Görüş ve İstekler

Herneyse cok fazla laf kalabalıgı yaptık; forumda yönetimle ilgili ne gibi memnuniyetsizlik var bilemiyorum ama bana kalırsa zaman zaman sanalla-realiteyi biraz karıstırmaları haricinde yönetici ve moderatorlerin görevlerini yaptıklarını düşünüyorum.

Sonuçta Türkiye' nin durumu ayrı bir olgu tabi ama bu forumda yönetim seçimle gelmiyor ve yönetimin de saglıklı yöneticilik yapmaları için bir takım yaptırımları olması gerekiyor. Hoş, gözlemlerime dayanarak; bu yaptırımlarda zaman zaman çifte standart görebiliyoruz ama yönetimin görevini layılıkla yapmaları için kullanıcıların da kendilerine yardımcı olmaları şart.

Aslında şahsi fikrim müsait bir zamanda çok katılımlı bir ortamda tüm fikirlerin tartışılacagı yüzyüze bir görüşme yapılması faydalı olacaktır.

Salona nasıl gidilir, nasil inilir, nasıl çıkılır, nasıl arkadan dolanılır, kaç liradır, doldururuz, doldurmayız, sığarız, sığmayız, buluşuruz, buluşmayız gibi tek cümlelik hatta kelimelik mesajların yerine, rakip takımı ve bizi dolayısıyla maçı analiz eden, daha bir dikkatli seyretmeye yarayan, bu konuda belki iki kelam etme ihtiyacı doğuracak mesajları, yazıları özledim.

Hoca üzerinden yapılan kısır tartışmalar ve bel altı mesajlara hiç girmiyorum.

Bu konuda forum yönetiminin yapacağı fazla bir şey yok bu mesajda ne eleştiri, ne öneridir, yalnızca dilektir...

Kadro bölümünde oyuncular için ayrı ayrı başlıklar açılmış ama mesela Erkek Basketbol bölümünde de var aynı (kişisel oyuncu başlıkları) başlıklar. Bunlar tek bir yerde toplansa daha iyi olur bana göre..

Bahsettiğiniz işlem, çok zahmetli ve vakit isteyen bir mevzu. Websitemiz zaten şu anda yayında değil. Bu tür istatistikler de gerek görüldüğünde, bundan kastım örneğin yorum yapan bir kullanıcı istatistikleri referans olarak vermek istediğinde yenilenen ve üzerine bir hayli düşülen tbl.org.tr sitesinden istediği bilgileri elde edebiliyor. Bu yüzden bu tür bir olaya girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Bilindiği gibi forumda w,q,x gibi harfler kullanmak yasak.
Buna karşı;
Yazılması yasak olan harfler yazıldığında o harfin yerine ''Ben Türk alfabesini bilmeyecek kadar zavallı bir insanım'' yazısı çıkabilir mi ?

Bazı forumlarda bu var.Bence çok güzel bir olay.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Bilindiği gibi forumda w,q,x gibi harfler kullanmak yasak.
Buna karşı;
Yazılması yasak olan harfler yazıldığında o harfin yerine ''Ben Türk alfabesini bilmeyecek kadar zavallı bir insanım'' yazısı çıkabilir mi ?

Sevdim bu fikri... Ancak her insanın Türk alfabesini bilme zorunluluğu olmadığı için ifade biraz değiştirilerek kullanılırsa daha iyi olur.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":18tsy6u3]Bilindiği gibi forumda w,q,x gibi harfler kullanmak yasak.
Buna karşı;

Sevdim bu fikri... Ancak her insanın Türk alfabesini bilme zorunluluğu olmadığı için ifade biraz değiştirilerek kullanılırsa daha iyi olur.[/quote:18tsy6u3]

Haklısınız.
''Zavallı bir insanım'' hakaret olarak algılanabilir.Gerçi bu yazıyı yumuşatmak dilini,alfabesini bilmeyen bir şahsiyetin zavallı durumundan çıktığını göstermez fakat doğruları belirtirken kişiye ne kadar ılımlı yaklaşırsanız o kadar randımanlı bir iş yapmış olursunuz.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Kadro bölümünde oyuncular için ayrı ayrı başlıklar açılmış ama mesela Erkek Basketbol bölümünde de var aynı (kişisel oyuncu başlıkları) başlıklar. Bunlar tek bir yerde toplansa daha iyi olur bana göre..

Ferhat haklısın.Zaten sene sonunda hepsi aynı konu içinde toplanıyor.Sene içinde gündemde olan oyuncular bulundukları takımın bölümünde de tartışılıyor bazen.

Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı ile hazırlık maçı yapıyoruz, konuya 20 ileti yazılıyor ve 417 kez görüntüleniyor ama iletilerden sadece bir tanesi konu başlığıyla ilgili. Teşekkürler Doğan Sağlam...

İyi de yukarıdaki satırların konu başlığı ile ilgisi ney derseniz, ben de isterim ki her başlıkta konuyla ilgili yorumlar yapılsın.

Onur Yavuz' Alıntı:
Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı ile hazırlık maçı yapıyoruz, konuya 20 ileti yazılıyor ve 417 kez görüntüleniyor ama iletilerden sadece bir tanesi konu başlığıyla ilgili. Teşekkürler Doğan Sağlam...

İyi de yukarıdaki satırların konu başlığı ile ilgisi ney derseniz, ben de isterim ki her başlıkta konuyla ilgili yorumlar yapılsın.

Eleştirmeye bir de şu açıdan bakarsak; aynı maçla ilgili detaylar Galatasaray resmi sitesinde sadece 2-3 cümle olarak verilirken Beşiktaş resmi sitesi hiç değinmiyor bile. Yani ortada hiçbir bilgi yok; kim oynamış, ne kadar oynamış, nasıl oynamış. Kulüpler kendileri bile ilgilenmiyorken taraftarında böyle davranması pek abes olmasa gerek. Yani taraftarı eleştirebiliriz, yapılmasa daha iyi olur ama birazda gerçek eleştirilmesi gerekenleride görmemiz gerekli. Magazin toplumu olmuşuz ne yazıkki :)