Galatasaray | Mayıs 2021 Seçimli Genel Kurulu

Sizce yeni başkan kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    55
Şardan ne kadar alakasız olduğunu gösterdi seçimin başında katılmayarak. Yaptığı saygısızlık.
Katılmamak diye bir şey yok 11-11:30 gibi geldi sanırım. Aykırı bir mizacı olduğu için garipsememek lazım.
Bu arada Haldun Üstüneli ekrana getirdiler sanırım bir hastalığı var iyi görünmüyordu. Onu öyle görmek üzdü beni. Biz ailece seçimimizi yaptık zaten dedi kısa konuştu yanında da Murat Yalçındağ vardı ona eşlik ediyordu görüntülerden gördüğüm kadarıyla.

Yiğit Şardan: "Sabah kalktık, baktım gökyüzü hava gri. Sonra buraya geldik, hava açtı. Her herhalde bir mesaj gönderiyor yani!"

Kiyafetler rahat, kendisi rahat, tavirlar rahat, liseye en son giden baskan adayi. Diger adaylardan cok farkli, umursamaz bir tavir sergiliyor. Umarim baskan secilemez.

Bu arada Haldun Ustunel'e cok uzuldum. Umarim en kisa zamanda sagligina kavusur.

Yiğit Şardan: "Sabah kalktık, baktım gökyüzü hava gri. Sonra buraya geldik, hava açtı. Her herhalde bir mesaj gönderiyor yani!"

Kiyafetler rahat, kendisi rahat, tavirlar rahat, liseye en son giden baskan adayi. Diger adaylardan cok farkli, umursamaz bir tavir sergiliyor. Umarim baskan secilemez.

Bu arada Haldun Ustunel'e cok uzuldum. Umarim en kisa zamanda sagligina kavusur.
Bence öylesine seçime katılmış çok istemiyor başkan olmayı Abdurrahim Albayrak başka bir aday bulsaydi kesin katilmayacaktı seçime yiğit bey..

Niye umarım seçilemez? insanların tavırlarına kılık kıyafetlerine bu kadar takılmamak gerekir. Herkes takım elbise giymek zorunda mı ya da rahat olmak suç mu? Seçime çok hazırlıklı olmaması eleştirilebilir ama bunlar eleştirilmemeli bence. Diğer türlü insanları bir kalıba sokmaya çalışan tavırlar da bir tür statükoculuktur.

ben en baştan söyledim bence en doğru aday kendisi umarım yiğit şardan seçilecektir. Seçilemezse de Burak elmas seçilirse üzülmem. Eşref H seçilirse Galatasaray kesinlikle daha da küçülecektir.

Niye umarım seçilemez? insanların tavırlarına kılık kıyafetlerine bu kadar takılmamak gerekir. Herkes takım elbise giymek zorunda mı ya da rahat olmak suç mu? Seçime çok hazırlıklı olmaması eleştirilebilir ama bunlar eleştirilmemeli bence. Diğer türlü insanları bir kalıba sokmaya çalışan tavırlar da bir tür statükoculuktur.

ben en baştan söyledim bence en doğru aday kendisi umarım yiğit şardan seçilecektir. Seçilemezse de Burak elmas seçilirse üzülmem. Eşref H seçilirse Galatasaray kesinlikle daha da küçülecektir.

Ben sadece kilik kiyafetine takilmiyorum. Galatasaraya iyi hizmet edebilecegini dusunmuyorum. Mustafa Cengiz yonetiminin devami oldugunu dusunuyorum ve diger adaylara hic saygi gostermedi. Proje sunmadi. Yonetimi bile cok gec olusturdu. Kendi yonetimini sayamadi. Hazir degil. Bence olmamali baskan. Benim oyum olsaydi ona vermezdim.

Bende kılık kıyafete hiç takılan biri değilim. İstediği gibi giyinebilir. Ama Başkan adayı olduğu yere daha vakitli gelmeli kendisi gelmiyorsa ekibi tam liste orada olmalı.

Asıl mesele kılık kıyafet değil de adam duruş, jest, mimik herşeyi ile ben bu seçimi pek de önemsemiyorum elektriği veriyor. Sadece ciddiyetsizlikten çok üstenci bir umursamazlık dışa vuruyor.Her zaman mı böyle idi ben pek bilmiyorum. Aday olmayı niyeti yokmuş israr üzerine aday olmuş seçileceğine pek de ihtimal vermiyor.Tutarsa kazanan olacak tutmazsa zaten pek de ciddiye almıyorum elektriği ile kendini kaybeden olmaktan korumuş olacak gibi geliyor bana. Böyle sınavlarda düşük puan alan insanlar vardır sorunca işim vardı sınavdan erken çıktım hayatta sınavdan önemli şeyler vardır der aslında ya zaten zamanında çıkmıştır sınavdan yalan söylüyordur ya da kalsa da yapamayacağını kendi de biliyordur buna benzer bir elektrik alıyorum:)

Asıl mesele kılık kıyafet değil de adam duruş, jest, mimik herşeyi ile ben bu seçimi pek de önemsemiyorum elektriği veriyor. Sadece ciddiyetsizlikten çok üstenci bir umursamazlık dışa vuruyor.Her zaman mı böyle idi ben pek bilmiyorum. Aday olmayı niyeti yokmuş israr üzerine aday olmuş seçileceğine pek de ihtimal vermiyor.Tutarsa kazanan olacak tutmazsa zaten pek de ciddiye almıyorum elektriği ile kendini kaybeden olmaktan korumuş olacak gibi geliyor bana. Böyle sınavlarda düşük puan alan insanlar vardır sorunca işim vardı sınavdan erken çıktım hayatta sınavdan önemli şeyler vardır der aslında ya zaten zamanında çıkmıştır sınavdan yalan söylüyordur ya da kalsa da yapamayacağını kendi de biliyordur buna benzer bir elektrik alıyorum:)

Kilik kiyafetten bahsettigim benim de uzerindeki rahatlik ve umursamazlikti. Basindan beri diger adaylari umursamadi. Butun adaylar acik oturuma gitti o gelmedi. Diger adaylara saygisi oldugunu dusunmuyorum. Kendini begenmis bir tavir takiniyor bence. Plan ve projelerini on plana cikartamadi. Diger adaylarin projelerini kotulemeye calisti. Yani izledigi yontem hos degil bence. Yoksa gelsin buyursun baskan olsun. Istedigi gibi giyinsin. Isterse esofmanla yonetsin. Benim de umrumda olmaz.

Yesil kirmizi önde gidiyor.
Metin bey tevecüh göruyor ama geride kaldi gibi sandik başı pusulularda duran.

Metin bey az uyanik ise bundan sonra kirmiziya yönlendirir kendi potansiyelini .

Eşref Baskan acayip şekilde ilk 8 sandikda oy topladi.

8 den sonra 9 10 11 12 sandiklarda dengeleniyor.Kirmizi 12 den sonra daha fazla tevecûh görüyor.

Bahceden durumlar bunlar

Yesil kirmizi önde gidiyor.
Metin bey tevecüh göruyor ama geride kaldi gibi sandik başı pusulularda duran.

Metin bey az uyanik ise bundan sonra kirmiziya yönlendirir kendi potansiyelini .

Eşref Baskan acayip şekilde ilk 8 sandikda oy topladi.

8 den sonra 9 10 11 12 sandiklarda dengeleniyor.Kirmizi 12 den sonra daha fazla tevecûh görüyor.

Bahceden durumlar bunlar

Öncelikle teşekkürler. Kaç sandık var toplam ? Bu arada Metin beyin Burak beyi Eşref beye tercih edeceğini biliyor muyuz belki tam tersini yapar eğer birşey yapacaksa tabi

30 sandik var toplamda.

Benimki Burak Baskan kazansin diye kalbimdeki temenni 😊 vede Metin Beyin söylemlerindeki Emek harcayan aylarini yillarini verip sorunlari cözcek projesi olan başkan adaylarinin kazanmasidir demesinden dolayi yazdim.

Yigit Bey çok lakayit sanki çolugu çocugu alip pikniğe gelmiş gibi Albayrak gercek başkan çok gergin vede heycanli.

Seçim bölgesinde en cool davranan eşref başkan.

Metin bey duydugum kadarı ile son güne kadar toplu oy alacagi yerlerden çatlaklar yaşamış durumda.

Bayan üyelerin çok ciddi katilimi var orda kafam karısıyor benimde. Erkek üyelerin nabzını ölçmek kolay ama kadin üyelerin ,Başkan aday listelerindeki hangi arkadasini görse çok samimi içten konuşmalari beyin yakiyor😁

Şuan 4000 gectì diye düsünüyoru. 4800 5200 arasi bir oy olucak gibi 4500 üstü Burak Elmasa yarar gibi duruyor

Kadınlar da Eşref beye teveccüh yüksek olabilir hatırladığım kadarı ile İstabul sözleşmesini destekleyen bildiride başkan adaylarından bir tek onun imzası var. Zaten seçimi de Galatasaray'ı bir spor kulübünden önce blr sivil toplum örgütü olarak gören üyelerden alacalı blok oy sayesinde kazanacağını düşünüyorum

Yanlış hatırlamıyorsam İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlayan Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu idi

Ayrıca bireysel bildiri yayınladılar mı bilmiyorum ama 600 küsür kongre üyesinin ortak bildirisinde sadece Hamamcıoğlunun ismini gördüm ben, dün netten baktım üye numaralarına göre epey dikkat ettim ama yazı küçük ve bulanıktı gözümden kaçma ihtimali de yok değil tabi