Galatasaray | 11 Haziran 2022 Seçimli Genel Kurulu

Yeni başkanımız kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
Ali Koç şahsi servetinden veriyor mu,sanmıyorum.Grubun reklam bütçesinden veriyor,zaten sponsorluk yasasından bir kısmını geri alıyorlar.

Ali Koç şahsi servetinden veriyor mu,sanmıyorum.Grubun reklam bütçesinden veriyor,zaten sponsorluk yasasından bir kısmını geri alıyorlar.
Sponsorluklar grubun reklam bütçesinden olabilir ama hibeler kendi kişisel servetindendir. Kimse ailenin ortak parasını hibe etmesine izin vermez. Sponsorluklar hariç kendi cebinden harcadığı paranın 150 milyon euro'yu bulduğunu okumuştum bir yerlerde.

150 milyon € çok büyük para ,belki onda birini vermiştir, o bile zor .
Emin ol biliyorum ne kadar büyük para olduğunu:) hepsi hibe değildir belki ama kendi servetinden harcadığı paraların buralara yaklaştığını okudum.
2018'de seçildi. 2019'da FB'nin açıkladığı rakamlarda ilk yılında bağışladığı miktarın 237 milyon tl olduğu açıklanmış ve sonra da devam ettiği söyleniyor. Sadece bu rakam olsa bile bu 2018-2019 dolar kuruyla 40-50 milyon dolar filan yapar zaten:) Yani senin bahsettiğin 10'da biri filan çoktan geçmiş:)

Rakamların büyüklüğü elbette ortada bu arada kıyas olması açısından söylüyorum Dursun Özbek kulübe 20 milyon euro cebinden kaynak sağlamış. Bunun büyük bir kısmını geri alırken 30 milyon tl'lik kısmını ise hibe etmiş. Ünal Aysal'ın başkanlıktan ayrılırken kasada bıraktığı şahsi parası ise 2 milyon dolarmış. Onu da bağış yaptı mı sonra geri ister mi bilmiyorum:)

Benim görüşüm şöyle : Zaten birçok spor kulübü başkanı amatör şubeleri pek önemsemiyor. Ancak; var olan bir sponsor varsa buna da karışmıyor. Uğraşan var zaten iyi güzel mantığıyla etliye sütlüye karışmıyor. Şimdi bizim sponsorumuz da Erden Timur gibi basketbol aşığı bir Galatasaray fanatiği olduğu için, başkanın basketbola karışmaması olumlu olur diye düşünüyorum. Ki karışmaz da gelen başkan bence. Neden durduk yere kendini derde soksun ki zaten.

Emin ol biliyorum ne kadar büyük para olduğunu:) hepsi hibe değildir belki ama kendi servetinden harcadığı paraların buralara yaklaştığını okudum.
2018'de seçildi. 2019'da FB'nin açıkladığı rakamlarda ilk yılında bağışladığı miktarın 237 milyon tl olduğu açıklanmış ve sonra da devam ettiği söyleniyor. Sadece bu rakam olsa bile bu 2018-2019 dolar kuruyla 40-50 milyon dolar filan yapar zaten:) Yani senin bahsettiğin 10'da biri filan çoktan geçmiş:)

Rakamların büyüklüğü elbette ortada bu arada kıyas olması açısından söylüyorum Dursun Özbek kulübe 20 milyon euro cebinden kaynak sağlamış. Bunun büyük bir kısmını geri alırken 30 milyon tl'lik kısmını ise hibe etmiş. Ünal Aysal'ın başkanlıktan ayrılırken kasada bıraktığı şahsi parası ise 2 milyon dolarmış. Onu da bağış yaptı mı sonra geri ister mi bilmiyorum:)
Doğruysa çok büyük bir kıyak fenere.Tupcu de bjk ye büyük para bıraktı ama verdikleri hasarda çok fazla. Yine de bizim yöneticilere göre iyiler,bizimkiler hem batırıyor hem de birsey vermiyor.

Hamamcıoğlu Farke 'yi getirmeyi planlıyor sanırım mantıklı hamle gibi...

Metin Öztürkün açıklamaları Burak Elmasın açıklamlarının fotokopi hali...

Farke-Garcia Lens'in hocası falan derken baya baya proje ile çalışacak iyi isimlerle adımız geçiyor özellikle seneye Avrupa olmaması bir yandan avantajken böyle biraz zaman isteyen hocalarla iyi bir atılım atabiliriz

Galatasaray'da genel kurulun iptaline ilişkin açılan davada, ihtiyati tedbir kararı verildi. Galatasaray’da seçim iptal edildi.

Yeni seçim için başkan Burak Elmas'ın istifa etmesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Bu isi bastan beri mitolojik gordion dugumu hikayesine benzetiyorum.
Kendi dugumumuzu genel kurul ile cozemezsek disaridan biri gelir o dugumu kilicla keser atar.
Sonra bize de isi toplamak kalir.
Keske bastan dugumu kendimiz cozebilsek, baskalarinin mudahelesine firsat vermesek.

Seçime gidilmesi için ancak Başkan Burak Elmas'ın istifası gerekiyor.
Keşke etmese.
Böylece yeni bir seçim tarihi gerekecek ki buda en az 45 gün demek oluyor.
Belki daha güçlü bir başkan ve yönetim ortaya çıkar. Böyle bir şey mümkünse çok hayırlı olur bu iptal kararı. Bakalım süreç bize neler gösterecek?

Seçime gidilmesi için ancak Başkan Burak Elmas'ın istifası gerekiyor.
Keşke etmese.
Böylece yeni bir seçim tarihi gerekecek ki buda en az 45 gün demek oluyor.
Belki daha güçlü bir başkan ve yönetim ortaya çıkar. Böyle bir şey mümkünse çok hayırlı olur bu iptal kararı. Bakalım süreç bize neler gösterecek?
Yönetimin tamamı istifa etmesi gerekiyormuş. Burak Elmas istifa etse bile asbaşkan Polat Bengiserp 6 ay devam edebiliyormuş. Bir de başkan bugün yeniden 28.1 den olağan genel kurul kararı alırsa sıkıntı yokmuş galiba.

Metin Ünlü burada açıklamayı yapmış galiba Adnan Polat döneminde de aynı şekil olmuş ama yönetim ilk aldığı karar geçerli olmuş.

Son düzenleme: