Görüş ve İstekler

Burak Barut' Alıntı:
Sormak istiyorum tehdit edilen bir kişi olarak?Tehdit etmenin cezası 1 hafta mıdır?
3 kişiyi tehdit etmenin cezası nedir diye sormak istiyorum ?
Ya da madem belli karar alınacak tehdit edilenlere de bir danışılsa diyorum.

[quote="Önder Çiçekoğlu":2oj8jlia]Mithat Duran başka bir forum üyesini tehdit
süresiz uzaklaştırma
[/quote:2oj8jlia]

Haklısınız .

Size karşı yazılan ileti bana karşı yazılmış olsa idi ciddi ciddi endişe ederdim.

Ucunun nereye gittiği belli değildi çünkü.

Üzülerek söylüyorum ki insanların kafasında şu imaj oluştu:''Eğer forum yönetimiyle aran iyise veya forumda sözün geçiyorsa ne yaparsan yap ceza almazsın.''
Sırf forum içi değil gündelik yaşamda bile en ağır suçlardan olan tehdit suçu nasıl bu kadar kolay hasır altı edilir.Ben veya başkası böyle bir şey yapsa geri gelebilecekmiydik? Yoksa pişmanım diyen herkesin cezası geri mi alınıyor?

Transfer topiği fena bi hal almaya başladı,memleketin biribirinden değerli scoutları NCAA'den kendi çapında keşke alınsa diyen arkadaşlara,adamı dinden imandan çıkarma,Allahım akıl ver bu adama diye kafasına göre küçümsüyor.Acaba düzgün,efendi bir dille yazmak cok mu zor merak ediyorum

Eren Aydın' Alıntı:
Üzülerek söylüyorum ki insanların kafasında şu imaj oluştu:''Eğer forum yönetimiyle aran iyise veya forumda sözün geçiyorsa ne yaparsan yap ceza almazsın.''
Sırf forum içi değil gündelik yaşamda bile en ağır suçlardan olan tehdit suçu nasıl bu kadar kolay hasır altı edilir.

Ben veya başkası böyle bir şey yapsa geri gelebilecekmiydik?

Yoksa pişmanım diyen herkesin cezası geri mi alınıyor?

Yanlış bir imaj oluşmuş. Yönetim olarak kimseyle aramız iyi veya kötü olmasına dayanarak cezayı etkileyecek kararlar almayız. Mithat Duran'ın üyeliğinin açılması için belki bir açıklama gerekecek biliyorum, ama yazdığım gibi bir kaç gün önce; şimdi küslüğün değil, birlik beraberlik olmanın zamanı çünkü şubenin her zamankinden ihtiyacı var bize.

O zaman bende tehdit edebilirim birini birlik beraberlik ortamı için 3 gün sonra geri gelebilirim.Öğrendiğim iyi oldu...
Tabiki bu birlik beraberlik ruhu sadece klübe yakın kişilerle oluşturuluyorsa sorun yok...

Eren, benim tek anlatmak istediğim bu tarz cezaların verilmesinde veya açılmasında klübe yakınlık ile, yönetime yakınlık ile bir şey değişmez. Evet, cezanın bu kadar çabuk açılmasında haklı olabilirsiniz ama açılmasının sebebi kesinlikle bu nedenler değil, olamaz da. Eğer bunu kabul edersen, istersen açılıp açılmamasının yanlışlığını tartışabiliriz, fikir alışverişi yapabiliriz MSN yoluya, özel mesaj yoluyla. Her zaman beklerim.

Ben vardır demedim zaten.Dışarıdan bakan biri rahatlıkla bunu böyle anlar.Sadece birlik beraberlik olsun cevaplarıyla tatmin olmadım.İnsanları tehdit ile birlik beraberliği bozan dönünce nasıl birlik beraberlik sağlanmış oluyor bunu merak ediyorum...

Ömer Horzum' Alıntı:
Eren, benim tek anlatmak istediğim bu tarz cezaların verilmesinde veya açılmasında klübe yakınlık ile, yönetime yakınlık ile bir şey değişmez. Evet, cezanın bu kadar çabuk açılmasında haklı olabilirsiniz ama açılmasının sebebi kesinlikle bu nedenler değil, olamaz da. Eğer bunu kabul edersen, istersen açılıp açılmamasının yanlışlığını tartışabiliriz, fikir alışverişi yapabiliriz MSN yoluya, özel mesaj yoluyla. Her zaman beklerim.

Burada eleştirilen herhangi bir eylem sonucunda verilen cezanın açılması değil cezaya konu eylemin ağırlığı ( zaten bu ağırlık göz önünde bulundurularak süresiz uzaklaştırma verildi sanıyorum ) verilen cezanın boyutu ve buna rağmen affedilmesi.

Yani 1 haftalık bir cezanın 3 günde açılması ile süresiz cezanın açılması aynı kefede değerlendirilemez.

Kaldı ki cezanın neden kaldırıldığına dair hatta kaldırıldığına dair yapılmış bir açıklamada olmayınca. İnsanların düşünce süreçleri hali ile işliyor.

Açılmasının sebebin,n hangi nedenler olmadığını söylemek yerine hangi nedneler olduğunu söylemek daha tatmin edici olmaz ki.

Bu arada süresiz cezalar 3 günde geri alınıyorsa adaleti sağlamak adına süreli cezaları 1 gün içinde falan geri almak geri almak gerekecek sanırım.

Eren, http://www.gsbasket.org anasayfasındaki resme lütfen bak. Benim içimden geçen tam olarak bu. Ben her kırgınlığın ve hatanın giderilebileceğine inanıyorum.

Açıkcası bu cezayı da kimin açtığını bilmiyorum ama kim yaptıysa sebebi kesinlikle bu olmalı. Biz yönetim olarak bu konuyu aramızda tartışıyoruz ve dediğim gibi bir açıklağa kavuşunca sizle paylaşacağız.

Tamam Ömer haklısın birlik beraberlik zamanı, resmi bende gördüm ama bari affedeceksiniz, diğer tarafa insan sormaz mı bu adam geri gelsin mi affediyormusun diye.Kırgınlıkların giderilebileceğine inanıyorsun ama buna karar verecek iki taraf, biz değiliz.Bari bunu yapsaydınız yada geri dönme sebebini açıklayıp öyle döndürseydiniz(yine tatmin edici olmazdı).Aynı şey sana olsa,, tam cezasını buldu adam derken bir anda bir alt iletide onun yazdığını görsen ne hissedersin?
Benim dediğim affetmenin sonu olmadığıdır.Yarın bir başka kardeşimiz aynı veya daha ağır eylemi yapıp pişmanım, geri alın beni, birliği bozmayalım derse karşı çıkmak için kaç cümle sarfedebilirsiniz yada sarfedebilirmisiniz?
Burada azalan şey forumun güvenirliliğidir.Eğer insanlar sizin gerekli cezayı vermediğinizi görürse bu kez mail ve başka bir yolla adalet sağlamaya çalışır olay daha da hoş olmayan noktalara gider.

Bu olay umrunuzda değilse lütfen söyleyin' Biz yaptık oldu fazla karıştırma' diyin.Eğer böyle değilsede cevap bekliyorum, tek cümle tatmin edici cevap alamadım hala...

Görüşüm ve isteğim var.
Öncelikle 1 haftadır forumdan tam anlamıyla bir hiç uğruna uzak durmaktayım.
Tehdit edilen ben olarak bu konu hakkında yorum gerçekten yapmayacam bende açıklama bekleyeceğim açıkcası.
1 hafta içinde ben yoktum ancak gördüm kü Murat Hoca istifa konusu 1 adım dahi ileri gitmeden karşılıklı nazireler yapılmaya devam edilen daha çok geyik ve off topic konuşmaların olduğu bir noktaya geldi.

Ayrıca bazı üyelerin isimlerinden şikayetçiyim.
Foruma belli ve çok güzel bir standart getirdiniz;

Ad Soyad...

Ancak aşağıda yazacağım bazı isimlerin isimleri bu form da değil.

mustafa_güler
erenbekdemir
serdarmengi
mehmettuncer
berkay99

gibi gibi...

Aklıma gelen ilk isimler bunlar olduğu için yazdım.

Mustafa Güler
Serdar Mengi
Mehmet Tuncer
Eren Bekdemir

ve böyle olan üyelerinde düzeltilmesini talep ediyorum görsellik açısından.

Saygılarımla.

Alper Gülgen´in üyeliği -adil olabilmek adına- aktif hale getirilmiştir.

Burak konu hakkındaki düşüncelerini zaman içinde değerlendiririz. Ayrıca "berkay99" üyeliğiyle ilgili yaptığın uyarı için teşekkürler. Sonuçta forumda ad soyad ile üye olma zorunluluğu var.

Burak Barut' Alıntı:
Görüşüm ve isteğim var.
Öncelikle 1 haftadır forumdan tam anlamıyla bir hiç uğruna uzak durmaktayım.
Tehdit edilen ben olarak bu konu hakkında yorum gerçekten yapmayacam bende açıklama bekleyeceğim açıkcası.
1 hafta içinde ben yoktum ancak gördüm kü Murat Hoca istifa konusu 1 adım dahi ileri gitmeden karşılıklı nazireler yapılmaya devam edilen daha çok geyik ve off topic konuşmaların olduğu bir noktaya geldi.

Ayrıca bazı üyelerin isimlerinden şikayetçiyim.
Foruma belli ve çok güzel bir standart getirdiniz;

Ad Soyad...

Ancak aşağıda yazacağım bazı isimlerin isimleri bu form da değil.

mustafa_güler
erenbekdemir
serdarmengi
mehmettuncer
berkay99

gibi gibi...

Aklıma gelen ilk isimler bunlar olduğu için yazdım.

Mustafa Güler
Serdar Mengi
Mehmet Tuncer
Eren Bekdemir

ve böyle olan üyelerinde düzeltilmesini talep ediyorum görsellik açısından.

Saygılarımla.
Aynen abi çok kötü duruyor nasıl değiştirebiliriz acaba?