Nilay Yiğit

Kerem burada herkes aynı fikirde olmak zorunda degil. Sen nefret de edebilirsin bu oyuncudan. Ama ben severim. Tepki diyorsun da. Biraz da sizde onu sevenlere saygılı olsanız. Hep saygıyı bizden bekliyorsunuz.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Tekrar tekrar aynı şeylerin yazılması üzerine bir açıklama yapmak gerekti sanırım. Bazı iletilerin de silindiğini göz önüne alırsak;

Kimse bu maç için Nilay'ı suçlamadı. Ne şu anki yazılarda ne de silinen iletilerde. "Suçlanacak en son oyuncu" demeniz birşey ifade etmiyor kısacası.

Sadece Nilay'a sevgi gösterisinde bulunulmasına bir tepki verildi. Olay budur.

Ben kişisel olarak tepki verdim demedim ki. Seven sever sahadaki Aslan yapar onu. Herkesin kendi sevgisi, bakış açısı sonuçta.

semih okudukların arasında hangi bölümünde adam adama demişim 1-3-1 oynadık demişim zone press yapmalıydık demişim? nerden anladın basketbol dersi verdiğimi?

ne yani bir gruba daha önce dahil olman seni haklı mı kılıyor? burasını tarikat olarak gören, dar grupçu bir zihniyetle idare ediliyorsa veya öyle sanıyorsan zaten o çok uzun bir tartışma ortamı.o zaman özhan canaydına neden eleştiri yapıldığında kızıyorsun? malum bir çok yönetici ve başkanımızdan önce GS'a girmştir kendisi. Ve daha yenilerine sokak demeyi ihmal etmez..

önemli olan Galatasaraylılıksa, Erman kunter'i neden istiyorsunuz GS'nin başına? malum basketbol hayatının herhangi bir diliminde GS'de olmamıştır. bjk ve fb'de de oynamıştır.GS lisesindne mezun olmasımı kriter acaba..

Harry kewell leeds maçlarında neler yapmıştır bize? ilk maçdaki agresifliği ikinci maçta zaten kırmızı kart görmüştür. ne yapalım kovalımmı kewell'i ? ha yoksa "sadece basketbolda fanatizmi istiyorum" mu diyorsun?

bu sene voleybolda aldığımız deniz hakyemezin gecen sene bir röportajında (üstelik bjk de oynuyordu) FB liyim dediğini biliyormusun? onun adına da açalımmı bir başlık?

kaldı ki ısrarla diyorum ama okumayıp salla pati yorum yapmayı seçmek işine geliyor. ben sordum. Nilay yerine GS'a guard mevkiinde kimi görmek istersiniz? türk oyuncu rotasyonu açısından.. bunları yanıtlamayıp laf kalabalığı yapmak işine geliyorsa ayrı.

Alın, L.A lakers gecen sene tekme tokat kavga etmedikleri kalmıştı ron artest ile. bu sene takımın 3 numarası. "onlar profesyonel" demezsin sanırım.onlarınki parada bizimkisi mercimek mi?

geliş şekli, gelmeliydi-gelmemeliydi, yakışıyor-yakışmıyor tartışmalarının hep olumsuz tarafında yer aldım. halen de hem Zafer hoca hem de Nilay Yiğit için fikrim öyle. Ama bu tartışma benim için formayı giydiği gün bitti, hepimiz için de bitmeliydi sanırım.

Bugün Nilay Yiğitin formasının hakkını vermek için elinden geldiğinin fazlasını yaptığını görmemek için kör olmak gerekir.

Yukarıda yazılanların tersine Galatasaray için 30 değil 1 sayı atan birisi bile benim için değerlidir.

Sühan Bey,

Yerli guard zorunluluğu nereden çıktı ? Pekala Bahar takım rotasyonuna dahil edilerek çok rahatlıkla yabancı guard getirilebilirdi.

Gelirsek asıl konuya,

Öncelikle performans. Nilay Yiğit 5 yıl önceki Nilay Yiğit değil. Son 3 sene de ne yapmıştır. Hangi performansı ortaya koymuştur düzenli olarak. Geçen sene ne yapmıştır da bu sene Galatasaray idaresine oturmuştur.

Ha gelirsek diğer konuya. Hiç sevmem başka bir yerden alıntı göstermeyi o yüzden özelden gönderiyorum.

Sühan Bey,

Galatasaraylılık'la ne alakası var Semih Abi'nin yazdıklarının. 3 yıldır tanırım kendisini, beraber maç izlemişliğimiz de çoktur. Az çok ne anlatmak istediğini biliyorum.

Oyuncu Fenerbahçeli olur, Beşiktaşlı olur umrumda değil. Esra Şencebe, Beşiktaş'ta yıllarca kaptanlık yapan Yasemin Horasan hangi takımlı umrumda değil. Önemli olan gerekli sportif kriterleri karşılamasıdır. Tabii, ondan önce de Galatasaray'a ve değerlerine uyabilecek olması. Bu iki oyuncunun çekmediği tepkiyi Nilay Yiğit'in hem Beşiktaş'ta hem Galatasaray'da çekmesini sizce rastlantı mıdır?

Ben Fenerbahçe günlerinden beri Nilay'ı antipatik buluyorum ve Galatasaray'da oynarken görmek istemezdim. Şu maç şu hareketi yaptı diye liste yapamam; ama bu sadece bende oluşmuş bir kanı değil. Bu yüzden de iki yıl önceki takıma duyduğum aidiyeti hissedemiyorum. Bu konuda da yalnız olmadığımı biliyorum.

Murat Abi, guard Türk olacak diye bir hadise yok; ama hocamız guardın Türk olması gerektiğini savunuyor. Maç sonunda falan iletişimde sorun olabiliyormuş. Röportajında okuduk. Böyle bir sebep duymamıştım daha önce, ilk oldu. İngilizce'sine güvenmeyen yanına tercüman da alabilir. Hocanın kendi bileceği iştir; ama guard yetersizliğinden maç kaybediyorsanız, hem size hem oyuncunuza gelecek eleştirileri de göze almak zorundasınız.

Şu anda ciddi bir guard zaafı olduğunu düşünüyorum takımda. Aynı özelliklere sahip X oyuncu da gelse bana göre yedek guard olabilir fazlasıyla.

Bu mantıklı bir yorum murat bey. Hatta bana sorarsanız bugün nilay çok hhırslı oynamasına rağmen, oyun kurmak konusunda başarısız olmuştur. Bir süredir o anlamda formsuz. Bunun sebebini sadece ona değil hocayada bağlıyorum. çünkü belki de hoca gerektiği kadar hücum oyunu hazırlamamış. Nilay topu aldıktan sonra en az 8-10 saniye boşa harcanıyor. bunlar hepsi oyun içinde yapılan yorumlardır.katılırsınız katılmazsınız. Ama FB den ayrılalı 2-3 sene olmuş bir oyuncuyu heleki GS da oynuyorsa artık. hala ucu açık önermelerle eleştirmek açık yorumdur.

Yerli guard zorunluluğu yok tabii. o zaman ilk beşde oynayabilecek,3, 4 yada 5 numarada bakabiliriz. tabii sophia yelena veya katie yi ligde yedek oturtacaksak..

Bu başlığıda kişisel iletişim haline getirmek istemiyorum. söylemek istediğiniz her şeye yanıtım hazır. yalnız rica ediyorum yazdıklarımı okuyor olun.

Semih beyin dedikleri GS'lılıkla alakası yoksa ben yanlış anlamışım ama sağdan soldan çapraz her yerden okudum. BJk tribünü gibi olmak istiyorsanız benim yapabileceğim bir şey yok zaten. Onların hele basketle, hiç alakalrı yoktur. nilaya yaptıklarını da biliyorum.tribün boşaltmalar v.s... Semih bey gibi düşünenleri yadırmayıyorum. ama o zman kişiye has olmamalı bu. Esra için düşündüklerm nilayla ilgili düşündüklerme paralel. ki esra bizim alt yapıdan yetişip FB ye giden hoca ile anlaşamadığı için(rivayet) bize gelen bir oyuncu (hocanında zafer kalaycıoğlu olması ne ironik)

neyse ben kendi adıma bu tartışmayı noktalıyorum. kişisel atışmaların yeri bu başlık değil. Nilay'ı da hiç tanımam bugün ve bu sezon yaptığı mücadele dolayısı ile kutluyorum kendisini. Yönetimin hep arkasındayım diğer yönetim gelene kadar. Nilay ile ilgili bir sorun varsa bu daha önce protesto edilmeliydi.

NOT: adımın sonuna, Bey, abi gibi sıfatlar koymazsanız sevinirim.. sadece isim yeter.

Sühan Bey,

Takıldığınız göremediğiniz nokta "FB den ayrılalı" dediğiniz noktadır. Bayan basketbolu gibi nispeten küçük bir camiada klüpler arası transferler olmuştur, olacaktır. Tepkinin nedenini özel mesajla başkasının dilinden gönderdim size.

Son cümlenize gelirsek, ligde Yasemen ve Bahar rotasyona sokularak çok rahat yabancı bir guard alınabilir. Gerek yok bu 3 oyuncununda 40 dakika oynamasına.

Foruma tekrar gireli çok şeyler söylenmiş bu konu hakkında,en güzel açıklamalar da yapılmış ama ben de birkaç şey söyleyeyim.

Ben Nilay konusunda filan değilim.Zaten hırsla oynadığı,elinden geleni yaptığı sürece de destekliyorum Nilay'ı,bugün olduğu gibi.Ben hala Alperen'e söylediğiniz sözde kaldım.

Murat Abi Esra'nın adı geçmesin demişsin ama bunları söylemem lazım kusura bakma şimdiden.Esra örneğini vermişsiniz.Esra'nın bizim altyapımızdan çıkıp fenerbahçeye gittiğini,sonra tekrar bize döndüğünü bilmeyen kişi zaten bayan basketbolunu takip ediyorum demesin lütfen.

Nilay'la Esra'yı aynı kefeye koyup daha sonra bana,bize siz bunları bilmezsiniz demek biraz garip olmuş.Nilay'ı neden istemiyor çoğu kişi?Zamanında yaşanan hindi bindi olayları,talihsiz açıklamaları vs.Esra'nın,Yasemin'in hatta Tuğba'nın ise böyle hareketleri olmuş mu hiç diğer takımlardayken?Olmamış.Herkesin tepki göstermesi bu yüzden işte.

Işıl'la birlikte Caferağa'da en ağır küfürleri yiyen oyuncumuza biz sahip çıkmazsak,bizim takımımızdan bir başarı beklemeye hakkımız da yok.

Diğer konularda da Semih Abi,Sarp,Murat Abi gereken açıklamaları bilgileri vermiş zaten size.

Kendi kendime söz verdim buradaki yorumlara yanıt vermiyeyim diye. Ama demediğim kelimeleri demiş gibi göstermeye devam ediyorsunuz.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Nilay'la Esra'yı aynı kefeye koyup daha sonra bana,bize siz bunları bilmezsiniz demek biraz garip olmuş.Nilay'ı neden istemiyor çoğu kişi?Zamanında yaşanan hindi bindi olayları,talihsiz açıklamaları vs.Esra'nın,Yasemin'in hatta Tuğba'nın ise böyle hareketleri olmuş mu hiç diğer takımlardayken?Olmamış.Herkesin tepki göstermesi bu yüzden işte.
kalın harflerle gösterdiğim bölümü ben hiç bir yazımda demedim. Ama ısrarla yaşım 18 diyorsan 03 ve 04 lü yıllarda maçlara gitmiş olman biraz daha zor ihtimaldir. Benim gördüklerim de googlden bulamayacağına göre bilgin subjektif olaylarda biraz daha sınırlıdır. esra GS'da sevdğim oyunculardandır. onun hakkında bişi demek istemiyorum. Ama Esra'nında topluca tezahurat yaptığını biliyorum..

bu arada ister tavsiye diyn ister salla gitsin. Bir insanın her dediği doğru diğerinin her dediği yanlış tarzı bir yorumla bakarsanız hayata, bir zaman sonra hayata karşı güdükleşirsiniz dogmalarınızla yaşarsınız.

semih bey arkadaşıma da diyeceklerim vardı ama dediğim gibi hiç teferruata girmiyorum karşılıklı atışmaya hele hiç girmeyeceğim. Elimden geldiğince kibar konuşuyorum bir kusurum olduysa özür dilerim sizlerden. semih,alperen ve gazanfer arkadaşalrında iyi niyetli olduklarını tabii ki biliyorum. sizlerde benim iyi niyetimi anlarsınız umarım.

Sühan?ın üzerine ne kadar çok gelinmiş ben korktum:) Sitemiz çok dostanedir aslında:)
Nilay Yiğitin biraz fazla üstüne geliniyor:)Genellikle kendi açımızdan kendi Galatasaraylılığımızla değerlendiriyoruz fb forması altında yaptığı maçı kazanıyor buna bağlı olarak aşırı bir sevinç ortaya koyuyor kendiside bin pişman olmuştur ama o an ki duygularla yapmasıda doğal milletimiz gazozuna dahi bir oyuna bir yarışa dahil olsa kazanmak için şartlanıyor ve hırslanıyor nilay yiğit de zaten hırslı bir oyuncu maçı kazanıyor ve bunun mutluluğunu yaşıyor sizde diyorsunuz buraya kadar doğal ama oynadığı takım fb birde şu yönden bakalım herkesi kendimiz kadar Galatasaraylı kendimiz kadar fanatik olmasını bekleyemeyiz kadın-erkek olarak değerlendirmek istemiyorum ama bu yönüylede bakabiliriz Nilay Yiğite sitem eden kızgın olan vs. Çoğu erkek üyelerimiz erkeklerin takımına yaşadığı fanatikliklikle bir bayanın takımına yaşadığı fanatikliği bir tutmamalıyız bayanlar yapıları gereği daha duygusallar spora yansıtırsak daha profesyonel bakıyorlar. Nilay Yiğit böyle veya değil diyemeyiz ama bazı durumları göz önünde bulundurmalıyız:)
Nilay Yiğit gördüğüm kadarıyla formamızı ve armamızı taşıyor olmaktan dolayı büyük bir gurur duyuyor çok da mutlu performansı bence çok daha iyi olabilir bu performansı çok daha yukarılara çıkartmak için çabalıyordurda. fb maçında attığı 3lükle birlikte göstermiş olduğu sevinç o anki taraftarla olan etkileşim çok hoştu ben tv karşısında yerimde duramadım? Nilay Yiğitin Galatasaraylılığı bazı çevrelerce kabul edilmeyebilir, samimi bulunmayabilir herkesin kendi görüşü. Galatasaray Bayan Basketbol Takımımızda Işıl Alben ve taraftar artık bir bütün ben hiçbir oyuncumuzda taraftarla iç içe beraber olma tutumu göremedim. Nilay Yiğitte bu var Taraftarla sevincini paylaşıyor direk taraftarla gözgöze geliyor. Taraftarın kendisinide bu ailenin bir bireyi olarak görmesini istiyor? İzlenimini uyandırıyor? Kendisini sevdirecektir:) Bekleyelim Görelim:)

Re: 7 # Nilay Yiğit

Nilay Yiğit ? Cengizhan Kartaltepe Dünya Evine Girdi

Galatasaray?ın başarılı oyun kurucusu Nilay Yiğit ve Fenerbahçe Voleybol Takımı?nın deneyimli oyuncusu Cengizhan Kartaltepe bu gece Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri?nde yapılan muhteşem törenle hayatlarını birleştirdiler. Basketbol ve voleybol camiasından bir çok ünlü simasının katılıdığı törende gelinin şahitliğini Türkiye Basketbol federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve Galatasaray eski yönetcisi ve Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu yaparken Damat Cengizhan Kartaltepe?nin şahitliğini Voleybol Fedarasyonu Asbaşkan?ı Kurtan Mumcu yaptılar.