İsmet Hacıoğlu

Bu sene kendisini bir çok kez izledim, haftasonu da vakit aldığı zamanlarda bazı ipuçları verdi bence gelecek için. Bence bir topiği haketti.

Şimdi kısa kısa başlık gibi yazacağım ama 1 2 gün içinde uzun yazarım. Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum. Tahminen çoğumuz seneye daha aktif bir rol olmasının daha doğru olacağını söyleyecektir ama bence seneye bu sene olduğu gibi 3. guard+genç takım, bir sonraki senede 2.ligde kiralık oynayıp 3 sene sonra yani 20 yaşında 2. guard, gelişime göre de 21 22 yaşlarında komutayı almasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bu tabii sadece bir öngörü, heşy kendisinin ellerinde umarım Kerem Tunçeri'den sonra Türk basketboluna 2. point guardımızı sunarız son yıllardaki.

acık konusmak gerekirse ben pek bir gelecek gormedim..ama daha cok genc heralde...cok korkaktı..daha cesur oynamasını beklerdim..iceri drive etmiyo sut atmıyo...umarım geliştirir kendisini..

Arkadasim cocuk daha 17 yasinda, mac kaybedilirse Galatasaray gibi bir camia kume dusecek bunun sorumlulugunu yuklemisler bu biraz yavaslatmistir ama ben gercekten guzel asistlerini gordum ilk iki macta umarim boyle devam eder ve gelecekte daha buyuk bir oyuncu olur.

Daha 17 yaşında. O yüzden bu düzeyde oynamaya pek alışık değil. O yüzden 2.ligde hem daha profesyoenl hem daha sert bir lgide oynaması çok faydasına olabilir. Sonuçta bu kadar stresli maçalrda oyun kuruculuk gibi önemli bir pozisyonda oynadı. Sorumluluğu çok rahat alamaması doğaldır ama stres azalınca Kolej maçındaki gibi daha bir etkili oldu. Bence en büyük zaafı çok çabuk fauller yaptı el sokarak özellikle ama o da biraz altyapı ile 1. lig farkındann dolayı.

Pitiless' Alıntı:
acık konusmak gerekirse ben pek bir gelecek gormedim..ama daha cok genc heralde...cok korkaktı..daha cesur oynamasını beklerdim..iceri drive etmiyo sut atmıyo...umarım geliştirir kendisini..
Yok çok yanlış bir yol ben size biraz daha güzel bir tablo çizeyim.Şimdi bu takımda ki oyunculardan küçük hatta oldukça küçük tek başına bir hareket yapmayı beceremediğinden değil çok çekindiğinden yapamıyor örnek olarak:Büyük Kolej dün akşam çok iyi oynadığı sırada Alan savunması yapıyordu ve o sırada 5 sayıda öndeydiler tam o esnada sahneye İSMET çıktı üst üste 2 üçlük attı önce öne geçirdi sonra farka yürüdük sonra 3 topu yine üst üste içeriye drive ederek kullandı ve tam zamanıydı o pozisyonlardan da tam 6 sayı yaptık toplam olarak 11-0'lık bir seri yakaladık İSMET tam kendini buluyordu ki 4 faulünü aldı sonra dışarı çıktı ama biz maçı onun zamanlı hamleleri sonucu aldık..... İşte böyle şimdi bir kez daha düşünün ayrıca bu gencin daha 17 yaşında olduğunuda hesabınıza lütfen kattı.Sonuç olarak İSMET gelecek bir kerem Tunçeri bir Ender Arslan'dan daha iyi olabilir ancak Temel ilkenin ÇALIŞMAK olduğunu ve bunu hiçbir zaman unutmadan en iyiye varana kadar bir amatör gibi istemeden geçtiğini bilmelidir Yolun Açık Olsun İSMET HACIOĞLU......

abi ismet 17 yaşında ondan maç kazandırmasınımı bekliyodun ya?

Ama İsmeti ilk gördüğümdede olumlu yönden çok dikkatimi çekmişti.Yani içinde basketbol aşkıyla bu maçlarda o kadar çalıştıki gerçekten yürekliydi

İnanıyorum İsmet daha da gelişicek ve zamanı gelince topu yere daha sağlam vurcakk

Seni Seviyoruz İsmet bu takıma başarılar kazandırıcağın günleri iple çekiyorum ;)

Ben iyi buldum İsmeti. Keşke sezon içinde de süre bulsaydı.. Biraz ürkek biraz çekingen başladı ama sonra baya olumlu işler yaptı. Umarım seneye bol süre alır.

ozzy' Alıntı:
Ben iyi buldum İsmeti. Keşke sezon içinde de süre bulsaydı.. Biraz ürkek biraz çekingen başladı ama sonra baya olumlu işler yaptı. Umarım seneye bol süre alır.
Bütün sorunda oradaya Çekingen olması yoksa Temel Kuralların hepsi var e şut da olunca daha nesi olsun....

Bence İsmet hakkında teknik kadroya büyük iş düşüyor.Cem'in dediği gibi pişirme yöntemini izleyebilirler.Ama bence seneye A takımda olmalı ve süresi biraz daha artmalı.Tabi bu seçim oyuncunun oyun karakterinin gelişme süresine göre değişir.Bence İsmet sahaya çok yakışıyor.Büyük Kolej maçında son 1 dakika sahaya giren genç oyuncular sahada sırıtıyorlar.Ama İsmet'in duruşu bile yetiyor. :atki

koch' Alıntı:
.Büyük Kolej maçında son 1 dakika sahaya giren genç oyuncular sahada sırıtıyorlar.Ama İsmet'in duruşu bile yetiyor. :atki

1 dkda top ellerine değmeden nası sırıtıolar ben anlamadım
ayrıca sahada sırıtmak nedemek
bu çocuklarda 8-10 senedir bizim altyapımızda 1 dkdamı gördün sırıttıklarını lütfen şu yorumlara biraz dikkat edelim

İsmet hakkındada Ceme tamamen katılıyorum
Efesin Enderde izlediği yol izlenebilir..

YAhu ne Efesi ne Enderi? Adamlar Efes kadrosu içinde yer bulamadılar Ender'e.. Bizde nerde o kadro? 17 yaşındaki Ender bizim kadroda kafadan oynardı.. İsmeti de 2. lige kiralık verecek lüksümüz yok. Bence Umut Tınaydan çok daha yetenekli bir adam. Sezon başından beri şans verilseydi şimdi kıvama gelmiş olurdu.. Kiralık miralık verilmesin kadroda bulunsun ve de süre alsın.

ozzy' Alıntı:
YAhu ne Efesi ne Enderi? Adamlar Efes kadrosu içinde yer bulamadılar Ender'e.. Bizde nerde o kadro? 17 yaşındaki Ender bizim kadroda kafadan oynardı.. İsmeti de 2. lige kiralık verecek lüksümüz yok. Bence Umut Tınaydan çok daha yetenekli bir adam. Sezon başından beri şans verilseydi şimdi kıvama gelmiş olurdu.. Kiralık miralık verilmesin kadroda bulunsun ve de süre alsın.
Sözlerinize aynen katılıyorum eğer tecrübe kazanacaksa da yuvası Galatasaray'da kazansın Halil Üner'de onunla biraz olsun ilgilendimi alın size geleceğin Kerem Tunçeri'si....... :p :p :p

dogru diyosunuz arkadaslar...asıl demek istedigim genc bir oyuncuyu bu kadar goklere cıkarırsak, yapmadıklarını ya da hatalarını soylemezsek bu bizi ve onu bir yere goturmez..Tabi ki gelecek vadediyor yoksa genc milli takımda oynamazdı o ayrı...ama ben sahsen bir kerem tunceri ya da ender gibi etkili bir guard olacagından supheliyim...keremi de enderi de o yaslardayken izledim..bu nedenle boyle bir kıyaslama yapabiliyorum..amacım genc bir oyuncuya tu kaka demek degil tabi ki...ben otorite de degilim bu konuda..kendi basketbol bilgim ve tecrubem dogrultusunda top surusu, oyuna bakisi, ve oyun icindeki etkisini izleyerek boyle bir ongorude bulunuyorum..ama elbetteki ben koc olsam tum sezon umut yerine ismeti oynatırdım..cunku umutta ne gelecek var ne de simdi...yani bu takımın ronla birlikte guardlıgını yapardı bu sezon ve ileriki sezonlarda da bu oyuncuya guvenilirse rahat ilk bese cıkar...

bu arada tofaştaki uluğ kaçaniku'yu (soyadını yanlıs yazmıs olabilirim) cok begendim...yasını bilen var mı? ginobiliye cok benzettim...

2 sene oncede kendini belli ediyordu.Su andada ediyor.
Ama seneye?
Kendini mutlaka gelistirmesi lazim.Kafasinda ne var bilmiyorum acikcasi ama mutlaka kendine ozel program hazirlamali eger bir yerlere gelmek istiyorsa.Bunu istersede basarabilir bana gore.

Tequila' Alıntı:
koch' Alıntı:
.Büyük Kolej maçında son 1 dakika sahaya giren genç oyuncular sahada sırıtıyorlar.Ama İsmet'in duruşu bile yetiyor. :atki

1 dkda top ellerine değmeden nası sırıtıolar ben anlamadım
ayrıca sahada sırıtmak nedemek
bu çocuklarda 8-10 senedir bizim altyapımızda 1 dkdamı gördün sırıttıklarını lütfen şu yorumlara biraz dikkat edelim
Hayır abi amacım diğer oyuncularımızı küçültmek değildi.Onlar da ileride bu takıma hizmet edecekler.Sadece İsmet'in sahaya yakıştığını ifade etmeye çalıştım.Örnek pek iyi olmamış o konuda haklısın. ;)

ben İsmet'i ilk kez GS-febe genç maçında izledim..o takımın lideriydi ve sayı,defans,asist,top çalma,kısacası herşeyi yapıyordu. 100.yılında küme düşme meçları oynayan bi takımda,bütün sezon kenarda oturduktan sonra bir anda kendini sahada bulan 17 yaşında bi oyuncu için ürkekti filan demek çok gereksiz. belki biraz riskli ama bence gelecek sezonda İsmet i 2.guard olarak kullanmalıyız

Ismet' i seneler önce izlemis ve notumu da vermistim. X ve Tequila iyi hatırlarlar :)

Sarısın solak guardımız ;)

İsmet Hacıoğlundan hem takım hem biz taraftarlar çok şey bekliyoruz. ligte kalmamızda playauttlarda gösterdiği performans önemli rol oynadı
en son oynadığı milli takım maçlarında izlediğimiz Hırvatistan maçında çok kötüydü biran önce kendini toplamalı takımın bu sene ona çok ihtiyacı olacak.