Ne Bekleniyor?

Kimse kusura bakmasın, "hassas dönemdeyiz" filan demesin. Günlerdir bakıyorum kulüpten tık yok. Sezon içinde bıkmıştım Halil Üner hakkında yazmaktan ama işte sezon da bitti. O halde:

- Halil Üner hiçbir başarı sağlayamamışken istifa için neyi bekliyor? Halil Üner hiçbir başarı sağlayamamışken istifa için neyi bekliyor? Halil Üner hiçbir başarı sağlayamamışken istifa için neyi bekliyor? Halil Üner hiçbir başarı sağlayamamışken istifa için neyi bekliyor?

- İstifa müessesesi çalışmıyorsa Halil Üner'i görevden almak için ne bekleniyor? Bu takımın kimin koçluğunda olursa olsun bundan kötü duruma düşemeyeceği artık büsbütün ortada değil mi? Hazır yeni bir koç için yeterli bir süre varken niye bu yola gidilmiyor?

- Hepsini geçtim, play-out takımları hemen hemen belliyken, basına play-out'ta takımın durumunun ne olacağına ilişkin bir değerlendirme yapmak için ne bekleniyor? Hiç değilse içi boş da olsa taraftara ümit veren beylik bir açıklama yapmak için ne bekleniyor?

Kulüpte bir atalet, bir ölü toprağı... Herhalde diyorum, şu Fenerbahçe-Trabzon maçının ve bizim bu haftaki maçın (kiminle oynuyorsak) skoru bekleniyor. Şu halimize bakın. Maç sonu demeç filan bile görmedim ben herhangi bir yerde. Ses çıkarmadıkları takdirde herkes ufaktan unutur diye umuyorlar anlaşılan. Dahası bu planları da tutmuyor değil. Çıldırmak da işten değil.

Bak ben sana neyi beklediklerini söyleyim...

Halil üner'in play out'tan ziyade izmir'de derneklerle ve taraftarlarla yapacağı görüşmeleri,

İzmir'de kalınacak süre içersindeki yapılacak masrafların organizasyonu,

Ödemesi gelen oyuncular var ise halil üner'in bunları ikna edip (hertürlü olabilir bu ödemede dahil) maça çıkarması,

Oyuncuların, ödemesi gelen faturalarının kredi kartlarının organizasyon işleri, falan filan...

Sabredin şu play out bitsin,o kadar söylenecek şey varki şimdi susanlar aksi bir durumda öyle patlayacaklar ki o zaman bazıları kaçacak delik bulabilecek mi acaba çok merak ediyorum...

Arta kalan zamanlarında birazcık ta "asli görevi" olan koçluğu icra etse fena olmayacakk.. Takıma 2 senedir 2 hücum seti yaptıramamasının, alansavunmasına hücum seti çizememesinin kendi yetersizliği dışında herhangibir nedeni olamaz. Madem saha dışında bu kaadr özeverili çalışıyor (ben inanmıyorum) olsun takımın menajeri. Bıraksın koçluğu bilen biri icra etsin..

P.S. Şu aşamada H.Ü in kovulmasına karşıyım. Küme düşeceksek başımızda o varken düşelim. Küme düşmenin sorumluluğu H.Ü e ait olmalı başka hocaya değil..

ozzy' Alıntı:
Arta kalan zamanlarında birazcık ta "asli görevi" olan koçluğu icra etse fena olmayacakk.. Takıma 2 senedir 2 hücum seti yaptıramamasının, alansavunmasına hücum seti çizememesinin kendi yetersizliği dışında herhangibir nedeni olamaz. Madem saha dışında bu kaadr özeverili çalışıyor (ben inanmıyorum) olsun takımın menajeri. Bıraksın koçluğu bilen biri icra etsin..

Başka bir derdin varmı senin,bide domalsın istersen,adamı zıvanadan çıkarmayın...zaten bu şubede herkes görevini yapsa halil ünere ne gerek var dimi şeker kardeşim...

Saydığın sebepler farzedelim doğru, e peki nerde bu yöneticiler,niye istifaya zorlamıyorlar?İstifa'nı ver halil demek bu kadar mı zor...

H.Ü in kovulmamasının yegane nedeni yönetimin ilgisizliği. H.Ü i kovması gereken adamlara sor bakalım takım kadrosunu sayabilecekler mi? Takımın sezon içinde kaç galibiyet aldığını, şu an kaç puanda olduğunu söyleyebilecekler mi? 2 aydır Turgay Demirelden randevu alamayan ve bunu basın önüned sıkılmadan utanmadan deklare eden beceriksizler var bu şubenin başında.

BEn herşeyin sorumlusu H.Ü dir iddiasında değilim. Ama basketbolu bilen insanlar H.Ü in saha içi yetersizliğini görüyor. Son ana kadar görmeyen(görmek istemeyenler bile) gördü sonunda şükür..

Benim derdim başarısız olan insanların 2 senedir görevine (hiçbirşey olmamışçasına) devam etmesi. Aslında öfkem H.Ü den çok onu kovmayanlara.. Başarısızlığı tescillenmiş birine 2 sene tahammül eden vurdumduymazlara..

P.S. H.Ü kendi istifa etmez çünkü GS dan başka ona görev verecek 1. lig düzeyinde kulüp yok. Zaten iş bulamadığı için "emekliye" ayrılmıştı bize gelmeden önce.. Hangi "ahbap-çavuş" ilişkileri ile GS a koç oldu onu da merak ediyorum. Yalçın Granit'in başta H.Ü e karşı olduğunu duymuştum. Ne oldu da fikir değiştirdi bu adamın gelmesine "ok" verdi merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olup ta bizi aydınlatabilecek biri varsa çok memnun olurum.

Bence sonuna kadar götürsün zaten ondan sonrada ister başarılı olsun ister takımı 2. Lige düşürsün ondan sonra bırakır bu saatten sonra hiçbir şey değişmez!!!!!!!!

ozzy...H.Ü'nün ne iş'e nede başka bir şeye ihtiyacı var,yani böyle bir sıkıntısı yok
panik yapanlar rahat olsun...

Diyelim ki HÜ ilk yarı istifa ettirildi ve gönderildi, bu ilgisizlikte bana bir tane örnek verebilirmisiniz ki HÜ nün uğraştığı işlerle uğraşabilecek bir hoca...

Hadi bunları geçtim daha geçen gün başkan bu şubeleri bizler bilerek
düşürdük demedimi... Neyin peşindesiniz yanlış adrestesiniz,HÜ yetersiz olabilir ama bu şube buraya kadar geldiyse onun sayesinde geldi yoksa çoktan kapanıp helak olmuştu,yahu bırak taktiği şunu bunu sahaya çıkaracak adam bulamazdık siz neden bahsediyorsunuz...

Şube nereye gelmiş?

Sanki şampiyon olduk.Üstelik H.Ü olasaydı sahaya çıkacak adam bulamazdık lafı da safsatadan başka birşey değildir.

Bize idareci değil,takımı sahada idare edecek adam lazım.Geçen senelerdeki gibi basketçilerimiz gerekirse bir sene para almazdı ama aldıkları sonuçlar gururumuz olurdu.

Madem bu kadar organizasyon yeteneği var gitsin idarecilik yapsın.Takımı da kendi hariç herhangi birine bıraksın.Zira kimse ondan kötüsünü yapamaz.

sovereign' Alıntı:
Şube nereye gelmiş?

Sanki şampiyon olduk.Üstelik H.Ü olasaydı sahaya çıkacak adam bulamazdık lafı da safsatadan başka birşey değildir.

Bize idareci değil,takımı sahada idare edecek adam lazım.Geçen senelerdeki gibi basketçilerimiz gerekirse bir sene para almazdı ama aldıkları sonuçlar gururumuz olurdu.

Madem bu kadar organizasyon yeteneği var gitsin idarecilik yapsın.Takımı da kendi hariç herhangi birine bıraksın.Zira kimse ondan kötüsünü yapamaz.
Bak o kadarda değil Halil Üner başarısız kötü dediysekde o kadar berbat değil benim onun coach'luğu hakkında ki fikrim: Kötünün İYİSİ yani beterin beteride vardır yani bu Dünya'da Halil Üner'den başarısız ve beceriksiz o kadar coach varki Halil Üner bir isimdir zamanında bir çok takımda çalışmış ve onları belirli yerlerede taşımışdır.Sözün özü Sayın Halil Üner o kadarda kötü bir coach değil çünkü elinden geleni yapmaya çalışıyor bunuda maçlardan çok iyi gözlemleyebilirsiniz umarım play-out'lardada başarılı olur ve en azından bizi bu yıllık teselli eder........

sovereign' Alıntı:
Şube nereye gelmiş?

Kardeşim sen okuduğunu anlamıyormusun... Şu yazdığına inanıyormusun sen... ne demek bize idareci lazım değil... bunu Hü ye değil yönetime sorsana... Geçen senelerdeki gibi basketçileri gerekirse 1 sene para almazmış ? Vay vay vay nerde bu bolluk... O eskidendi... zaten bunlarda biraz GS lilik olsa ruh olsa şimdi buralarda sürünmezlerdi...HÜ yü eleştirecem diye saçmalamayı bırak artık,HÜ düşmanlarına bir soru sordum hala cvp 'ı gelmedi,neden HÜ ye istifanı ver kardeşim denmiyor bu kulüpte,bunu diyecekler sizlerden dahamı kör?

cimboms34' Alıntı:
sovereign' Alıntı:
Şube nereye gelmiş?

Kardeşim sen okuduğunu anlamıyormusun... Şu yazdığına inanıyormusun sen... ne demek bize idareci lazım değil... bunu Hü ye değil yönetime sorsana... Geçen senelerdeki gibi basketçileri gerekirse 1 sene para almazmış ? Vay vay vay nerde bu bolluk... O eskidendi... zaten bunlarda biraz GS lilik olsa ruh olsa şimdi buralarda sürünmezlerdi...HÜ yü eleştirecem diye saçmalamayı bırak artık,HÜ düşmanlarına bir soru sordum hala cvp 'ı gelmedi,neden HÜ ye istifanı ver kardeşim denmiyor bu kulüpte,bunu diyecekler sizlerden dahamı kör?

Halil ÜNER' e istifanı ver diyebilecek insanlar ilk önce cuvaldızı kendilerine batırmalılar. Halil ÜNER istifa edecekse, ondan önce de onu istifaya davet edenlerin istifa etmesi gerekir.

Herşey bir çorap söküğü .... Biz de taraftarlıktan istifa edelim isterseniz; bizler de takımlarımıza yeteri kadar ilgi göstermedik, yeteri kadar destek olamadık. Ancak açıklamaların bu kadar göz önünde oldugu bir ortamda ilk önce baştakilerin sucu kabullenip gitmesi gerekir. Özhan CANAYDIN kendi agzıyla bütün durumu özetliyor zaten, bununla beraber şube başkanı sıfatını taşıyan Derya TAŞDELENLER milyonların önünde federasyon başkanından randevu alamıyorum deme cüretini gösterebiliyorsa zaten olayın Halil ÜNER' le şununla bununla ilgisi yoktur. Ilk etapta bu şahıslar gider, sonra zaten gerekirse Halil ÜNER' de gerekeni yapar kimsenin şüphesi olmasın !

Sn. Taşdelenler randevu alamıyormuş; Play-Out için fikirleri varsa ben kendisine randevu ayarlayayım. Bizim sıfatımız yok ama yüreğimiz var !

ARdaQue' Alıntı:
Ilk etapta bu şahıslar gider, sonra zaten gerekirse Halil ÜNER' de gerekeni yapar kimsenin şüphesi olmasın !

Helal olsun valla.. "Gerekirse" gidermiş H.Ü. Gerekmesi için takımı yeryüzünden silmesi lazım galiba.. Forumun başına "herkes gider Halil kalır " da yaz da tam olsun..

ozzy' Alıntı:
Helal olsun valla.. "Gerekirse" gidermiş H.Ü. Gerekmesi için takımı yeryüzünden silmesi lazım galiba.. Forumun başına "herkes gider Halil kalır " da yaz da tam olsun..

Ozzy; biz ya da kendi adıma konusayım ben kimsenin adamı degilim. Ahmet, Mehmet, Halil farketmez; sube icin takım için birşeyler yapmaya çalışan herkesi destekleriz. Bu sezon da benim de elestirdigim yanlısları olmasına ragmen Halil ÜNER bu sube için en fazla çalışan insandı.

Sn Ozzy
Yahu sizi anlamak gerçekten mümkün değil,
Sanırım geçmişte Halil Üner ile aranızda bayağı ciddi bir olay geçmiş, yoksa bu kadar sabit fikirli olmamanız, olaya hepimizin baktığı pencereden bakmanız gerekirdi,

GSbasket.org forumunda, Halil Üner süper bir coach tur, çok iyidir, çok başarılıdır , mükemmeldir gibi fikir beyan eden birine rastladınızmı,
Yahu siz mükemmel bir coach getirdinizde hayır diyen mi oldu, Halil Üner çekip gitmedi mi, bu coach u klube kabul mu etmedıler,

İyi coach un, bu takımda ne işi var,
Oyuncu ile papaz olacak,
Federasyon tarafından fişlenecek,
Rezil olacak, sefil olacak, üstelik beş kuruş para alamayacak,
Transfer ettiği, söz verdiği oyuncuların yüzüne bakamayacak,

Bulsana akardeşım bir hoca, tavsiye etsene, Sen bul, şeref sözü veriyorum, takımın başında play out lara bu hoca çıkacak,

Sevgili kardeşim,
Başkan çıkıp bir kuruş vermem diyor,
500 bin dolar verip rezil olacaksam, hiç vermem daha iyi diyor,

E bu şartlarda adamın GS a coach olmak için deli olması lazım,

Halil Üner mi, o deli değil sevgili kardeşim, zır deli,
Ve de deliler sorgulanmaz , yargılanmaz biliyorsun,

Arda olaya farklı noktadan bakıyoruz. Ben bir koçu fatura ödemesiyle ya da saha dışı organizasyondaki katkısıyla değerlendirmem. Burası CArver High School değil H.Ü de koç Reeves değil. H.Ü in öncelikli görevi saha kenarında saha dışında değil. ÖNCELİKLE takımı adam gibi çalıştıracakaadam gibi organize edecek.

Yönetimin rezilliklerini bilyoruz ama H.Ü in eline küme düşmemesi, buralarda olmaması gereken bir kadro vermişler. TAmam diyelim ki herşey bombok şubede. E be kardeşim yen artık İTÜ yüBanviti koleji bilme neyi. Biz demiyoruz ki git Ülkeri Efesi madara et..

2 senedir her türlü başarısızlığa rağmen kimse sana "git" dememiş sen de al kardeşim artık 20-25 galibiyet 2 senede..

Basketbolu hayatında oynamaış hatta görmemiş bir adamı getri H.Ü in GS ını 2-3 maç izlesin "Bunlar ne yapmaya çalışıyor?" der.. Bunları görmek, eleştirmek için basketbolun duayeni olmaya gerek yok. Herşey ortada..

Sizin dediğiniz şekilde H.Ü in çok özverili çalıştığını, saha dışı olaylarda etkin rol aldığını farzedelim. Madem öyle yapsınlar adamı menajer versinler altına işi bilen bir koç.. Eleman da uğraşsın organizasyonla, faturalarva vs ile.. Takımı da adam gibi çalıştıracak biri çalıştırsın. Hem onore etmiş olurlar H.Ü i.

Eğer bu şube H.Ü sayesinde ayakta duruyorsa batsın kardeşim bu şube. Ciddi diyorum. H.Ü i gönderip şubeyi de kapasınlar. "Şube H.Ü(veya Ahmet-mehmet) gibi bir tane adam sayesinde ayakta duruyor "dedirtmek GS için büyük utançtır bence.

P.S. H.Ü karakteri dolayısıyla hiç hazzetmem ancak başarılı adama başarısız diyecek kadar da sabit fikirli değilim.Bşarılı olsa "başarılı" der geçerim.

Acaba ben mi sabit fikirliyim yoksa "başarısızlığı tescillenmiş" birine hala "kal" diyebilenler mi?

Dediğim gibi farklı noktalardan bakıyoruz ve anlaşmamız mümkün değil.

E iyi işte ne güzel söylemişsin,
Zaten şubenin , kapıcısı da başkanı da koçu da manegeri de Halil Üner,
Bu adama kal diyecek de , git diyecek de yok sanırım, olsaydı zaten o da sadece coach luk yapardı,
Bu nedenlerle de zaten biri düşmüş, öteki de düşüyor takımların,
Siz hala HÜ gitsin diyorsunuz,
Bu işe farklı bakış noktası yok ki, tek nokta ve tek alternatif HÜ,
Ne yapalım koro halinde istifa mı diyelim,
Başarı diyorsan, ben HÜ fazlası ile başarılı buluyorum, hem de çok başarılı, O bir coach, kadro iyi, sportif başarı rezalet, ama hala ortada bir GS Basket şubesi varsa , Öyle yada böyle,
O zaman , lütfen inan bizlere, HÜ gerçekten çok başarılı.

ozzy' Alıntı:
Arda olaya farklı noktadan bakıyoruz. Ben bir koçu fatura ödemesiyle ya da saha dışı organizasyondaki katkısıyla değerlendirmem. Burası CArver High School değil H.Ü de koç Reeves değil. H.Ü in öncelikli görevi saha kenarında saha dışında değil. ÖNCELİKLE takımı adam gibi çalıştıracakaadam gibi organize edecek.

Takımı adam gibi çalıştırması ve maçlara motive etmesi için öncelikle oyuncuların kafasının başka yerlerde olmaması lazım...Bi düşün bakalım senin başında bir sürü sorun varken çalıştığın yere ne kadar faydalı olabilirsin?
----------------------------------------------------------------------------------

Yönetimin rezilliklerini bilyoruz ama H.Ü in eline küme düşmemesi, buralarda olmaması gereken bir kadro vermişler. TAmam diyelim ki herşey bombok şubede. E be kardeşim yen artık İTÜ yüBanviti koleji bilme neyi. Biz demiyoruz ki git Ülkeri Efesi madara et..

Yahu boşversene Allah aşkına tüm sezon boyunca bir tane adam gibi pivot
alamadılar takıma neyin başarısını bekliyorsun...En iyi oyuncumuz boodeker diyoruz adam en önemli tekel maçında oyun sahası içinden okey almadığından oyunu bıraktı,bunlar gibi daha neler var,neyin galibiyetinden bahsediyorsun sen...
------------------------------------------------------------------------------------
2 senedir her türlü başarısızlığa rağmen kimse sana "git" dememiş sen de al kardeşim artık 20-25 galibiyet 2 senede..

Basketbolu hayatında oynamaış hatta görmemiş bir adamı getri H.Ü in GS ını 2-3 maç izlesin "Bunlar ne yapmaya çalışıyor?" der.. Bunları görmek, eleştirmek için basketbolun duayeni olmaya gerek yok. Herşey ortada..

Burda şaka yapıyorsun herhalde...ne yani dışardan bi adamı kolundan tutup takımın başına geçirecekler ve HÜ den daha mı başarılı olacak...Senin gözlerini HÜ düşmanlığı bürümüş,almışsın başını gitmişsin...
-------------------------------------------------------------------------------------
Sizin dediğiniz şekilde H.Ü in çok özverili çalıştığını, saha dışı olaylarda etkin rol aldığını farzedelim. Madem öyle yapsınlar adamı menajer versinler altına işi bilen bir koç.. Eleman da uğraşsın organizasyonla, faturalarva vs ile.. Takımı da adam gibi çalıştıracak biri çalıştırsın. Hem onore etmiş olurlar H.Ü i.

Bu forumda aksini söyleyen mi var... Peki bunu yapacak yönetim nerde,sen hala havanda su dövüyorsun sana bunları yazdığımız halde...
-----------------------------------------------------------------------------------
Eğer bu şube H.Ü sayesinde ayakta duruyorsa batsın kardeşim bu şube. Ciddi diyorum. H.Ü i gönderip şubeyi de kapasınlar. "Şube H.Ü(veya Ahmet-mehmet) gibi bir tane adam sayesinde ayakta duruyor "dedirtmek GS için büyük utançtır bence.

P.S. H.Ü karakteri dolayısıyla hiç hazzetmem ancak başarılı adama başarısız diyecek kadar da sabit fikirli değilim.Bşarılı olsa "başarılı" der geçerim.

Yahu koskoca başkan biz düşürdük takımları diyor sen hala ne diyorsun...
----------------------------------------------------------------------------------

Acaba ben mi sabit fikirliyim yoksa "başarısızlığı tescillenmiş" birine hala "kal" diyebilenler mi?

Dediğim gibi farklı noktalardan bakıyoruz ve anlaşmamız mümkün değil.
-------------------------------------------------------------------------------------

Bak işte güne son noktayı koymuşsun burda tebrik ediyorum seni biz anlaşamayız...

Ben anladım, Halil Üner kol kanat germiş tüm şubeye, sağolsun var olsun, eyvallah. Ciddi söylüyorum, madem öyleymiş, bu konuda hakkı zor ödenir. Buraya kadar tamam. Fakat yine de aklıma takılan bir şey var: Madem Halil Üner şubenin her şeyi, niye oyuncularda Halil Üner'e karşı bir güven, büyük bir sevgi, onun etrafında bir kenetlenme göremiyoruz hiç? Hatta niye hep bunun tersi gibi tavırlar görüyoruz?

coolidge' Alıntı:
Ben anladım, Halil Üner kol kanat germiş tüm şubeye, sağolsun var olsun, eyvallah. Ciddi söylüyorum, madem öyleymiş, bu konuda hakkı zor ödenir. Buraya kadar tamam. Fakat yine de aklıma takılan bir şey var: Madem Halil Üner şubenin her şeyi, niye oyuncularda Halil Üner'e karşı bir güven, büyük bir sevgi, onun etrafında bir kenetlenme göremiyoruz hiç? Hatta niye hep bunun tersi gibi tavırlar görüyoruz?

Ne tavrına şahit oldun ki bizim bilmediğimiz?