Miami Heat

Re: Miami Heat ve Three Big . . .

Eren Aydın' Alıntı:
"What's the difference between saturn and LeBron James? They're both big and full of gas, but at least saturn has rings."

[quote:3rxytigc]LeBron James ile Satürn arasındaki fark nedir? İkiside büyük ve gaz doludur ama en azından Satürn'un yüzüğü(halkası) var.

:) :) :) :)[/quote:3rxytigc]

Bu ne müthiş bir benzetme :) .Yarıldım harbi gülerken.

Burak ve Ugur biraz boslamis bizim 3luyu yahu :p

Ilga bir defol git be kardesim.Senlemi ugrasicaz kifayetsiz adam.

Shaq ne oldu yahu yokmu bir haber?

Ayrica Erdal tesekkur ederim degerlendirme icin ;)

Birşey değil.:)

Yani Miami'nin draft 4 oyuncudan en yeteneklileri maalesef ihtiyaç duyulan bölgelerde oynamıyor.Pivot olarak sadece Dexter Pittman draft edildi.Onunda ben NBA temposuna dayanabileceğini sanmıyorum.

Erdal Avcı' Alıntı:
Birşey değil.:)

Yani Miami'nin draft 4 oyuncudan en yeteneklileri maalesef ihtiyaç duyulan bölgelerde oynamıyor.Pivot olarak sadece Dexter Pittman draft edildi.Onunda ben NBA temposuna dayanabileceğini sanmıyorum.

Zaten su anda en buyuk eksik ve sikinti 4-5 numara pozisyonlarinda.

O bolge icin bir seyler yapilmali yoksa isimiz yas biraz.

Uzun forvette sıkıntı yok.Tam 4 oyuncu var şu an orada oynayabilecek:Chris Bosh-Udonis Haslem-Jarvis Varnado-Joel Anthony.

Abi güç topluyoruz :)

Kadro tam olrak oluştuğunda genişçe bir değerlendirme yaparız ama kısa olarak duruma baktığımızda;

Chalmers
Wade-Miller
LeBron
Bosh-Haslem
Anthony-Ilgauskas

Şuan elde bunlar var. Büyük ihtimalle yine veteranlardan Magloire ve Howard da kadroda olacak. Çaylakları da hasaba kattığımızda pota alıt rotasyonumuzda şekillenmiş oluyor. Zaten pota altındaki oyuncuların yapması gereken şey savunma ve ribaund. Skor işini zaten ''Three Kings'' halledecektir. İşler sıkıştığında Howard'dan, Ilga'dan da birkaç ekstra basket gelir. Play-off zamanlarında Howard'dan belki PJ etkileri görebiliriz. Ama sonuç olarak uzun rotasyonumuz aşağı yukarı şekillendi. Ve de aslında fena olmadı. Bosh gibi bir pota altı skorerimiz var. Ilga, Howard, Haslem gibi zaman zaman ekstra skor katkıları yapacak isimler de var. Joel Anthony işin mücadele kısmını yapacak uzun olacaktır. Bunun yanında çaylaklardan ekstra işler çıkarsa ne ala.

Kısa rotasyonunda ise bir oyun kurucu ve bir de 2-3 oynayabilecek bir şutöre ihtiyacımız var. Sanırım guard için Eddie House, Jason Williams, Arroyo isimleri falan geçiyor. Eddie bizim için çok iyi olur. Maçın hangi anı olursa olsun oyuna girdiğinde hep aynı ritmde kalabilen bir oyuncu. Boston performansı gerçekten çok iyiydi. Kritik anlarda top onun elinde patladığında, sinmeyecek bir oyuncu. Olursa çok iyi olur. Olmadı jason Williams'a da razıyım. Yeter ki Arroyo dengesizin tekidir. Umarım onun işi olmaz. Diğer 2-3 için ise T-Mac, Rasual Butler ve Jawad Williams ismi geçiyormuş. Rasual olsa güzel olur. O da ritmini bulduğunda çok ciddi bir tehdit haline gelebilen bir oyuncu.

Kadro tam anlamıyla netleştikten sonra daha iyi bakabiliriz. Bu yüzden beklemek gerekli.

Alıntıdır' Alıntı:
Bu resimdeki sıralamaya ve tiplere bakın.Wade ve Bosh ne kadar hoşnut ama ya James!Bir fotoyla kesin yorumlar elbette yapılamaz ancak Wade'in gölgesinde kaldığını hissettiğini ve ciddi anlamda pişman olduğunu düşünüyorum.Bu şekilde olacağını düşünmemişti.Hayalindeki foto bu değildi kesinlikle.Böyle bir ego, yogayla falan filan ilgilenmiyorsa(ki ilgilense kaç yazar) bunu daha ne kadar taşır işte orasını bilemem.

0719large.jpg

Miami'yi desteklememe rağmen bende LeBron'un çok mutlu olduğunu düşünmüyorum.Bütün resimlerde Wade'in arkasında kalıyor bu durum onu mutsuz edicek ve süper üçlü dağılıcak diye korkuyorum...

Not:Uykulu uykulu saçmalamışım biraz : )

Erdal Avcı' Alıntı:
Uzun forvette sıkıntı yok.Tam 4 oyuncu var şu an orada oynayabilecek:Chris Bosh-Udonis Haslem-Jarvis Varnado-Joel Anthony.
Joel Anthony ne zaman power forvet oynamaya başladı Erdal. Hastayım şu adamlara boyuna göre kafandan pozisyon verme durumlarına :) :) :p

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Yok yok ciddi anlamda Los Angeles taraflarında bir 3,5 atma hali var :)

Kendine Choosen One yakıştırmasını yapan biri yukarıdaki resimle beraber kendisi ile çeliştiğini çok net göstermiştir. Cavs'da aynı fotoğraf çekilse Wade'in yerinde kim olurdu bunun cevabını benden iyi biliyorsunuz herhalde. Egolarını herzaman önde tutmuş bir oyuncunun bu hallere düşmesi bizleri de üzüyor ki alışmıştık onun tavırlarına,hareketlerine. Miami sahillerinde şezlongta, Wade'in gölgesinde kalmaya devam ediyor...

"Kesinlikle Bird ve Magic'i arayıp ?Gelin aynı takımda oynayalım? demezdim. Şimdi oynasaydım, o üçünü yenmeye çalışırdım." - Michael Jordan

Herşeye eyvallah da bırak abi Allah'ını seversen üzüldük laflarını falan. Bırakın adamın herşeyine bir kulp bulmayı. Önde dursa neden önde, ego yapıyor. Arkada dursa, düştüğü hallere bak. Ne istediğinizi söyleyin de adam ona göre davransın.

Knicks'e gitse egoya bak, Bulls'a gitse kendini MJ sanıyor, Cavs'de kalsa şov yapıyor, Miami'ye gitse 2. adam oldu. Dünya üzerinde ne kadar bencillik varsa sebebi bu adamdır. Bu söylense herkes mutlu mu olacak. Kimse açık açık söyleyemiyor, bu LeBron tek başına zaten NBA'i dağıtıyordu, bir de kankileri ile bir araya geldi yandık diye. Nerden sallayalım diye kolluyorlar.

Varsayalım ''Three Kings'' hiçbirşey yapamayacak, varsayalım LeBron ikinci adamlığa düştü, varsayalım Miami'nin NBA'i domine edeceğinden dolayı kimse tırsmıyor... O zaman bizi bırakın kendi halimize, üç-beş hayal-perest kendimiz söyler, kendimiz eğleniriz...

Artık sıkıldım her olayda biryerden LeBron'a vurulmaya çalışılmasına. Her işine bir kulp aranmasına...

Uğur bu dediklerinin tamamı doğru. Ben yazsaydım buna bener kelimeler kullanrıdım. Ama star olmakta kolay değil. Ne yaparsan yap bir kulp bulunur. İş, bunlardan sana grektiği kadar eleştiriyi alıp olumluya çevirmek. Lebron için bu yüzen zor. Açıkcası Wade arkada olsa o resimde, bu derece snsasyon olmazdı.Üstelik Wade'in mental anlamda daha güçlü olduğunu biliyoruz. Lebron'un bunları baz alıp, mental olarak güçlenmesi lazım. Bu eleştirilere kapak takacağım diye kendini göstermezse izlenebilir güzel bir takım çıkacaktır ortaya. Ben karşı dğeilim 3'ünün aynı takımda oynamasına. Çünkü ben basketseverim. Bir basketsever için ne güzel bir durumdur bu.

Uğur Magloire ne durumdaydı geçen sene ben takip edemedim pek. Daha doğrusu pek sahada görmedim. İzlediysen durumun anlatır mısın ? Basketbol oynamaya niyeti var mı yoksa yüzük kaçakçılığı mı yapar sence?