Gündeme Dair

Ron+Artest.jpg

Artest demişken.. LA caddelerin de bu şekildeki ruhsat süresi dolan bi arabayla yakalanmış geçenlerde.. çok seviyoruz :)

Şu anda Lakers Minnesota maçı var Murat Kosova anlatıyor maçı onun sesinden tekrar maç dinlemek büyük keyif bu sene Nba'yi kim anlatacak diye kara kara düşünüyordum :)

Kosova'nın NTV'ye dönmesi Lig maçları anlamında bana ilginç geldi. Lig TV, Kosova gibi tam spormaxlik bir adamı, neden bıraktı acaba?

Sühan Cem' Alıntı:
Kosova'nın NTV'ye dönmesi Lig maçları anlamında bana ilginç geldi. Lig TV, Kosova gibi tam spormaxlik bir adamı, neden bıraktı acaba?

fuat akdağ, ntvspor içinde gruplaşma yok diye açıklama yapmıştı geçende.. murat kosova da dönmüş..niye ayrıldığını , niye döndüğünü ben bilmem ama nba'in yanına euroleague koyan bir kanal murat kosova'sız olmazdı zaten. ismail şenol'lara mı kaldı bu işler..

bu arada nba europe çerçevesinde bu hafta yayınlanacak diğer maçlar şöyle;

06 ekim çarşamba, 21.00, minnesotta- new york, ntvspor
07 ekim perşembe, 21.30, barcelona-lakers, ntvspor

Suns Preseason'da ilk maçına Sacramento'da çıkacak. Bakalım Hedo nasıl başlayacak? Maç gece 5'te ve TV yayını yok sanırım. Cumartesi gecesi Dallas maçı TV'de yayınlanacak ama.

Bulls ise ilk hazırlık maçını Bucks ile oynanacak. Açıkçası bu maçı çok merak ediyorum. Gece 3'te ama yerel televizyondan yayınlanacakmış ama internete düşer mi bilmiyorum.

Gece 00:30'da ise Miami Detroit maçı var. Bu maçı NBA TV yayınlıyor, internetten izleriz artık :)

Kerem Seçer' Alıntı:
Suns Preseason'da ilk maçına Sacramento'da çıkacak. Bakalım Hedo nasıl başlayacak? Maç gece 5'te ve TV yayını yok sanırım. Cumartesi gecesi Dallas maçı TV'de yayınlanacak ama.

Bulls ise ilk hazırlık maçını Bucks ile oynanacak. Açıkçası bu maçı çok merak ediyorum. Gece 3'te ama yerel televizyondan yayınlanacakmış ama internete düşer mi bilmiyorum.

Gece 00:30'da ise Miami Detroit maçı var. Bu maçı NBA TV yayınlıyor, internetten izleriz artık :)
Abi maç bizim saatimizle 02.30 da :)

Hangisi Doruk? Saatine yanlış bakmış olabilirim belki. Çünkü ben CET saatlerine bakmıştım.

Tamam tamam ben yanlış bakmışım. ET saati de 7.30'muş.

T-Mac'li kadromuzla ikibindört ruhunu tekrar yakalayıp NBA'i bir kez daha sallamaya geliyoruz... :p

Şaka maka çok takip etmesem de iki-üç numaralarda belki de NBA'in en iyisi bizim rotasyon(Wade-Lebron vahşiliğini bir kenara koyunuz). Sağlam da bir oyun kurucumuz var, süperstar değil ama iyi oyuncu ve çok iyi olma potansiyeline de fazlasıyla sahip.

Takip etmediğimden çok saçma bir soru da gelebilir ama cevap bekliyorum Emre Abi, bu Dumars elindeki iki-üçlerden birini verip de bir uzun takas ederse şubata kadar, bu sene iş yapar mıyız?

Belki aşağıda mevkiler bile yanlış ama, şu iki üçlerden biri artı bir uzun gönderip ortalığı şey edemez miyiz yine, düşleyemez miyiz konferans finalini? :)

Stuckey-Bynum
Rip-Gordon
Tyshaun-Tracy-Jerebko
Villanueva-A.Daye
Adam gibi center-Big Ben- Wilcox

Alperen Kaplan' Alıntı:
T-Mac'li kadromuzla ikibindört ruhunu tekrar yakalayıp NBA'i bir kez daha sallamaya geliyoruz... :p

Şaka maka çok takip etmesem de iki-üç numaralarda belki de NBA'in en iyisi bizim rotasyon(Wade-Lebron vahşiliğini bir kenara koyunuz). Sağlam da bir oyun kurucumuz var, süperstar değil ama iyi oyuncu ve çok iyi olma potansiyeline de fazlasıyla sahip.

Takip etmediğimden çok saçma bir soru da gelebilir ama cevap bekliyorum Emre Abi, bu Dumars elindeki iki-üçlerden birini verip de bir uzun takas ederse şubata kadar, bu sene iş yapar mıyız?

Belki aşağıda mevkiler bile yanlış ama, şu iki üçlerden biri artı bir uzun gönderip ortalığı şey edemez miyiz yine, düşleyemez miyiz konferans finalini? :)

Stuckey-Bynum
Rip-Gordon
Tyshaun-Tracy-Jerebko
Villanueva-A.Daye
Adam gibi center-Big Ben- Wilcox

Alperencim;

Pistons yakın takip edebildiğim takımlardan değil maalesef ama şöyle bir şey söyleyebilirim.. Sezon başlamadan burada her takım için bir paragraflık bir ön yazım olacak.. Detroit yazımı bitenlerden ve play off uzak bir hayal demişim.. Ben burada konferans finali değil play-off falan göremiyorum.. Bir kere T.Prince kaçmaya yer arıyor, ikincisi Rip Hamilton artık olmuyor.. Üçüncüsü uzun rotasyonunuz gerçekten berbat.. Big Ben basketbolu bıraktı ama haberi yok. Charlie V bu ligin gördüğü en yumuşak adam ve pg leriniz de vasat.. 2 ve 3 numaralarda tecrübeniz ile dayanırsınız ama pota altından delik deşik olursunuz.. Benim kafamda 8 play off takımı şöyle; boston - miami- orlando-atlanta - philadelphia - chicago- cleveland -charlotte..

Yine de bu işler benim dememle olmuyor..Size de başarılar ama Joe Dumars ve takımının sonu geldi.. Her şeyi bir kenara koy ve 2003 draftini bir düşün.. Joe Dumars, hem Carmelo'yu, hem de Wade'i pas geçip Milicic'i seçiyor.. Chris Bosh'tan falan bahsetmiyorum bile..Dumars orada yanlış ilmek atınca düğüm oldu Detroit.. O adamlardan birini seçse, bugün çok farklı bir yerdeydiniz..

NBA takımları arasındaki hazırlık maçlarında şu sonuçlar alındı:

Cleveland-Charlotte: 87-72
Philadelphia-Newe Jersey: 96-103
Miami-Detroit: 105-89
Milwaukee-Chicago: 93-83
Houston-Orlando: 88-97
Dallas-Washington: 94-97
Portlans-Los Angeles Clippers: 115-86
Sacramento-Phoenix: 109-95

cuma akşamı oynanan hazırlık maçlarından;

*ersan ilyasova, detroit'e karşı benchten gelerek 27 dakikada, 18 pts, 7 reb, 4 asist, 1 top çalma ama düşük şut yüzdesi..Bu arada kazanan Detroit 115-110 ile..

* ömer aşık, washington'a karşı bencten gelerek 27 dakikada, 9 pts, 10 reb, 1 asist ama tabii 6 tane faul kaçırmış.. bunu bir türlü beceremeyecek.. kazanan 107-96 chicago..

* Miami'nin her hazırlık maçı Nba finali gibi haber oluyor..Dün de Wade'in sakat olduğu için oynamadığı maçta Oklohoma'yı 103-96 yenmişler.. Bosh ve Lebron atmışlar işte 22-23 sayı.. Başka bir şeye bakıldığı yok zaten.. Karşı cenahtan da Durant ateş etmiş ama bir yere kadar..

Ömer'in 6 hücum ribaundu alması istekli olduğunun da göstergesi oldu. Tabi maçlar henüz NBA seviyesinde değil ama başlangıcı umut verici. Faul atışlarına konusunda da üzerine gideceklerdir kesin.

cumartesi gecesi, hazırlık maçlarından;

* Milwaukee, Charlotte'u 86-78 yenerken, yine benchten gelen Ersan, 15 pts 8 reb ile oynamış ama yüzdeleri yine çok düşük.. Üçlük performansı 1/5..

*Miami , San Antonio karşısında dağılmış..Yalnız rotasyon çok ters.. James ve Bosh sadece 12 dakika oynamışlar..Ilgauskas 12 dakika.. Haslem, House ,Chalmers, Arroyo ve Mike Miller hiç yok. Wade zaten sakat.. Adını sanını duymadığımız adamlar oynamış..

*Phoenix, Dallas'ı 98-90 yenmiş..Hedo 24 dakika 3 sayı, 5 reb..

bu sabah, nba.com'u açtığımda at nalı gibi bir banner çıktı.. efesbakset.org.. hem de baştan sona türkçe bir banner ve bir tane ingilizce kelime yok.. adresin uzantısında tr yok.. Bu teknik işleri ben bilmem ama herhalde IP numarasına göre, siteyi Türkiye'den açanlara görünüyordur.. Bu siteyi her gün milyonlarca kişi açıyor.. Tamamı türkçe olan bir ilanı, tamamı türkçe olan bir site için vermek çok mantıklı gelmiyor bana..Filipinli adam ne anlar efesbasket.org'dan...