Detroit Pistons

DETROIT BILLUPS'A RAĞMEN

Detroit Pistons ise sahasında konuk ettiği Denver Nuggets?ı, eski oyuncusu Chauncey Billups'ın mükemmel performansına rağmen 100-95 mağlup etti.

Son iki aydan bu yana ilk defa üst üste 3. maçından galibiyetle ayrılan Detroit'te sahaya ilk beşte çıkan oyuncular en az 16 sayı kaydettiler.

Tayshaun Prince 23 sayıyla en skorer isim olurken, Rodney Stuckey 21 sayı-7 asistle oynadı.

Denver'da ise Billups eski takımına karşı 21'i ilk yarıda olmak üzere 34 sayı kaydetti. Nuggets'ta, pazar gecesi Indiana maçında koç George Karl ile tartışma yaşayan Carmelo Anthony, Pistons'a karşı forma giymedi.

Ntvspor

Billups: Gönlüm Hep Pistons'la
Detroit Pistons tarihinde önemli bir yer edinen ve Pistons taraftarının çok sevdiği bir isim olan Chauncey Billups, bu gece The Palace'a bu sefer rakip olarak ayak basacak.

Pistons kariyerinde bir çok başarıya imza atan ve 2004 şampiyonluğunda Finallerin MVP'si ünvanını alan Chauncey Billups, duygusallığın hakim olduğunu söyledi.

Bu gece oynanacak olan Pistons - Nuggets maçı öncesi açıklamalarda bulunan Billups, taraftarların kendisini bağrına basacağını düşündüğünü söylerken ;

''Benim burada 6-7 yılım geçti, bir çok başarıya imza attık taraftarlarla aramda duygusal anlar olacaktır, kimse kötü bir tepki göstermez bana. Benimde içimde duygusallık var şuan.'' dedi.

Billups, Detroit sistemi dışındada bir şeyler yapabildiğini ispat ettiğini söylerken ;

''Herkes benim sadece Detroit sisteminde oynayabileceğimi düşünüyordu. Ben Nuggets'ta sadece o sistemde varolan büyük bir oyuncu olmadığımı, her yerde oynayabilen büyük bir oyuncu olduğumu ispat ettim.'' dedi.

Hamilton'ın benche çekilmesine şaşırdığını söyleyen Billups, ''Her şey aklıma gelirdi ama Rip'in benche çekileceği aklıma gelmezdi.'' dedi. Billups son olarak Pistons'ın başarılı olmasını istediğini söylerken ;

''Şuan Pistons'ta olmasam bile benim onlarla bağım hala var. Onların başarılı olmasını istiyorum. Her zaman bu takımın, bu şehrin ve bu taraftarın benim için yeri özel olacak her zaman onları seveceğim.'' dedi.

--------------------------------------------
NbaTurka

A.I bence sisteme uymadı değil
Bana kalırsa Detroit Iverson'ı takımın içine almadı,
Bununda başlıca mimarları takımın kaşarları.
Top paylaşan sistem oyuncuları top kullanan hücumu başlatan ve bitiren birine ısınamadılar istemediler bence.

Pistons'da Iverson Şoku..!!

Detroit Pistons'ın All-Star oyuncusu Allen Iverson'ın, belindeki sakatlık problemi nedeniyle yaklaşık iki hafta parkelerden ayrı kalacağı açıklandı.

Takım doktorlarının yapmış olduğu kontrollerin ardından tedavisine başlanan Iverson'ın, iki hafta sonra tam olarak çalışmalara başlayabileceği kaydedildi. Diğer taraftan Iverson'ın yokluğunda Detroit Pistons'da coach Michael Curry'nin, Richard Hamilton'ı yeniden ilk beş başlatacağı belirtildi.

Detroit Pistons'da bu yıl 51 karşılaşmada 37.5 dakika süre alan Iverson, 18.0 sayı- 3.2 ribaund ve 5.0 asist ortalamaları yakalamıştı.

Basketbolseverler

Salih GOZMEN' Alıntı:

Pistons'da Iverson Şoku..!!

Detroit Pistons'ın All-Star oyuncusu Allen Iverson'ın, belindeki sakatlık problemi nedeniyle yaklaşık iki hafta parkelerden ayrı kalacağı açıklandı.

Takım doktorlarının yapmış olduğu kontrollerin ardından tedavisine başlanan Iverson'ın, iki hafta sonra tam olarak çalışmalara başlayabileceği kaydedildi. Diğer taraftan Iverson'ın yokluğunda Detroit Pistons'da coach Michael Curry'nin, Richard Hamilton'ı yeniden ilk beş başlatacağı belirtildi.

Detroit Pistons'da bu yıl 51 karşılaşmada 37.5 dakika süre alan Iverson, 18.0 sayı- 3.2 ribaund ve 5.0 asist ortalamaları yakalamıştı.

Basketbolseverler

Ne şoku be abi,bayram ediyorum ben burada sen ne diyorsun... :)

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
A.I bence sisteme uymadı değil
Bana kalırsa Detroit Iverson'ı takımın içine almadı,
Bununda başlıca mimarları takımın kaşarları.
Top paylaşan sistem oyuncuları top kullanan hücumu başlatan ve bitiren birine ısınamadılar istemediler bence.

-ALINTI-
Komplo teorisi ;

Hamilton, Curry'e gider ''Hoca yeter artık rezil oluyoruz beni ilk 5'e çek..'' der. Haliyle Sheed ve Prince'de koça ''Hamilton'la oynamak istiyoruz..'' diyerek gözdağını verir.

Curry, Ivy'e gider ''Evladım sana o kadar şans verdim ama seni istemiyorlar takımında hali ortada..'' der. Ivy, ''Ben benche gitmem..'' der. Curry, ''O zaman karizman çizilmesin seni sakatmış gibi gösterelim yoksa ne olursa olsun seni benche alacam..'' der. Ivy de bunu kabul eder.

A.I her ihtimalle bir takıma zarar verecek bir adam değil bence.
Kulaağını çekip az şut kullan dersen az kullanır bunuda zaman zaman yapmıştır 10 asist üstüne oynamıştır.
Benim aklıma yatan olay özellikle RİP ve Wallace'ın:
1)Takımdaki liderlik görevlerini kaçbetmiş olmalarından dolayı
2)Bu adam karşılığında Billups verildi diye

A.I'a kin güdüp takımın içine almamış olma ihtimalleridir.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
A.I her ihtimalle bir takıma zarar verecek bir adam değil bence.
Kulaağını çekip az şut kullan dersen az kullanır bunuda zaman zaman yapmıştır 10 asist üstüne oynamıştır.
Benim aklıma yatan olay özellikle RİP ve Wallace'ın:
1)Takımdaki liderlik görevlerini kaçbetmiş olmalarından dolayı
2)Bu adam karşılığında Billups verildi diye

A.I'a kin güdüp takımın içine almamış olma ihtimalleridir.

Doğan Abi böyle birşey olmuşsa kızamam adamlara,ama pek zannetmiyorum.

Ivy budur,yani hiçbir yerde topu elinde uzunca bir süre tutmadan oynamayı istemez.Mesela C-Webb gelene kadar o kısıtlı kadroya rağmen(öbür takımlara göre) önemli şeyler başarıp takımını finale kadar taşımıştı ama bakınca C-Webb geldikten sonra takım iyice çöktü. Bu C-Webb kötü olduğu için değildi,hem Webber hem de İverson topu elinde çok tuttuğu için kimya tutmamıştı.

Pistons'da da kulağı çekildi abi emin ol;ama kulağı çekilmesine rağmen yirmi gün sonra gitti açıklama yaptı topla daha çok oynamak istiyorum diye. Oldu efendim,oldu çay-kahve?

Burası Pistons organizasyonudur ve bu takımda böyle şeyler yapamazsın,yapmamayı zaten yapamazsın da böyle birşeyi teklif dahi edemezsin... Edersen de oyuncular gider koça ayağını denk al der,ya da seni Dumars'a şikayet eder. Senin takımında senin kadar yetenekli diyebileceğimiz bir Rasheed Wallace bile sisteme uyum sağlamışsa,ki kendisi problemlidir de biliriz, sen de sağlayacaksın yoksa sonuç bu olur...

Yakında İverson sezonu kapattı diye bir ibare görürseniz sağda solda şaşırmayın derim ben...

Valla Iverson şu saatten sonra tarzini değiştiremez.Onun oyun tarzını bile bile aldılar ve karşılığındada Billups gibi bir adam verildiki bence gerçek Pistons organizasyonunun en BÜYÜK parçasıydı.
A.I'ı bu takıma alıyorsan ona görede yeni yapılanmaya gidersin ama var olan sisteme onu koyarsan hiç bir şekilde A.I'ı suçliyamazsın.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Valla Iverson şu saatten sonra tarzini değiştiremez.Onun oyun tarzını bile bile aldılar ve karşılığındada Billups gibi bir adam verildiki bence gerçek Pistons organizasyonunun en BÜYÜK parçasıydı.
A.I'ı bu takıma alıyorsan ona görede yeni yapılanmaya gidersin ama var olan sisteme onu koyarsan hiç bir şekilde A.I'ı suçliyamazsın.

Bu noktada biraz Joe-D yu suçlamışsın herhalde abi,olaylara bu yıl için bakarsan belki doğrusun ama geniş bir perspektif de değerlendirelim istersen yaşananları.

Pistons'ın yani nesil bad boyları Tyshaun'un draftı ve Sheed'in takası ile tamamlandı... Bu takım her sene istisnasız doğu finali oynadı,bir şampiyonluk bir de final gördü. Ama bu takımın miadının dolmaya başladığı da belli oluyordu nihayetinde,miadı dolan bu takımın çok fazla seneyi çöpe atmadan başarılı olması için de 2009,özellikle de 2010 altın bir fırsat idi ve bu sezonlara Dumars salary si boş olarak girmek istiyordu.

Bunun için de doğal olarak hamle yapması gerekiyordu,kendisi de öyle bir hamle yaptı ki hem organizasyonun bu senesini kurtardu(takasın yapıldığı an için) hem de geleceği kazandı.Sonuçta kimya tutmasa ve bir sene çöpe atılsa da çok birşey değişmeyecek,asıl amaca ulaşılacaktı...

Hasılı,şayet bu sene iyi olmasa bile Pistons geleceğini kurtardı,sezon sonunda Mehmet Okur,2010 yılında da Chris Bosh ile çok ciddi olarak ilgileniyoruz ve bu isimler de bize sıcak bakıyor...

Wallace ve Mehmet Okur?

Benim için büyük soru işareti bu ikilinin aynı takımda bulunacak olma ihtimali.
İki şut atmayı seven içeri girmeyen,4 ve 5 numara adamları.Bunun yanında ikiside ciddi süreler almak istiyor her zaman.
Memo'nun önceki döneminde kendisi daha çömez olduğu hatta şut atıp maç kazandırdığı maçta bile azar işittiği için bu sorun ortaya çıkmamıştı belki ama artık Memo'nun kendini basit gören bir yapısı ve kariyeri yok.Her şeye rağmen o şampiyonluk yüzüğü almış ve all-star seçilmiş bir oyuncu.
Üstelik bu iki adam çok keskin şutörlerde değiller heleki Wallace'ın kötü günü tam bir felakettir.

Bunu niye dediğime gelince Memo ile Detroit'in sezon sonu için ilgilendiği biliniyor.Utah'ta rahat olmasına karşın belkide son yüksek bedelli sözleşmesini imzalıcak Memo'da burada aldığı 8,5 milyon doların üstünde 10 milyon dolar civarında bir sözleşme isticektirki bunu Utah karşılayabilir mi?Şüpheliyim.
Bu yüzden Detroit hem bu imkana sahip hemde tanıdığı bir şehir ve organizasyon olarak Memo için güzel bir alternatif.

İşte bu noktada Memo'yu takıma katarken bazı çizgilere dikkat edilmeli.Memo ve Wallace'ın 4 ve 5 numara oynadığı takımın özellikle hüzumda boyalı alanda tek adamı kalmaz.Buda takıma kesinlikle zarar verir.Bunada ozaman Midyata giderken eldeki bulgurdan olmak denir.

Şimdi Doğan Abi meseleye önümüzdeki sene olarak bakarsak son derece haklısın,ama meseleye 2010 olarak bakarsak,Pistons'ın Chris Bosh ile de ciddi manada ilgilendiğini düşünürsek....

BEKLE BİZİ 2010!!! :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Şimdi Doğan Abi meseleye önümüzdeki sene olarak bakarsak son derece haklısın,ama meseleye 2010 olarak bakarsak,Pistons'ın Chris Bosh ile de ciddi manada ilgilendiğini düşünürsek....

BEKLE BİZİ 2010!!! :)

Alperen, 2010 için bende düşündüğümde evet Bosh ve Memo iyi bir ikili olabilir diyorum ama 2010 için Wallace gitmezse bu yine takıma zarar verir.Bugün Iverson nasıl ki takımdan dışlnmış durumda aynı dışlama takımın kaşarları tarafından yine yapılabilir.
Kadro ciddi yapılanmaya gitmeli.Wallace artık Detroit'e bir şey veremez miadını doldurdu şampiyonluk yolu için.Üstülik Detroit'e sadece Bosh ve Memo'da yetmez.
Onun için yine 2010 içinde yada bu sene sonu için Wallace'ın kontratının yerini alacak bir yıldız daha aranmalıdır.

http://www.nbaturka.net/index.php/haber ... in-ivy-out

Detroit Pistons'ın, Toronto Raptors'ı 99-95 mağlup ettiği maç sonrası Antonio McDyess, ilginç açıklamalarda bulundu ve dönüş yapması gündemde olan Iverson'a karşı olarak Hamilton'ın benche çekilmesine karşı çıktı.

Iverson'ın dönüş yapması halinde Hamilton'ın benche gitmemesi gerektiği konusunda net bir tavır koyan McDyess ;

''Hamilton ilk 5 başladığından beri kendimize güvenimiz geldi ve oynarken keyif almaya başladık eskisi gibi. Biz Hamilton'ın bize çizdiği yolda devam etmek zorundayız. Biz Hamilton'la sadece 2 maç kaybettik. Hamilton bir oyun kurucu gibi topu paylaşıyor ve bize gereken enerjiyi veriyor bizim onunla kendimize bir güvenimiz var.'' dedi.

http://www.nbaturka.net/index.php/haber ... son-oeldue

Bu sabaha karşı sadece Detroit Pistons'ı değil tüm NBA'i yasa boğan haber geldi. Pistons'ın sahibi Bill Davidson, hayata gözlerini yumdu.

NBA'in en başarılı organizasyonlarından biri olan Pistons organizasyonunun mimarı ve tüm NBA'in büyük saygı duyduğu isimlerinden başında gelen Bill Davidson, 86 yaşında hayata veda etti.

Bill Davidson için özel bir tören yapılacağı bilgisi verdi. Davidson, NBA'de Pistons'ın başında 3 şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Çok üzüldüm ya.. Allah rahmet etsin... :(

The Mask Vizyonda

Air Canada Center'da normal süresi 88-88 biten maçın uzatma bölümünde 11-7'lik üstünlük kuran Detroit Pistons, Toronto Raptors'ı 99-95 mağlup etti.

26-8 gibi kötü bir şut isabetiyle oynamasına rağmen yine maça damgasını vuran isim Richard Hamilton oldu. Gemisini kurtaran kaptan Hamilton, 24 sayı-16 asist-5 ribauntla geceyi noktaladı.

Antonio McDyess 16 sayı-13 ribaunt-3 blokla double-double yaparken, Jason Maxiell 16 sayı-6 ribaunt, Rodney Stuckey 17 sayı-5 ribaunt-4 asist, Tayshaun Prince 11 sayı-8 ribaunt ve Arron Afflalo 8 sayı yaptı.

Toronto'da Chris Bosh 31-11 şut isabeti ile 27 sayı-10 ribaunt-5 asistle oynarken, Jose Calderon 20 sayı-11 asist, Shawn Marion 18 sayı-6 ribaunt ve Pops Mensah-Bonsu 8 sayı-10 ribaunt yaptı.

DET (33-31) 24 16 28 20 11 99
TOR (23-43) 21 24 12 31 7 95

http://www.nbaturka.net/index.php/nba/g ... k-vizyonda