Görüş ve İstekler

Eşitlik adaletsizliktir,bu yüzde yüz olarak böyledir.

Bu forumda çifte standart olması garip birşey değil,olması gereken birşey... Kerem Abi'nin söylediklerini Alperen Kaplan söylese ceza alır mıydı,alırdı. Bu son derece açık. Fakat,bu yanlış birşey değil bana kalırsa... Yıllardan beri burada olan,ne yaptığı ne yapacağı ve amacı belli bir Kerem Seçerle,Eyüp Yıldızla(mesele yönetici olmak değil) sidikli Alperen Kaplan elbette ki bir tutulmayacak...
Garibime gitti Kutay Abi söylediklerin,seni severim;forumdaki yazıların da hoşuma gidiyor açıkçası ama bu konuda sana katılmıyorum...

Saygılarla...

Not:Tugay Abi ikinci bir muhaliflik alanımız doğdu... :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Yıllardan beri burada olan,ne yaptığı ne yapacağı ve amacı belli bir Kerem Seçerle,Eyüp Yıldızla(mesele yönetici olmak değil) sidikli Alperen Kaplan elbette ki bir tutulmayacak...

Alperen bende seni severim biliyorsun da neden tutulmayacak ?
İşte o yazdığın yazı sadece Türkiye oluyor.

Küçüklüğüm de bir kitap okumuştum adı yanlış hatırlamıyorsam Kuşlar'dı.
Orada bir ifade vardır ve hep hatırlarım.

'Bazı insanlar eşittir, bazıları daha da eşittir.'

Türkiye Liginde olduğu gibi,Basketbol liginde olduğu gibi,Siyasette olduğu gibi,hatta evlerde olduğu gibi, ve şimdi de Gsbasket'te olduğu gibi.

Burak Abi,teşekkür ederim öncelikle...

Sonra da meseleye geçelim. Bir olmamalı bence,bir olursa olmaz bu iş...
Niye,şunun için;herkes o insanın niyetini amacın,yapmak istediği şeyi biliyor;bunu az evvel de belirttim.Bu yaptıkları sürekli bir hal almazsa o kişinin,nadir görülebilecek bir parlama ile,hele ki tahrik sonucu olmuşsa o kişi ceza falan da haketmez...

Ben olayın değerlendirmesini yapmıyorum ki güzel kardeşim.
Bu ülkede herkesin eşit olması gerekiyor her platformda.İnsanlar boşuna mı yıllarca eşitlik diye bağırdı.ya da bizler boşuna mı milletvekillerinin dokunulmazlıkları kalksın diye bağırıyoruz.
Ben olayı değil sadece senin sözünü değerlendiriyorum.
Kimse kimseden üstün falan değildir.Herkes kendi için en kıymetlidir en büyüktür.
Dediklerimi lütfen kişilere indirgeme ne demek istediğimi anlıyorsundur umarım.

Anladım abi,ben de diyorum ki eşitlik adaletsizliktir...

X türü bir çiçeğe yüz mili su verirsin,yanındaki aynı büyüklükteki Y türü çiçeğe de yine yüz mili su verirsen eşitlik olsun diye o çiçek kurur...

Kutay Çamcı' Alıntı:
Bir de niyet okuyuculuğu eklendi kurtlar vadisi tadında üsluba

Okuyun yapın edin yazın yazmayın tadında üslup aşşağıdan almak oluyorsa aşşağıdan almazsanız neler yaparsınız merak ediyorum

Ne yapıp yapmayacağımı sizden öğrenecek değilim.

Anlamak her zaman hak vermek değildir. Size katılmıyorum ve görüşümü dile getiriyorum en azından getiriyordum.

Forum kurallarına yönetimi beğenmeyen atılır maddesi eklenmediğine göre sorun olmasa gerek

Yok suyumu bulandırdın diyorsanız elden birşey gelmez.

İsteyen yazmaz dediniz peki dedim.

Siz yazıyorsunuz bende cevap veriyorum.

Biz beğenmiyorsanız zorla tutmuyoruz lafını ilk kez söylemedik yönetim olarak, hep söyledik hala da söylüyoruz. Kuralımız bu, uygulamamız bu. Ben her şeye rağmen alttan alıp bana Tugay'la beraber hesap sormanıza kadar varacak yazılarınıza müdahele etmedim ama halen uzatıyorsunuz. Forumda, hiç bir forumda olağan demokrasi beklemeyin. Demokrasi nedir ki zaten şu sanal ortamda? Bizi buraya oyla seçmediniz ki siz, biz hep buradaydık ya da bazılarımız sonra eklendi. Bir takım kurallar koyduk ve siz talep ederek bu kurallara uyacağınızı kabul ederek siteye yazma hakkı kazandınız. 10 senelik gsbasket.org bugünlere böyle gelmiştir. Ayakta kalan tek taraftar basketbol sitesi olma özelliğini, saygınlığını da bu politikayla kazanmıştır. Demokrasi ve eşitlik yok diyorsanız, bunu forum genel için söyleyemezsiniz çünkü bir hiç bir üyeyi bir üyeden kayırmıyoruz, kayırmayız. Şimdi Mithat Duran örneğini vericeksiniz, onu da anlatmaktan sıkıldım.

İlla da bunları yazdıracaksınız yahu.

Sanal ortamı böyle ciddiye alıp devlet ütopyaları yazıyorsunuz.

quote="Alperen Kaplan"]Eşitlik adaletsizliktir,bu yüzde yüz olarak böyledir.

Bu forumda çifte standart olması garip birşey değil,olması gereken birşey... Kerem Abi'nin söylediklerini Alperen Kaplan söylese ceza alır mıydı,alırdı. Bu son derece açık. Fakat,bu yanlış birşey değil bana kalırsa... Yıllardan beri burada olan,ne yaptığı ne yapacağı ve amacı belli bir Kerem Seçerle,Eyüp Yıldızla(mesele yönetici olmak değil) sidikli Alperen Kaplan elbette ki bir tutulmayacak...
Garibime gitti Kutay Abi söylediklerin,seni severim;forumdaki yazıların da hoşuma gidiyor açıkçası ama bu konuda sana katılmıyorum...

Saygılarla...

Not:Tugay Abi ikinci bir muhaliflik alanımız doğdu... :)[/quote]

Hımmm genel olarak aynı şeyi düşünüyoruz Alperen en azından bir eşitsizlik olduğunda hemfikiriz ama sen bunu olağan karşılıyorsun ben karşılamıyorum.Sadece son kısmında farklı düşünüyoruz

En azından bu eşitsizliği olağan bulmamanın ve bunu dile getirmenin altında bundan başka ''bir amaç'' olmadığını düşünüyorsan bu yeterli.

Yoksa görüşlerde çeşitlilik tabi ki olacaktır .

Çiçekler konusundaki eğretilemenin konu ile ilişkisi olduğunu düşünmüyorum ama

Kutay Abi tabii ki farklı bir sebep aramıyorum,yazdığın yazılardan da az-çok tanıyorum seni... Tabii ki öyle birşey düşünmüyorum,ama ben öyle eşitlik olmaması gerektiğine inanıyorum.Örneğim bayağı güzeldi aslında ama( :p )birşey daha söyleyim,bir öğretmen tüm öğrencilere günlük 100 soru çözmeleri için ödev veriyorsa bu da adaletsizlik olur. 500 çözene de,100 çözemeyene de...
Ben bu forumda eşitlik olduğuna inanmıyorum
ama
ADALET OLDUĞUNA kesinlikle inanıyorum...

Ömer Horzum' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":5lz1rajt]Bir de niyet okuyuculuğu eklendi kurtlar vadisi tadında üsluba

Okuyun yapın edin yazın yazmayın tadında üslup aşşağıdan almak oluyorsa aşşağıdan almazsanız neler yaparsınız merak ediyorum

Ne yapıp yapmayacağımı sizden öğrenecek değilim.

Anlamak her zaman hak vermek değildir. Size katılmıyorum ve görüşümü dile getiriyorum en azından getiriyordum.

Forum kurallarına yönetimi beğenmeyen atılır maddesi eklenmediğine göre sorun olmasa gerek

Yok suyumu bulandırdın diyorsanız elden birşey gelmez.

İsteyen yazmaz dediniz peki dedim.

Siz yazıyorsunuz bende cevap veriyorum.

Biz beğenmiyorsanız zorla tutmuyoruz lafını ilk kez söylemedik yönetim olarak, hep söyledik hala da söylüyoruz. Kuralımız bu, uygulamamız bu. Ben her şeye rağmen alttan alıp bana Tugay'la beraber hesap sormanıza kadar varacak yazılarınıza müdahele etmedim ama halen uzatıyorsunuz. Forumda, hiç bir forumda olağan demokrasi beklemeyin. Demokrasi nedir ki zaten şu sanal ortamda? Bizi buraya oyla seçmediniz ki siz, biz hep buradaydık ya da bazılarımız sonra eklendi. Bir takım kurallar koyduk ve siz talep ederek bu kurallara uyacağınızı kabul ederek siteye yazma hakkı kazandınız. 10 senelik gsbasket.org bugünlere böyle gelmiştir. Ayakta kalan tek taraftar basketbol sitesi olma özelliğini, saygınlığını da bu politikayla kazanmıştır. Demokrasi ve eşitlik yok diyorsanız, bunu forum genel için söyleyemezsiniz çünkü bir hiç bir üyeyi bir üyeden kayırmıyoruz, kayırmayız. Şimdi Mithat Duran örneğini vericeksiniz, onu da anlatmaktan sıkıldım.

İlla da bunları yazdıracaksınız yahu.

Sanal ortamı böyle ciddiye alıp devlet ütopyaları yazıyorsunuz.[/quote:5lz1rajt]

Benim uzatmaya niyetim yok siz yazdıkça ben cevap veriyorum. Forum kurallarında saygıdeğer yöneticilerin yazdıklarının üzerine yazılmaz diye bir madde varsa ben göremedim. Eklerseniz uyarım.

Forum kuralları dahilinde hareket ediyorum.Hatta yöneticilerin o kurallara keyfiyen uymamalarına rağmen ben kuralların dışına ısrarla çıkmıyorum.

Kurallar ortada kimin kuralara uyup uymadığıda ortada ayrıca o kuralar da yöneticiler bu kurallardan muhaftır diye bir madde yok.

Demokrasi ve eşitlik yok diyorum çünkü yok.

Kimseyi örnek vereceğim yok niyet okuyuculuğunuz iyice dikkat çekici bir nokta da açıkcası.

Yönetcilerin bebe,haddini bil,öf yani,okuma ,yazma gibi ifadeler kullandığı bir ortamda ben bunlara cevap verirken dahi aynı üslubu özenle kullanmıyorum.

Siz amacım her ne ise anlamaya devam ediniz.

Forum kuralları açık ben müdahaleyi gerektirecek birşey yapmadım . Yaptı isem hangi forum kuralarına aykırı davrandığımı belirtir gereğini yaparsınız.Yada keyfiyen yaparsınız.Keyfiyen yaptım dersiniz.

Bana direktif verecek bir konumda değilsiniz.

Siz yazıyorsunuz ben cevap veriyorum.Bu da en doğal hakkım

Alperen Kaplan' Alıntı:
Kutay Abi tabii ki farklı bir sebep aramıyorum,yazdığın yazılardan da az-çok tanıyorum seni... Tabii ki öyle birşey düşünmüyorum,ama ben öyle eşitlik olmaması gerektiğine inanıyorum.Örneğim bayağı güzeldi aslında ama( :p )birşey daha söyleyim,bir öğretmen tüm öğrencilere günlük 100 soru çözmeleri için ödev veriyorsa bu da adaletsizlik olur. 500 çözene de,100 çözemeyene de...
Ben bu forumda eşitlik olduğuna inanmıyorum
ama
ADALET OLDUĞUNA kesinlikle inanıyorum...

Bence eşitlik olmadan adalet olamaz. Kaldı ki Diyelim haklısın o zaman eşitsizliğin kıstası ne olacak. İyice işin içinden çıkılmaz bir hal olur o zaman .

Yine de görüşlerin için (bana katıldığın ve katılmadığın) teşekkür ederim.

Neyi paylaşamıyorsunuz ?..

Üç günlük dünyada saçma sapan kişisel çekişmeler ile birbirinizin kalbini kırıyorsunuz.. Alt tarafı internet ortamında bir forum, bu kadar ciddiye almayın, gerçek yaşam olanca hızıyla akıp gidiyor !..

Bakın Filistin 'de çocukların üzerine bombalar yağıyor, çocuk yaşta kalıyor oradakiler.. Sudan 'da iç çatışmada yaşıtlarınız birbiriyle çatışıyor, göremiyor dünyanın güzelliğini.. Somali 'de birçok insan sizin yaşınıza ulaşmanın vehatta okuma yazmanın ne anlama geldiğini bilmiyor bile.. Teknoloji çağındayız ama halen sayıları milyonlarla ifade edilen insanlar açlık ve sefalet içerisinde gülümsüyor ölüme..

Bırakın bunlarla uğraşmayı artık gençler.. Haklı - haksız ayırdında olmak kimseye birşey kazandırmaz emin olun..

Gelip geçiciyiz hepimiz bu dünyada.

.. ve bir adımız kalmalı !

K. Porazan

ps : rica ediyorum; lütfen karşılıklı yazışmayı ve kırıcı olmayı bırakın..
biraz akl-ı selim..

Kerem Abi gerçek yönetici gibi yazdın.Gerçi yönetici olarak yazdığına değil de bir abi-kardeş kıvamında yazdığına inanıyorum.

Biz de öz ve net olarak böyle bir yazı bekliyorduk.Yöneticilik vasıfını taşıyan insanlar madem ki bebe,haddini bil,istemiyorsan git gibi kelimeleri söyleme hakkına sahip ise konunun kapanması için sürekli cevaplar-sorular yöneltmeden bir yazı yazma sorumluluğuna da sahiptir.

Ben sadece rütbesi yönetici olabilen ama bu kriterleri asla taşı(ya)mayan Ömer'den bu hareketi bekliyordum,yanılmışım...

Benden bu kadar. Kalın sağlıcakla...

Bu lafları da yedik ya, insan yıllarca verdiği bütün emekler boşa gitmiş diye düşünüyor. Ama yılmıyoruz, buradayız ve ayaktayız. Ah eski güzel günler...

Türkiye' de tam anlamıyla bir demokrasi ve eşitlik var da bu forumda mı yok :)
Başımızdaki şahsiyet; derdini anlatmaya çabalayan bir vatandaşa "Ananı da al git " diyorsa; pek ala burada da farklı bir şey beklemek mantığa aykırı.

Ben şahsen bu forumda neyi paylaşamadığınızı da anlamakta güçlük çekiyorum. Galatasaray Basketbol Şubesi ile ilgili yorumlar yapılırken insanlar birbirlerini kırıyorlar, hatta hatta kavga etmeye başlıyorlar. Bazı arkadaşlar direk karşındakini rencide etmeye oynuyorlar, bunu da anlamak kolay değil tabi.

Ben çok fazla felsefe yapmak istemiyorum; zaten artık foruma yazmak da pek içimden gelmiyor ama Galatasaray Basketbol Şubesi' nin kimseyi tatmin etmeyen gidişatından bahsetmek yerine birbirimize sataşmamız, rencide etmemiz de huzursuzluğa yol açıyor.

Şubede özellikle Erkek Basketbol Takımı' nın gidişatı hiç de içaçıcı değil; bunun sorumlusu Murat Özyer olabilir ama Murat Özyer' i eleştirirken bile birbirimize sataşıyoruz. Murat Özyer bildiğim kadarıyla bu forumda kimsenin babasının oğlu değil. ( Sedat Özyer yazmıyorsa :) ) Yani kimse körü körüne Murat Özyer' i savunmuyor, kendi fikrini beyan edip Murat Özyer' i savunan insanlara bile hakaret etmeye başlıyoruz ki bu da çok yanlış bir tutum.

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
Eyüp abinin geri dönmesini istiyorum.

Ara cepten de gelsin o halde. Kimsenin " git " demediği, sadece sadece kendi kararıyla kendisini forumdan soyutlayan insanlar hakkında yanlış yorumlara yol açacak yorumlarda bulunmaktan da kaçınmamız gerekiyor.

Arda EZER' Alıntı:
Türkiye' de tam anlamıyla bir demokrasi ve eşitlik var da bu forumda mı yok :)
Başımızdaki şahsiyet; derdini anlatmaya çabalayan bir vatandaşa "Ananı da al git " diyorsa; pek ala burada da farklı bir şey beklemek mantığa aykırı.

bir tutum.

Forumda birşeylerin değişmesi için bir daha ki genel seçimi beklemek veya politikaya atılıp ülke yönetiminin değişmesi için çaba sarfetmek gerek demek ki. Mantığa aykırı olmayan bu anlaşılan.

Refaransın ne olduğu belli oldu iyice başımınzdakilerle pek de farkı olmayan forum yönetimi.

Peki.

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Arda EZER":w4nrryke]Türkiye' de tam anlamıyla bir demokrasi ve eşitlik var da bu forumda mı yok :)

bir tutum.

Forumda birşeylerin değişmesi için bir daha ki genel seçimi beklemek veya politikaya atılıp ülke yönetiminin değişmesi için çaba sarfetmek gerek demek ki. Mantığa aykırı olmayan bu anlaşılan.

Refaransın ne olduğu belli oldu iyice başımınzdakilerle pek de farkı olmayan forum yönetimi.

Peki.[/quote:w4nrryke]

Hehehe % 50 oy alan bir zihniyetten bahsediyoruz Kutay Camcı. Bu oyları vermeden düşünecek insanlar. Sen ben farklı ideolojilere sahip olabiliriz ama maalesef ki milletimiz bu zihniyetlere layık.

Benim ideolojim ve milettimizin layık olduğu zihniyet farklı bir tartışma konusu Arda Ezer.

Referans belli oldu ben sadece onu dile getirdim.

Demek ki mantık forumların da ülke yönetimi ile parelellik göstermesi imiş . Dedim ya bir dahaki seçime çok var elden birşey gelmez bu muazzam mantık uyarınca .Forum yönetimi başımızdakilerle parelelmiş ya!!!

Neyse ki 1980 yılında yoktu bu forum mazallah !!!