NBA Off Season - 2013

Brandon Jennings Detroit Pistons'ta 3 yıl/24 Md.

Detroit Pistons takımı Brandon Knight,Khris Middleton ve Viacheslav Kravtsov Milwaukee Bucks'ta.

Gary Neal Milwaukee Bucks ile 2 yıllık imzaladı.

Austin Daye Toronto Raptors'la imzaladı.

Luis Scola İndiana Pacers'a takas oldu.

Gerald Green ve Miles Plumlee ikilisi Phoenix Suns'a geçti.

NBA'de bazı önemli maçlar da belli oldu.

Açılış maçını Miami Heat-Chicago Bulls yapacak.

Martin Luther King gününde New York Knicks-Brooklyn Nets.

Noel Gecesi Oklahoma City-New York

Miami Heat-Lakers

Chicago Bulls-Brooklyn Nets maçları oynanacak.

O "ya tutarsa" heyecanını, Bynum-Cavs ikilisi için yaşıyorum açıkçası. Daha büyük bir etki olur çünkü.

Miami için Oden çok da büyük bir parça değil. Çünkü Miami o kadar güçlü ki, diğer takımlarla arasında o kadar büyük bir fark var ki.. Ki onların en efektif olduğu anlar da Bosh'u pota altına gönderip, penetrelerle rakibi boğdukları zamanlar oluyor. Zira rakip kime yetişeceğini şaşırıyor.

Cavs için daha çok erken bence Bynum'un da çok büyük bir etki yapacağını düşünmüyorum ama Irving'e yardımcı olacaktır.Cavs tamamı şaşırtıcı draft seçimleriyle iyi ve gelecek vaadeden bir kadro oldu.

Oden çok büyük bir potansiyal en son 2009'da oynamasına rağmen ve toplam kariyeri 82 maç olmasına rağmen 8 kulüp teklif yaptı.

Portland Gm'siydi sanırım bir açıklamasında birisi bana Durant'ın bu kadar büyük bir skorer olacağını söyleseydi Oden sakatlanmayacağını da garanti etseydi yine Oden'i seçerdim tarzı bir açıklaması vardı Oden Nba'yı sallayacağı düşünülüyordu ama talihsizlikler peşini bırakmadı.

Oden'ın da Miami'ye gitmesiyle benim için en sevmediğim takımlardan birisi haline geldi Miami Nba heyecanını bitiriyor bu tarz yapılanmalar ama ThreePeat yapamayacaklarını düşünüyorum.

Cavs için daha çok erken bence Bynum'un da çok büyük bir etki yapacağını düşünmüyorum ama Irving'e yardımcı olacaktır.Cavs tamamı şaşırtıcı draft seçimleriyle iyi ve gelecek vaadeden bir kadro oldu.

Oden çok büyük bir potansiyal en son 2009'da oynamasına rağmen ve toplam kariyeri 82 maç olmasına rağmen 8 kulüp teklif yaptı.

Portland Gm'siydi sanırım bir açıklamasında birisi bana Durant'ın bu kadar büyük bir skorer olacağını söyleseydi Oden sakatlanmayacağını da garanti etseydi yine Oden'i seçerdim tarzı bir açıklaması vardı Oden Nba'yı sallayacağı düşünülüyordu ama talihsizlikler peşini bırakmadı.

Oden'ın da Miami'ye gitmesiyle benim için en sevmediğim takımlardan birisi haline geldi Miami Nba heyecanını bitiriyor bu tarz yapılanmalar ama ThreePeat yapamayacaklarını düşünüyorum.
Oden tutar tutmaz ayrı ama sakatlıktan arınmış bir wade olursa bu yıl çok rahat alırlar..

Oden tutar tutmaz ayrı ama sakatlıktan arınmış bir wade olursa bu yıl çok rahat alırlar..

Benim yapamazlar dememin asıl nedeni Wade zaten.

Sakatlıklar falan başka birşey ama Wade eski gücünde ve atletikliğinde değil 31 yaşında şu anda ve eski atletikliğine kavuşabileceğini düşünmüyorum.

LeBron bu ligde ilk yılında %20'lerle Üçlük atıyordu son yılında %40 civarına yükseltti ama Wade için benzer bir durum söz konusu değil şut yüzdeleri kötü geliştiremezse gün geçtikçe zorlanacak gibi duruyor.

Wade'in 2013 istatistikleri böyle oynamaya devam ederse işleri zor.

Season Team G GS MPG FG% 3p% FT% OFF DEF RPG APG SPG BPG TO PF PPG
12-13 MIA 69 69 34.7 0.521 0.258 0.725 1.2 3.7 5.0 5.1 1.9 0.8 2.8 2.0 21.2
----------------------------------------------------------------------------------------

Playoffs Team G GS MPG FG% 3p% FT% OFF DEF RPG APG SPG BPG TO PF PPG
First Round MIA 3 3 33.7 0.368 0.000 0.722 3.0 4.0 7.0 6.3 3.0 1.0 4.0 1.0 13.7
Conf. Semifinals MIA 5 5 32.6 0.509 0.000 0.833 0.8 2.6 3.4 4.8 1.2 0.6 2.2 2.6 12.6
Conf. Finals MIA 7 7 37.7 0.436 0.333 0.735 2.3 2.9 5.1 4.3 1.4 1.1 2.7 2.7 15.4
Finals MIA 7 7 36.4 0.476 0.000 0.773 1.3 2.7 4.0 4.6 1.9 1.3 2.3 1.4 19.6
Playoff Averages MIA 22 22 35.5 0.457 0.250 0.750 1.7 2.9 4.6 4.8 1.7 1.0 2.6 2.0 15.9

Oden, o cüssesine rağmen muazzam bir atlet, müthiş bir potansiyeldi. Zaten o potansiyel ki, bunca zamanı sakat geçirmesi rağmen NBA'in yarısının peşinden koşmasına sebebiyet veriyor. Tabi uzun kıtlığında olunması da bir etken ama Oden cidden çok değerli bir yetenekti. Ama sakatlıklar ondan neler götürdü, ve o sakatlıktan dönebilecek mi, bilemiyorum. Açıkçası pek umutlu da değilim, çünkü kolay değildi Oden'ın yaşadıkları.

Ama eğer Oden, sakatlık problemi yaşamadan 15-20 dakika civarı katkı verebilecek kıvama gelirse bu sene bizim için muazzam olur, belki de tek eksik tarafımız da tamamlanır. Bu arada Telfair ile de ilgileniyormuşuz.

Beasley müthiş oyuncu da riskli hamle Heat'ı uçurabilirde batırabilirde Miami tarzı bir organizasyon için saçma hamle.

5 Yıl önce draftta Bulls Beasley yerine Derrick Rose'u seçince çoğu kişi Bulls hayatının hatasını yaptı falan diyordu.Böyle bir potansiyelken uyuşturucu vs. adamın kariyerini bitirme noktasına getirdi.Artık garanti kontrat bile alamıyor.

Aslına bakarsak çok da gerekli bir hamle değildi, ama işin şu tarafı da var; Spoelstra kısa beşi artık benimsemiş durumda, eğer Beasley hamlesi tutarsa o beş için çok ekstra bir oyuncu daha kazanmış olur. Tutmazsa da bu kadar sağlam bir yapıyı berbat edebileceğini pek düşünmüyorum. Ama takıma bir "psikopat" daha eklendiği de bir gerçek.

Miami cidden three-peat yapmak için çok ciddi bir kadro oldu, zaten oturmuş bir düzenin üzerine Oden ve Beasley hamleleri tutarsa acayip olur.

Miami'nin Kısa ve Atletik oyuncularına bir yenisi daha eklendi Beasley kağıt üzerinde sisteme uyar gibi duruyor.Beasley 4-Bosh 5 gibi bişey denerlerse zaten Spoelstra'nın hayatının hatası olur bence

Ama alacağı 1Md 'da olsa götüreceği çok şey olabilir diyorum Ve Umuyorum.

Batı daha güçlü ama Doğu'da da Heat'ı zorlayabilecek 3 takım var.Bu sezon 2014 yazı için çok kritik olacak gibi duruyor.

Nba'de Pre-Season maçları başladı.Dün gece 3 maç oynandı.

GsWarriors-Lakers 95-104

K.Thompson 26 sayı-Igoudala 15 sayı

Xavier Henry 29 sayı-Nick Young 17 sayı

New Orleans Pelicans-Houston 116-115

Anthony Morrow 26 sayı-Anthony Davis 21 sayı-Austin Rivers 21 sayı

James Harden 21 sayı-Omri Casspi 21 sayı-D.Howard 19 sayı-9 Rib.

Chicago Bulls-Indıana Pacers 82-76

Taj Gibson 18 sayı-12 Ribaund-D.Rose 13 sayı-luol Deng 15 sayı 8 Rib.-J.Butler 11 sayı 6 Rib

Paul George 14 sayı-David West 14 sayı-Roy Hibbert 11 sayı-9 Rib.