NBA All-Star 2010(Hidayet Türkoğlu)

hidayet'in all-star olma ihtimali , türk milli takımın , amerika milli takımına 50 sayı fark atıp ,dünya şampiyonu olma ihtimaline yakın.. geçen sene hepsini hak etti. ancak bu sene, bu takımla, bu oyunla, kendi mevkisinde ilk 30 da bile değil..

Emre Yuksel' Alıntı:
hidayet'in all-star olma ihtimali , türk milli takımın , amerika milli takımına 50 sayı fark atıp ,dünya şampiyonu olma ihtimaline yakın.. geçen sene hepsini hak etti. ancak bu sene, bu takımla, bu oyunla, kendi mevkisinde ilk 30 da bile değil..
ilk 30 abartı olmuş ama bana göre de all-star olmayı hak etmiyo.Keşke Ersan seçilebilseydi ama imkansıza yakın oylamada adı bile yokken.Umarım bu performansı devam ettirir de seneye all-star da hak eden bir Türk izleriz

Tyreke Evans'ın oylama listelerinde adı yok. 20-5-5 ortalaması olan ve henüz çaylak olmasına rağmen buzzer atabilen ve bu buzzer'ı arenas'ın topunu çalarak yapan bir oyuncunun allstar oylama listesinde adının bile olmaması gerçekten çok komik. Seçilir seçilmez o ayrı ama saygı duyulacak bir oyun oynarken listede adının bile olmaması bence çok kötü bir durum.

Deniz Baskın' Alıntı:
Tyreke Evans'ın oylama listelerinde adı yok. 20-5-5 ortalaması olan ve henüz çaylak olmasına rağmen buzzer atabilen ve bu buzzer'ı arenas'ın topunu çalarak yapan bir oyuncunun allstar oylama listesinde adının bile olmaması gerçekten çok komik. Seçilir seçilmez o ayrı ama saygı duyulacak bir oyun oynarken listede adının bile olmaması bence çok kötü bir durum.

deniz all-star listelerinin açıklanma zamanı ile ilgili olabilir..
yani senin bu bahsettiğin olaylar gerçekleştiğinde liste belli olmuş olabilir..
ona bir bakmak lazım..
çaylaklar ile geçen senenin çaylakları ( rookies vs sophomores ) maçında oynar..
oradan kurtarır biraz..

EASTERN CONFERENCE

Forwards:
LeBron James (Clev) 1,315,292
Kevin Garnett (Bos) 1,113,213
Chris Bosh (Tor) 553,230
Paul Pierce (Bos) 263,189
Josh Smith (Atl) 236,527
Andre Iguodala (Phi) 167,799
Danny Granger (Ind) 165,543
Michael Beasley (Mia) 132,794
Hedo Turkoglu (Tor) 95,329
Rashard Lewis (Orl) 95,328
Caron Butler (Was) 83,317

Guards
Dwyane Wade (Mia) 1,314,215
Allen Iverson (Phi) 635,084
Vince Carter (Orl) 554,779
Ray Allen (Bos) 385,744
Gilbert Arenas (Was) 355,544
Derrick Rose (Chi) 305,029
Joe Johnson (Atl) 227,896
Rajon Rondo (Bos) 203,252
Jose Calderon (Tor) 115,071
Mike Bibby (Atl) 106,830

Centers
Dwight Howard (Orl) 1,252,786
Shaquille O'Neal (Cle) 455,239
Andrea Bargnani (Tor) 121,253
Al Horford (Atl) 118,802
Brook Lopez (NJ) 105,157
Andrew Bogut (Mil) 87,876
Jermaine O'Neal (Mia) 81,262
Rasheed Wallace (Bos) 66,307
Kendrick Perkins (Bos) 40,057
Samuel Dalembert (Phi) 35,714
Tyson Chandler (Cha) 31,470
Brad Miller (Chi) 29,369

WESTERN CONFERENCE

Forwards
Carmelo Anthony (Den) 1,204,234
Dirk Nowitzki (Dal) 668,243
Pau Gasol (LAL) 565,414
Tim Duncan (SA) 564,728
Kevin Durant (OKC) 406,581
Trevor Ariza (Hou) 355,529
Luis Scola (Hou) 295,691
Shawn Marion (Dal) 268,853
Ron Artest (LAL) 197,689
Lamar Odom (LAL) 152,684
LaMarcus Aldridge (Por) 129,909

Guards
Kobe Bryant (LAL) 1,380,383
Steve Nash (Pho) 546,064
Tracy McGrady (Hou) 541,190
Chris Paul (NO) 521,468
Jason Kidd (Dal) 372,225
Aaron Brooks (Hou) 298,892
Chauncey Billups (Den) 241,737
Deron Williams (Utah) 208,991
Jason Terry (Dal) 195,456
Brandon Roy (Por) 189,137
Manu Ginobili (SA) 171,624

Centers
Amar'e Stoudemire (Pho) 950,737
Andrew Bynum (LAL) 588,471
Nene (Den) 199,667
Marc Gasol (Mem) 160,686
Greg Oden (Por) 108,147
Al Jefferson (Min) 98,669
Antonio McDyess (SA) 94,479
Marcus Camby (LAC) 86,719
Andris Biedrins (GS) 77,287
Mehmet Okur (Utah) 69,612
Emeka Okafor (NO) 61,823
Spencer Hawes (Sac) 20,646

All Star oylamasında da son durum böyle.

Teker teker sayalım
Antonio McDyess - 94,479
Mehmet Okur - 69,612
Emeka Okafor - 61,823
Brad Miller - 26,369
Tyson Chandler - 31,470
Samuel Dalembert - 35,714
--------------------------
Eşittir - 319,467 oy
319 bin boş oy atılmış bu oylamada.NBA.com artık bundan sonra pivot sıralamasını çıkarırken 5-6 pivottan fazlasını yazmasa bu oylar atılmayacak ama illa önüne gelen pivotu listeye alıyorlar.

Ayrıca şu son zamanda oluşan Dwight Howard çılgınlığına anlam veremiyorum.Saha içindeki bütün yetenekleri yeteneğinden ve fiziğinden gelen biri 1.2 milyon oy almamalı.Ben şahsen ona oy vereceğime Brook Lopez ya da Andrew Bogut'a oy veririm.Umarım bu 2 pivota oy veren bilinçli basketbol seyircisi vardır.

tmac ve ivy ne oynadı da bu oyu aldılar. Sezonun şimdiye kadarki bolumunun yarısını kaçıran gasol de ayrı bir muamma...
Ayrıca harikalar yaratan tyreke evans oylamada bile yokken dalembert 35bin oy alıyor bu nasıl bir sistem. Gerçekten insanlarla aynı oyunu izlediğimiz konusunda ciddi şüphelerim var.

dalembert'e oy veren 35.000 kişinin amacını anlamıyorum..
ulan hadi bizim takımı yediniz..
all-star weekend'i de mi rezil etmek istiyorsunuz..
bunlar haitililer falandır...
dalembert'in all-star olması demek nba'in bittiğini gösterir..
gerçi ben tüm şarlatanlıkları ile all-star denen şeyden nefret ediyorum ama
sammy'yi all-starın yapıldığı şehre bile sokmak basketbola ihanettir..
ayrıca mehmet okur'un okafor'dan daha fazla oy alması , bu sistemin ne kadar ters işlediğinin göstergesi..
mehmet okur'u all-star a göndermek isteyenlerin amacı ne..
ne starlık yapacak orda mehmet okur..
üçlük mü deneyecek yoksa..aman Allahım çok korkuyorum..
ancak üçlük yarışmasına uyar Mehmet..

All-star'da artık hak eden oyuncular (Evans, Granger, Brook Lopez gibi) oynamalı. Salakça bir oy sistemi, hep aynı yüzler, hep aynı ciddiyetsiz oyun. Halbuki hak eden oyuncular gitse hırslı oynarlar. Maçların seyir zevki yükselir.

Eskiden ne kapışmalar olurdu, artık hiç bir tadı kalmamaya başladı. Yazık oluyor.

all star o kadar seviyesizleşti ki yao koçla konuşup beni 2-3 dakika oynat sonra oynamıyım diyebiliyor.
Eskiden millet bi tarafını yırtardı allstarda olmak için şimdi ise takımın iyiyse az çok da hayran kitlen varsa seçilirsin mantalitesi var.
Oynamayan tmac ile koskoca kariyerini rezil etmeye yeminli şekilde davranan ivy'yi istemiyorum allstarda
Bu organizasyonun amacı o sene takımlarında başarılı olmuş ve takımının temel direği olan oyuncuları konferanslarına göre ayırıp 3 periyodu eğlence 1 periyodu maç şeklinde bir düzenleme yapmak değil midir? Esas olan takımların temsili ve o sene başarılı olan oyuncuların performansını onurlandırmak değil midir ?
Bryant varken gasol de lakers kontenjanından seçilcekken bynum'a ne gerek var. All star olmak bu kadar düştü mü ? Nene'nin 200bin oy aldığı yerde bynum'a 600bin oy ne demek.
Bence şöyle yapılsın 12 kişiyi çinliler seçsin diğer takım da lakers,celtics karışımı olsun ancak ultra başarılı oyuncular varsa onlar da bu takıma eklensin. Hatta allstar'a en az 5 kere allstar olma şartı konulsun. Böylece ivy'nin ölene kadar maç yapmadan allstar olması kesinleşir. Bi tarafını yırtan tyreke evans seçilmezken ivy maça bile çıkmadan allstar olcak yok böyle bi saçmalık. Eski nba oyuncuları ve yorumcular belirlesin bence all star oyuncularının tamamını. En azından roy gibi granger gibi evans gibi adamlar performansından dolayı onurlandırılmış olur. Mümkünse başlığın yanındaki hidayet'in ismi kaldırılmalı bana göre. Çinlilere laf edip sonra bu sene başarılı olamayan bir oyuncumuza oy vermek pek hoş değil. Hakettiği zamanlarda internet cafenin bütün pclerinden oy gönderdiğimi bilirim o da ayrı bi olay

Deniz Baskın' Alıntı:
Oynamayan tmac ile koskoca kariyerini rezil etmeye yeminli şekilde davranan ivy'yi istemiyorum allstarda

Zevksiz diyorsan izlemeyeceksin ama milletin hayran olduğu isimlerede saygı duyacaksın. The Answer'i,Tracy'i 3-5 kişi değil 1 milyon kişiden fazla insan oy veriyor. T-Mac isterse 5 sezon yedek otursun bu adam doğuştan allstar. Vince Carter,İverson,Tracy McGrady,Shaq O'Neal,Kobe,Nash gibi eskilerin yer alması gerekiyor. Yetenek yarışmasına kim katılırsa katılsın yenilerden sözüm yok. Ciddi manada eski oyuncuların verdiği tadı hiçbir allstardan alamadım. Çünkü; allstar bir şovdur, mücadele değil. Çaylakların maçında olacak mücadele arıyorsan onu izleyebilirsin misal.

Deniz senden ufak bir ricam; her defasında dönüp dolaşıp lafı McGrady'e getirme lütfen. Tamam eleştirebilirsin,kızabilirsin ama hakaret edici boyutta laf etmene tahammül edemiyorum. Bu adam söylediğin hiçbir hakareti haketmiyor.Dalambert,M.Camby,C.Hayes,H.Warrick,T.Lue gibi eriyip giden isimler varken... neden o ? kırmayalım birbirimizi. Anlayışla davranacağını düşünüyorum.

Cavs maçında önceki maçta 7 dk sahada 10 sy,2 rb,3 as yapıyor Adelman kenara alıyor. Adam gerçekten dönmek istemese neden o kadar kondisyon çalışsın ki sürekli basın açıklaması yapsın? Kendi söylemiş zaten; '' eğer noh maçında da (kendi evimizde oynayacağımız maçta) yine böyle oynatacaksa sezon sonu ayrılmak istiyormuş. agents olsun daha iyi harbiden.

...

Umarım 2000 allstardaki gibi bir allstar izleriz.( zor olsada.. )

Burak Abim T-Mac buyuk bir yildizdir eyvallah ama All-Star oylamalarinda genelde sezon icinde iyi performans gosteren oyuncular All-Star olur daha dogrusu daha cok hakeder. T-Mac ne oynamis ki be abi ? Ya da Allen Iverson ? Tamam oy veren verir diyorsun ama T-Mac'in Chris Paul Jason Kidd Deron Williams ve harika cikis yapan Ginobili'den fazla oy almasi bence basketbol mantigina aykiridir.

Kardeşim büyük bir yıldızı tekrar kazanmak istiyorsan böyle bir organizasyonda oynatacaksın. Adamın yaşı 35 olsa anlarım daha 30 yaşında bir oyuncu. Bazı insanlar yüzünden takımda oynatılmadı ama şimdi başka bir takıma gidecek bulls,heat veya knicks farketmez! Moral açısından ve nba takip edenlerin gerçekten dönüp dönmediğini anlaması lazım. İverson kötü diyorlardı adam her maç 20 sy, 5 ast ortalamayla oynuyor. ;)

Ginobili ne yapmış bugüne kadar da allstar olmayı hak etsin. Çok iyi bir takım oyuncusu o kadar ama star değil.

Sırf T-Mac'i kazanalım diye All-Star'a almak kabul edilemez birşey..T-Mac'in benim yada milyonlarca kişinin gözündeki yeri ne ki de bu adamı kazanmak için başka birinin hakkını yiyecekler?

Her sene hakeden oyuncuların girdiği basketbol şölenine girmeyi bu sene beğenmediğimiz Hidayet,hatta Ersan bile daha çok hakediyor T-Mac'ten.

Batı'da o pozisyonda yıldız oyuncu mu yok diyeceğim de o da var.

Kimse kimsenin hakkını yemiyor sen rahat ol. Bu adam 1 sezon boyunca hiç eli basketbol topun değmesin Kobe'den sonra oy alacak 2.oyuncudur.Amerika halkının veya oy verenlerin vardır bir bildiği! Senin gözünde t-mac ne beni ilgilendirmez ama nba'yi takip eden ve oy verenlerin gözünde kobe'den sonra allstar olmayı hak eden2.oyuncu konumunda bu da zaten ne kadar önemli biri olduğunu gelir.

Her sene hakeden oyuncuların girdiği basketbol şöleni diyorsan bırakta o zaman kimin hakedip etmediğine jüriler eşliğinde halk karar versin.

Yıldız olarak kabul etmiyorsan o da senin problemin!

Gerçekleri kabul edersin etmesin senin bileceğin iş.

Her ne kadar sevmesemde,kızsamda hatta nefret bile etsemde Kobe bugüne bugün Nba'de şu an yıldızdır.

Zaten allstara katılıp katılmama olayı haketmeye haketmemeyle alakası yok. Halk idolü olduğu insanlara oy veriyor.

Eğer ki andre bynum bugün nene hilario'dan cok oy alıyorsa, kenyon oylamada alt sıralardaysa,t-mac'te allstar oynar bu kadar basit.

burak görüşüne saygılıyım da Kenyon'ın alt sıralarda olması bu kadar garip mi ? K-Mart'ı çk severim ama alt sıralarda olması bence garip değil. Ya bu All star 3 yıldır bana keyif vermiyor. Hele ki Yao'nun koçuna gidip ''ya hacı beni bugün çok oynatma vallaha billaha evde çocuğum çoluğum bekler, market kapanmadan süt almam lazım'' kıvamında bahanelerle 3 dakika oynıyıp çıkması beni uyuz etmişti. Sakatsan gelme oynama ama değilsen çık seni isteyen insanları mutlu et. Ben t-mac ve İvy'nin seçilmesini istemem bu sene ama bu adamlar All star'ın ruhunu taşıyor. Bence t-mac'in Jordan'a ilk 5te yer vermesi ya da ivy'nin 01'de yaptığı geri dönüş onları unutulmaz kılıyor. Dilerim all star olanlar bu organizasyonun kıymetini bilirler. Çünkü hayatında gece Nba maçına kalkmamış olanlar bile bu maça kalkıyorlar. Neyse dilerim bu sene all stardan sonraki gün burada ''lan ne all star oldu hacı be'' kıvamında yazılar yazacak kadar güzel bir all star olur.