NBA Normal Sezon ( Regular Season)

Heyecan salı gecesi oynanacak maçlarla başlıyor.. Umarım burada kalabalık bir şekilde, eğlenceli postlarla ligi yaşarız..

İlk gecenin maçları;

miami- boston
phoenix- portland
houston- lakers..

miami-boston maçı başlangıç için gayet iştah açıcı duruyor..

miami'de dün yazdığımız gibi arroyo ilk beş başlamış ama çok az oynamış.. mario chalmers'ın neden oynamadığını hiç anlamadım.. boston ilk 3 çeyrek hep önde gitmesine, farkı 18-20 falan yapmasına rağmen son çeyrek yakalanmış ama ray allen'ın dipten attığı bir üçlük ile film kopmuş.. bos: 88- mia:80..
lebron 31 sayı..ancak wade ve bosh düşük yüzdeyle oynamışlar..
miami'ye farketmez.. bu gece sixers'ı yenerler, morallenirler..
boston, bu mesaj maçını kazanmayı bildi.. tüm lige ve takipçilerine verilmiş bir "biz buradayız " mesajı.. bu arada semih 0 dakika..

portland ise phoenix'i yenmiş.. hedo yine kayıp.. roy ve batum'un çok atması normal ama marcus camby, nasıl 13 sayı atıyor çözemedim.. 6/11 şut yüzdesi, herhalde smaç falandır çoğu..sorunları olan rudy fernandez, benchten gelerek etkisiz. suns'ta nash ve j.-rich'ten başka skor atan yok.. ikisi 48 sayı yapmış, kalan bütün takım 44 sayı.. Grant Hill neyse de Hedo'nun düzelmesi şu an takım için çok önemli.. Bu açık..
por: 106- phx: 92

houston-lakers maçının sonucundan çok yao'nun durumunu merak ediyordum.. 24 dakikadan fazla asla oynamayacak deniyordu. Oynadığu süre 23.21 dakika ve maçın kaynadığı son saniyelerde sahada yok.. Brad Miller da 24.49 dakika doğal olarak. Yao+Brad= 48 dakika ..Hoston başlarda hep önde gitti ve ilk yarıyı da 10-11 sayı önde kapadı ama ikinci yarı Lakers biraz gaza dokundu ve maçı kelle kulak kazandı. Dikkat çeken kısaların durumu.. Houston'da K.Martin ve Brooks toplam 50 sayı.. Lakers'ta Fisher 2 sayı, S.Blake 10 sayı.. Tabii ki sayı en önemli şey ve tek parametre değil ama arada uçurum var.. Fisher'dan zaten bir şey bekleyen yok ama yine de bu fark çok fazla. Bence maç, bu nedenle dengede gitmiştir..Kobe ve Gasol'a gelen destek içinde S.Brown'un ki önemlidir, S.Blake de önemli çünkü O geçen sene takımda yoktu.. Tamamen marjinal katkı.. Taze damat adayı Vujacic yine hiç oynamamış.. Sharapova bütün maçı baştan sona, boşa izledi. hou: 110- lakers: 112.

M.Furkan Şenbabaoğlu' Alıntı:
Yao Ming maçın bitimine 6 dk. kala 6 faul aldı ama almasa da oynar mıydı bilemiyorum

: )) ben de sabahtan beri " helal olsun, ne irade varmış adamlarda " diyorum.. maç başa baş, son topa kalmış, yine de kararlarını esnetip, yao'yu 2 dakikalığına bile oynatmıyorlar diyorum.. faullere hiç bakmamıştım bile.. sağol furkan.

Bucks forward Ersan Ilyasova was just 1-for-9 entering the game, and Skiles said the slump was part of the reason he only played Ilyasova for the final 58 of the second quarter.

Şu cümleyi anlayamadım anlayan biri tercüme edebilir mi?

pazar akşamı 23.00 de ntv de atlanta-phoenix maçı ,canlı yayın olarak görünüyor..yalnız maç yerel saatle 17 de görünüyor ve gece 00.00 a denk düşüyor.. burada bir yanlışlık var.

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":11xom30j]Saatler geri alındı ya Emre Abi, artık 6 saat var aramızda.

amerika'da saatler ileri-geri alınmıyor muymuş ?[/quote:11xom30j]

:)

Orada henüz alınmadı diye okumuştum :)

Şimdilik böyle saatler...

Bu arada bilen varsa sormak istiyorum.

Nba.com dan ücretsiz maç yayını vardı kasım ayına kadar.

Yayın çok kaliteli ve ücretsizdi ama kasımda bitecek deniliyordu, dün açtım, hala izleyebiliyorum maçları ücretsiz olarak.

Acaba bu kampanya mı diyelim, deneme sürüşü mü diyelim her neyse, uzatıldı mı?

Ersan ilk defa doğru düzgün süre alabildiği, koçunun en sonunda kendisini hatırlayabildiği maçta Boston'a 15 sayı atmış 7 Reb 1 Asist 1 de top kaybı yapmış...
tebrikler Ersan'a...
Semih yine piyasada yok ufukta Avrupa yolculuğu olabilir...
Hidayet alçaktan uçuşa devam...

haberim yok ya dünyadan..
kaç gündür oberto nerede diyorum, adam basketbolu bırakmış..
geçende de ne olmuştu.. adamın biri 6 faul almış, maçın en kritik zamanında hoca oynatmıyor diyorum.. yao mu neydi..
maç izleyemediğim kesin de bari istatistiklere bakmayı becerebilsem..
fantasy game le de alakam yok.. geçen kevin garnett süper oynadı diye seviniyorum bir bakıyorum adam benchte.. böyle şeyler işte..
bayram tatilinde arayı kapatacağız artık..

Ömer Aşık yine oldukça iyi sayılacak bir süre almış...
istatistikleride güzel...
helal olsun Valla öyle yalandan 5 numarada oynamıyor çocuk kora kor oynuyor...
Allah nazardan saklasın...

Ömer'i çok beğeniyorum.Ve ciddi anlamda o çocukta iş var.Eksikleri çok ancak onda kapatacak azmide yeteneğide görüyorum.

Oynadığı pozisyon ve hızı düşünüldüğünde NBA'de fual çizgisine sık gitmeye başlayabilir yakın gelecekte o yüzden öncelikle oraya ağırlık vermeli.

Milwaukee Bucks 94 - 90 Indiana Pacers
New Jersey Nets 90 - 105 Orlando Magic
Cleveland Cavaliers 123 - 116 Philadelphia 76ers
Charlotte Bobcats 90 - 97 Detroit Pistons
Washington Wizards 91 - 112 New York Knicks
Chicago Bulls 105 - 110 Boston Celtics
Atlanta Hawks 113 - 103 Minnesota Timberwolves
Miami Heat 93 - 96 New Orleans Hornets
Memphis Grizzlies 118 - 123 Phoenix Suns
Los Angeles Clippers 104 - 111 Denver Nuggets
Toronto Raptors 103 - 108 Los Angeles Lakers
Utah Jazz 78 - 85 Golden State Warriors

Güzel bir Nba gecesi geride kaldı. İlginin en büyük olduğu maçtan başlayalım. Miami - Hornets karşılaşmasının galibi Hornets oldu. Böylelikle Miami ikinci mağlubiyetini almış oldu. Paul?un 19 asisti müthişti. Bu sene takas söylentilerinin ardından kendini yeniden basketbola vermiş görüntüde. Hornets tarihinin en iyi başlangıcını yapmış durumda 5/5 ile. Miami tarafında takım olamamanın sıkıntısını çektikleri bir gerçek. Wade ve Lebron odaklı bir oyun sergiliyor ki bu bir yere kadar götürüyor takımı. Dün savunmada da kötü olunca maçı kaybettiler haliyle. Bu kötü halleriyle bile sadece 3 sayı ile (96-93) yenilmeleri dikkat çekici.

Lakers kaldığı yerden devam ediyor desek yanılmayız sanırım. Konuk ettikleri Toronto?yu da mağlup etmeyi başardılar. Maçta Kobe ve Gasol iş birliğinin ağır bastığını görüyoruz. İkiliden 53 sayı gelmiş. Yan parçalar vasat günlerinde olsalar bile galibiyete ulaşmayı başarıyorlar. 6/6 ile iyi bir giriş yaptılar lige.

Şimdi bizimkilere gelelim. Phoenix, evinde Memphis?i konuk etti. 2 uzatmaya giden maçtan 5 sayı farkla 123-118 mağlup ettiler. Hidayet, kötü günlerinin ardından iyi bir performans ortaya koydu. 18 sayı - 5 ribaund rakamları. Üçlükleriyle takımına hayat verdi. Daha birbirlerine alışmadıkları bir gerçek. Ama ligin en iyi benchlerinden birine sahipler. Bu çok önemli bir avantaj. Maçlar ilerledikçe daha efektif oynayacaklardır.

İki yeni temsilcimizin karşılaşmasında gülen taraf 110-105 ile Boston oldu. Semih ve Ömer?de 11 dakika süre bulmuşlar. Ömer?in rotasyonda daha çok şans bulması gerektiğini düşünüyorum. Kadro yapısına bakarsanız Ömer?in şans bulma olasılığı daha fazla. Her maç 10 dakika gibi süreler buluyor ama 20 dakikaya rahat çıkabilir. Eksikleri var ama ayak hızı bakımından çok önemli bir avantaja sahip. Semih?in Ömere nazaran şansı daha az ama fena süreler bulmuyor. Süre bulduğu dakikalarda mutlaka savaşçı karakterini ortaya koyması gerekiyor. Eğer belli bir ritmi yakalarsa kendisine yer edecektir. Maça dönersek Boston, Ray Allen önderliğinde galibiyete yürümüş. Rondo 11 asist yaparak ortalamasının altına düşmüş.

Son olarak Ersan?ın sezona kötü girişinin ardından son 2 maçtır iyi süreler bulup iyi de katkı vermesi mutluluk verici. Dünde 27 dakika süre bularak 9 sayı bırakmış. Bucks 94-90 galibiyete ulaşmış İndiana karşısında. Değişik bir takım Bucks. Ne yapacakları belli olmuyor gerçekten. Bu istikrarsızlıklarına rağmen Playoff yapacaklarını düşünüyorum.