Nilay Yiğit

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Semih Ural":1goxbsez]Bu formayı giymesi bile skandal olan bir insan olduğu için maç başı 30 sayı 15 asist ortalamaları bile tutturmasının bir önemi yok.

Galatasaray forması giymenin kriteri iyi oyuncu olmak değildir gözümde. İyi bir karaktere sahip olmaktır önce.
[/quote:1goxbsez]

alperen kimi görmek istiyorsun GS'da guard pozisyonunda? esra şencebe için neden konuşmuyorsun? hep böyle birileri hakkında olumsuz konuşuyorsunuz nedenini sorduğumda hiç görmezden geliyorsunuz sorularımı..

burdan bakarım çıkarırım hepinizin, geçen seneki GS-FB maçından sonraki görüşlerinize, o sırada nilayda yoktu takımda, o zaman kime sallamıştınız acaba. kimi takımda görmek istemiyordunuz?
Kız maç esnası nasıl mücadele ediyordu haberiniz varmı? tribünden o ifadeyi görebiliyorsun. neymiş 30 sayı 15 ribaunt atsa görmek istemem. birde bu mesajı ısrarla kopyalaya kopyalaya yazıyorsunuz.

Sühan (abi)-(yaşınızı görmediğim için bilmediğim için yazıyorum affola) sonuna kadar katılıyorum size, bugün mükemmeldi Nilay abla, takımın en iyilerindendi, mücadele etti hep o istediğimiz mücadele.. Helal olsun Nilay YİĞİT!

Oğuz Uzun' Alıntı:
Sühan (abi)-(yaşınızı görmediğim için bilmediğim için yazıyorum affola) sonuna kadar katılıyorum size, bugün mükemmeldi Nilay abla, takımın en iyilerindendi, mücadele etti hep o istediğimiz mücadele.. Helal olsun Nilay YİĞİT!

senden büyük olma ihtimalim, yüksek ihtimal ama bana "abi" demene gerek yok arkadaşım.

bu ülke de yerli oyuncu sorunu var yeterli kalitede yerli oyuncu yok. O zaman taraftar kıstaslara girecek. ya o gelsin ya o gelmesin. kupa istemiyorum diyecek şampiyonluk istemiyorum diyecek biz de gençleri oynatıp, tecrübelendirip 4 sene sonrayı hesap edeceğiz. Ya da klüp oynatacak bizde dayanacaz klübün kapısına 1000-1500 kişi, olmadı salonda 2000 kişi yönetimi protesto edeceğiz bu oyuncularımı aldınız!! diye..

aaa pardon geçen sene futbol federasyonunu protesto etmek için yürüyüşe bile 200 kişi ancak gitmiştik demi? hala hurriyetten haberler aktarıyoruz arkadaşlara demi? o zaman neyin protestosu imiş bu ? oturalım oturduğumuz yerde. forma(para) için mücadele eden insanları rahat bırakalım.

Zafer K. ve Nilay Y. geldi de ne değişti? Süper takım mı olduk, geçen senelerden daha mı çok zevk verir olduk? Taraftara daha büyük bir umut mu vermiş olduk? Yoksa taraftar takımı daha mı çok sahiplenmiş oldu?

Bence hiçbiri. Sizce?

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Oğuz Uzun":675urbhc]Sühan (abi)-(yaşınızı görmediğim için bilmediğim için yazıyorum affola) sonuna kadar katılıyorum size, bugün mükemmeldi Nilay abla, takımın en iyilerindendi, mücadele etti hep o istediğimiz mücadele.. Helal olsun Nilay YİĞİT!

senden büyük olma ihtimalim, yüksek ihtimal ama bana "abi" demene gerek yok arkadaşım.

Bu forumdaki üyelerin %98'inin yaşı gözüyor. Rica etsek siz de koyabilir misiniz? Çok mu zor acaba?Nerden yapıldığı bilmiyorsanız yardım edebilirim.

Konu dışına çıktım,özür dilerim.
[/quote:675urbhc]

Kerem abi Nilay YİĞİT'ten bahsediyoruz, Zafer K'dan değil, bugünkü maçtan, oyunundan yüreğinden bahsediyoruz, hırsından bahsediyoruz, bana Nilay'ı izlemek zevk veriyor olamaz mı?

@Sühan Cem,

Az önceki arkadaşın belirttiği gibi yaşınız profilinizde görünmemekte, yaşınızı belirtmenizi rica ederek başlayayım sözlerime. Bunun yanında öyle bir konuşmuşsunuz ki gören de sanacak ki bundan önce defalarca kez sizinle tartışmaya girdik ve her seferinde sorularınıza yanıt vermeden tartışmadan kaçmışım.

Bunun yanında forumun şahsımla alakalı genel kanaatini bilmesem de başarısızlıklarda her daim bir suçlu bulup da ona sallayıp, egosunu tatmin eden bir insan olmadığımı düşünüyorum. Nitekim bu mağlubiyetin ardından da oyuncularımızın performansları ile alakalı olarak en ufak bir değerlendirme yapmadım, Zafer Kalaycıoğlu'nun büyük hataları olduğunu düşünsem de sıcağı sıcağına bazı şeyleri yazmanın doğru olmayacağını düşünerek sanırım Zafer Hoca ile alakalı olarak da forumda en ufak bir şey söylemedim. Geçen seneki mağlubiyetlerden sonra kime salladığımızı söylemeniz beni memnun eder, bunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Nilay konusuna gelecek olursak, Nilay ile ilgili mesele Nilay'ın hırsı, oynadığı oyun vs. değildir. Bunu defalarca belirttik. Esra'dan bahsetmişsiniz, forumu biraz karıştıracak olursanız Esra ve Nilay arasındaki farkların da defalarca yazılmış olduğunu göreceksiniz.

Saygıyla...

@Oğuz,

Kerem Abi bambaşka bir şeyi anlatmaya çalışmış orada. :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
@Sühan Cem,

Az önceki arkadaşın belirttiği gibi yaşınız profilinizde görünmemekte, yaşınızı belirtmenizi rica ederek başlayayım sözlerime. Bunun yanında öyle bir konuşmuşsunuz ki gören de sanacak ki bundan önce defalarca kez sizinle tartışmaya girdik ve her seferinde sorularınıza yanıt vermeden tartışmadan kaçmışım.

Bunun yanında forumun şahsımla alakalı genel kanaatini bilmesem de başarısızlıklarda her daim bir suçlu bulup da ona sallayıp, egosunu tatmin eden bir insan olmadığımı düşünüyorum. Nitekim bu mağlubiyetin ardından da oyuncularımızın performansları ile alakalı olarak en ufak bir değerlendirme yapmadım, Zafer Kalaycıoğlu'nun büyük hataları olduğunu düşünsem de sıcağı sıcağına bazı şeyleri yazmanın doğru olmayacağını düşünerek sanırım Zafer Hoca ile alakalı olarak da forumda en ufak bir şey söylemedim. Geçen seneki mağlubiyetlerden sonra kime salladığımızı söylemeniz beni memnun eder, bunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Nilay konusuna gelecek olursak, Nilay ile ilgili mesele Nilay'ın hırsı, oynadığı oyun vs. değildir. Bunu defalarca belirttik. Esra'dan bahsetmişsiniz, forumu biraz karıştıracak olursanız Esra ve Nilay arasındaki farkların da defalarca yazılmış olduğunu göreceksiniz.

Saygıyla...

@Oğuz,

Kerem Abi bambaşka bir şeyi anlatmaya çalışmış orada. :)

öncelikle şunu diyim karşılıklı polemik yapmak gibi bir düşüncem yok. benim orda tam dediklerim aşağıdaki gibidir..

"alperen kimi görmek istiyorsun GS'da guard pozisyonunda? esra şencebe için neden konuşmuyorsun? hep böyle birileri hakkında olumsuz konuşuyorsunuz nedenini sorduğumda hiç görmezden geliyorsunuz sorularımı.."

yani alperene sorduğum soru, guard olarak kimi görmek istediği ve esra şencebe için neden konuşmadığı? eğer senin yaşın yazdığı gibiyse zaten senin esra şencebe hakkında bir şeyler bilme ihtimalinde yok.

ama dikkat ettiysen ondan sonraki kelimelerimde çoğul kullandım. çünkü bu tarz şablon anlamında birilerine karşı sistemli tepki var ama nedenini bilen yok. ben nedenini bilmek istiyorum ama done yok. bu bazen ahmet dedehayır oluyor, bazen zafer kalaycıoğlu bazen de nilay yiğit..

sonuçta bir tepki veriliyor ama sorduğumda kimse bunun sebebi hakkında bilgi sahibi değil. hep aynı hikaye oluşuyor -bu başlığı oku- diyorlar.

tartışma olayına gelince,mevzu sadece GS. tartışmam için illa tanımam sevmem yada nefret etmem gerekmiyor.

Sühan Cem' Alıntı:
eğer senin yaşın yazdığı gibiyse zaten senin esra şencebe hakkında bir şeyler bilme ihtimalinde yok.

Burasını anlayamadım kusura bakmayın.Alperen'in bayan basketbolunu en az sizin kadar bildiğini de söyleyebilirim rahatlıkla.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":3i250x38]eğer senin yaşın yazdığı gibiyse zaten senin esra şencebe hakkında bir şeyler bilme ihtimalinde yok.

Burasını anlayamadım kusura bakmayın.Alperen'in bayan basketbolunu en az sizin kadar bildiğini de söyleyebilirim rahatlıkla.[/quote:3i250x38]

Anlatayım arkadaşım. senin de yaşın 18 gözüküyor ve Alperen'in yaşıda 17 bundan onüç sene önce esra şencebe GS alt yapısının bir oyuncusu idi. Alperen 4 sen 5 yaşındaydın. Ama esra Fb ye gitti 2003-2006 arası orda oynadı. yani sen 12, alperen 11 yaşındaydı işte bu yüzden bunu dedim. bilmem detaylı anlatabildimmi?

bu arada basketbolu bilmiyosunuz diye bir ukalalık yapmadım. 37 yaşındayım eğer yaşımı da merak ediyorsanız..

Burda olay şu tahkimlere gidildi, başka antrenör yok muydu. Cem Akdağ kendisinden daha mı kötü antrenördü ya da daha iyi bir antrenör bulunamaz mıydı. Nilay olmasa Galatasaray oyun kurucusuz mu kalacaktı? Evet bu oyuncu ve antrenör şu an Galatasaray'da bunu içine siindiremeyenler olabilir ve bu çok doğaldır.

bugun suclanacak son kisi nilay'dir. hirs ve mucadelesinden dolayi tesekkur ediyorum, sakatlanmasaydi belki sonuc degisik olabilirdi.. gecmis olsun Nilay.

Nilay bugün elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı, Şaziye ile arasında dağlar kadar fark vardı? maçta olanlar görmüştür, benchte yerinde oturmadan maçı yaşayan tek oyuncu idi. Geçmişte yaptıkları tartışılır ama bugün formanın hakkını vermek için elinden geleni yaptı,

Alperen'i iyi tanırım. Yaşı genç de olsa basketbolu iyi bilen nadir gençlerdendir. Ara ara birbirimizin bloguna da yazarız. Hayatta en sevmediğim şey bir insanın sırf yaşı küçük diye sen onu nerden bileceksin vs. denmesidir. Benim kuzen 13 yaşında bayan çoğu yaşıtından daha iyidir GS bilgisi. Burda sırf büyüklerden birşey öğrenilmiyor. Yaşı bizlerden küçük arkadaşlarımızdan da yeri geldiğinde birşeyler kapabiliyoruz.

Konunun özüne gelirsek Nilay bugün suçlanacak en son adamdır.

Nilay'ı sonuna kadar destekliyorum.
Kız elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.Yok şut sokamıyormuş,yok top kaybediyormuş.Oyuncunun kapasitesi bu kadar ne yapalım yani.Ondan Sue Bird performansı mı bekliyoruz?

Çoğu maçta formanın hakkını vermiştir.Sayı attığında o yüz ifadesi. Benchten maçı takip etmesi vs vs.Hiçbirinin göstermelik olduğunu düşünmüyorum.
Bu gözler Şaziye Karslı'yı da gördü.Geçmişte her oyuncunun olduğu gibi Nilay'ın da hataları olmuştur.Ama artık bu forma için ter döküyor ve geneline bakarsak gayet iyi gidiyor.Unutmayalım ki bu takımın tek guardı.
Onun için Nilay'a saygı duyuyorum.

Tekrar tekrar aynı şeylerin yazılması üzerine bir açıklama yapmak gerekti sanırım. Bazı iletilerin de silindiğini göz önüne alırsak;

Kimse bu maç için Nilay'ı suçlamadı. Ne şu anki yazılarda ne de silinen iletilerde. "Suçlanacak en son oyuncu" demeniz birşey ifade etmiyor kısacası.

Sadece Nilay'a sevgi gösterisinde bulunulmasına bir tepki verildi. Olay budur.

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Alperen'i iyi tanırım. Yaşı genç de olsa basketbolu iyi bilen nadir gençlerdendir. Ara ara birbirimizin bloguna da yazarız. Hayatta en sevmediğim şey bir insanın sırf yaşı küçük diye sen onu nerden bileceksin vs. denmesidir. Benim kuzen 13 yaşında bayan çoğu yaşıtından daha iyidir GS bilgisi. Burda sırf büyüklerden birşey öğrenilmiyor. Yaşı bizlerden küçük arkadaşlarımızdan da yeri geldiğinde birşeyler kapabiliyoruz.

Konunun özüne gelirsek Nilay bugün suçlanacak en son adamdır.

konuyu yaşa getiren ben değilim öncelikle bu bilinsin. bu forumda yaş olayını saplantı haline getirmiş insanlar görüyorum. kaldı ki bir çok defa bana abi diyen kişilere de bana abi deme diye belirttim yani yaş saplantım yok. Ya da buradaki yaşların reelliğini düşünmüyorum.

ne güzel ki hayatta en sevmediğiniz şey "bir insanın sırf yaşı küçük diye sen onu nerden bileceksin vs. denmesi" imiş. ben mesela hiç sebebini bilmeden birilerinden nefret etmeyi? daha önce başka forma giydiği için kişilere ön yargılı olmayıda sayabilirim ama bunlar bile en sevmediğim şey değil. kuzenin 13 yaşında yaşıtlarından daha iyi basketbol biliyodur ama 22 yaşında birinden basketbolu daha iyi biliyorsa kuzeninin başarısı kadar 22 yaşındaki kişinin de başarısızlığıdır.

okuduklarımızı belli perspektif den okursak ve/veya bir kısmını değil tamamını okumayı denersek daha sağlıklı düşünmüş oluruz. Alperene sadece iki soru sordum onun dışında hiç bir ithamda bulunmadım. bana 700-800 kelimelik bir yanıt verdi ama sorduğum sorudan ziyade kişiliğini anlatmaya çalışmış. ben burda kimsenin kişiliğini sorgulamıyorum haddimi geç, işim olmaz zaten.

Son olarak felsefe yapmıyoruz burada. tabi ki herkesin görüşünü okuyoruz. onaylarız onaylamayız bu ayrı o esnada yaşına bakmayız eğer bir yaş olayına girecekseniz bunun muhatabı ben değilim bana yaşımı soran diğer 3 arkadaş. belki ben 12 yaşındayım ne biliyorsunuz? siz benim yaşıma değil dediklerime yorum yapın(ya da yapmayın) o size kalmış. Ama hergün birileri gittiğinde "off çok sevindim", yada birilerinin gitmesi için bir şeyler deniyorsa ve bende bunun sebebni bilmiyorsam öğrenmek isterim. ki bunu genel olarak bir kaç defa sordum. alperen'in yazısından alıntı yapmamın sebebi ise, aynı yorumu bir kaç başlık altında kopyalaması idi. katılmadığım için de yorumumu koydum...

haa esra şencebe için varsa bildiği ayrı, zaten sormuştum söyler kendisi de ve ben de "sen nereden bileceksin bunu" demem.google dünyasında yaşıyoruz ne de olsa.Ama nevriyeye gıcık kapmamıza rağmen aynı şeyi yapan esranın bir kaç lafı ile sevgilimiz yaptık. Nilaya ise düşmanız bunun sebebini gerçekten bilmiyorum. tıpkı diğer bir çok sporcumuza ve/veya yöneticmize olduğu gibi...