Gündeme Dair

Bundan sonra takımlardan ve transferden bağımsız konuları burada konuşuruz..

*İlk konu Enes Kanter.. Adam binlerce km uzakta ama Fenerbahçe çamurundan kurtulabilmiş değil.. Fenerbahçe NCAA e başvurarak, oyuncu ile kontratları olduğu, bugüne dek bilmem kaç bin USD ödeme yaptıklarını söylemişler.. NCAA in yasal şartları nedir bilmiyorum ama bilenler bu itiraz ile Fenerbahçe'nin Enes'in NCAA yolunu kapamaya çalıştığını iddaa ediyorlar.. Valla NCAA yolu kapanır mı bilmem ama NBA yolu kapanmaz.. En fazla iki sene Avrupâ'da pişer , sonra yine NBA e gider.. Debisi yüksek nehir her zaman akacak bir yatak bulur, yeter ki o istesin ve inansın . Önünde bir Ersan İlyasova örneği var zaten.. Kariyeri bitti dendi ayağı kırılınca.. Çalıştı.. D-League'de oynadı, Barcelona'da oynadı ve NBA oldu sonunda.. Enes Kanter, Fenerbahçe ve dolayısıyla federasyon tarafından engellenmek istiyor.. Bu sene milli takım kadrosunda olmama nedeni de bu zaten. Fenerbahçe = Federasyon.. Tanjevic'i çok seviyoruz ya artık, şu Enes mevzusunu da sormak lazım. Çok yetenekli bir uzun geliyor Türk basketboluna ama malum kulüp, buradan oraya uzanıp çocuğun kariyerini baltalamaya çalışıyor..Sonra da Türk basketbolu da bik bik bik.. Türk basketboluna Nedim Karakaş'tan, Turgay Demirel'den, Tanjevic'ten, Mahmut Uslu'dan gelecek hayır hiç gelmesin.. Milli takım bu kadar parlamışken bile size olan nefret sönmüyorsa, oturun düşünün..

Re: Gündeme dair

Staples Center da her Kings maçından sonra buzun üstüne parkeyi döşeyen oda yetmezmiş gibi her gün clippers senin lakers benim parkenin üzerindeki logo ve renkleri değiştiren porto rikolu ve meksikalı arkadaşların dramlarını bu başlıkta mı konuşacağız Emre bey?

elim çabuk diyen izlesin
http://www.youtube.com/watch?v=Ig_N_6QvbmI

Eser Atalay' Alıntı:
Staples Center da her Kings maçından sonra buzun üstüne parkeyi döşeyen oda yetmezmiş gibi her gün clippers senin lakers benim parkenin üzerindeki logo ve renkleri değiştiren porto rikolu ve meksikalı arkadaşların dramlarını bu başlıkta mı konuşacağız Emre bey?

elim çabuk diyen izlesin
http://www.youtube.com/watch?v=Ig_N_6QvbmI

evet burada konuşacağız..
ben sana daha acı bir şey söyleyeyim..
bundan çok uzun yıllar önce ben staples center'da iki ayrı salon olduğunu, oranın kompleks gibi bir şey olduğunu ve clippers ile lakers iki ayrı salonda oynadığını sanıyordum..
gerçeği ilk öğrendiğimde şok olmuştum. cahillik işte..

Gündemde hala 1. başlık Carmelo'nun takası hikayesi.. Bir ara Rockets'ın Kevin Martin'i vererek Carmelo'ya talip olduğu yoğun biçimde söylense de Rockets , Kevin martin'in böyle bir takasın parçası olmayacağını ısrarla iddaa ediyor.. Öte yanda Nets GM i Billy King de Melo için tazyik yapmaya devam ediyor..Nets'in payrollunda yıllık 20 milyon usd'yi aşacak bir yer açabileceği söyleniyor..

*Rudy Fernandez her zamanki gibi kurtlanıyor.. Portland'ın bu adamdan acil kurtulması lazım.Yine takasını istedi gibi laflar söyleniyor..

*Alemlerin kralı Allen Iverson'ın Çin ligine gideceği söyleniyor.. Marbury' Twitter da yazmış.. Çin'de ne işin var, gel Galatasaray'a. Her maç 10.000 kişiye oynatalım seni.. Galatasaraylı yöneticiler boş durmasınlar, saldırsınlar diyoruz ama umutlu bir şekilde değil.. Temenni mahiyetinde..

* Bobcat'in lüks verigisinin altına inmek için waive ettiği E.Dampier'ın da Miami'ye gideceği söyleniyor.. Yeter daa.

*Tim Thomas seneye yine Dallas'ta oynayacakmış. Ya bu adam o kadar takımda oynadıki nereden geliyor, nereye gidiyor karıştırıyorum. Karısı hastaymış.. Artık orada başlayan bir tedavi falan mı var ben bilmem..

* Chucky Atkins, Suns kampında denenecekmiş. Bu adam kaç yaşında yahu demiştim ki bir baktım 74 doğumluymuş. 36 ya tekabül ediyor.. Bırak dayı artık.

*Bir kez daha Arenas'ın bu sene süper döneceği ile ilgili haberler görüyoruz.. Bütün yazı Chicago'da çalışarak geçirdi deniyor..

* Bu sene Bucks'ta Correy Maggette rüzgarı esecekmiş. Yavaş essin de toz kaldırmasın hiç değilse..

* Utah GM i Memo, Ocak 2011 ortasında döner demiş.. O saatten sonra hiç dönmese de olur. Bu sene, gelecek seneye hazırlık olur ancak..

* J.Colangelo da tam bir cahil gerizekalı gibi konuşmuş.. ABD de aptal bir rahip Kuran yakacağından bahsettiğinde onlar Türkiyede imiş.. %99 u müslüman bir ülkede hedef haline gelebilirlermiş.. Onlar tabii herkesi kendi vatandaşları gibi ruh hastası sanıyorlar.. Amerikalılardan daha cahil olan bir tek eskimolar kaldı.. Onlar da arayı hızla kapatıyor..

* Pau Gasol'un seneye Litvanya'da yapılacak Avrupa Şampiyonasına gideceği şeklinde yer yapmaya başladığı görülüyor.. Hayırlı olsun İspanya'ya..

* Udonis Haslem'i polis çevirmiş trafikte, marihuana içtiği anlaşılmış. Haber değeri bile yok. Bir NBA oyuncusu uyuşturucu türü bir şey kullanmıyorsa haberdir, kullanıyorsa değil..

Emre Yüksel' Alıntı:
Udonis Haslem'i polis çevirmiş trafikte, marihuana içtiği anlaşılmış. Haber değeri bile yok. Bir NBA oyuncusu uyuşturucu türü bir şey kullanmıyorsa haberdir, kullanıyorsa değil..

biz torbacı damon stoudamire ı gördük bu neki :D

beni delonte west'ten başkası kesmez suç konusunda..
adamı polis çeviriyor yolda, iki tane tabanca, bir de gitar kutusunda tüfek çıkıyor..
adamdaki teçhizata bak.. evde onun kademe de vardır artık.
silah tamirhanesi..
ama o adama şizorfen falan diyorlar..
pek üstüne gitmedi kimse..

Emre Yüksel' Alıntı:
beni delonte west'ten başkası kesmez suç konusunda..
adamı polis çeviriyor yolda, iki tane tabanca, bir de gitar kutusunda tüfek çıkıyor..
adamdaki teçhizata bak.. evde onun kademe de vardır artık.
silah tamirhanesi..
ama o adama şizorfen falan diyorlar..
pek üstüne gitmedi kimse..

ahuahauh delonte sabri ayarında bi adam zaten nba de he he deyip geçeceksin :=)

Eddie Griffin i de analım suç deyince çünkü kendisi Suv unun içinde koymuş "miki" filmini öğlen 2 de full alkol ayakta duramıyor,giderken arkadan otoparkta parkeden araba çarpıyor arabadan donunu zor toplayarak iniyor sonra bir de polise rüşvet teklif ediyor ,
Sprewell bile çıkmış bu kadarını ben bile yapmazdım demişti:D

yalnız belirtmeden edemeyeceğim Staples Center'da çalışan Meksikalı işçilerin durumunu konuşarak Amerika Birleşik Devletleri'nin bölünmez bütünlüğünü tartışılır hale getirmeyelim burda...
Porto Rikolular tartışılabilir...

Umut Gokgoz' Alıntı:
yalnız belirtmeden edemeyeceğim Staples Center'da çalışan Meksikalı işçilerin durumunu konuşarak Amerika Birleşik Devletleri'nin bölünmez bütünlüğünü tartışılır hale getirmeyelim burda...

Bende diyorum Umut u nereden tanıyorum,Pasadena Ülkü Ocakları 2003? ne günlerdi dimi?

Eser Atalay' Alıntı:
[quote="Umut Gokgoz":1lvteqcq]yalnız belirtmeden edemeyeceğim Staples Center'da çalışan Meksikalı işçilerin durumunu konuşarak Amerika Birleşik Devletleri'nin bölünmez bütünlüğünü tartışılır hale getirmeyelim burda...

Bende diyorum Umut u nereden tanıyorum,Pasadena Ülkü Ocakları 2003? ne günlerdi dimi?[/quote:1lvteqcq]

hop.. ağır gel eser efendi..
umut semtimizin çocuğudur.. onu karşısına alan, beni karşısına alır..
ha tugay aktepe var bizim. ona istediğini yazabilirsin..
serbest.

Emre Yüksel' Alıntı:
*Alemlerin kralı Allen Iverson'ın Çin ligine gideceği söyleniyor.. Marbury' Twitter da yazmış.. Çin'de ne işin var, gel Galatasaray'a. Her maç 10.000 kişiye oynatalım seni.. Galatasaraylı yöneticiler boş durmasınlar, saldırsınlar diyoruz ama umutlu bir şekilde değil.. Temenni mahiyetinde....

Burda kendisini dört gözle bekleyen taraftarı var :)

İverson Türk basketboluna iyi bir renk getirir ama sanmam ki Oktay hoca onu istesin. Zaten İverson'a o parayı verebilecek takım Sİmas'ı burada tutardı.Simas'ın dediğine göre klüp anlaşmak istememiş aslında bu yüzden fiyatıda düşürmüşler öyle teklif yapmışlar laf olsun gibilerindne sanırım.

'' Emre ben Artest abin.. Duyduğuma göre bizim çocuklardan birine ters yapıyormuşsun. Yetkili yönetici dinlemem keserim hesabı ödersin.. ''

CcC Ron Artest CcC

----------------------------------------------------------------

Emre Abi, seni Gasol'e şikayet edeceğimi düşünmedin heralde. :)

Eskiden olsaydı Trevor'a söylerdim Ron abimin yerine o bakıyordu ama o da tam bir Ariza be kardeşim...

Bu espriden sonra camdan atladığımı düşünen varsa yanılıyor, değerli gibi gülüyorum.. =)

gündem;

* portland'ın sahibi paul allen'ın son testler ardından lenf kanserine ait bir bulgu olmadığı açıklandı.. Uzun yıllardır boğuşuyor adam.. Bilindiği üzere kendini dolar milyarderi olup Microsoft'un kurucu ortaklarından..127 metrelik yatlarda falan dolaşıyor..

* shaq'in bilgisayarı hacklenmiş ve şifreleri falan çalınmış.. mailler, twitter falan gitmiş..yazdıklarımı ben yazmıyorum diyor..

* celtics, iyi bir şutör için test idmanı yapmış.. adam morrison, r.mccants, c.mobley gibi isimler katılmış.. en çok r.mccants beğenilmiş ve büyük ihtimalle de sözleşme imzalayacakmış.. çok büyük beklentilerle nba'e gelen adam morrison ise yine takımsız kalmış gibi.. o bıyıklarla takım bulması kolay değil.. şu sıfatta bir adamı kim alır takımına

http://images.pictureshunt.com/pics/c/c ... n-9763.jpg

* Memonun yerini doldurmaya çalışan Jazz, F.Elson ile resmi anlaşmayı imzalamış..

* Jazz, ayrıca Kirilenko ile ilgili rahatsızlığını da açıkça dile getiriyor.. Adam yıllardır suya sabuna dokunmuyor.. Zaten sözleşme senesi.. Bence yakın zamanda takas ederler.. 18 milyon usd alıp hiç bir şey vermiyor.. Seneye avrupaya dönerse şaşırmamak gerek..Adamın hiç bir konsantrasyonu yok..

* Rudy Fernandez, dünya şampiyonası bitti kendi durumuma bakabilirim demiş.. Adamın durumunda bir şey yok ama kendisi kurtlanıyor.. Hamam oğlanı gibi sürekli konuşuyor..Coachu da bu işten sıkıldığını söylemiş.. Etrafta çok laf var ama icraat yok demiş. Ne olacaksa olsun artık demeye getirmiş.. Gideceği takımın Knicks olacağı, run n gun oynatan D'Antoni'nin tam aradığı adam olduğu söylenmekte..

* A.Hawks, Fransız Pape Sy ile sözleşme imzalamış..

* D.Wade, Mario Chalmers ilk beş guardımız demiş.. Bence de öyle.

Levent ÖKTENER' Alıntı:
D.Wade, Mario Chalmers ilk beş guardımız demiş.. Bence de öyle.

:)

lütfen yakında LeBron kaç dakika oynayabilir, kaç kere top kullanabilir onun hakkında da açıklama yapsın lütfen ama.. :)

Dwyane Wade on NBA.com: "Mario Chalmers is our starting point guard."

resimde de önde wade var değil mi...: )
lebron bu laflardan istese de kurtulamayacak..
şampiyon falan olurlarsa belki..

gündem;

* Malik Allen , Magic ile sözleşme imzalamış. Henüz garanti kontrat değilmiş yalnız.

* Rudy Fernandez isimli kazan kaynamaya devam ediyor.. Dün ispanyol basınında Barcelona ile anlaştığı yazılmış ama menajeri yalanlamış.. Sözleşmemiz sürüyor demiş. Biz de biliyoruz sürdüğünü de sürmesin isteniyor sanki.. Her gün başka bir dedikodu..

* Raptors, Ronald Dupree ile sözleşme imzalamış..

* Phoenix , Eric Dampier ile ilgilenmek istiyormuş ama salary cap sorunu var diyorlarmış.. Diğer adı geçenler Heat, Rockets ve Raptors ama Miami kapacak herhalde..

* Musevi, Kings oyuncusu Omri Caspi'ye sataşmalar da sürüyor.. Yine evinin kapısına gamalı haç çizip kaçmışlar.. İkinciymiş bu.. Ayıp oluyor..

* Carmelo için dedikodular sürüyor.. Nets'in bir adım önde olduğu söylenmekte..
Billy King o işi beceremez.. Alsa bile kazıklanmış bir şekilde alır, yine takıma zarar vermeyi başarır..

* Diğer dedikodu ise bizim Sixers ile Nuggets arasında bir takas olacağı yönünde.. W.Green, J.Kapono vermeye hazırmışız ama onları kimse almaz.. Iguodala böyle bir takas olursa kesinkes gider ki Denver da istiyor deniyor.. T.Young ı da verebilirmişiz ki o içimi acıtır işte.. Yazık olur.. Elton Brand ve Evan Turner ise bizim dokunulmazlarımızmış.. Brand'e biz dokunsak da onlar dokunmaz.. Yalnız Evan Turner falan yalan olabilir böyle bir takasta. Yani dokunulmazlık falan hikaye.. 5 dakikada satarlar, haberi olmaz..

*Brian Cardinal sanıyorum Dallas'a gidiyormuş ya da gitmiş mi ne.. Yine içinde work ethic yazan bir cümlede gördüm adını, okumadım. 5 senedir aynı hikaye..

* Rockets, Yao yokmuş gibi davranıyor ve doğruyu yapıyor.. Eğer Dampier işi olamzsa Jazzcı Fesenko'ya sulanacaklarmış.. Uzun olsun da ne olursa olsun mantığı ile sağa sola bakınıyorlar..

*

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
http://espn.go.com/espn/greatestteam/index/_/teamId/5556371/the-greatest-hawks-team-all-time Espn ilginç bir iş yapmış takımların tarihlerinin en iyi beşlerini seçtiriyor seyirciye verilen oylarda Mehmet Okur Utah için kendi bölgesinde ilk sırada yer alıyor :)

Jerry West, Kobe'nin az bir farkla önünde şu anda.

Daha ilginci ise Cavaliers taraftarı sanırım intikam ateşini söndürüp kinini gömdü. Lebron bölgesinde açık ara önde. Tabi olması gereken budur Cavs için ama yine de tepki oyları bekliyordum. Sanırım Cavs taraftarına inat diğerleri girip veriyor oyları. Heat kokusu almıyorum da değil yani... :)

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
http://espn.go.com/espn/greatestteam/index/_/teamId/5556371/the-greatest-hawks-team-all-time Espn ilginç bir iş yapmış takımların tarihlerinin en iyi beşlerini seçtiriyor seyirciye verilen oylarda Mehmet Okur Utah için kendi bölgesinde ilk sırada yer alıyor :)

karl malone'un olduğu yerde mehmet okur nasıl 1. olur diye girdim baktım ama memo'yu pivot , malone'u pf mevkiine koydukları için olabilmiş.. mehmet okur pivot çünkü.. normal.. potaya 5 metreden yakın bir yerde görülmedi 5 senedir.. O ayrı..