Galatasaray Play-Out' da ! Play-Out Takımları Mercek altında

Büyük Kolej' den sonra Play-Out' un ikinci takımı Galatasaray oldu . Emeği geçenlere kulak dolusu sevgiler !!

Evet bu topic artık daha büyük önem arz ediyor.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı; ligin son maçında Bandırma' da Banvitspor' a 71-69 yenilerek adını Büyük Kolej' den sonra Play-Out' a yazdıran ikinci takım oldu. Gelecek sezon 1. ligde mücadale edebilmek için Büyük Kolej, Galatasaray ve 2. lig Final grubunu üçüncü ve dördüncü sırada bitirecek takımlar tarafsız bir sahada lig usulü Play-Out karşılaşmaları oynayacaklar. Bu karşılaşmaların sonucunda ilk iki sırayı alacak takımlar gelecek sezon 1. lig de mücadale etmeye hak kazanacaklar. Play-Out' un diğer işki takımı için çekişme tüm hızıyla sürmekte.

2. ligi üçüncü ve dördüncü sırada tamamlayacak 2 takımın daha Play-Out a katılacagı ortamda Tofas hemen hemen Play-Out oynamayı garantiledi.
Son takım için TED ve Beykoz' un büyük çekişmesi ise sürüyor.

Bunlarda 2. Lig takımıdır kolaydır rahatça geçeriz anlayışı içinde olmayalım aynı zamanda play-aut da Büyük Kolej de olacak bizimkilerin bunaları çok iyi analiz etmeleri ve çok iyi etüt etmeleri gerekecek...

ARdaQue' Alıntı:
Büyük Kolej' den sonra Play-Out' un ikinci takımı Galatasaray oldu . Emeği geçenlere kulak dolusu sevgiler !!

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı; ligin son maçında Bandırma' da Banvitspor' a 71-69 yenilerek adını Büyük Kolej' den sonra Play-Out' a yazdıran ikinci takım oldu. Gelecek sezon 1. ligde mücadale edebilmek için Büyük Kolej, Galatasaray ve 2. lig Final grubunu üçüncü ve dördüncü sırada bitirecek takımlar tarafsız bir sahada lig usulü Play-Out karşılaşmaları oynayacaklar. Bu karşılaşmaların sonucunda ilk iki sırayı alacak takımlar gelecek sezon 1. lig de mücadale etmeye hak kazanacaklar. Play-Out' un diğer işki takımı için çekişme tüm hızıyla sürmekte.

2. ligi üçüncü ve dördüncü sırada tamamlayacak 2 takımın daha Play-Out a katılacagı ortamda Tofas hemen hemen Play-Out oynamayı garantiledi.

yani maça gidemiyeceğiz dediğine göre arda abi

ultraslan bh' Alıntı:
ARdaQue' Alıntı:

yani maça gidemiyeceğiz dediğine göre arda abi

Tarafsız saha dediğim; Istanbul ve diğer takımların şehirlerinin dışında bir şehirdeki salonda Play-Out maçları oynanacak. Gidemiyoruz diye birşey söz konusu değil !

gordon' Alıntı:
Maçların eskişehirden samsuna alınacağı yolunda birşeyler duyuyorum bi süredir ama kesin birşey diyemiyorum...

Bugün maç sırasında İsmet Badem böyle bir şeyler geveliyordu. Samsun kelimesi geçmedi; ama Eskişehir'den alınacağı konusunda bayağı kesin konuştu.

ARdaQue' Alıntı:

eğer katılacak son takım ted olursa gs nin işi zor ancak beykoz olursa daha kolay... neticede tofaş iki senedir play out ya da son dakikada lige çıkamıyor bunun altında artık kasıt olduğuna inanıyorum ben çıkmak isteselerdi çıkarlardı 1. lige ikinci bir ihtimal beykoz için de geçerli beykozsporun da 1. ligi kaldırabilecek kadar büyük maddi gücü olduğuna inanmıyorum tamam belki takıkm olarak iyi olabilirler ama tbl için bundan daha fazlası gerekiyor. buradaki tek sorun ted... ted basketgbol kültürü olan geçmişi olan daha önce de lig de yer almış bir kulüp heleki büyük kolejliler varken onlar da lige çıkmak isterler onların da arasında öyle bir rekabet var. netice de ben umutsuz değilim hatta bir ihtimal tuborg kulübü şubeyi bile kapatabilir bu sene o tarz söylentiler vardı çünkü neyin ne olacağı belli olmaz yönetim politikası sonucu bu hale gelen gs nin ben önümüzdeki sene de 1. lig de yoluna devam edeceğine inanıyorum... gs taraftarı değilim ama herşeyden çnce bir basketbolsever olarak bunu can-ı gönülden istiyorum...

26. hafta maçları sonunda 2.Ligi final grubunu 3. ve 4. sırada tamamlayan iki takımla play-out mücadelesi yapacak olan takımlar belli olacak. Tek
devreli lig usülüyle oynanacak olan maçlar sonunda ilk iki sırayı alan takımlar yeni sezonda 1.ligde mücadele edecek. Diğer yandan bu karşılaşmalar sonucunda 3. ve 4. sırada yeralan 2 takım gelecek sene 2.ligde yeralacak.

3 maç yapcaz demekki 2 galibiyet bizi tekrar 1. lige döndürür
ama ben bizim takımın 3 maçıda kazanabilceğini düşünüyorum
ahmet cömerttede koleji olaylar çıkmadan 20 sayı farkla ztn yeniyoduk 2. ligden gelen takımlarda büyük bir hırsla oynuycaklar ama ben 3 maçıda kazanıp devam etceğimizi düşünüyorum ama yinede 2 galibiyet yeterli olucaktır..

2. ligde son haftaya girilirken Play-Out sıralaması henüz açıklıga kavusmus değil. Bu hafta oynanan maçlar sonrasında zaten 1. lige doğrudan katılması gecen hafta belli olan Mersin ligde sampiyonlugunu ilan etti. Samsunspor ise ligde ikinci sırayı alarak dogrudan 1. lige katılıyor.

Play-Out' a katılma hakkını elde edecek ligde 3. ve 4. sırada yer alması gereken takımlar ise çekişmeye devam ediyorlar. Son haftaya girilirken sıralamada 4. ve 5. görünen Beykoz ve TED Kolej' in galibiyet sayıları aynı. Bu takımların üzerinde yer alan Tofaş' ın ise bir galibiyet fazlası mevcut.
Son hafta ise Beykoz-Tofas ve Mersin-TED macları oynanacak. Mersin' in zaten şampiyonlugunu ilan etmis olması TED' i bu karsılasmada ister istemez favori yapıyor. Beykoz-Tofas maçı ise gercekten basketbolseverleri salona akın ettirecek düzeyde bir karşılaşma. Bursa' da oynanan ilk karsılasma Tofas' ın tek sayı üstünlüğüyle kapanmıştı.

Beykoz' un Tofas' ı ; TED' in ise Mersin' i yenmesi durumunda ( Ki TED Play-Out için kesinlikle Mersin' i yenmeli. Aksi takdirde Beykoz Tofaş' a yenilse dahi ikili averajda Beykoz TED' den daha üstün.) üçlü averaj söz konusu olacak :

TOFAS +1
TED -13
BEYKOZ +12

Son hafta TED' in bu ikiliyle maçı olmadığı için -13 averaj sabit kalacak. Play-Out oynamak için ise Beykoz' un Tofas karısında sahadan en az 14 sayı farkla galip ayrılmasını bekleyecek.

Bununla beraber ; Tofas' ın Istanbul' da Beykoz' u maglup etmesi durumunda ise TED' in Mersin' i yenmesi Play-Out' a katılmaları için yeterli olacak.

TED' e son maçını kazanmak dahi yetmediği için; benim şahsi düşüncem Beykoz ve Tofas elele Play-Out' a kalırlar.

Arkadaşlar benim samsun dememin ismet bademle falan bir alakası yok. Samsun'da bu işlerle hala ilgilenen birkaç tanıdık var. Gelen duyumlar samsun kaynaklı, o yüzden kesin birşey diyeniyorum dedim...

ARdaQue' Alıntı:
Yorumun icin tesekkur ederim, hosgeldin almighty

saolasın hoşbulduk... bi yorum daha ekliyim ama pek hoşunuza gitmeyebilir. ben tofaş ta tolga öngören faktörünü unutmuşum netice de tolga çok hırslı bir coach tur asla play out gruplarında aman bu sene de lige çıkmasak da olur die düşünmez... bu arada ikinci handikap tek yabancı olayı diğer üç takımdan ziyade -kolej dahil çünkü onlar da ligi tek yabancı ile oynadılar- en çok gs yi etkiliyecek sanırım boddickerı tutmak en mantıklısı bu arada sabah cenk renda nın röportajı vardı o play out için halil abi kurttur yapar orda bişiler dedi umarım öle olur.. seneye gs ve tofaşı tekrar 1. ligde görmek güzel olacak

re

MAÇI İZMİR E aldılar mAÇLAR İZMİR DE :claps OLEYYYYYYYYYYYYY :eek:key

Re: re

ultrAslan35' Alıntı:
MAÇI İZMİR E aldılar mAÇLAR İZMİR DE :claps
OLEYYYYYYYYYYYYY :eek:key

emin misin ona göre izmirdeki kalıcak yeri ayarlayalım. 3 gün boyunca ordayım beni bandırma turu kesmedi de.....

beyler transfer yapma şansı olduğunu duydum yönetim bandırma çirkefliğiyle uğraşmayı bırakıp bi iki yerli getirse fena olmaz mı bu artık son şansımız transfer olmazsa bencte bi tek ufuk gürgen kalıyo işimiz zor allah yardımcımız olsun. gerekirse benci de biz dolduralım :atki

re

birader ultraslanİZMİR forumunda yetkililer maçın izmir de oynacagımı soyledi!!!istersen ultraslanizmir forumuna sende gir bakkk

Re: re

ultrAslan35' Alıntı:
birader ultraslanİZMİR forumunda yetkililer maçın izmir de oynacagımı soyledi!!!istersen ultraslanizmir forumuna sende gir bakkk

eyvallah sağol o zaman GELİYORUZ..... :eek:key