Play-out ta yabancılarımız Ron Johnson ve Brian Boddicker

Yabancılarımızdan hangisi oynamalı?

• Jason KEEP

Oy: 0 0.0%
  • Brian BODDICKER

• Ron JOHNSON

• Kullanılan toplam oy
    32
Yahu bu ne demek allahaşkına,
Sahaya iki yabancı çıkacak, değişerek , beşte sadece 1 i olacak anlamına mı geliyor şimdi bu.
Yani şimdi olduğu gibi 4 çıkıp aynı anda 3 ü oynar gibi,

kaemre' Alıntı:
Sahaya iki yabancı çıkacak, değişerek , beşte sadece 1 i olacak anlamına mı geliyor şimdi bu.

Açık yazılmamış ama ben o şekilde yorumladım. Diğer türlü saçma olur.

kaemre' Alıntı:

Valla bence de hala ufak bir nüans belirsizliği mevcut.

1 Acaba maç kadrosında 2 yabancı bulunup aynı anda sadece 1 imi oynabilecek?

2 Aday kadroda 2 yabancı bulunmasına karsın; örneğin Buyuk Kolej karsısında Keep secilmisse macta sadece Keep den faydalanabilecegiz; ancak farzı misal Tofas karsısında Boddicker secildiyse bu macta da sadece Boddicker' dan faydanabilecegiz?

Hangisi dogru ?

İşin özü şu: Maç kadrosunda 2 yabancı olacak.Ancak ilk 5'te sadece 1 yabancı olacak yani kısaca sahada 1 yabancı oynarken diğeri yedek kalacak. :eek:key :eek:key

ARdaQue' Alıntı:
kaemre' Alıntı:

Valla bence de hala ufak bir nüans belirsizliği mevcut.

1 Acaba maç kadrosında 2 yabancı bulunup aynı anda sadece 1 imi oynabilecek?

2 Aday kadroda 2 yabancı bulunmasına karsın; örneğin Buyuk Kolej karsısında Keep secilmisse macta sadece Keep den faydalanabilecegiz; ancak farzı misal Tofas karsısında Boddicker secildiyse bu macta da sadece Boddicker' dan faydanabilecegiz?

Hangisi dogru ?

Benim bildiğim kadarıyla ikinci seçenek geçerli. Son hatırladığım play-out böyleydi. Her maça ayrı yabancı seçebilmiş oluyorsun böylece. Ayrıca ikinci lig takımlarının tek yabancısı olduğuna göre, maç kadrosunda iki yabancı bulundurup sahadaki beşte birini oynatabilmek sadece birinci ligden gelen takımlara avantaj sağlar; dolayısıyla böyle bir şey beklenemez.

ya abi boddicker la keep iyi olur ama iyi guard sız anlamı yokki
ne güzel fırsat olmuş işte...

Ron Jonshon
Brain Boddicker

Belki bu şekiller jacobson da düşünülebilirmi acaba?

Benim bildiğim kadarıyla maç kadrosunda play-aut kadrosuna seçilmiş 2 yabancı olacak.1'i ilk beşte,1'i benchde olacak.

ilk tercih olarak Boddicker seçilmeli bi defa..ikinci devrede müthiş bi düşüş yaşasada sadece bizim takımın değil,ligin en iyi yabancılarından biri bence..gününde olursa fark yaratır..2. yabancı konusunda ise karar vermek zor..Burak olsaydı kesinlikle Ron derdim ama şimdi uzun sıkıntısından dolayı mecburen Keep olacak gibi görünüyor..malesef bu kritik maçlarda kaderimiz,berbat bi sezon geçiren Tınay ın ellerinde!!!ve eğer Gökhan iyileşmediyse Cihad ın perfprmansıda çok ama çok önemli..

Bence Boddicker

Yabancıların maç başına sayı ve ribaund ortalamaları
SAYI RİBAUND
Nicholas JACOBSON 14,2 / 3,1
Brian BODDICKER 14,7 / 7,6
Jason KEEP 11,0 / 7,6
Ronald JOHNSON 12,6 / 4,6

Bu istatistiklere göre BENCE belirlenecek iki yabancı Boddicker ve Jacobson olmalı. Maç kadrosunda Boddicker yer almalı sakatlık halinde jacobson olmalı. Ama eğer Burak hiç oynamayacaksa o zaman Boddicker ve Keep olabilir. Ama bence bu iki yabancı aynı maçta oynayamayacağı düşünülürse bu bana pek doğru gelmiyor.
Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar. Sonsuz sevgiler.

Bu arada arkadaşlar meç kadrosunda sadce bir yabancı olabiliyor. İkinci yabancı tribünde oturacak. Bir sonraki maçta değiştirme yapabilir. Oyun içinde değil, maçtan maça değiştirebiliyor yabancıyı takımlar.
HERŞEY GALATASARAY İÇİN...[/u]

o zmn 10 yada 12 kişilik bi kadro werilcek ve bu kadroda sadece 2 yabancı olcak ama sahaya 1 i çıkcak diğeride tribünde olcak

o zmn bana göre bu 2 isim Boddicker ve Keep olmalı ..

Haklı olabilirsin tequila

Boddicker ve Keep en uygunu sanırım. Yani zaten sezon boyu pivot sıkıntısı çektik. Boddicker da allah muhafaza sakatlanırsa falan keep pivot olarak sahaya çıkabilir. Boddicker hemen her mevkide oynayabiliyor. Burak da öyle. Hemen her mevkide oynayabilir. Ama Burak oynayacak mı bilmiyorum. Doğrusu faül problemi olmazsa ilk 5 maçları iyi götürebilir. Ancak uzunlar Burak oynamaz yada faül problemi yaşarsak o zaman sıkıntı çok büyük olabilir.

http://www.ajansspor.com/basketbol/habe ... rid=109205

-TEK YABANCI OYUNCU OYNAYABİLECEK-
Takımlar yabancı uyruklu sporcularından en fazla iki tanesini kadrolarında bulundurabilecek, ancak bunlardan birine maç içinde yer verebilecek. Kadrosunda 2'den daha fazla yabancı oyuncu olan takımlar, baraj maçlarında kadrolarında bulundurmak istedikleri yabancı oyuncuları kura çekimine kadar yazılı olarak federasyon temsilcisine bildirecek. Bu oyuncular her ne sebep olursa olsun baraj maçları sonuna kadar değiştirilemeyecek.

Ayrıca, takımların sahada yer alan sporcularından en az ikisinin kendi ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş olması koşulu bulunuyor.

Arkadaşlar yabancı statüsü ile ilgili ajanssporun yazdığı haberin özetini yukarısına da adresi koydum. Bu metinden de anlaşıldığı üzere maalesef sadece 1 yabancı oyunda kadroda bulunabilirken, 2. yabancı bi başka maçta diğerinin yerini alabilecek.

kinglion' Alıntı:
Takımlar yabancı uyruklu sporcularından en fazla iki tanesini kadrolarında bulundurabilecek, ancak bunlardan birine maç içinde yer verebilecek.

Denmiş.Bence kafa karıştırıcı bir haber,net değil.

Ben burdan kadroda iki yabancı olacak ama sahadaki beşte tek yabancı oynayabilecek anlamını çıkarttım mesela.

GALATASARAY SEÇİMİ BODDİCKER VE JOHNSON
Bünyesinde ikiden fazla yabancı oyuncu barından kulüplerin, hangi yabancı oyuncuları kullanması için verilen süre içerisinde (5 Mayıs Perşembe 14:30) Galatasaray Kulübü yabancı oyuncularını resmen bildirdi. Buna göre baraj maçları süresince Galatasaray Kulübünde Brian Boddicker ve Ron Johnson, yabancı oyuncu olarak görev yapacaktır. Baraj maçları yönelgesine göre her kulüp maç kadrolarında sadece 1 yabancı oyuncuya yer verebilecektir.

B.KOLEJ VE BEYKOZ'UN YABANCI OYUNCULARI BELLİ OLDU
Diğer yandan Tofaşspor, kadrosunda yabancı oyuncu bulundurmadığı için başvuruda bulunmazken, Beykoz Tyrus Bosvell'i, Büyük Kolej'de Lavell Felton ve Muhammed Onar'ı play-out maçlarında oynatabilmek için TBF'ye başvuruda bulundu.

http://www.basketbolseverler.com/tbfweb ... _Acik_View)/801F62619DDDFA57C2256FF800461FFA?OpenDocument
Bence doğru tercih ama burada açıkça yazıyorki sadece kadroda 1i olacak, Tofaş maçında uzunlara karşı Brian sahada olacaktır kanımca.