Okumak İstedikleriniz. Okuyamadıklarınız. Tavsiyeleriniz.

Re: Okumak İstedikleriniz. Okuyamadıklarınız. Tavsiyeleriniz

Daha önce tuğla gibi bir kitapla okurların karşısına çıkmıştı İpek Çalışlar, Latife Hanım adlı eseriyle. Şimdi ise eser yazarın deyimiyle "konsept kitap" a çevirmiş ve 127 sayfaya indirgenmiş.

Çok ilginç şeyler var aslında kitapta... Biliyor muydunuz, Ankaralıların beğendiği doğal mekanlardan biri olan Papazın Bağı´nın sahibi Topal Osman´ın Mustafa Kemal´i öldürmek için Çankaya Köşkü´nü bastığını, Mustafa Kemal´in eşi Latife Hanım´ı bir hükümet bildirisiyle boşadığını... Bunların haricinde de kitapta ilgiyle okuyabileceğiniz şeyler var.

Kitap sadece Latife Hanım´ı değil, farklı açılardan bir dönemi anlatıyor.

Maksim Gorki - Benim Üniversitelerim

Gorki´nin kendi hayatını anlattığı üçlemenin son halkası diyebiliriz bu eser için. Kullandığı dile vs yorum yapacak kadar ukala değilim.

Bu eserini sindire sindire okuyan, Gorki Üniversitesi´nin 2 yıllık bir bölümünden mezuniyete hak kazanıyor!

Turgut Özakman /ROMANTİKA
Sonunda okudum, o kadar keyifli ve bir çırpıda bitti ki,bitmesin istedim hiç.
Elif Şafak /AŞK gibi,aşka bambaşka bakış açılarından bakıyor.
Bayıldım.Ayıldım ve okumanızı tavsiye ediyorum.

Ye Dua et Sev okuyorum,
Bir türlü içine çekemedi kitap beni.
Sevemedim pek. Bitirince tekrar yorum yaparım.

EsraUzun' Alıntı:
Ye Dua et Sev okuyorum,
Bir türlü içine çekemedi kitap beni.
Sevemedim pek. Bitirince tekrar yorum yaparım.
Julia Roberts'in oynadığı filmi var o kitabın. Belki daha kestirme yoldan kurtulunabilir :) Ama filmi bile pek çekilmiyor açıkçası. Julia Roberts'a rağmen..

Dün elime geçen Canan Tan'ın Aşkın Sanal Hallerini okuyorum.Güzel ve akıcı bir üslup ile yazılmış bir kitap.

Uğur Mumcu - Uyan Gazi Kemal

Uğur Mumcu'nun köşe yazılarından derlenmiş bir kitap, ikinci kez okudum.

--------

Nazım Hikmet - 835 Satır

Nazım Hikmet'in şiirleri derlenerek kitap haline gelmiş. Kitap biraz eski, 11-12 senelik sanırım ancak çok güzel.

İkisi de şiddetle tavsiye.

Emrah Serbes - Her Temas İz Bırakır

Emrah Serbes'in "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" romanının ilk kitabı. Bunca zamandır Emrah Serbes'i ve kitaplarını bilmediğim için gerçekten hayıflandım, bir çok insan gibi bende dizi ile birlikte tanıştım bu insanla çünkü.

Zaten kitabı 2006 yılında yazmış, 1. ve 3. basımlar bu tarihte geri kalan basımlar ise 2010 yılına ait. Zaten gittiğim bütün kitapçılarda da seriler çokca raflarda.. Açıkcası diziyi önce izlediğim için kitaptaki bir çok olayın sonunu biliyordum ama bazı bölümlerde değişiklik yapmışlar, yani Cevdet dizide ki gibi sadece çay işine bakmıyor, Behzat Ç.'de ona dizide ki gibi davranmıyor. Keza Eda'da öyle, onu da sürekli olaylara gönderiyor ama dizi de Eda bürodan çıkmayan bir tip. :)

Biraz da dizide anlatılan olaylarda da değişiklik yapılmış, neyse ben beğendim açıkcası. Şimdi en yakın zamanda serinin ikinci kitabı olan Son Harfiyat'ı da alacağım.. Bakalım onda ne anlatmışlar..? :)

Son olarak, dizi de ve kitapta anlatılan bir intihar daha doğrusu cinayet olayı kitabın hemen hemen hepsini kaplıyor. Tabii o olayla birlikte bir kaç cinayeti de çözüyor ekip ama kitabın neredeyse tamamı bu Betül cinayeti ile ilgili.

Ahmet Taner Kışlalı - Tanrıyı Kim Kullanır

9786055525224.jpg

Cumhuriyet Yayınlarından çıkarılan ve Ahmet Taner Kışlalı'nın köşe yazıları derlenerek oluşturulmuş bir kitap. Kitabın ön sözünde Silivri'de yatan Mustafa Balbay'ın çok güzel bir yazısı var. Oradaki sözler her şeyi özetliyor ve rahmetlinin o zamanki yazıları hala güncelliğini kaybetmemiş, okurken günümüz Türkiye'sini görüyorsunuz.

2-3 aylık olan bu kitabı okumanızı öneririm.

Bilmiyorum daha önce " Sebahattin Ali" nin " Kürk Mantolu Madonna " adlı kitabı tavsiye eden oldu mu ama mutlaka okunmalı !
Sıkılmadan okunan kitaplardan ..

Sen, ben ve aramızdaki herşey-Mehmet Z. Sungur. Aşk, evlilik ve sadakatsizlikle ilgili güzel bir kitap. Yazarı da bir Psikiyatri Profesörü. Tavsiye ederim.

Sen, ben ve aramızdaki herşey-Mehmet Z. Sungur. Aşk, evlilik ve sadakatsizlikle ilgili güzel bir kitap. Yazarı da bir Psikiyatri Profesörü. Tavsiye ederim.

Bu kitabı bitirdim. Evlilik ve ilişki sorunları olan insanların, ya da bence bir ilişkiye başlamak isteyen herkesin okumasını tavsiye ederim. Öyle bilimsel de değil. Çerezlik gibi biraz :)
Yeni başladığım kitap Davide Burns-Feeling Good(İyi Hissetmek). Mutsuz veya hafif depresif kişilerin bu kitabı içindeki uygulamaları tamamen yaparak okuduklarında olumlu yönde anlamlı bir ilerleme kaydettikleri bulunmuş. Bu öyle kişisel gelişim kitaplarında yayınlanan türde bir araştırma değil. Journal of Clinical and Consulting Psychology dergisinde yayınlanmış. Ben beğendim. Tavsiye ederim.

Emrah Serbes - Son Hafriyat

Serinin ikinci ve son kitabını da nihayet bitirdim. Emrah Serbes, bu kitabında tam anlamıyla çoşmuş dil ve anlatım konusunda. Epey hızlı şekilde bitiveriyor kitap. Kitabın filmini şimdi daha bir merakla bekliyorum. :)

Erdal Demirkıran-Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git ( Ben Yüreğime Taş Basarım )

2.Defa okuyorum .Mutsuz dönemlerde okunabilecek en güzel ve en mantıklı kitap sanırım.Seni üzenlerin seni üzmesine izin verme gönder cehennemin en dibine rahatla mantığıyla yola çıkılmış bir kitap.Sıkıntı uçtu gitti :)

Erdal Demirkıran-Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git ( Ben Yüreğime Taş Basarım )

2.Defa okuyorum .Mutsuz dönemlerde okunabilecek en güzel ve en mantıklı kitap sanırım.Seni üzenlerin seni üzmesine izin verme gönder cehennemin en dibine rahatla mantığıyla yola çıkılmış bir kitap.Sıkıntı uçtu gitti :)
Bu adam dünyanın en akıllı adamı diye kartvizit bastıran adam mıydı?

Bayağıdır ara vermiştim kitap okumaya. Yılmaz Özdil İsim, Şehir, Hayvan'ı okumaya başladım dün. Zaten köşesini takip eden biri olarak, en başından hiçte yabancılık çekmedim kitaba. :)

yaşar kemal hala okumayan varsa tavsiye ederim.. müthiş bir türkçe +çukurovayı hiç görmeden gözünüzün önünde canlandıracak olağanüstü bir tasvir.. üstad çok büyük çok..

yabancı olarak da agatha christieyi çok okurum, polisiye sevdiğim için bu kadının çoğu kitabını okudum ama ölümünden sonra çıkan kitapları pek güzel değil sanki..