İsmet Hacıoğlu

halil gitti de kurtuldu çocuk
ismet hacıoğlu ,murat özyer'in gençlere verdiği önemi de açıklayacak

murat özyer ile iyi bir çıkış yakalayıcağını düşünüyorum

Halil'i en çok eleştirdiğim noktaydı.Yeri geldiğinde bir grup arkadaşımla siteye YA İSMET YA TERKET sloganlarını göndermiştik.İsmet'i özel olarak izleyince farkını anlıyorsunuz.Şimdi İsmet'e güvenmemiz gerekiyor.Ya emin olun babası benden daha fazla güvenmiyordur.Neyse umarım güzel olacak.Bu sene Serhat Çetin'in yeni oyun düzeninde daha fazla oynayacaıgını düşünüyorum.Onla beraber çok iş yapacaklar.

beyler ismet hacıoqluna neden fazla görew tanımıyorlar mithat demirele werildiği görew kadar ismete werilse ... ama mithatda gercekten cok güzel asistler yapıyor güzel oynuyor..ama bu genc oyuncuyu ismetide her macta az bile olsa görew werilmeli !!

İsmet gibi oyunculara şans vermeyi lüks gibi gören tüm teknik hocaların Galatasaray'ı yönetemez. Oyuncu kazanmayı değil,oyuncu harcamayı iyi beceren Murat Özyer hakkında duygusal olamıyorum.

Abi öyle bir diyorsun ki, sanki İsmet oynasa takım şampiyon olacak. İsmet hak ettiği süreleri alıyor işte, daha fazlası için hazır değil. Ne savunmasıyla, ne hücumuyla, ne de fiziğiyle. İleride zaten ilk beş oyuncumuz olacak.

Ömer H.' Alıntı:
Abi öyle bir diyorsun ki, sanki İsmet oynasa takım şampiyon olacak. İsmet hak ettiği süreleri alıyor işte, daha fazlası için hazır değil. Ne savunmasıyla, ne hücumuyla, ne de fiziğiyle. İleride zaten ilk beş oyuncumuz olacak.

Ismet bu takimdan gidecek, sadece onu söylüyorum. Çokta genç bir oyuncu deil. Takima kazandirilmasi gerek. Sadece 12lik kadro dolsun diye kadrodaymis gibi.

Cem Baba' Alıntı:
Ismet bu takimdan gidecek, sadece onu söylüyorum. Çokta genç bir oyuncu deil. Takima kazandirilmasi gerek. Sadece 12lik kadro dolsun diye kadrodaymis gibi.
katılıyorum..İsmet ha var ha yok..Murat Özyer süreyi fazla verse İsmet'e bence kendini gösterir..Büyük işler yapar...İsmet'in pozisyon olarak düşünmeyin ama cenk akyoldan veya oğuz savaştan farkı ne?bu oyuncu bir cevher önemli olan oyuncuyu kullanabilmek...harcanıyor takımda.

İki yıl önce play-out için açılan bu topici üste taşımak istedim.Sonuçta kerem Tunçeri'den beri üst tarafa oyuncu çıkaramadığımızdan,İsmet Hacıoğlu bizim için oldukça önemliydi.Kimse bu oyuncunun yeteneklerinin sınırlı olduğunu söyleyemez sanırım.Zaten yıldız takımdayken sarışın solak guard diye doğru teşhisi yapan abilerimiz de var.

Öncelikle gerek bu topicte,gerekte play-out topiclerinde yazılanların olumlu olduğunu görüyoruz.Peki ne oldu da İsmet Hacıoğlu aradan geçen dönemde rotasyonda kendine yer bulamadı.İsmet Hacıoğlu'nun kendini geliştirememesinde ne kadar pay kendisine,ne kadar pay altyapıya aittir.Yoksa İsmet kendisini geliştirdi de A takımda coachlar kendisine güvenmediğinden mi benche mahkum oldu.
Ali Abi'nin Fanatik Basket'te bir yazısını hatırlıyorum.İsmet 3 maç falan ceza almıştı,o da İsmet'i eleştiren daha doğrusu eleşitreden çok önemli uyarılar yapan bir yazı yapmıştı.İçeriği tam hatırlamıyorum.Kendisi yazar belki buraya.
Umarım bu sezondan itibaren bu oyuncumuzu da ciddi süreler alırken izlemeye başlarız;anca bu pek de mümkün görünmüyor Avery ve Erden'i düşünüce.Sonuçta Murat Hoca geçen senenin başında bahsettiği zaman zaman iki guardlı hızlı tempoyu bu sene istediği gibi sahaya yansıtabilse bile Murat Kaya'nın da 1 numara gibi oynama özelliği olduğundan İsmet Hacıoğlu'nun işi zor görünüyor.Belki de bu sene üçe çıkarılan çift lisans kuralı dahiline ikinci ligde kiralık oynaması onun için olumlu olabilir.Eğer ikici lig takımları çift lisansla değil de sezon planlarını garantiye almak için full sezon kiralamak isterlerse bunun da bizim kabul edebileceğimiz bir istek olduğunu düşünüyorum.Sonuçta yukarıda yazdığım gibi üç guarda sahibiz.
Bu kadar uzatmayı düşünmüyordum aslında;ama yazdıkça aklıma başka şeyler geldi,tahammül edip sonuna kadar okuduysanız teşekkürler.

Aslına bakarsan İsmet'ten öte bu yanlışlık Türk Basketbolunda.Yabancı guardlardan gençler süre almakta çok zorlanıyor.Oynamayan oyuncunun kendine güveni kalır mı diye sormak lazım sizlere ? O yüzden de Pınar Karşıyaka gibi zaman zaman belki 1 maç kaybedilebilir ama İsmet kazanılırsa ilerde hem bizim için hem de Türk Basketbolu için çok büyük kazanç olacak.
Elbet kabahati vardır belki İsmet'in az çalışıyor da olabilir fakat asıl suçlu 5 yabancı diye tutturup İsmet gibi Can Mutaf gibi aslan parçalarını yedeğe zincirleyen zihniyette.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Aslına bakarsan İsmet'ten öte bu yanlışlık Türk Basketbolunda.Yabancı guardlardan gençler süre almakta çok zorlanıyor.Oynamayan oyuncunun kendine güveni kalır mı diye sormak lazım sizlere ? O yüzden de Pınar Karşıyaka gibi zaman zaman belki 1 maç kaybedilebilir ama İsmet kazanılırsa ilerde hem bizim için hem de Türk Basketbolu için çok büyük kazanç olacak.
Elbet kabahati vardır belki İsmet'in az çalışıyor da olabilir fakat asıl suçlu 5 yabancı diye tutturup İsmet gibi Can Mutaf gibi aslan parçalarını yedeğe zincirleyen zihniyette.
Şuanki şartlar altında ismet'e şans verip ismeti kazanırsın ama maçları kaybedersin.En iyisi ismeti kiralık olarak bir takıma vermek en iyisi bu olacaktır.

Re:

Burak Barut' Alıntı:

bence tam tersi guard yetişemdiği için takımlar guard pozisyonunu yabancıdan yana kullanıyor

ligde geçen sezon telekom ve tofaş dışında guard pozisyonunu yerli oyuncudan yana kullanan takım yoktu,bu senede telekom tutku'nun yanına el-amin'i aldı,tofaş'ta küme düştü,hakan köseoğluda yanılmıyorsam italya ligine transfer oldu

eğer bir ligde bütün takımlar yabancı haklarının birini point guard pozisyonuna kullanıyorlarsa bu takımların değil ülkenin ayıbıdır,koca ülkeden guard çıkmıyor demektir.guard pozisyonu iddalı takımlar için onları kazanmak adına genç oyunculara bırakılamaz çünkü herşeyden önce basketbolun en önemli ve en kritik pozisyonu bu bölgeyi takımlar deneme tahtası olarakta kullanamazlar

Aklıma hiç düşünmeden gelen genç Türk guardları yazmak istiyorum.
Mehmet Yağmur,İsmet HACIOĞLU,Gökper PEN,Can Mutaf,İbrahim YILDIRIM hiç düşünmeden 5 isim geldi aklıma hepsi de Milli Takımlar seviyesinde mücadele eden oyuncular.Bu çocukları sahip çıkılsa böyle olmaz.

Bnde ismet hacıoğluna güveniyorum gerçekten.2 sezon önce play-out maçlarında da çok başarılı maçlar çıkardığını hatırlıyorum.Bnce bu sene ufak ufak da olsa lig maçlarında süre alması gerektiğine inanıyorum.Bu sene uleb cup da ve ligde mücadele ediceğimizi ve zorlu maç trafiği herkes biliyor.Onun için 3.guard olarak ismet takımda kalmalı ve süre almalı...

Play-out maçlarını 2 sezon önce oynamıştık. Maçlar Manisa'da yapıldığı için oynadığımız 3 maçı da izlemiştim. Play-out maçlarında sadece tek yabancı kullanabiliyordu takımlar ve biz de yabancı hakkımızı Boddicker'dan yana kullanmıştık. O zaman takımımızın guardı Ron Johnson yabancı sınırından dolayı maçlarda yer alamamıştı. Bu nedenle de İsmet play-out maçlarında gayet iyi süreler almış ve aldığı süreleri de çok çok iyi değerlendirmişti. Play-out maçlarında takıma gayet iyi katkılar yapmıştı. Üstelik o zamanlar İsmet şimdiki yaşından 2 yaş daha küçüktü. Ne oldu da aradan geçen 2 yılda İsmet daha fazla şans bulması gerekirken bençten kalkamaz oldu? Belki İsmet'in de hataları olmuş olabilir, kendini geliştirmek için çok fazla çalışmamış olabilir fakat bana göre asıl suçlu İsmet'i oynatmayan koçlardır. Yani Halil Üner ve Murat Özyer. Murat Özyer'in çok iyi bir koç olduğunu düşünüyorum ama eksikleri de olduğu aşikar. Bu eksiklerinden birisi de rotasyonu çok iyi kuramaması ve özellikle de genç oyunculara yeteri kadar şans vermemesi. Umarım bu yıl çok daha farklı olur ve Murat hoca İsmet'e yeteri kadar şans tanır. İsmet'te kendisine tanınan bu şansı çok iyi değerlendirecektir bundan eminim. Genç ve yetenekli bir oyuncu. Şu anda çalıştığından daha fazla çalışır ve kendini geliştirirse, alacağı süreyi de çok iyi kullanarak rotasyonda önemli görevler üstlenebilir.

Bir zamanlar Halil'e şu oyuncu yüzünden uyuz oluyordum. Ya İsmet, Ya Terket diye diye gitti adam. İsmet bencede kiralık verilmeli, sonra takıma dönmelidir.

Re:

Emre Özdoğan' Alıntı:
Murat Özyer'in çok iyi bir koç olduğunu düşünüyorum ama eksikleri de olduğu aşikar. Bu eksiklerinden birisi de rotasyonu çok iyi kuramaması ve özellikle de genç oyunculara yeteri kadar şans vermemesi. Umarım bu yıl çok daha farklı olur ve Murat hoca İsmet'e yeteri kadar şans tanır. İsmet'te kendisine tanınan bu şansı çok iyi değerlendirecektir bundan eminim. Genç ve yetenekli bir oyuncu. Şu anda çalıştığından daha fazla çalışır ve kendini geliştirirse, alacağı süreyi de çok iyi kullanarak rotasyonda önemli görevler üstlenebilir.

çok doğru söylüyorsun murat hoca benchin sonlarına hiç bakmıyor, böyle olcaksa bence kiraya verilsin çünkü ismet'in bu durumda süre alması pek mümkün değil. mithat var cüneytte oynar yabancı bir guard alınacak. en iyi seçenek kiralık olarak verilmesi ve pişmesi..

Arkadaşlar haklısınız belki İsmet fazla şans bulamadı ama oynadığı anlarda çok ürkek davrandı.Açıkcası ben onda pek fazla gelecek göremiyorum.Zaten cüneyt ve avery nin yanında çok fazla şans bulamayacaktır.Böyle bir durumda kalmasına gerek yok,ben ayrılması gerektiğini düşünüyorum