Galatasaray | 11 Haziran 2022 Seçimli Genel Kurulu

Yeni başkanımız kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
'' İlginç olan ise seçimin de iptali.

Çünkü Burak Elmas yönetimi seçim kararını, ibrasızlığa değil, yönetim kurulu kararına yani tüzüğün 28. Maddesine göre ilan etmişti.

Ancak işin perde arkası bu değilmiş.

Sonradan fikir değiştiren yönetim, seçim kararını ibrasızlık gerekçesi ile almış.

Böylelikle mahkeme yolu ile seçimin iptalinin yolunu açık bırakmış.

Bu işin fikir babasının ise Sportif AŞ yöneticisi Ural Aküzüm olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca Elmas yönetiminin yumuşak karnı ve yönetiminin düşme nedeni Işıtan Gün’ü de bu yönetime sokan kişi olarak biliniyor.

Ural Aküzüm ile Işıtan Gün ilişkisi ise Ünal Aysal yönetimine kadar uzanıyor.

Ural Aküzüm, Işıtan Gün’ü Transtürk Holding yönetim kuruluna da alan kişi.

Nedenleri ne veya kim olursa olsun Galatasaray şu anda büyük bir kaosun içinde sürüklenmektedir.

Bu kaosun sorumluları ve kaosu bitirmek için atılması gereken adımları atmayanlar Galatasaray tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Birileri Burak Elmas’ı bu kaosu sona erdirmeye ve istifaya ikna etmelidir.

Hem kendini hem Galatasaray’ı daha fazla rezil etmemelidir.

Aksi takdirde “Hedef bir transfer dönemi daha iktidarda kalmak” diyenler haklı olacaktır.''

Demiş Fatih Altaylı.. Aslında ben de benzer şeyler düşünüyordum bu yönetimle ilgili. Görevde kalabilir kalamaz bilmiyorum ama bu yönetim en başından beri bana bu tarz şeyleri düşündürüyor. Yani seçim dönemi hatırlandığında o malum karikatür çok tepki çekmişti. Hatta Elmas'ın forumdaki trolleri de çok tepki göstermişti ama birileriyle ilgili bir karikatür çıkıyorsa çok da kafadan reddetmemek belki de sorgulamak gerekiyordur:)

Şahsi fikrime gelince bu yönetime zerre kadar güvenmiyorum. Cicaldau Morutan transferleri filan da düşünüldüğünde her türlü şey dönmüş olabilir şaşırmam ama hiçbir şey yoksa bile bir başkan için işsiz maddi gücü sıfır İngiltere'den işsizlik maaşı alıyor vs gibi sözler edilebiliyorsa yani başkan bu profildeyse hiçbir şey olmasa bile bu tarz şeyler konuşulacaktır.

Sorun başkanın maddi gücünün olmayışı değil; kulübü profesyoneller yönetsin söylemi ön plana çıkarken başkan ve yakın çevresinin başarısız kişilerden oluşması. Başkan süper zengin olmayabilir ancak maaşlı çalışan da olsa başarılı biri olmalı. Burak Elmas ne başarılı ne de öyle ağırlığı olan biri... Düşünün ki yönetiminde Rezan Epözdemir diye biri var ki bu kişi adeta kulübün eski teknik direktörünün yönetime yerleştirdiği bir memur gibi çalıştı. Yönetimdeki en profesyonel ve başarılı sayılabilecek kişi de ironik şekilde Işıtan Gün'dü. O da göz önündeki bir pozisyona gelince iletişiminin zayıflığından olsa gerek gayet lüzumsuz göründü.

'' İlginç olan ise seçimin de iptali.

Çünkü Burak Elmas yönetimi seçim kararını, ibrasızlığa değil, yönetim kurulu kararına yani tüzüğün 28. Maddesine göre ilan etmişti.

Ancak işin perde arkası bu değilmiş.

Sonradan fikir değiştiren yönetim, seçim kararını ibrasızlık gerekçesi ile almış.

Böylelikle mahkeme yolu ile seçimin iptalinin yolunu açık bırakmış.

Bu işin fikir babasının ise Sportif AŞ yöneticisi Ural Aküzüm olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca Elmas yönetiminin yumuşak karnı ve yönetiminin düşme nedeni Işıtan Gün’ü de bu yönetime sokan kişi olarak biliniyor.

Ural Aküzüm ile Işıtan Gün ilişkisi ise Ünal Aysal yönetimine kadar uzanıyor.

Ural Aküzüm, Işıtan Gün’ü Transtürk Holding yönetim kuruluna da alan kişi.

Nedenleri ne veya kim olursa olsun Galatasaray şu anda büyük bir kaosun içinde sürüklenmektedir.

Bu kaosun sorumluları ve kaosu bitirmek için atılması gereken adımları atmayanlar Galatasaray tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Birileri Burak Elmas’ı bu kaosu sona erdirmeye ve istifaya ikna etmelidir.

Hem kendini hem Galatasaray’ı daha fazla rezil etmemelidir.

Aksi takdirde “Hedef bir transfer dönemi daha iktidarda kalmak” diyenler haklı olacaktır.''

Demiş Fatih Altaylı.. Aslında ben de benzer şeyler düşünüyordum bu yönetimle ilgili. Görevde kalabilir kalamaz bilmiyorum ama bu yönetim en başından beri bana bu tarz şeyleri düşündürüyor. Yani seçim dönemi hatırlandığında o malum karikatür çok tepki çekmişti. Hatta Elmas'ın forumdaki trolleri de çok tepki göstermişti ama birileriyle ilgili bir karikatür çıkıyorsa çok da kafadan reddetmemek belki de sorgulamak gerekiyordur:)

Şahsi fikrime gelince bu yönetime zerre kadar güvenmiyorum. Cicaldau Morutan transferleri filan da düşünüldüğünde her türlü şey dönmüş olabilir şaşırmam ama hiçbir şey yoksa bile bir başkan için işsiz maddi gücü sıfır İngiltere'den işsizlik maaşı alıyor vs gibi sözler edilebiliyorsa yani başkan bu profildeyse hiçbir şey olmasa bile bu tarz şeyler konuşulacaktır.
Can eğer seçim kararı sonradan ibrasızlıktan dolayı olarak değiştirilse bile hem Metin Öztürk hem de Eşref Hamamcıoğlu bunu bağıra bağıra söylerlerdi. Bunlar hep bu saçma sapan tüzüğümüz yüzünden oluyor.

Mehmet Helvacıoğlu hangi dosyayı alsa Galatasaray kaybetti yaptığı tüzük ortada ve bu adam Türkiyedeki Sayılı avukatlardan öylemi komedi

Burak Elmas, seçime girmek için bunu yapıyorsa anlamsız bir işe girişiyor demektir. Seçimi erteleyip daha güçlü bir yönetim ile seçime girse bile kimse bu saatten sonra ona güvenmez. Cuma günü inşAllah gereken yapılır ve 30 nisan da seçim olur. Daha fazla kaos bizi daha zor duruma sokacaktır...

Bunlar zannediyor ki gs başkanlık seçimi olmazsa biz orada kalırız kalamazsınız burak elmasın orada kalma ihtimali yok ibra durumu olmasa bile o nedenle mahkeme o yönde karar bile verse en hızlı şekilde seçime götürmesi kendisi acısından iyi hatta ibrayı beklemeyip seçimi ilan etmesi lazımdı bence terimi göndermesi sonrası o zaman kendisi de girebilirdi seçime büyük ihtimalle devam edebilirdi o yanlısı yaptı bunu yapacagini sanmam

Metin Öztürk aklımızda 3-4 hoca var hepsi türk demiş:) Hadi biri Okan olsa belki kabul edilebilir ama Galatasaray'a hocalık yapabilecek çok fazla yerli seçenek yok maalesef.
Benim gönlüm iyi yabancı hocadan yana Eşref H yabancı hoca getirecek gibi duruyor ama onun göstereceği başkanlık performansından da hiç emin değilim

Kim seçilirse seçilsin ilk işlerinden biri şu saçma sapan tüzüğe el atmak olmalı. Yoksa bu gidişle daha çok 8 ayda bir seçim yaparız. Çok mahkemelerde davalarla uğraşırız, çıkmazlara gireriz.

Hadi hayırlı olsun...

200m tl çok ciddi para tek artısı bu Metin beyin onun dışında en ufak bir artısını görmüyorum

Ayakları yere basıp konulan Hamamcıoğlu

Metin Ozturk diyorum. Esref Hamamcioglu'nun gelmesi demek facianin devami demek. Piyasada kendisi elini tasin altina koymayan,ondan bundan medet bulmaya calisan biri olarak taninir.