Enes Kanter

Sühan Cem' Alıntı:
Enes ile FB arasındaki süreci tam bilemiyoruz. Ama FB elindeki malzemeyi kullanarak çok baskı yaptı bu konuda. Murat Murathanooğlu bile TRT'deyken bu konuda sabah akşam Enes'e gider yapıyordu. Enes bu saatten sonra hayatta gelmez avrupaya veya TR'ye. D-League de oynar. Ama önümüzdeki haftalar Türk basketbol bsını etkisi ile gene bir baskı oalcaktır. "Lan oğlum aklını kullan gel FB'ye bir sene oyna bak Euroleague tecrübesi de edinirsin kafanı çalıştır" gibilerinden..

murat murathanoğlu = turgay demirel

her zaman, her yerde.. forever together...

Böyle bi yetenek boşu boşuna basketboldan uzak kalıyor olacak iş değil ama bana göre bunda fenerbahçe'nin değil enes'in kendi kabahati var bu yaşta bu seviyedeki oyuncuların başına hemen menejerler üşüşür malum paranın kokusunu aldıkları zaman kanmamak lazım işte ama gençlik diyelim ... Adamlar fenerbahçe'den oynayıp oynamadığına para alıp almadığına dair belge istemişler onlarda göndermiş doğal olarak enesin menejerleride neden gönderdi diye kızıyo naapsınlar evrakta sahtecilikmi yapsınlar hadi göndermediler diyelim devir teknoloji devri açar bakar görürsün euroleague'te oynadığını avrupaya hele hele fenere döneceğini hiç sanmıyorum keşke ispanyada liginde falan oynayabilse ama ...

EL'de oynamak değil mesele, belli bir paranın üstünde kazanması. Para kazanmadan EL'de oynayanlar bile var altyapıdan.

Evrakta sahtecilik konusunda da Türkiye'de kralı yapılıyor evrakta sahteciliğin. :)

Son olarak Enes DraftExpress'teki Mock Draft'te 6. sırada görülüyor. Seneye kesin NBA'de yani. Fener'e el sallar oradan.

Yok 33000 $ dan daha afzla almıştır. NCAA kuralı gereği bir oyuncu yılda 33.000 dolardan daha fazla para kazanamaz yıl içinde. Ki buna yol konaklama da dahil. Belki oradan aklında kalmıştır 33.000. Yada ben öyle hatırlıyorum benim aklımda öyle kalmış olabilir:)

Edit: Evet 2008-2009 sezonunda 33.033 Amerikan doları almış Enes.

E bunu Enes'in kendisi veya menejeri bilmiyor muydu 33 dolar icin oynayamamak komik olmus cidden :)

Yok arkadaşlar yanlış anlattım. NCAA kurallarında 33.000 dolar diye bir şey yok sanırım. Ben Enes'in aldığı ücret ile NCAA kurallarını karıştırmışım. Enes FB'den 33.033 dolar para almış. İşte bu parayı NCAA, oyuncunun bir yıllık yol yemek konaklama giderinden fazla olduğunu düşündüğünden bu kararı almış. Aslına bakarsan o kadarda büyük bir miktar değil. Ama Amerika'da bu ülke, uyduruk gözüktüğünden büyük ihtimalle ayda 200 dolara geçinildiğini sanmışalrdır. Enes bunu anlatabilseydi 33.000 dolara yarı aç yaşadım gibilerinden. "Ağabey allah seni inandırsın Reina'ya gidiyordum 2. birayı içemiyordum çok pahalı bizim oralar" deseydi belki durum farklı olurdu:)

Sühan Cem' Alıntı:
Yok arkadaşlar yanlış anlattım. NCAA kurallarında 33.000 dolar diye bir şey yok sanırım. Ben Enes'in aldığı ücret ile NCAA kurallarını karıştırmışım. Enes FB'den 33.033 dolar para almış. İşte bu parayı NCAA, oyuncunun bir yıllık yol yemek konaklama giderinden fazla olduğunu düşündüğünden bu kararı almış. Aslına bakarsan o kadarda büyük bir miktar değil. Ama Amerika'da bu ülke, uyduruk gözüktüğünden büyük ihtimalle ayda 200 dolara geçinildiğini sanmışalrdır. Enes bunu anlatabilseydi 33.000 dolara yarı aç yaşadım gibilerinden. "Ağabey allah seni inandırsın Reina'ya gidiyordum 2. birayı içemiyordum çok pahalı bizim oralar" deseydi belki durum farklı olurdu:)
:)
Simdi anladim abi sagol aydinlattigin icin.

Enes in yapması gereken tek şey var o da D-League de oynayıp seçilmeyi beklemek.Avrupa hakları fenerin elinde.İnadına çocuğu oynatmazlar başka takımda.

Ozan Deniz' Alıntı:
Avrupa hakları fenerin elinde.İnadına çocuğu oynatmazlar başka takımda.

Can Altay yazdı:
Fener'in Türk basketboluna bir kazığı daha...

Avukatı olmak istemem ama burda fenerin hiçbir suçu yok. Dün murat muratanoğlu çok güzel açıkladı. Eline diploma almak istemeyen biri neden orda okul diye tutturur anlamıyorum. Aptal gibi orda ki menajerlere inandı ve bu duruma kadar geldi. En kötü 1.5 yıl top oynayamayacak, şu yarım yılı nasıl değerlendiricek bakalım.
Avrupa hakları meselesine gelirsek, Enes istediği klübe gidebilir avrupada.Geçici lisans çıkarıp hemen oynamaya başlar,yeni klübüde fenere yetiştirme parası öder. Şu fb'de 2 sene euroleague oynasa, mılli takımda dünya ve avrupa şampiyonası oynasa bu sene sonunda drafta kesinlikle bir numaradan giricekti. İkinci dönem nerede oynayacak bilmiyorum eğer iyi bi takıma gitmezse bu yarım yılıda boşa geçirirse,draftlara ilk turun sonlarından katılır ve büyük talihsizlik olur.

siz gercekten Fener'in 1-2 sene oynatip birakcagini mi zannediyorsunuz?? en az 5 yillik sözlesme dayatacaklardi cocuga. cocugun hayalleri Fener'in umrunda degil. ayrica Enes'i Fener ne yetistirdi ne de buldu. Samanyolu koleji antrenörü bulmus, yetistirmis, milli takima vermis Fener'de ac köpek gibi saldirmis. olay bundan ibaret.

ayrica su an Enes icin kariyeri adina adete bir mihenk tasi katildigi Nike Hoop Summit.Orda kendisini her yönüyle gösterdi ve NBA kapilarini ardina kadar araladi. Fener onu oraya yollayacakmiydi?? tabiki hayir. yani bos bos konusmamak lazimmis. Enes Fener'e 5 beden fazla gelen bir yetenek. Bunu kabullensinler, adam olsunlar.

sonuc olarak Enes her türlü über yildiz bir oyuncu olur. ha 1-2 yil gecikir ama yasi zaten henüz 18. aceleye gerek yok yani. Ömer, Semih daha 23 yasinda olgunlastilar.

Ya bide şöyle bir durum var diyelim ki izin çıktı ve NCAAde oynadı.. Ve 1 numaradan seçildi.. Kim alcak onu Washington Sacramento Bobcats falan.. Şimdi en kötü ilk tur 20 den seçilir ki o zman kim alır.. Phoneix Utah Houston gibi takımlar.. Yani bence rolü büyük olmasada gelişimi daha hızlı olabilir o takımlarda..

Veysel Kaya' Alıntı:
Ya bide şöyle bir durum var diyelim ki izin çıktı ve NCAAde oynadı.. Ve 1 numaradan seçildi.. Kim alcak onu Washington Sacramento Bobcats falan.. Şimdi en kötü ilk tur 20 den seçilir ki o zman kim alır.. Phoneix Utah Houston gibi takımlar.. Yani bence rolü büyük olmasada gelişimi daha hızlı olabilir o takımlarda..
İlk 5 den seçilmekle daha gerideki takımalrdan seçilmek arasında kotnrat olarak ciddi farklar var diye biliyorum.Bide ilk 5 ten seçilen oyuncu ile 20.sıradan seçilen oyuncuya bakış açısı aynı olmaz.Ayrıca nerde gördüğümü hatırlamıyorumda bugün bir sitede 2011 draftlarında fazla uzun oyuncu olmadığından Enes'in ilk 5 den seçilmesi bekleniyormuş yine.

Nba draft tahminlerine göre 8. sıradaydı en son.. Halen ilk 10 da olması ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor.. Ayrıca kontratı çok fazla takmaz bence 2 yada 3 yıllık değil mi zaten en fazla 300-400 bin dolarlık fark vardır.. Ama bakış açısı olarak haklısın ama önümüzdede bir Arenas,Boozer,Mattheuws gibi örneklerde var.. Keza Kwame Brown,Magloire gibi örneklerde var yani NBAe adım atsında her türlü yükselir :)

Veysel Kaya' Alıntı:
Nba draft tahminlerine göre 8. sıradaydı en son.. Halen ilk 10 da olması ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor.. Ayrıca kontratı çok fazla takmaz bence 2 yada 3 yıllık değil mi zaten en fazla 300-400 bin dolarlık fark vardır.. Ama bakış açısı olarak haklısın ama önümüzdede bir Arenas,Boozer,Mattheuws gibi örneklerde var.. Keza Kwame Brown,Magloire gibi örneklerde var yani NBAe adım atsında her türlü yükselir :)
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=9301
Yanlış anlamadıysam bu maaş olayını ilk 5 den seçilen biri ile 20 den sornasında seçilen biri için baya bir fark var :)