Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":1s5m6x8h]Aslında sene sonunda Utah'ta ayrılacağını açıklayan Boozer Cavs. için biçilmiş kaftan.
Bu takıma cuk oturur.
Boozer'ın Cavs'ten ayrılışı malum. Boozer'ın kişiliği malum. Her ne kadar NBA'in pota altında hücum etkinliği olarak önemli uzunlarından biri de olsa böyle bir hamle olacağını zannetmem...[/quote:1s5m6x8h]

Uğur, onu bende düşündüm ama şu anda Cavs.'ı tamamlayacak bir oyuncu kendisi.
Sizinde o pasif taraftar varken Boozer'ın gelişine imse tepki vermez.Ama Boozer'ında o küçük şehre gelmeye yanaşacağını zannetmiyorum.

Zaten Boozer, Cavs'ten ayrılıp LeBron ile oynama şansını yitirerek kendisi kaybetmiştir. Dediğin gibi bize gerekli olan pota altı etkinliğini getirebilecek bir oyuncu ama bence yapılması gereken hamle bu sene yapılmalı. Çünkü her zaman böyle bir hava yakalanamaz ve şampiyonluk şansı her sene aynı derecede olmaz. Spurs ile final oynadığımız sene LeBron'un yanına ikinci bir skorer hamlesi yapılmadı. O zamanlar Bibby konuşuluyordu. Ondan sonra finaldeki durumumuz belli. Eğer gereken hamleler yapılamazsa LeBron'u da soğuturlar...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Zaten Boozer, Cavs'ten ayrılıp LeBron ile oynama şansını yitirerek kendisi kaybetmiştir. Dediğin gibi bize gerekli olan pota altı etkinliğini getirebilecek bir oyuncu ama bence yapılması gereken hamle bu sene yapılmalı. Çünkü her zaman böyle bir hava yakalanamaz ve şampiyonluk şansı her sene aynı derecede olmaz. Spurs ile final oynadığımız sene LeBron'un yanına ikinci bir skorer hamlesi yapılmadı. O zamanlar Bibby konuşuluyordu. Ondan sonra finaldeki durumumuz belli. Eğer gereken hamleler yapılamazsa LeBron'u da soğuturlar...

Ozaman yine aynı isim üzerine takas düşünülebilir sene sonu ayrılacağını açıklaadığı için Utah takasa yanaşabilir ama karşılığında siz ne verebilirsiniz orası soru işareti.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":3mjjac8e]Hayrına Snow ve Wallace'ı alsalar olmaz mı? :)

Uğur ben sizin iyiliğinizi düşünüyorum senin bana yaptığına bak :p[/quote:3mjjac8e]
:) :) :)
Ne yapalım be abi. Resmen illallah geldi adamlardan. Bu ikiliden kurtulmak gerekli en yakın zamanda. Şöyle LeBron ile ikili oluşturabilecek etkili bir uzun alabilsek...

Pek mümkün görünmüyor ama tam istenilen tarzda bir oyuncu hiç kuşkusuz Amare'dir. Olursa müthiş olur ama dediğim gibi şimdilik çok düşük bir ihtimal..

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Pek mümkün görünmüyor ama tam istenilen tarzda bir oyuncu hiç kuşkusuz Amare'dir. Olursa müthiş olur ama dediğim gibi şimdilik çok düşük bir ihtimal..
Suns'ın Amare'yi takas edeceği konuşuluyor ancak bizim olası bir takasta onlara ne verebileceğimiz, nasıl ikna edebileceğimiz meçhul...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":qh2oiwpk]

Uğur ben sizin iyiliğinizi düşünüyorum senin bana yaptığına bak :p
:) :) :)
Ne yapalım be abi. Resmen illallah geldi adamlardan. Bu ikiliden kurtulmak gerekli en yakın zamanda. Şöyle LeBron ile ikili oluşturabilecek etkili bir uzun alabilsek...[/quote:qh2oiwpk]

Onları gerçekten sevabınaa vermeniz lazım tabi alan olursa.Üstüne sizin Salary cap ne durumda bilmiyorum ama ciddi bir uzun için Ilgauskas'tanda vazgeçilmesi gerekecektir.Heleki Amera gibi Boozer gibi 14-15 milyon dolar alacak adamlar için.

Salary cap mevzusu sorun olur Cavs adına, yoksa Amare çok yakın zamanda Suns'tan ayrılacaktır muhtemelen. Cavs'ın bu oyuncuyu alması için bazı kilit isimleri gözden çıkarması gerekir, bu riskide göze alırlarmı bilemem ama teknik açıdan bakarsak tam aranılan isim bana göre..

Hatırladığım kadarı ile Ilgasukas'ın 11 milyon $, Snow'un 7 milyon $, Wallace 15 milyon $ civarında kontratları var. Ilgasukas ve Wallace'ın seneye , Snow'un bu sene kontratının bitiyor olması lazım.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Hatırladığım kadarı ile Ilgasukas'ın 11 milyon $, Snow'un 7 milyon $, Wallace 15 milyon $ civarında kontratları var. Ilgasukas ve Wallace'ın seneye , Snow'un bu sene kontratının bitiyor olması lazım.

3 oyuncuyu göndersen bir tane süperstar ve birde yıldız oyuncu alabilirsiniz.Buda şampiyonluk yolunu sonuna kadar açar ama bu hamleler için seneye kontratların bitimini değilde takasla bunlları elden çıkarmayı denemeleri lazım.

Ayrıca Szczerbiak'ın da bu sene sonunda biten 13,5 milyon $'lık bir kontratı var. Bir hamle yapmak gerekli. Bu takasla yapabiliriz ya da bu sene veya gelecek sene sonunda salary cap in boşalması sonucunda yapabiliriz. Ama dediğim gibi gerekli hamleyi yapıp şampiyonluğa oynamak daha doğru olur diye düşünüyorum...

Uğur,aslında bu sene Snow ve Szczerbiak'ın boşalan parası 20 milyon doları geçiyor.Neticede free agent larda çok ciddi bir hamle imkanı verir bu size.Bide Big Ben ve İlgauskas'ın kontratlarını boşaltabilirseniz nerden baksan 30 milyon doları boşa çıkarırsınız.Buda takıma hamle yaptırmak için fazla bile.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Uğur,aslında bu sene Snow ve Szczerbiak'ın boşalan parası 20 milyon doları geçiyor.Neticede free agent larda çok ciddi bir hamle imkanı verir bu size.Bide Big Ben ve İlgauskas'ın kontratlarını boşaltabilirseniz nerden baksan 30 milyon doları boşa çıkarırsınız.Buda takıma hamle yaptırmak için fazla bile.
Önümüzdeki iki sene iyi hamleler yapabilirsel çok daha iyi duruma gelebiliriz. Bunun için imkan var. Çarşamba sabaha karşı Pacers ile oynuyoruz.

Haftanın oyuncusu AirLebron!
ABD Profesyonel Basketbol Ligi'de (NBA) haftanın oyuncuları belli oldu. Doğu Konferansı takımlarından Cleveland Cavaliers'da forma giyen yıldız forvet Lebron James, takımının 2 galibiyet ve 1 yenilgi aldığı geçen haftada 33.7 sayı, 9 asist ve 8 ribaunt ortalamalarıyla oynadı ve bu konferansta haftanın oyuncusu oldu.
Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers'ın İspanyol pivotu Pau Gasol ise takımının oynadığı 4 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmasında önemli rol oynadı. Gasol, haftayı 26 sayı ve 13.8 ribaunt ortalamalarıyla tamamlayarak bu ödüle layık görüldü.

:)

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Lebron 48 sayı attı ama tek hareketle yaktı takımı.
Granger foul yapmisti. L.J atislarinin ikisini isabete cevirdikten sonra mac uzatmaya gidecek dedim icimden. Granger gitti hakeme gostere gostere L.J
ayni foulu yaptirinca. Granger ikide bir atinca maci 96-95 kazanan taraf oldu pacers.