NBA Normal Sezon ( Regular Season)

Bu gece nba tvde hangi maç var ya da ntv kanallarından birinde. Biri cevap yazarsa çok memnun olurum dilerim kaçırmamışımdır

valla abi ben bu maçı Jefferson'ın elini kır Durant , üçlük at Durant şeklinde izleyip tam ortasında uyuyakalacağım. Dün öyle yaptım Gasol'ü izlerken işe yaradı. Bu arada Beasley sana ne patladı be abi :)

Deniz Baskın' Alıntı:
valla abi ben bu maçı Jefferson'ın elini kır Durant , üçlük at Durant şeklinde izleyip tam ortasında uyuyakalacağım. Dün öyle yaptım Gasol'ü izlerken işe yaradı. Bu arada Beasley sana ne patladı be abi :)
Vallah Beasley deme abicim ya:)

Greg Oden'ın yine ameliyat olması gerekiyormuş.. Yine dönemiyor sahaya..
Zamanında MJ varken Sam Bowie'yi seçen ve Sam'in sürekli sakat olmasının acısına MJ i izlemenin acısını ekleyen Portland, aynı durumu şimdi Durant-Oden tercihinde yaşıyor..Oden'ı kullanamamak acı, Durant'i izlemek daha acı..

Emre Yüksel' Alıntı:
Greg Oden'ın yine ameliyat olması gerekiyormuş.. Yine dönemiyor sahaya..
Zamanında MJ varken Sam Bowie'yi seçen ve Sam'in sürekli sakat olmasının acısına MJ i izlemenin acısını ekleyen Portland, aynı durumu şimdi Durant-Oden tercihinde yaşıyor..Oden'ı kullanamamak acı, Durant'i izlemek daha acı..
Emre abi Brandon Roy'un olduğu takıma Durant seçilemezdi ama.İkisininde gelişimini bıçak gibi keserdi bu durum.Ayrıca pota altıda çok kötü kalırdı.Ama Brook Lopez-Al Horford-Joakim Noah gibi isimlerden birini seçselerdi böyle olmazdı tabi.

durant, roy'dan daha büyük oyuncuysa bir şey olmaz..
ıverson geldiğinde philadelphia'da stackhouse vardı ve anasını ağlatıyordu ama daha iyisi geldi ve stackhouse a yol göründü..
pozisyon önemli değil.. durant seninse ona göre pozisyon alırsın..
roy'u takas edersin falan filan..
franchise player bu adam..

O zaman Brandon Roy'un süperstar olup Durant'in elde patlama ihtimali de var Emre abi.Yılın çaylağı seçilmiş bir oyuncunun gelişimini durduramazlardı ki o zamanlar Greg Oden'da yeni Bill Russell diye tanıtılıyordu.Yani planları tutsa içeride ve dışarıda çok iyi bir çekirdekleri olacaktı.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Orlando'ya karşı Hidayet şuan 8'de 0 şut isabetiyle oynuyor.Hidayet Türkiye'ye dönmeli bize gelmez ama Efes'te veya Fb ülker'de oynar.

Ahahahahaa Bayram adam yıllığına 10 milyon dolar alıyor neredeyse hangi dönüşten bahsediyorsun sen :p

Uğur Yılmaz' Alıntı:
Bu Portland'ı Houston ile kardeş şehir ilan etmek lazım. Şehirce bir boy abdesti almadan bu takımlardan hayır gelmez.
Direk hortum tutmak lazım bu 2 takıma . Benim uçak filom olsa uçak seferi koymam bu şehirler vallahi uçak düşerse bu iki şehirden birinde düşer artık havasından mıdır suyundan mıdır nedir ?

Dallas-Miami

3. ceyrek itibari ile izlemeye basladim. Devre 2 sayi ile Dallas lehine bitmis. Dallas oyle bir baslangic yapti ki, resmen Miami'yi sahadan sildi. 10-0 bir seri yakalamislar. Bosh arada Miami lehine bir katki yapmis. Devre 49-51 bitmis.

Devrenin bitimine 6.57 kala 68-53 Dallas. 17-4 bir seri yakalamislar. Miami'nin sayilari Bosh'dan ikisi serbest atis olmak uzere. Butler devreyi 4 sayi ile bitirmis.

3 ceyregin 2.43 kala Butler 16 sayisini atiyor. 12 sayilik bir katki gelmis Butler'dan. 3 tanesi Kidd'in assisti ile. Kidd, Butler'in eli sicak oldugunu gorunce ona servis yapti. Kidd devreyi 5 assist ile tamamlamis. 3. ceyrek toplam 5 assist yapmis.

Miami macin bitimine 4.19 kala Chalmers'in basketi ile 89-84'e kadar geldi. Farki bese indirdi. Nowitzki 2 serbest atis basarili, Butler, Kidd'in assisti ile sayiyi bulunca, fark tekrar 9 sayiya cikti. Wade'in 3 sayilik katkisi ile fark 6 sayiya kadar indi tekrar. Son sozu Butler 3 sayilik atis ile soylemis Kidd'in assisti ile.

Ikinci yari Kidd-Butler ortakligi maci Dallas'a getirdi. Butler ilk devreyi 4 sayi ile bitirmis, ikinci devre 19 sayilik bir katki yapmis, Kidd'in assistleri ile maci 23 sayi ile tamamlamis. Kidd'in ilk yari 5 assist yapmis. Ikinci yari Butler anlasmasi ile hanesine 8 assist daha yazmis ve maci 13 assist ile tamamlamis. Ikinci yarinin ozeti Kidd-Butler ortaklasmasi ile Dallas'in Miami'yi maglup etmesi.

NBA'de serbest atışları kullanması gereken oyuncu herhangi bir nedenle atışları yapamayacaksa, benchten yerine geleni rakip takım antrenörü belirliyor.

Geçen gün Charlotte-Milwaukee maçında yürürlüğe girdiği yazılmış bu kuralın.Söylenenler doğruysa güzel bir uygulama. :)

Taner Tuna' Alıntı:
NBA'de serbest atışları kullanması gereken oyuncu herhangi bir nedenle atışları yapamayacaksa, benchten yerine geleni rakip takım antrenörü belirliyor.

Geçen gün Charlotte-Milwaukee maçında yürürlüğe girdiği yazılmış bu kuralın.Söylenenler doğruysa güzel bir uygulama. :)
Evet maçı izledim ben,Charlotte'nin neden Kwame Brown'a kullandırdığını anlamaya çalışırken spiker açıkladı.

nbade konferans sıralamaları
Batı G M
1-San Antonio Spurs 15 2
2-Dallas Mavericks 13 4
3-Utah Jazz 14 5
4-Los Angelos Lakers 13 5
5-New Orleans Hornets 13 5
6-Oklohoma City Thunder 12 6
7-Denver Nuggets 10 6
8-Phoenix 8 9
Doğu G M
1-Boston Celtics 13 4
2-Orlando Magic 13 4
3-Chicago Bulls 9 6
4-Atlanta Hawks 11 7
5-İndiana Pacers 9 7
6-Miami Heat 10 8
7-New York Knicks 10 9
8-Clevelend Cavaliers 7 10

lakers, houston'a yenilip üst üste 4. mağlubiyetini aldı..
san antonio ise ligib galibiyet yüzdesi en düşük takımı olan clippers deplasmanından mağlup dönüyor..
ilginç sonuçlar..
dallas ve utah yine galipler.. 7 maçtır kazanıyorlar..