Kobe mi? Lebron mu?

kobe mi? lebron mu?

• Kullanılan toplam oy
    56
Re: kobe mi? lebron mu?

Burak Ceyhan' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":7r1gf9bg]Böyle bir konu olması bile gerçekten çok üzücü..

Kobe diyoruz arkadaşlar.

K - O - B - E

Heceleyerek; Ko-be

Düne kadar LeBron mı vardı? Hepiniz şortlarınızı giyer, Ya Kobe ya da Shaq formalarınızı üzerinize geçirirdiniz?

Yalan mı?
Öyle düşünme kardeşim Michael Jordan zamanında ben aynı şeyi düşünüyordum daha düne kadar Kobe mi vardı ya da T-Mac mi vardı? İşte öyle değil... Hangi alanda olursa olsun her dalda her dönemin bir popüler ismi var! Bunu değiştiremeyiz ki.

2000-2001:T-Mac,Vince Carter
2001-2002:Francis,T-Mac
2002-2003:İverson
2003-2004:İverson,Kobe
.
.
.
Bu böyle gider... 2007-2008 ve hatta 2008-2009 sezonu LeBron ve D.Howard'ın dönemi bana göre.[/quote:7r1gf9bg]

Burak her dönemin popüler bir oyuncusu olması için illa 1 veya 2 sene kısıtlama olması mı gerekiyor?

Bir oyuncu 3 sene popüler olamaz mı? Yazdıklarından anladığım kadarıyla olamaz diyorsun.

Kobe her yıl bu konuda rakipleri ile çekişecek kadar yıldız bir oyuncu.

2007-2008 sezonuna LeBron demene şaşırdım.Finale çıkmış bir Lakers varken.

Beni daha çok şaşırtan ise 2008-2009 sezonu başlamadan LeBron ve Howard sezonu ilan etmen.

Emin ol ki Kobe sizin gibi düşünenlere inat gelecek sezonda NBA'e damgasını vuracaktır.

Çünkü o büyük bir yıldız..Ve siz hala bazı konulada direniyorsunuz.Yapmanız gereken kabul etmek..

85-95 Jordan
00-10 Kobe

öncesi Magic,Bird diye gider..diğerleri ortalama aynı yıldızlardır isim vermek gerekirse dönem dönem Tmac , Ivy efendime diyim işte Lebron , Melo fln filan..

bence 1 sene parlamak bir şey getirmez sadece tarihte satırarası olur...mesela ilerde t-mac 35 saniyede 1 sayı ile hatırlanacak sırt sakatlığı olmasa nba in varya ''nırınırınırınır'' türünden müneccimlikler yapılacak ama kobe bir efsane olarak anılacak hatta lebron da öyle

bazı arkadaşlar uçmuş.kobe ile leBron karşılaştırılamaz demişler.tamam kobe biraz daha iyi ama o kadar da değil.bence kobe ve leBron en üst seviye oyucular.onları takip edenler carmelo,wade,t-mac,arenas gibi oyuncular.

..."Los Angeles Lakers NBA final serisinin 3. maçında Boston Celtics'i yenerek seride durumu 2-1'e getirdi".haber bu şekilde başlıyor ve haberin başlığı her zamanki gibi Lakers'ın süper yıldızı üzerine kurulu:KOBE BÖYLE İSTEDİ!!!...Lakers'ın hemen hemen her galibiyetinin mimarı...Diyeceksinizki James de Clevland'ın her galibiyetinin mimarı...Sorarım size Lakers gibi bir takımdamı yoksa Clevland gibi bir takımdamı galibiyetin mimarı olmak,sivrilmek kolay?...yapmayın arkadaşlar nasılki günümüzde herhangi bir basketçiyle Michael Jordan'ı karşılaştıramazsak Kobe'yle de James'i karşılaştırmak yanlış olur...Ayrıca Kobe'yi çok sevdiğim için ya da NBA'da Lakers'i desteklediğim için söylemiyorum bunları harbi Kobe bambaşka...Dünya üzerinde 81 sayı atmış olup aktif basketbol yaşamını sürdüren bir oyuncu varmı?

Buraya da notumu kısaca geçiyim..

Ben zaten Kobe-LeBron tartışması çıkmasına da anlam veremiyorum.
Bir tartışma nasıl çıkar biliyor musun?
Kobe kariyerini sonlandırır.Herşeye nokta koyar.Hakettiği yerlerde hakettiği kişilerle karşılaştırılır.
Sonra forumda konu açılır; M.Jordan mı? Kobe mi?
Bilmem anlatabildim mi?

Dipnot:Arkadaşlar LeBron'ın golf maçı hala bitmedi mi? Hangi kanal gösteriyor onu?

ben biraz farklı bir açıdan bakmak istiyorum.NBA LİVE 2008(PS2) de kobe daha iyi.

çünkü kobe turnike ye veya smaca girerken blok vuramazsın.orta mesafe atışlarını engellesen bile girer.3lükleri boş kaldımı kaçırmaz.el üzerinden de atar baya.serbest atışları zaten hiç kaçırmıyo.

leBron un smaçları kobe den daha artistik ama örneğin marcus camby ile bazı pozisyonlarda blok koyabilirsin.ama basket faul olma ihtimalini de göz önünde bulundurman lazım.3 lükleri çok iyi değil.orta mesafeden kaçırmaz.serbest atışlarıda 5 tane atsa 4 ü girer.

:) :) :)

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
ben biraz farklı bir açıdan bakmak istiyorum.NBA LİVE 2008(PS2) de kobe daha iyi.

çünkü kobe turnike ye veya smaca girerken blok vuramazsın.orta mesafe atışlarını engellesen bile girer.3lükleri boş kaldımı kaçırmaz.el üzerinden de atar baya.serbest atışları zaten hiç kaçırmıyo.

leBron un smaçları kobe den daha artistik ama örneğin marcus camby ile bazı pozisyonlarda blok koyabilirsin.ama basket faul olma ihtimalini de göz önünde bulundurman lazım.3 lükleri çok iyi değil.orta mesafeden kaçırmaz.serbest atışlarıda 5 tane atsa 4 ü girer.

:) :) :)

PS2 dekini bilmem ama normalde kobe :)

Lebron'u sevenler Kobe de çok iyi derler ama Kobe'yi sevenler Lebron'un iyi olduğunu bildikleri için Lebron kim derler. Aslında bu söylemler açık şekilde belirtiyor kimin ne olduğunu ;)

Mesela çoğu arkadaşım basketbolun ''B''sinden anlamazlar..
Ama hepsi Kobe'yi tanırlar.
Lebron dediğimde onlar daha çok basketbol oynayan basketbolcu demezler şu reklamda oynayan basketbolcu mu derler..
Anlayan,anlamayan herkesin bir görüşü var görüldüğü gibi.
Kimin ne kadar bilindiği ve kimin nasıl bilindiği çok açık,net.

Ya Lebron daha dün geldi ama yaptıklarıyla Kobe'den daha iyi olduğunu gösterdi.O takımı canlandırdı Nba'e yeni bir hareketlilik kazandırdı bunlar kolay işler değil.Kobe kötü diyemeyiz fakat Lebron'un son 3 yılda yaptıkları inanılmaz.

LeBron'un yaptıkları tartışılmaz tabikide NBA'e yeni bir boyut kazandırdı diyebiliriz.Fakat şu an NBA'in en iyi oyuncusu Kobe'de NBA'e çok şey katan bir oyuncu.Bunun örnekleride çok.Mesela 81 satı attığı Toronto Rapters maçı gibi ;)

Lebron'u sevenler Kobe de çok iyi derler ama Kobe'yi sevenler Lebron'un iyi olduğunu bildikleri için Lebron kim derler. Aslında bu söylemler açık şekilde belirtiyor kimin ne olduğunu

hangi Galatasaraylı'ya sorsan Hagi'mi Alex'mi diye , Alex kim ? derler..senin mantığa göre Alex daha iyi demekkii..iyi bi mantıkmış bu heryerde uygulamak lazım aslında açık şekilde belirtili olduğundan önemli bi iddaa..

Neden Alex kim diyoruz peki?
Avrupa'da birşey yapmadığı içindir büyük ihtimalle.

Neden Lebron kim diyorsunuz peki?
Hangi başarısızlığı var da o kim oluyor diyorsunuz?
Alex'in mantıklı bir açıklaması var da sizin nasıl bir mantıklı açıklamanız var onu merak ediyorum.

1-Ben Lebron kim demiyorum ? diyen de görmüyorum..Lebron yıldızdır , iyi oyuncudur..ama melo,ivy,wade ' de iyidir,yıldızdır..bu açıdan sorun göremiyorum bu konuda..kategorileri iyi belirlemek lazım..

2-Alex kim demekle çok haklıyız zira 4 sene kaldı Avrupa da şu son sene hariç herhangi bi başarı yok..mesela Avrupa 'da bi kupa alsalar o zaman Hagi kategorisine sokardık Alex'ide..aynı durum NBA'de de söz konusu..yüzük gibi ,MVP gibi..

Ben Lebron kim diyenlere yazmıştım. Cevap vermek zorunda değildin o zaman. Yukarıda apaçık yazanlar var.

MVP-yüzük olayında da haklısın ama arada 6-7 yaşlık bir fark var. Ve Lebron henüz adam gibi bir takımla da oynayamadı. Tıpkı Shaq gittikten sonraki ve bu seneye kadar geçen süredeki Kobe gibi. Şimdi Lebron final oynadı demek de gerçekçi bir ifade olmaz çünkü biri batıda diğeri doğuda.

En sağlıklısı birine o daha kim gibi ifadeler kullanmamaktır.