NBA PlayOff 2014

Miami takımı o kadar umursamaz oynadılar ki Lebron gözüme sempatik geliyor artık sayelerinde. Resmen sattılar Lebron'u bu finalerde.
San Antonio ise bu şampiyonluğu haketti. Herkesi zortlata zortlata geldiler buraya kadar ve finalde de tartışmasız baskın olan taraflardı hep.
Son olarak da Wade ile ilgili konuşacağım. Lebron iyi değilken ağırlık koyamayacaksan , Lebron iyiyken onun etrafındaki ilgiyi bile azaltamayacaksan sen bu takımdaki 2. süperstar değil 2. iyi oyuncusun demektir. Bu zamana kadar idare ediyordu ve galibiyetler Wade'i koruyordu ama artık şapka düştü kel göründü.

Son yıllarda bu kadar ezici bir şampiyonluk oldu hatırlamıyorum. Green, Splitter , Mills , Diaw'dan çok güzel katkılar alındı. Kawhi'yi saymıyorum, o farklı kategoride.

Bakalım Mvp kim olacak ? Ya Duncan ya Kawhi diyorum. Bana kalsa Diaw... :)

Spurs'ün makine düzenine sadece LeBron'la bu kadar dayanabildi Miami. Basketbol gerçekten bir takım oyunu. Şampiyon San Antonio!

Mvp ödülünü de hak eden Leonard aldı. Bu arada Spurs'teki arkadaşlık müthiş.

Miami takımı o kadar umursamaz oynadılar ki Lebron gözüme sempatik geliyor artık sayelerinde. Resmen sattılar Lebron'u bu finalerde.
San Antonio ise bu şampiyonluğu haketti. Herkesi zortlata zortlata geldiler buraya kadar ve finalde de tartışmasız baskın olan taraflardı hep.
Son olarak da Wade ile ilgili konuşacağım. Lebron iyi değilken ağırlık koyamayacaksan , Lebron iyiyken onun etrafındaki ilgiyi bile azaltamayacaksan sen bu takımdaki 2. süperstar değil 2. iyi oyuncusun demektir. Bu zamana kadar idare ediyordu ve galibiyetler Wade'i koruyordu ama artık şapka düştü kel göründü.

İyimser olma Veysel. Ne 2. iyi oyuncusu? Hatta şu haliyle ne oyuncusu :(

Wade-Bosh falan ne yaptılar öyle ya Wade'in kaç kez bloklandığını ben sayamadım Bosh desen poster falan oluyordu bir ara ikisinin yapamadığı bir alley opp sonrası LeBron'un bir bakışı vardı içten içe giydirir gibi.

Bosh neyse de Wade bu hallere düşecek adammıydı nerde o eski Wade Miami için işler kötüleşiyor.Battier emekli oldu.Andersen opsiyon kullanmayıp ayrılıyor.Ray Allen emekliliği düşünüyor.LeBron'a ne kaldı 20'şer Md alacak Wade ve Bosh birde Haslem ve Chalmers onlarda 4-5 alırlar.

Spurs haketti aldı .Duncan Mvp olsaydı daha iyi olurdu.Şimdi Duncan ve Popovich'in devam mı tamam mı kararını bekleyecekler.

Kawhi Leonard bizim için Zellous ne ise Spurs için o oldu özellikle bu seride.Belki Lebron,Durant hatta George seviyesine hiç çıkamayacak başka takımda ama bu saydığım isimlerde SAS sisteminde Leonard seviyesine çıkamazdı.Akıcılığı hiç bozmadan skor üretmesi ile diğer süper starlardan çok ayrılıyor bana göre.

Kaan'in desteklediği bir takımın kazanma olasılığı olmadığını anlamam gerekiyordu. Adam dünyaya kaybetmek için gelmiş.