Christmas Day | L.A. Lakers -C.Cavaliers

Los Angeles Lakers - Clevland Cavaliers

26 Aralık 2009 - 05:00

Steples Center

3620.jpg

Sezon Ortalamaları

L.A. Lakers

Sayı => Bryant 29.3
Ribaund => Gasol 12.6
Asist => Bryant 4.2
Blok => Gasol 1.8

Clevland Cavaliers

Sayı => James 28.8
Ribaund => Varejao 7.9
Asist => James 7.8
Blok => O'Neal 1.3

Boston'lı olduğum için Cleveland'ın kazanmasını istesemde pek şanslı görmüyorum Cleveland'ı. LeBron James'i tüm NBA'de en iyi savunan takım olan Lakers'ın bu maçta da mutlaka bir çözümü vardır LeBron'a. Ayrıca Lakers'ın çember altı, Cleveland'ın çember altına oranla daha savunmacı ve en önemlisi ribaunt potansiyeli daha fazla.

Cleveland mental olarak da asla yarışamaz Lakers'la. Kobe ve LeBron'dan ziyade yardımcı oyuncular skoru belirleyebilir diye düşünüyorum.

Güzel ve zevkli bir maç olmasını umut ediyorum...Lakers doğuda en büyük rakibimiz olduğu için Cavs ın kazanmasını isterim... Ama sanmıyorum Cavs ın kazanabileceğini.Maçın Staples ta olmasıda Lakers ı baya bi öne atıyor...

LeBron ve Kobe bildiğimiz gibi yine şovlarını yapacaklardır.Bu yüzden maçın kaderini yardımcı oyuncular belirleyecektir.Ne yazık ki Lakers`da yardımcı oyuncular daha iyi ama gününde olan bi Shaq`la Mo Williams bir çok şeyi değiştirebilir.

lebron daha öncki lakers maçlarında, ariza ve walton tarafından tutuluyordu. kobe ise eşleşme olarak rahat oluyordu. Bu kez lebronun başında başka bir arıza var (ron artest) Lebronun çok darbe yiyeceğini tahmin ettiğim ve maçın staples center da olması sebebi ile lebron'un turnikelerindeki hatalı yürümelerin sık sık çalınacağı bir karşılaşma olacak diye düşünüyorum. Kobe sanılanın aksine durum iyi giderse çok şut kullnmayacaktır ona odaklanan cavaliers savunmasını terse yatıracak diye düşünüyorum. maçı lakers kesin kazanır ama inşallah çekişmeli olur..

Arkadaşlar bu arada ilk mesajdan dolayı şaşıranlar olabilir.

Maç Türkiye saatine göre saat 24.00'da.

Ntvspor verecek maçı.

Oscar Robertson 377
Kobe Bryant 269
Shaquille O'Neal 259
Dolph Schayes 239
Walt Bellamy 237
Dick Van Arsdale 232
Richie Guerin 232
Bob Cousy 223
Earl Monroe 204
Walt Frazier 204
Jerry West 193
Hal Greer 192
Bill Sharman 190
Wilt Chamberlain 190
Dick Barnett 187
Wayne Embry 174
Willis Reed 174
Jack Twyman 171
Michael Jordan 170
Vern Mikkelsen 169

christmas günü yapılan maçlarda, tüm zamanların en çok sayı atan oyuncuları tablosunda, ilk 20 yukarıdaki gibidir..