Christmas Day | L.A. Lakers -C.Cavaliers

Sühan Cem' Alıntı:
bence maçın adamı MOON du. adamın 3 tane havaya attığı top 8 sayı kazandırdı cav'sa ve her defasında lakers'a ok gibi saplandı o şutlar. maçın yıldızı ise önce kobe sonra mo williams idi.

lamar oyuna asılırsa son çeyrekte bile kazanacaklarını düşünüyordum ama o, onun bunun koluna asılmayı tercih etti maç yerine.

Kaan bu maçla birlikte gözümde bitmiştir artık. Bir maça bu kadarmı tarafgir bakılır anlamış değilim. (işin aslı kendisi bostonludur cavs taraftarıda değil) NBA de görülmemiş olay, "bir utah seyircisi yapar" dediği olayı Boston seyircisi sık sık yapar halbuki:) ama maçları bizim yeniaçık tribünü gibi seyreden lakers seyircisini bile çileden çıkaran hakem kararlarının olduğu bir maçta dedikleri çok dramatikdi..Helal olsun Kobe'ye, biz boşuna sevmiyoruz bu adamı...

neyse maç bittiği gibi GSTV yi açtım reflex olarak ve bizim mersin maçının son dakikalarını seyrettim de moralim yerine geldi:)

maçın ikinci yarısını izleyemedim ama kaan kural!ın eğer bir lakers antipatisi varsa , bunun ana sebebi celtics taraftarı olmasıdır.. celtcisli olmak lakers sevmemek için yeterli bir neden.. bu ligin en büyük mücadelesinin onların arasında olduğunu söylemeye gerek yok.. davıd stern çok yırtındı iki sene önce lakers-celtics finali olsun diye..

NBA'de yıllardır istenen final newyork- L.A Lakers finalidir NBA in iki büyük takımı. ama bir türlü olduramadılar. Seneye lebron new yorka giderse bu hayallerine kavuşabilecekler, en azından bu maçın derbi niteliğine kavuşması anlamında.

bu maç lakersa bir çok şey öğetmiştir umarım. mesela 2 sene önceki boston serisi gibiydi maç. tüm takım durgun bir kobe vardı gene sahada.Fisher'in bile anlamsız gerginliği ayııplanacak düzeydeydi, hele mo williamsın kafasına vuramadığı yumruğunun olduğu pozisyon..

Maç bekletilerimi karşılamadı özellikle Lakers'ın pota altındaki oyuncuları Chrıstmas için dostluk macına çıkmış gibilerdi bunun yanında Cavaliers'lı oyuncularda ki istek Mo W. attıgı yüzdeli üçlükler ve inanılmaz hakem hataları galibiyetleri getirdi Cavs'a.

M.Brown maça güzel hazırlanmış uyguladığı setler ve oyuncuların üst düzey moralli maça çıkması bunun göstergesi ayrıca oyuncuların süresini iyi ayarlıyor sadece LeBron abartıyor dün çok sahada kaldı ve yaptıgı hatalar yorgunlukdandı çogu zaman

Son olarak bu maçı Mehmet Keseratar yönetseydi nasıl olurdu acaba :) :) :)

CHAMPION CAVALİERS 8)

iyi oynadığınız dakikaları oyuna yaymak , kazanmak için mühimdir derler ama bu iyi oyunun bir periyodunu hakemler oynarsa adalet olmaz. 3. periyod bildiğiniz skandaldı. Cleveland'lı olsam utancımdan tv'yi kapatırdım. Lakers'lı olsam zaten tv'yi parçalardım heralde. Neyse mo will ile hakemler aldı maçı. Artest'e de hala niye laf edilir burda anlamıyorum adam lebron'u durdurdu bir ara...

Deniz Baskın' Alıntı:
Artest'e de hala niye laf edilir burda anlamıyorum adam lebron'u durdurdu bir ara...

Sorun orda zaten maç 1 periyotdan ibaret degil sadece üçüncü çeyrek biraz durdurdu gibi oldu ama onada hak vermek lazım karşısında LeBron gibi biri var

@Adaş

Cuma pazar farketmez Cavaliers yener affetmez ;)

lebron'u harika savundu bence artest. Sonuçta bu lebron yani. En azından pietrus'a göre harika savundu. Pietrus tutarken 40-10-10'a yakın oynuyordu lebron ama ona rağmen ciddi ciddi övgü alıyordu pietrus. Bence lebron'u şu maçta gayet iyi savundu artest ama vujacic,farmar,fisher hiç savunamadılar mo will'i. Bynum da bu yavaşlıkla değil basketbol oynamak , emekli kuyruğunda maaş bile alamaz. Adam bu yaştaki shaq'i kaçırdı en az 3 kez

Geçen sene bizim iç saha serimizi Lakers bitirmişti, bu sefer onların 11 maçlık iç saha serisini biz bitirdik. Kazanmak güzeldi. Ama en çok Mo'nun performansına seviniyorum. Mo çok yetenekli bir oyuncu. Ancak mental açıdan sorunları var. daha çok küçük maçların büyük oyuncusu havasında gözüküyor hep gözüme. Hele geçen sene ki Play-Off performansından sonra buna olan kanaatim daha da artmıştı. Ancak bu sene daha farklı bir Mo var. Umarım bu sürer, daima sorumluluk alır.

Sonuç olarak Lakers'ı yenmek güzeldi.

9.jpg

Her şey kupa değildir.

Ona bakarsan LeBron'da yanında Shaq(Eski)-Gasol kalitesinde bir oyuncu olmadığı halde takımını NBA finaline taşıdı.

Kobe ise evindeydi o sıralar.

Emin Doğanca' Alıntı:
Her şey kupa değildir.

Ona bakarsan LeBron'da yanında Shaq(Eski)-Gasol kalitesinde bir oyuncu olmadığı halde takımını NBA finaline taşıdı.

Kobe ise evindeydi o sıralar.

Amerika kıtasını ve Amerika Birleşik Devletleri'ni tüm eyaletleri ile birlikte arkamıza alıp şampiyon olan biz değildik Emin. NBA'de sizin için o zaman şişirilen balon geçen sene öyle bir patladı ki sağırlar bile duyar oldu...