NBA Off Season - 2013

NBA'de aynen benim düşündüğüm doğrultuda haber var..Prokhorov, bence el altından ödeme yapıyordur..Kirilenko'nun 10 milyon dolarlık sözleşmesi varken 3 milyon dolara tav olması şüphe uyandırıcı..

yanlış hatırlamıyorsam Kirilenko'nun 1+1 şeklinde sözleşmesi vardı ve bu yılki opsiyonu Minnessota'daydı..Budinger ve Kevin Martin'e capte yer açabilmek için serbest bıraktılar Kirilenko'yu...yani garanti bir kontratı yoktu..

Kirilenko Oyuncu opsiyonunu kullanmadı.İstese Minnesota'da kalabilirdi.

10Md'yi bırakıp 3 Md imzaladı.Benzerini yapanlar vardı yüzük için yada daha uzun sözleşme için ama ilk defa böyle bir olay görüyorum.

Az önce kontrol ettim Kirilenko oyuncu opsiyonunu kullanmamış çünkü Minnesota maksimum 2 yıllık sözleşme önerecekmiş..

Kendisi de 3-4 yıllık sözleşme ararken Spurs'le de görüşmüş önce fakat sonra Nets ile 1 yıllık sözleşme imzalamış..

bence 1 sezon daha nba'de oynayıp Avrupa'ya dönecek..Son 2-3 sezonunu Avrupa'da geçirecek...

son 2-3 sezondur orlando'da ağlayan howard houston'a giderken ben lakers'a zorla gittim demiş. yuh be. Ah ulan ah sen Shaq'ın 97-2002 arası dönemine denk gelecektin de sana neler yapacağını görecektin.

Kirilenko Oyuncu opsiyonunu kullanmadı.İstese Minnesota'da kalabilirdi.

10Md'yi bırakıp 3 Md imzaladı.Benzerini yapanlar vardı yüzük için yada daha uzun sözleşme için ama ilk defa böyle bir olay görüyorum.

en yakın örnek ray allen ama gittiği miami'nin şampiyon olması %99du ayrıca yaşlı ve fazla sorumluluk alması gerekmiyordu..ailesi miamide yaşıyor,dert yok tasa yok..karşı tarafta da ruslar işin içinde olunca insan gıcıklanıyor:) adın çıkmayacak bu devirde

Metta World Peace (bildigimiz Ron Artest) New York Knicks'le 2 yıllık kontrat yaptı 2. yıl oyuncu opsiyonlu olmak üzere...

Çin'e gidecegi konuşuluyordu halbuki...

Tam oldu Knicks'i artık iyice takımı tımarhane'ye döndürdüler.

Akıllılarla bu iş olmuyor bütün sorunluları toplayalım dediler sanırım.

Kısacası Melo bir yana Jr Smith-Artest-Bargnani-Amare'li bir kadroya güvenmezdim açıkçası.

Knicks'ten bu yılda pek bişey beklemiyorum.

Bide Chicago'da Boozer idman yapıp zayıflıyormuş.Rose da geleceği için hızlı-atletik bir takım olacağız falan demiş.Sorunu doğru anlamış ama çözümü yanlış yerde arıyor.Yaz liginde de kardeşi Bulls forması giyiyormuş.

Takımın bu Boozer'lardan kurtulması zor gibi duruyor.Takımın basireti bağlandı resmen hiçbir hamle yapamıyor zamanında bu adama 5 yıl için 80 milyon $ veren Gm'yi hala çok güzel anıyorum.

Rose'un sorunu psikolojikti daha çok 19 şubatta antremanlara başladı sezonu oynamadı.

Rose gibi atletik patlayıcı oyuncular bu tür sakatlıkların ardından geri dönmeleri zor oluyor eski gücünde oynayamayacağı için dönmedi muhtemelen seneye daha iyi olacaktır.

Bulls'ta yeniden favoriler arasına döner Rose ile birlikte.En çok yandığım şey Bulls'un muhteşem kadrosu ve Bench gücü olduğu yıl sakatlanmasıydı.

* Miami Heat, amnesty hakkını kullanarak Mike Miller'ı serbest bıraktı.

* Houston Rockets, Mike Miller ve Marcus Camby ile ilgileniyor. Mike Miller ile ilgilenen bir diğer takım da Oklahoma..

* Cleveland Cavaliers'ın Andrew Bynum ile ikinci yılı takım opsiyonlu olmak üzere iki senelik bir kontrat yaptı. Bynum ilk sene 12 MD garanti kontrat alıcakken, iki senelik kontratın toplam değeri 24.5 MD

* Detroit Pistons, Rondo'yu takas etmek için girişimlerini sürdürüyor. Rondo için uzunlardan birini gözden çıkartacaklar, konuşulan isim ise Drummond.

Çok zevk aldığım bir off season oluyor.. Yeni güçler geliyor yeni ekipler.. Birde Yahoo Fantasy oynayınca insan düşünmeden edemiyor kimi alsam diye :)

* Miami Heat, amnesty hakkını kullanarak Mike Miller'ı serbest bıraktı.

* Houston Rockets, Mike Miller ve Marcus Camby ile ilgileniyor. Mike Miller ile ilgilenen bir diğer takım da Oklahoma..

* Cleveland Cavaliers'ın Andrew Bynum ile ikinci yılı takım opsiyonlu olmak üzere iki senelik bir kontrat yaptı. Bynum ilk sene 12 MD garanti kontrat alıcakken, iki senelik kontratın toplam değeri 24.5 MD

* Detroit Pistons, Rondo'yu takas etmek için girişimlerini sürdürüyor. Rondo için uzunlardan birini gözden çıkartacaklar, konuşulan isim ise Drummond.

Joe Dumars hem Rondo ile ilgili hem de Brandon Jennings ile ilgili dedikoduları yalanlayıp hiçbir görüşmelerinin olmadıgı söyledi ayrıca Drummond'un olası takaslarda kesinlikle yer almayacagını söyledi..

Drummond çok kuvvetli bir pivot ve oldukça potansiyelli..Greg Monroe ile birlikte Detroit'in pota altını uzun yıllar domine edebilirler...

free agent Marcus Camby ile Bulls ve Rockets yakından ilgileniyor...

Bulls Noah'ı yedeklemek için, Rockets Howard'ı yedeklemek için istiyor...

Eger Rockets alırsa Ömer nereye gidecek merak konusu olacak..

şahsi kanaatim Pelicans Greg Oden için ugraşmak yerine Ömer'i almalı...zaten yeterince hücum opsiyonları varken Ömer hamlesi savunmalarını bir tık yukarı çıkartır..

Anthony Davis'in arkasına Ömer biraz lüks kaçabilir, Howard-Ömer durumunda olduğu gibi.

Ki Pelicans almak istese dahi kimi verebilir Houston'a bilemiyorum. Yatırıp yaptıkları 3 kısayı zaten vermezler, Anthony Davis franchise player ümidi taşıyan isim, onun haricinde Houston'ın isteyeceği birilerini göremiyorum açıkçası.

Houston Ömer'i takas edecektir, tok satıcı rolündeler ama elbet gönderecekler. Zira Ömer bu durumdan memnun değil.