gösterirdim ama işin içinde Denizlispor varsa hayrını görsünler !

2006'yı unutmayın. ;)

Transferden sonra 3-4 Denizlispor'lu arkadaşı aradım, konuştuk.Adamlar sayenizde seneye süper ligteyiz dediler.Şaka bir yana Denizli'li olarak bu kadar oyuncu verilmesine sevindim.Ama bu kadar para verilmesi saçma olmuş.

Murat Akça, Erhan Şentürk, Sadrettin Fırat Kocaoğlu ve Semih Kaya

Bakınız Murat Akça A Takımda oynaması beklenen bir oyuncuydu,Semih Kaya'da öyleydi ama bu adamları her zaman ki gibi harcadılar ve bonservisleriyle verdiler,Aynısı diğerlerininde başına gelecek Serdar Eylik,Emre Çolak vs.

Bu oyuncular Galatasaray'ın değeridir,Alt Yapıdan bir oyuncu kolay yetiştirilmiyor,O kadar masraf yapılıyor,bir çocuk giriyor 10 yaşında alt yapıya 8-9 yıl kulüp tarafından yetiştiriliyor sonra ne mi yapılıyor transferler'de takas olarak 4-5 tanesini kullanıyorlar,bu Galatasaray'ın değerlerine yapılan terbiyesizliktir,alt yapıya yapılan terbiyesizliktir,Gökhan Zan'ı aldılar Beşiktaş'tan çok mu faydalandık sanki onun yerine Semih Kaya'ya şans verilebilirdi ama bu adamlar bunu yapacak cesareti gösteremez,karşıyım,karşı olmaya devam edeceğim bu şekilde yanlış işler yaptığınız sürece.

Semih iki dizinden de ameliyat oldu.Artık eski çevikliği yok.

Murat Akça konusunda katılıyorum.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Murat Akça, Erhan Şentürk, Sadrettin Fırat Kocaoğlu ve Semih Kaya

Bakınız Murat Akça A Takımda oynaması beklenen bir oyuncuydu,Semih Kaya'da öyleydi ama bu adamları her zaman ki gibi harcadılar ve bonservisleriyle verdiler,Aynısı diğerlerininde başına gelecek Serdar Eylik,Emre Çolak vs.

Bu oyuncular Galatasaray'ın değeridir,Alt Yapıdan bir oyuncu kolay yetiştirilmiyor,O kadar masraf yapılıyor,bir çocuk giriyor 10 yaşında alt yapıya 8-9 yıl kulüp tarafından yetiştiriliyor sonra ne mi yapılıyor transferler'de takas olarak 4-5 tanesini kullanıyorlar,bu Galatasaray'ın değerlerine yapılan terbiyesizliktir,alt yapıya yapılan terbiyesizliktir,Gökhan Zan'ı aldılar Beşiktaş'tan çok mu faydalandık sanki onun yerine Semih Kaya'ya şans verilebilirdi ama bu adamlar bunu yapacak cesareti gösteremez,karşıyım,karşı olmaya devam edeceğim bu şekilde yanlış işler yaptığınız sürece.

Bayram, cevap vermek ya da yazmak zor geliyor şu an ancak, senin bu yönetimle derdin üzümden çok bağ sahibi ile olan ilişki düzenine benziyor.

Alt yapıya adam aldık diye, ömrü billah sizi yücelteceğiz, oynatacağız mı diyelim?

Bana dünya üzerinden çok iyi olmasa da Galatasaray gibi az çok ismi olan takımların herhangi birinden, her sene yaşı gelen oyunculardan bir kaçını düzenli oynatmaya girişen, as oyuncu kabul eden tek bir takım söylermisin, yoksa sadece beynine kazıdığın cümlelerle aynı mesajları her konuda ısıtarak yazdığını düşüneceğim.

Birde anlatırmısınız alt yapıdan gelen bir çocuğa, bizim kulübümüz gibi alt yapısı bozuk bir kulüpte ne kadar yatırım yapılıyor merak ettim vallahi.

Tuttuğunuz hesap, verilen formalar, ayakkabılar, bilimum futbola ait edevatlar ise, hatırlatmakta fayda görüyorum burası Altay değil, Antalyaspor değil Galatasaray.

Oğuzhan burasının ne olduğunu sana soran olmadı,Yanlış buluyorum yazıyorum,Antipatim var yazıyorum sen kendi işine bak,belkide işin bu tür platformlarda yönetimi kollamaktır.

Anlam veremiyorum ya bu adama gidip o kadar adamla birlikte 1buçuk milyon euro veriliyor gidip HARRY KEWELL gibi adama verilecek 2milyon dolar çok deniliyor Adnan sezgin çık git artık bir takımın başkanı ol teşvik primi al ama ÇIK GİT artık klüpten ..

Saim Karakuzu' Alıntı:
Anlam veremiyorum ya bu adama gidip o kadar adamla birlikte 1buçuk milyon euro veriliyor gidip HARRY KEWELL gibi adama verilecek 2milyon dolar çok deniliyor Adnan sezgin çık git artık bir takımın başkanı ol teşvik primi al ama ÇIK GİT artık klüpten ..

Yapma be Saim abi.Adnan Sezgin'i savunmuyorum ama bu transferide kendi yapmamıştır yani.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Oğuzhan burasının ne olduğunu sana soran olmadı,Yanlış buluyorum yazıyorum,Antipatim var yazıyorum sen kendi işine bak,belkide işin bu tür platformlarda yönetimi kollamaktır.

Yanlış gelir dediğin gibi yazarsın, benim yazdığımı beğenmezsin ona istinaden de yazarsın, ama tanımadığın birine dolaylı yoldan itham etmen olmaz, ayıptır.

Ben ne yazmışım sen ne belirtiyorsun cevap olarak, söylediğim konularda söyleyecek bir sözün varmı yersiz ithamlarından başka?

Hayır şüphen varsa bu konuda, illa ki ispatla diyorsan, ispatlayayım, kimsenin maddi gözetimine ihtiyacım olmayan iyi bir durumumun olduğunu.

O zaman kavrarsın herhalde, belli bir noktadan sonra yakının olmadığı birine sözlerini biraz sakınman gerektiğini, çavuş eşek ilişkisi yok aramızda üzülerek söylüyorum ki...

Yönetime sallamak için bahane arayan bazı kişilere Çağlar transferiyle gün doğdu.keşke gönderilen genç oyunculara verilen bu destek,takımın kaptanı Ardaya,Sabriye yada diğer oyunculara verilse.Ama yok Ardaya sinemalı beste yaparız.sonra altyapıdan oyuncular gönderilirmi deriz.

Kendi seviyende bulşmuyorsan oyuncuları verirsin ister takasta kullanır isterse sözleşmesini fesh eder.

Verilen oyunculara hiç bir itirazım yok.Oyuncuların çoğu 20 li yaşlarını geçmiş ve henüz oynayamamış oyuncular. Erhan'dan bizim seviyemizde hiç bir halt olmaz,Semih çok büyük 3 sakatlık geçirdi ve artık toparlamasının tek yolu endişe olmaksızın oynaması ve tekrar sakatlanmamak için dua etmek.Serdar'ın kiralık verilmesine sevindim.Bu oyuncular içinden tek beklentim olan adam Murat Akça'ydı Tugay bu işe izin verdiyse benim için hiç sorun yok.

Asıl merak ettiğim verilen paranın vadesi.Onun dışında iyi bir alış veriş.

Çağlar,gelişime açık bir oyuncu.Sabri'nin bu yılki gelişimi düşünüldüğünde Çağlar'dan bu gelişimi ve katkıyı bekleyebiliriz.Heleki Neskeens ve Rijkaard gibi iki hocanın elinde kesinlikle onların istekleri doğrultusunda bir gelişim gösterecektir.Stoper oynama özelliği olanda bir oyuncu bu yanıda artıdır bizim için.Hayırlı uğurlu olsun.

NOT:Oğuzhan sormuş Bayram pek cevap verememiş ben belirtiyim alt yapıdan çıkarılan bir oyuncuya yıllık alacakları dışında harcanan para ortalama 20 bin dolardır.

Oğuzhan Erdinç' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":17p0qscl]Oğuzhan burasının ne olduğunu sana soran olmadı,Yanlış buluyorum yazıyorum,Antipatim var yazıyorum sen kendi işine bak,belkide işin bu tür platformlarda yönetimi kollamaktır.

Yanlış gelir dediğin gibi yazarsın, benim yazdığımı beğenmezsin ona istinaden de yazarsın, ama tanımadığın birine dolaylı yoldan itham etmen olmaz, ayıptır.

Ben ne yazmışım sen ne belirtiyorsun cevap olarak, söylediğim konularda söyleyecek bir sözün varmı yersiz ithamlarından başka?

Hayır şüphen varsa bu konuda, illa ki ispatla diyorsan, ispatlayayım, kimsenin maddi gözetimine ihtiyacım olmayan iyi bir durumumun olduğunu.

O zaman kavrarsın herhalde, belli bir noktadan sonra yakının olmadığı birine sözlerini biraz sakınman gerektiğini, çavuş eşek ilişkisi yok aramızda üzülerek söylüyorum ki...[/quote:17p0qscl]
Ben seni zaten tanımıyorum,Forum'dada ismini ilk kez gördüm,sanki seninle bu konular hakkında defalarca konuşmuşuz gibi benim yazdığım yazıya bir cevap yazmışsın,Yok burası Altay değil burası Galatasaray hatırlatırım gibi birşey yazmışsın üstüne,bunu neye istinaden söylüyorsun.Bana göre yanlıştır bu oyuncular gönderilmemeliydi,yanlış bulduğumu yazıyorum,her eleştirimde biri ortaya çıkıp bayram yönetime sataşıyorsun,bayram öyle bayram şöyle yazarsa sabrımın biteceği bir nokta olacak,o yüzden bana bulaşmayın bu konuda,çünkü ben forumda birinin yazısını beğenmesem veya yazıdaki düşünceler bana uymasa bile onu sorgular gibi bir yazı yazmıyorum altına,ben yönetimi eleştiririm,istersem yönetimi eleştirmek için fırsat kollarım,bu forumda herkes aynı düşüncede mi olacak,özgür bir platform burası.

Baydı artık bu altyapı işi. Bize göre altyapıdaki her oyuncu A takımda oynayacak düzeyde.Emre Çolak'ı gördük bu sene.Fiziği muhtemeşem.Yönetim o oyuncuları yollamıyor,teknik ekip işimize yaramayacağını söylüyor transfer komiteside bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

Yurtışında Stoch alamayız Adnan Sezgin'e sallarız.Yurtiçinden transfer yaparız gene Adnan Sezgin'e sallarız. Bahane arıyoruz ki adama saldıralım. Tugay'da altyapını başında.Gitmeleri için o da rapor vermiştir.Neden kimse Tugay'a bir laf etmiyor.

Bırakın artık altyapı ve transfer hakkında Adnan Sezgin'e sallamayı.

Avrupada genç yetenekler 17-18 yaşlarında A takıma giriyor.Bizimkiler 20-21 olmuş hala umut bekliyoruz.

Ama pardon,futbolu en iyi bilen ülke biziz.

Bu kadar birbirimize girmeye gerek yok bence o çocuklar haklarının yendiğini düşünüyorlarsa eğer çok çalışıp utandrırlar herkesi, şimdiden herkese sallamanın veya kayıtsız savunmanın bi anlamı yok bence.