Ne Bekleniyor?

Ahmet abi gerçekten bu konuda topa girmek istemiyorum çünkü gördüğün gibi insanlar birbirini kırıyor, ama tek bir soru sormadan edemeyeceğim:

Halil Üner yarın istifa etse gerçekten de galatasarayın play-out maçlarına koçsuz çıkacağına inanıyor musun?

Öncelikle Yalçın Granit meselesi çok önce zaten tartışıldı burada. O konuyu açmayalım.

Bu başlıkta yazılanlar konusunda başlığı açan kişi olarak başlıca sorumlu benim. Yaptırım olacaksa bana olur, isterseniz bir daha üyeliğe de almazsanız. Sorumluluk olarak bana bu düşüyorsa, bundan zerre gocunmam. Ama başlığı silmek de neyin nesi? Bu başlıkta silinmesi gereken ne var? Geçmişteki Halil Üner tartışmalarında karakteriyle ilgili ileri geri bir sürü şey söylendi, yazıldı. Şu anda hiç de öyle bir durum yok. Memnun olmayanların dile getirdiği şey Halil Üner'in koç olarak performansı. Memnun olmayanlara karşı çıkanların dile getirdiği şey ise Halil Üner'in fedakarlıkları, vs. Dolayısıyla Halil Üner'le ilgili kişisel şeyler sadece ona olumlu bakanların yazdığı şeyler.

Gerçekten inanılır gibi değil,
Sevgili Coolidge,
Sizin tabirinizle, kadın takımı düştü,
Sizce Başkanımız, ve yöneticilerimiz istemeseydi düşerler miydi.
Düştükten sonra başkanımızın yaptığı açıklamaları sanırım hepimiz duyduk,
Erkek takımı için de durum hiç farklı değil, Yönetimin bu gözle baktığı bir şube ayakta kalabilir mi,
Benim şahsi görüşüm, bu sene bu şubenin ayakta kalması ile ilgili, HÜ çok çaba sarfetti,
Bütün topiği okuyun,
Hiç HÜ i coach olarak yaptığunuz suçlamalarda, iyi coach diye savunduk mu, ama bu şartlarda isteseniz de istemeseniz de coach bu, senin benim kadar da Galatasaraylı, ve de oldukça güvenilir.
Biz sizlerin yaptığınızı yapmak yerine, bu forumdaki çoğu insan,idmanlarda, maçlarda bir nebze olsun yardımcı olmaya , elimizden geldiği kadar çabalamaya çalışıyoruz.
Ne yapalım, gördüğümüz , şahit olduğumuz her şeyi bir yana bırakıp, üçünüzle bir olup HÜ i infaz mı edelim,
Buysa inandığınız, savunduğunuz, biz de sizin gibi yapalım.......

gordon' Alıntı:
Ahmet abi gerçekten bu konuda topa girmek istemiyorum çünkü gördüğün gibi insanlar birbirini kırıyor, ama tek bir soru sormadan edemeyeceğim:

Halil Üner yarın istifa etse gerçekten de galatasarayın play-out maçlarına koçsuz çıkacağına inanıyor musun?

Buna ben cvp vermek istiyorum...

Elbette bulunur şurda zaten kalmış 3 tane hayati maç...

Bizler HÜ'nün yerine koç bulamazlardı derken... İlk yarı maçlarından sonrasını veya öncesini kastettik...Şu anda ayrılsa ne olur ayrılmasa ne olur...

cimboms34' Alıntı:
Coolidge...Daha önce sorduğun soruların cevabını bildiğin yukarda en son attığın post'tan belli oluyor... Bunları bildiğin halde niye hala aynı soruları sormakta ısrar ediyorsun bende bunu anlamış değilim...

Bir daha söylüyorum... Başkanın şubeleri biz düşürdük dediği yerde HÜ'nin yerine hoca arayacağını aklınız kesiyormu,karşıyaka maçına geldi maç kafa kafaya giderken son 2 dakika'da çekip gitti... Şimdi böyle bir anlayış ve tutumda olan bir başkan varken Allah aşkına siz daha bu takımdan ve HÜ 'den nasıl başarı bekliyorsunuz...

Anlatamıyorum. Sen şubenin içini biliyorsun diye gayet açık ve de cevabını kesinlikle bilmediğim sorular soruyorum. Bilgilenmek için soruyorum. Ama evet, bir de "Halil Üner bıraksa kimse gelmez, kimse yürütemez" diyorsunuz ya, bunu somut olarak neye dayandırdığınızı da merak ettiğimden soruyorum.

- Halil Üner'in yerine bugüne kadar kaç koç bulunmaya çalışıldı, kaçı reddetti? Böyle bir çaba hiç olmadıysa nereden biliyorsunuz Galatasaray'ı çalıştırmayı göze alabilecek bir Allah'ın kulu kalmadığını?

- Şubenin şu anda en önemli kişisi, takımı bir arada tutan faktör olan Halil Üner bırakırsa, hangi oyuncular pes edip işi bırakır?

İşte sorular. Kaçamak yok sorularda. Şubenin içinde olan biteni biliyorsun. Beni de somut dayanaklarla aydınlatırsan sevineceğim. Yoksa yine "sen biliyorsun" gibisinden bir cevap yazacaksan, konuşmanın benim açımdan bir yararı kalmayacak.

cimboms34' Alıntı:
Bizler HÜ'nün yerine koç bulamazlardı derken... İlk yarı maçlarından sonrasını veya öncesini kastettik...Şu anda ayrılsa ne olur ayrılmasa ne olur...

İlk yarı sonunda ayrılmadı da ne oldu peki? Ne olduğuna bakarak kalmasının bize verebileceği bir ümit var mı?

Gordon, gerçekten enteresan,
Cevabım aynen öyle, coach'suz kalır kesinlikle,
Çünkü, 4 gün sonra oynanacak hayati bir turnuva öncesi, bir takımın coach luğunu kabul edecek kiş zaten coach olamaz,

coolidge' Alıntı:
Öncelikle Yalçın Granit meselesi çok önce zaten tartışıldı burada. O konuyu açmayalım.

Bu başlıkta yazılanlar konusunda başlığı açan kişi olarak başlıca sorumlu benim. Yaptırım olacaksa bana olur, isterseniz bir daha üyeliğe de almazsanız. Sorumluluk olarak bana bu düşüyorsa, bundan zerre gocunmam. Ama başlığı silmek de neyin nesi? Bu başlıkta silinmesi gereken ne var? Geçmişteki Halil Üner tartışmalarında karakteriyle ilgili ileri geri bir sürü şey söylendi, yazıldı. Şu anda hiç de öyle bir durum yok. Memnun olmayanların dile getirdiği şey Halil Üner'in koç olarak performansı. Memnun olmayanlara karşı çıkanların dile getirdiği şey ise Halil Üner'in fedakarlıkları, vs. Dolayısıyla Halil Üner'le ilgili kişisel şeyler sadece ona olumlu bakanların yazdığı şeyler.

Emre; topigin silinmesi su sekilde yorumlanmalı. Sadece tek bir kullanıcının postları silinmez, eger topic de insanları rencide edici bazı yazılar varsa topic toptan ortadan kalkar gider.

Zaten gördüğün üzere topic silinmis de degil.

Biz kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz; bu ortam, bu forum ve bu site hepimizin. Sizler olmazsanız biz site yöneticileri de olmayız. Kendi calıp kendimiz oynayacak halimiz yok. Lütfen birbirimizi kırıcı postlar atmayalım.

Halil ÜNER konusuna gelirsek; bizler yaşadıgımız gördügümüz bir takım gercekleri sizlere anlatmaya ugrasıyoruz hepsi bu. Halil ÜNER dediğimiz adam 25 senedir bu ligde head coach luk yapıyor hehe bir cogumuzun yasından fazla coachluk tecrubesi var adamın. Ha bu tecrübesi iyi bir coach olmasıyla paralel midir dersen bunu tartısırız tabiki. Ama adama direk "sen kimsin?" diye cıkıs yapılırsa bu yanlıs oluyor.

Sunu bilin ki bu yazılan mesajların hepsini Halil ÜNER de okuyor. Yazmasa bile okudugunu biliyorum, o yuzden kimseyi rencide etmeyelim.

kaemre' Alıntı:
Gerçekten inanılır gibi değil,
Sevgili Coolidge,
Sizin tabirinizle, kadın takımı düştü,
Sizce Başkanımız, ve yöneticilerimiz istemeseydi düşerler miydi.
Düştükten sonra başkanımızın yaptığı açıklamaları sanırım hepimiz duyduk,
Erkek takımı için de durum hiç farklı değil, Yönetimin bu gözle baktığı bir şube ayakta kalabilir mi,
Benim şahsi görüşüm, bu sene bu şubenin ayakta kalması ile ilgili, HÜ çok çaba sarfetti,

Burada söylediğin şeyleri ilgilendiren mesajımda ben farklı bir şey demiyorum ki. Bu yönetim ve taraftarla gidişat bu yönde diyorum, bir sonraki cümlede de kadın takımını da örnek gösteriyorum. Nasıl tersini anladığını çözemedim. Benim sizlerle anlaşamadığım nokta Halil Üner'in bunca çabasının neye yaradığı. Ben hiçbir şeye yaramadı diyorum, hiçbir şeye yaramamışken de geçen seneki " İmaparatora sonsuz kredi" lafı misali minnetimizden takımın başında tutmanın şubenin geleceği açısından hiçbir ümit verici yanı yok diyorum. O giderse peşinen çökmeyiz diyorum. Artık yazmayacağım, daha nasıl anlatabileceğimi bilemiyorum çünkü.

coolidge' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:

İlk yarı sonunda ayrılmadı da ne oldu peki? Ne olduğuna bakarak kalmasının bize verebileceği bir ümit var mı?

Kalmasının tek ümit veren yanı Allah göstermesin 2. lig'e de düşecek olsak bizim hala basketbol şubemizin olduğuna şükretmemizdir.

Bu sorukların cevabını mutlaka yazmamız mı gerek,
Çok istiyorsun yazalım,
Yeni gelen hoca, bütçe yi sorar
Oyuncuların alacaklarını sorar
ne zaman ödeneceğini öğrenmek ister,
Kendi parasını avansını ve ödeme planını sorar,
Kamp yapıp yapamayacağını sorar,
Deplasman organizasyonlarını ve taleplerini bildirir,
Prim olayını gündeme getirir,
yardımcılarının ve masörün durumunu gündeme getirir.

Bu sorulara ne cevap alacağını sana bırakıyorumi
Bir tiyo vereyim, bu soruları kime sorar,
Bırak icraatı,bu soruları soracağı kişiyi bulduğu anda da GS playOutlarda 2 hukmen malubiyet almış olur,

Hiç bir oyuncu HÜ in peşinden gitmez, bu alacaklarından vazgeçme anlamına gelir, BÖYLE BİR LUXLERİ YOKTUR,bunu da kimse göze alamaz.

Bu takıma coach aranmadı, bana sorarsan, böyle bir kararı verecek ve de uygulayacak bir mercii göremedik,

FORUM YÖNETİCİ KARDEŞLERİMİZ,
BİZ BAZI ARKADAŞLARI AYDINLATALIM DERKEN , SANIRIM YENİ AYDINLATILMASI GEREKEN ARKADAŞLARIMIZ DA GELECEK,
BU TOPİĞİ SİLİN DE , ARKADAŞLARIMIZI AYDINLATMA UĞRUNA, İTE KÖPEĞE REZİL OLMAYALIM, HEMEN KONU BAŞKA FORUMLARA TAŞINMASIN.

kaemre her zamanki gibi yine kacıyorsun. Bu mesajlar sizin ve sizin gibilere bir derstir. Bırakın artık bu cıkarcılıgı. Halil Üner ile baglantınızı acıklayın.
Bundan daha birkac ay oncesinde Muge Berkalp istifa diye haykırdıgınız mesajları kimse unutmadı. Muge Berkalp basarısızdı da Halil Uner mi basarılı. Muge Hoca istifa derken hersey istedigin gibi ama aynı durumda Halil Hoca olunca hoppp durun bakalım diyorsun. Acıkla artık insanlarla olan baglantılarını.
cimboms34 sen de kaemre den farklı degilsin. Muge Hoca istifa diye baslık atan sendin, simdi Halil Üner savunmasında kaemre nin yardakcılıgını yapıyorsun. Ne bicim insanlarsınız siz.

CuoreSportivo' Alıntı:
kaemre her zamanki gibi yine kacıyorsun. Bu mesajlar sizin ve sizin gibilere bir derstir. Bırakın artık bu cıkarcılıgı. Halil Üner ile baglantınızı acıklayın.
Bundan daha birkac ay oncesinde Muge Berkalp istifa diye haykırdıgınız mesajları kimse unutmadı. Muge Berkalp basarısızdı da Halil Uner mi basarılı. Muge Hoca istifa derken hersey istedigin gibi ama aynı durumda Halil Hoca olunca hoppp durun bakalım diyorsun. Acıkla artık insanlarla olan baglantılarını.
cimboms34 sen de kaemre den farklı degilsin. Muge Hoca istifa diye baslık atan sendin, simdi Halil Üner savunmasında kaemre nin yardakcılıgını yapıyorsun. Ne bicim insanlarsınız siz.

Sana OHA diyorum ancak...Şu söylediklerini eğer ispatlamazsan ŞEREFSİZ OĞLU ŞEREFSİZSİN...

Aynı soru benim de kafamda var ne yazık ki?Dile de getirdim ama cevap alamadım.

İadda edilen yardakçılık,kişisel çıkarlar adına birşey söyleyemem,doğru da olmaz.Ama "teknik yetersizliklerden ve alınan sonuçlardan" dolayı "Müge Hoca istifa" diye topic açıp sonra da Halil Hoca'yı savunmak pek mantıklı gelmiyor bana.

sovereign' Alıntı:
Aynı soru benim de kafamda var ne yazık ki?Dile de getirdim ama cevap alamadım.

İadda edilen yardakçılık,kişisel çıkarlar adına birşey söyleyemem,doğru da olmaz.Ama "teknik yetersizliklerden ve alınan sonuçlardan" dolayı "Müge Hoca istifa" diye topic açıp sonra da Halil Hoca'yı savunmak pek mantıklı gelmiyor bana.

Biraz sabret yukarıdaki şerefsiz den cvp gelsin onuda açıklayacağım size...

Tek tek alıntı yaparak cevap vermek istemiyorum ancak bana yöneltilmiş ya da cevap verebilecegim bazı sorulara yanıt vermek istiyorum..
-Bu sezonu bir yana bırakın gecen yıl cok cok iyi durumdayken bile takımın basına hicbir coachun gelmek istemedigini biliyorum..Cünkü kulüpte basketbol şubesine verecek para yok..Haklı olarak bu işi profesyonel olarak yapan coachlar bunu göze alamadı ve gelmedi takıma.. Halil Üner herşeyi bile bile takımı çalıştırmayı kabul etti, hatta herkesin bildiği üzere Reebok'ın Galatasaray'a sponsor olmasını sağladı..
-Görünen şu ki takıma daha yakın olan isimler sanırım Halil Üner'in ve şubenin sıkıntılarını cok iyi bildikleri için burda Halil Üner'i savunan isimler oldular.. Eleştirmek elbette kolay, ancak eleştirilen noktaları düzeltecek çözümlere ihtiyacımız var.. Tek çözüm Halil Üner'in gitmesiyse tamam, gitsin ..
-Halil Üner giderse oyuncular neden takımı bıraksın, hepsi profesyonel bu işten para kazanan insanlar.. Coach bıraktı diye takımdan ayrılan oyuncu hic görmedim ben bugüne kadar.. ( en azından ben bilmiyorum).. Fatih Terim gitti diye de kimse Galatasaray'dan ayrılmadı, Fatih Terim kötü teknik direktör olduğu için mi ??
-Kimseyle kişisel bir sorunumuz yok burda ancak CuoreSportive sadece sana haddini bil demek istiyorum!!

Öncellikle uzun bir aradan sonra merhaba(2sene oldu).2 senedir burda yazmamamın nedeni, 02-03 sezonunda playoff mücadelesinde(fb serisi) takımın başında başarılı bir coach olamasına(Erman Kunter) rağmen tribünde şu an takımın başında olan coach(Halil Üner)'in gelecek sezon başına geçeceği takımı izlemeye gelmesidir. Hatırlarsanız o seriye 1-0 önde başladık ilk maçı aldık 2-0 oldu durum, ancak bu görüntünün ortaya çıkmasından sonra teknik kadro ve oyuncularda olumsuz bir etki yaptı ve seri 2-2 ye geldi. Son maçta oyuncuları ve teknik kadroyu motive etmek hiç kolay olmadı ogünleri hatırlayanlar ne demek istediğimi bilir. Neyseki son maçı alarak seriyi geçtik ve yarı finalde Efese elendik. O zaman bunu burda dile getirdim ve ortak tepki verilmesini istedik bir kaç arkadaş maalesef birlik olamadık ve burayı beraber kurduğumuz arkadaşlarımla fikir ayrılığına düştüğüm için yazmamaya karar verdim.

Şimdi bunları niye anlattım diyeceksiniz, Halil Üner'in Galatasaray!a verdiği zarar burdan başlamaktadır.Ama tabiki burda tek suçlu taraf kendi değildir. Sadece takımın başına geçeceği dedikoduları varken eğer gerçekten Galatasaray'ın yararını düşünseydi playoff süresince geri planda kalırdı ve ortalarda gözükmezdi bu etik açıdanda bunu gerektirirdi.
İkinci suçlu tarafa gelince ne yazıkki Yalçın Granit'tir. Kişisel çekişmeler nedeniyle ve benim istediğim olacak mantalitesi nedeniyle bugünlere gelinmiştir. O dönemde 2 kurul vardı hatılarsınız Eski basketbolcu Ağabeyler ve camianın önde gelenlerinin bulunduğu onur kurulu. Ne yazıkki bu kurullar hiç bir zaman çalışamamaştır çünkü birlik olamamışlardır aralarında, sebebte bellidir kişisel çekişmeler. Daha sonra bu kurullar dağıldı bildiğiniz gibi.

Halil Üner'in 2 sezondur oynattığı basketbol hakkında yorum yapmayacağım, sonuç ortadır. Tabiki bu süre içince çok sıkıntı olmuştur. Canaydın'ın 2.dönem başkan seçilmesinde şu an sırtını döndüğü basketbol şubesinin katkısı çoktur ve şunu diyebilirmki Ö.Canyadının seçimi kazanması eski basketbolcu ağabeylerden aldı oyalardır.Ancak ne yazıkki Ö.Canaydın verdiği sözleri yerine getirmemiştir. Ve bunun üzerine ortaya çıkan maddi kriz nedeniyle Yalçın Granit görevden ayrılmıştır. Galatasaray etğine ve geleneklerine aykırı olduğu için bu olayın iç yüzünü burda yazamıyorum ancak konu ile bilgisi olan arkadaşlar olayı biliyor.

İşte bu safhada etik olan Halil Üner'inde görevi bırakmasıydı. Doğal olanda budur çünkü kendisini göreve getiren kişi ayrılmış onunda onunla beraber istifa etmesi gerekiyordu, yapmadı.

Burda bir takımın coach'unun görevi, başında olduğu takıma sponsor bulmak değildir ve burda söz konusu olan kendi marka olan bir camiadır unutanlara hatırlatırım GALATASARAY SPOR KULÜBÜ.( Yada sponsoru var diye bir yönetimin bir coachu görevde turması aklı mantığa uymaz çünkü bu Formula 1 organizasyonu değildir.)Tabi bu markayı değerlendiremeyecek yeneteneğe sahip bir yönetim var kulübümüzün başında. Öyle açıklamalar öyle işler yapıyorlarki diğer camiaların insanları bu kadar zarar veremez bizlere.

Ne yazıkki burda Halil Üner herşeyi yapan adam olmuştur idari, maddi, teknik.Durum böle olunca tabiki bu durumda olmamız normal, hiç şaşırmaya yada kızmaya gerek yok.

Bu camia ki içinden çok sporcu ve teknik adam yetişmiştir; hepsine sırtını dönmüştür ve bunun sonucu olarak küme düşme gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Son olarak söyleyeceğim Halil Üner'in Yalçın Granit görevi bıraktığında onunla beraber ayrılması hem kendi açısından hemde Galatasaray açısından çok olumlu olacaktı, hem kendini çok yıprattı hemde bugünlere gelinmesinde önemli bir faktör oldu. Bıraksaydı kim gelecekti konusuna gelince elbette bulunurdu Galatasaray'ın içinden çıkan insanlar ve gelecek kişilerde sadece bir kelimeye bakardı, bu kan değişiminin sonucuda bu günlere gelinmezdi.
Umarımki 6-8 Mayıs tarihlerinde oynanacak play-out maçlarında ilk 2 içinde yer alırız ve ligde kalırız.Ve bu maçlardan sonra 2 sezon sonunda çok yıpranan Halil Üner görevi bırakır.Kendisinin uzun bir tatile ihtiyacı olduğunu düşünüyorum çünkü.

Şimdi; Can iyi hoş yazmış etmiş saolsun kendisine teşekkür ediyorum. Sonucta kendisi Yalçın Granit döneminde şubenin içinde olan değerli bir arkadaşımız. Ondan da yorum almak güzel oldu.

Bununla beraber; kendi çapımda son noktayı koymak istiyorum. Ben ve iki değerli büyüğüm şube içinde gördüklerini tam anlamıyla yazdılar, bunlar sizi tatmin edebilir ya da etmeyebilir ayrı konu ama dışarıdan Halil Üner gitsin ya da kalsın demek en kolay iş.

Acı olan şudur ki; şu anda Halil ÜNER' i takımdan gönderebilecek, amiane tabiriyle kovabilecek bir mercii Galatasaray Basketbol Şubesi bünyesinde mevcut değil. Halil ÜNER eğer ki başarısız olduguna inanırsa kendisi istifa etme yolunu secebilir ve bu sekilde takımdan ayrılır. ( maalesef istifasını kabul etmeyecek bir mercii de yok )

Aslında bana kalırsa burada boşuna yazıp ciziyoruz..
Çünkü en dogru teşhisi birkac hafta evel eski baskanımız Faruk Süren koymustu.. "küme düşme bilincli olarak yapılan bir yönetim stratejisidir.. " demişti..
Nitekim gectigimiz hafta Özhan Canaydın'da bayan basketbolunda küme düsmelerinin birazda kendi istekleri sonucu oldugunu, küme düsmenin belkide daha iyi olacagını söylemiş ve bu konuda Faruk Süren'i dogrulamıstı..

Bencede Erman Kunter'in gönderilip Halil Üner'in getirilmesiyle başlayan bu sürec tamamen bir yönetim politikasıydı.. Yani Galatasaray tarihinin en büyük maddi krizini yaşadıgı yıllarda birde amatör branslara para akıtacak bir durumda degildi.. Eh şubeleride kapatamayacaklarına göre tek çözüm kücülmekti.. Ve bu dogrultuda Türk basketbol tarihinin hiç tartısmasız en kötü, en rezil, en karaktersiz koçu olan Halil Üner takımın başına getirildi ve bu hedef dogrultusunda dügmeye basılmıs oldu.. Sonrasıda malum..
Aylardır kafayı oynatıyorduk takıma bir tane dogrudürüst hücum seti oynatamayan bir koç nasıl oluyorda hala görevinin başında kalabiliyor diye. Nerden bilcektik ki tüm bunların yönetimin bilincli bir politikası dogrultusunda oldugunu?? Belki kadro cok kötü degildi ama yukarda arkadaslarında dedigi gibi hem şubeye yeterli miktarda para aktarılmaması hem kalitesiz bir koç bir arada olunca küme düsmek kacınılmaz bir sondu..
Şimdi 2 senedir gördüklerimden sonra haftaya olacakları tahmin edeyim.. Görünen köy kılavuz istemez, küme düşecegiz ve hepimiz burada ahlar vahlar cekecegiz.. Ama birileride "ohh be bu yüktende kurtulduk" diyerek rahatlayacaklar.. Tıpkı Faruk Süren'in 2 hafta evel söyledigi gibi..

Saygilar,