EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

Milutinov haberlerini çok geç gördüm. Zach Leday almıştım çıkamadığımı düşünürken çıkmışım iyi oldu. Milutinov varlığı Mickey'i de etkiledi diye düşünürken Mickey de sonradan açıldı.. O da vardı bende. Forvete aldığım Papanikalaou da yanıltmadı.

Son düzenleme:
Norris Cole’un son yaptığına anlam verebilen var mı eğer izleyen varsa Madrid maçını. İnsanı sinir hastası yapar bu hareket . Top kendi sahasına geçti rakip müdahelesiyle, 6 saniye kala topu bıraktı almadı Campazzo geldi aldı eksi yazıldı Cole’a...

Norris Cole’un son yaptığına anlam verebilen var mı eğer izleyen varsa Madrid maçını. İnsanı sinir hastası yapar bu hareket . Top kendi sahasına geçti rakip müdahelesiyle, 6 saniye kala topu bıraktı almadı Campazzo geldi aldı eksi yazıldı Cole’a...

Bu hafta Norris Cole ve Goga Bitadze'den çıkarak başladım. Norris Cole zaten sinyalleri geçen hafta Daçka maçında verdi 17 saysına rağmen 8 pir de kaldı. Çok fazla atış kaçırıyor. Real savunmasına karşı da şansı azdı. Nitekim 17/6 ile oynamış. Bitadze'de önceki maçların aksine Tavares karşısında daha etkisiz kaldı. Real karşısında genelde oyuncuları almamaya çalışıyorum. kısa ve uzun savunması çok iyi çünkü.

Cole bana James’in ilk haftalarını biraz anımsattı ondan devam ettim. Tabi bulunduğu takımda aldığı rol ve fantasyde o mevkide alternatifin bu sezon çok dar olması da etkendi.Çok sayı az pir zamanla toplar dedim. Bitadze kötü başladı iyi bitirdi.

Bu hafta yerimde saydım ne iyiydi ne kötüydü.Oyuncu havuzu da o kadar dar ki risk alınacak oyuncu bile yok neredeyse o derece.Bu haftanın güzel yanları Gsbasket Classic liginde liderliği almam ve H2H liginde galibiyetti onun dışında herkeste aynı oyuncuların olduğu tatsız tuzsuz bir haftaydı

154 yapmışım ama Cole, De Colo, Micov, Gudaitis çöp getirmiş. Yani inanılır gibi değil şu dörtlüden ikisi bile standartını tuttursa 200 lere vurmuştum ibreyi.. Hadi hepsini geçtim Gudaitis nasıl 6 yapar hem de Shengeliası olmayan Baskonia’ya..

189 puan yapmama rağmen birebir liginde kaybetmişim.Rakibim 194 yapmış.Geçen haftada 0.4 puanla kaybetmiştim.Şans faktörü her şeyi her alanda belirler.

Rakibimle son oyuncumuz M.James'ti ve ben 20 puanın üstünde bir farkla öndeydim.Mike James onda kaptan olduğu için ve 30 puanın üzerine çıktığı için rakibim kazandı.Tebrik ediyorum rakibimi

189 puan yapmama rağmen birebir liginde kaybetmişim.Rakibim 194 yapmış.Geçen haftada 0.4 puanla kaybetmiştim.Şans faktörü her şeyi her alanda belirler.

Rakibimle son oyuncumuz M.James'ti ve ben 20 puanın üstünde bir farkla öndeydim.Mike James onda kaptan olduğu için ve 30 puanın üzerine çıktığı için rakibim kazandı.Tebrik ediyorum rakibimi

Bayram Beycigim, boyle durumlar icin bir atasozumuz mevcut :) su an ne kadar igrenc guldugumu anlatamam :) Bahtsiz bedeviyi colde kutup ayisi misafir edermis :)

Şu kaptan seçimini seneye tuttursam bari, Gudaitis mi James mi diye düşünüp Gudaitis dedim 28 puana mal oldu.
İşi iyice makaraya çevirip 3 değişiklik hakkımı da yedekler için yaptım. İsteyen oynar istemeyen grip olur:)

Bayram Beycigim, boyle durumlar icin bir atasozumuz mevcut :) su an ne kadar igrenc guldugumu anlatamam :) Bahtsiz bedeviyi colde kutup ayisi misafir edermis :)

Bu hafta puanlar yüksekti. 170'lerde puan alan takımlar sıralamada düştü, 189 puanla kaybetmek çok tuhaf değil bu hafta özelinde.

Yeni haftanın başlamasına az bi zaman kala bir kaç istatistik paylaşmakta fayda var..
DİFF (100 pozisyon üzerinden yenilen sayı- en iyi savunma takımları)
1. R.Madrid 92.0
2. Oly 95.9
3. Fenerbahçe 96.3
4. Barcelona 96.7
5. Efes 96.8

ORAT (100 pozisyon üzerinden atılan sayı- en iyi hücum takımları)
1. Fenerbahçe 109.7
2. Efes 108.5
3.R.Madrid 106.0
4. CSKA 103.6
5. Milano 102.6

En çok ribaund alan takımlar
Oly
R.Madrid
Barca
Daçka
Baskonia

En çok PIR getiren takımlar
R.Madrid
Efes
Fenerbahçe
CSKA
Armani Milano

En çok süre alan oyuncular:

Mike James AX Armani Exchange Olimpia Milan 668:54

Vladimir MicovAX Armani Exchange Olimpia Milan 619:14

Nick Calathes Panathinaikos OPAP 578:44

Earl Clark Buducnost VOLI 539:31

DeAndre Kane Maccabi FOX Tel Aviv 532:53

Vasilije Micic Anadolu Efes 520:35

Matt Janning KIROLBET Baskonia 514:32

Adrien MoermanAnadolu Efes 511:28

Giorgos PrintezisOlympiacos 504:15

Will ClyburnCSKA Moscow 502:2

Son düzenleme:
Fenerbahçe Real Madrid hatta CSKA da güven vermiyor. Misal Madrid son maç ya da bir önceki maç olabilir , çift haneye gelen oyuncusu olmamıştı verimlilikte.

Moerman'ı Real karşısında etkili olamaz diyerekten çıkardım.Ayrıca Beabouis ve Caloiaro'yu çıkardım.

Moerman yerine Gill'i aldım ama Efes karşısında Randolph'un da iyi şeyler yapacağını düşünüyorum.Hatta keşke Ayon'u da almam için uygun bir pozisyon olsaydı.Efes'e karşı Real uzunlarından en az 1 tanesinin çok iyi bir pr getireceğini düşünüyorum.

Gill ve Randolph arasında kaldım.Belki son anda Gill yerine Randolph'u tercih ederim.

Son düzenleme:
Moerman'ı Real karşısında etkili olamaz diyerekten çıkardım.Ayrıca Beabouis ve Caloiaro'yu çıkardım.

Moerman yerine Gill'i aldım ama Efes karşısında Randolph'un da iyi şeyler yapacağını düşünüyorum.Hatta keşke Ayon'u da almam için uygun bir pozisyon olsaydı.Efes'e karşı Real uzunlarından en az 1 tanesinin çok iyi bir pr getireceğini düşünüyorum.

Gill ve Randolph arasında kaldım.Belki son anda Gill yerine Randolph'u tercih ederim.
Bayram bey Gill yeniden sakatlandı ameliyat olacak.