Sivasspor-Galatasaray | TSL 1. Hafta

Doğan´a katılmamak elde değil...

Şimdi Nezihi Hoca çok iyiydi ama gelen tüm kaleciler yeteneksizdi demek pek mantıklı bir bakış açısı olmasa gerek. Nezihi Hoca iyi bir insan, iyi bir Galatasaraylı ama iyi bir kaleci antrenörü değil.

Kim getirilebilir sorusunda aklıma gelen ilk isim Taffarel. Gerçi bir ara gelmesine rağmen sezon sonunda ailevi nedenlerle dönmüştü ülkesine ama şartlar değişmiş olabilir.

Allahtan sivas sol kanadını kullanmadı.Yoksa maç tarihi farka kadar giderdi.Sağda gözler Ali Turan'ı aradı;ama göremedi bir türlü.Emre Çolak;orta yapmayı bilmiyorsunda neden serbest vuruşları sen kullanıyorsun anlayamadım.Maç 2-1 olunca herhalde hepimiz biliyorduk maçı çeviremiyeceğimizi.Normali oldu,daha iyi olan takım,kalitesiz oyuncuların oluşturduğu bir grup futbol fakiri,biçare oyuncuyu yendi.

mazharozsoy' Alıntı:
Kimle olur isim verirsen seviniriz :)
Kaleci antrenörü bir kaleciye yeteniği yoksa ne verebilir ki. Aykut efendi 1 hafta arayla altı pas tan 2 tane kafa golu yiyor. Nezihi ne yapsın Adnan Polat özünü kaybettikçe...

Şahsen katılmıyorum bu yoruma.Bir kalecinin refleksleriyle ilgili sıkıntısı yoksa geri kalan çoğu şey iyi bir çalışma ile geliştirilebilir yeteneklerdir.Aykut ve Ufuk'un da böyle bir sorunları yok.

Kim olur sorunuza da cevap vereyim;

Öncelikli isim bence hala Türkiye'nin en iyi kaleci antrenörü olan Eser Özaltındere.

Yine ülkeyi,takımı,türk insanını çok iyi tanıyan ve bu meslekle ilgili bilgisi,tecrübesi olan Taffarel.

Brazilya milli takımının antrenötlerinden biri olan Wendel.

İspanya ve Valencia'nın antrenörlerinden olan dolayısı ile Rijkaard'lada çalışmak isteyebilecek Jose Manuel Ochotorena.

15 yaş genç yada sağlığı yerinde olsa Turgay Şeren derdim.

Bana göre Nezihi hoca dışında hiç antrenörlük yapmamış olan David Seaman,Oliver Kahn,Barthez,Lehman gibi isimleride bu görev için ikna etmek çok büyük kazanç getirir kalecilerimize.

Bu saydığım isimler kaleci hareketlerinin yanı sıra tecrübeleri ilede kalecilerimizin gelişimine katkı verecek kişilerdir.Nezihi Hoca ne aktarıcak?Yedek kulübesinde ki maceralarını mı? Çok iyi GSlılığı bir yana en azından kaleci antrenörü görüvinden alınmalıdır Nezihi Hoca.

Emre Çolak ve Ali Turan!

Bu ikisi bu oyunu ile bırak A takımı A2'ye dahi alınmaması gereken bir performans sergilediler. Umarım kendilerine çeki düzen verirler yoksa güle güle ikisine de..

Bir de Doğan'ın söylediği gibi Nezihi Hoca bir an önce gitmelidir, o kadar senedir hocalık yapıyorda bize gelenler bir gram dahi ilerleme kaydedemiyor. Tamam iyi kaleciymiş zamanında ama bıraksın artık hocalığı çünkü tek kelime ile berbat bir hoca.

Ayrıca antranörler arasında senelerdir değişmeyen tek isimde Nezihi Boloğlu, ya bizim göremediğimiz bir çekiciliği var ya da ömür boyu sözleşme imzaladı bu adam. Kim gelirse gelsin kaleci antranörümüz hep Nezihi. Yeter yahu!

Barış Şişman' Alıntı:
Emre Çolak ve Ali Turan!

Bu ikisi bu oyunu ile bırak A takımı A2'ye dahi alınmaması gereken bir performans sergilediler. Umarım kendilerine çeki düzen verirler yoksa güle güle ikisine de..

Bir de Doğan'ın söylediği gibi Nezihi Hoca bir an önce gitmelidir, o kadar senedir hocalık yapıyorda bize gelenler bir gram dahi ilerleme kaydedemiyor. Tamam iyi kaleciymiş zamanında ama bıraksın artık hocalığı çünkü tek kelime ile berbat bir hoca.

Ayrıca antranörler arasında senelerdir değişmeyen tek isimde Nezihi Boloğlu, ya bizim göremediğimiz bir çekiciliği var ya da ömür boyu sözleşme imzaladı bu adam. Kim gelirse gelsin kaleci antranörümüz hep Nezihi. Yeter yahu!

nezihi hoca, iyi kaleci hocası mıdır, değil midir bilemem..
ama iyi kaleci olup olmadığını hiç bilemem..
hiç bir galatasaraylı bilmez herhalde..
buradaki sparta prag maçında nedved'den 40 metreden yediği golle hatırlanır. top saçlarını sıyırmasına rağmen çıkaramamıştı ki o maçta saunders ile hemen golu bulmuştuk, turu geçeceğiz derken yalan etmişti nezihi.
zaten galatasaraylıların böyke kaleciden yana bir kanser olma riski var.. hayrettin, nezihi, leo franco, volkan kilimci.. simovic ile taffarel arası boş.. mondragondan bugüne bomboş..
kariyeri boyunca hayrettin'in yedeği olmaktan başka bir şey yapmamış,toplasan 15-20 maç oynamamış bir adamdır Galatasarayda.. Mutlu mesut, kulübede yıllarını geçirmiştir Nezihi abimiz....

Barış Şişman' Alıntı:

İyi kalecide değilmiş Barış.Diyorum ya Aykut ile Ufuk'a tecrübe anlamında katabileceği tek şey kulübe meceralarıdır.Ki oda Aykut'ta gani zaten.

Emre Yuksel' Alıntı:
nezihi hoca, iyi kaleci hocası mıdır, değil midir bilemem..
ama iyi kaleci olup olmadığını hiç bilemem..
hiç bir galatasaraylı bilmez herhalde..
buradaki sparta prag maçında nedved'den 40 metreden yediği golle hatırlanır. top saçlarını sıyırmasına rağmen çıkaramamıştı ki o maçta saunders ile hemen golu bulmuştuk, turu geçeceğiz derken yalan etmişti nezihi.
zaten galatasaraylıların böyke kaleciden yana bir kanser olma riski var.. hayrettin, nezihi, leo franco, volkan kilimci.. simovic ile taffarel arası boş.. mondragondan bugüne bomboş..
kariyeri boyunca hayrettin'in yedeği olmaktan başka bir şey yapmamış,toplasan 15-20 maç oynamamış bir adamdır Galatasarayda.. Mutlu mesut, kulübede yıllarını geçirmiştir Nezihi abimiz....
Valla abi izlemediğim için bilmiyorum, yetişemedim bu adama ama benden büyükler iyi derlerdi. :) Demek ki bana söylenenler de bir yanlışlık var..

----

Yukarıda da dediğim gibi Doğan, bana söylenenden yola çıkmıştım yoksa ben Nezihi'yi pek hatırlamıyorum bizim takımda. Ki dediğinize göre de hatırlamak pek mümkün değilmiş, yedek kulübesinin demirbaşıymış.. =)

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Nezih hocayı çok severim esasında ama iyi kaleci değildi bildiğim kadarı ile, hoş olmayan lakaplar falan takılmıştı kendisine zamanında.

Abi hoş olmayan lakap denilince aklıma ; 'Hayrettin Hayrettin ... kaybettin ' geliyor nedense.

:) Sorma Doğan küçüktüm ama hatırlıyorum o tezahüratı vay arkadaş çok sinirlenirdim nedense o zamanlar ayrı severdim Hayro'yu.

Nezihi hocanın lakabı daha çok evde annelerimizin kullandığı bi ev gereçinden esinlenilmişti :) . Kötü kalecilere genelde hep aynı şeyi söylerler.

Kaleci antrenörlerinin kalecilere vereceği çok şey olduğuna inanmıyorum. Futbolculuk kariyerinin başında çok kötü olupta daha sonra müthiş patlama yapan kaleci hatırlamıyorum ya da tam tersini müthiş kaleci olup da kötü kaleci konumuna düşen birini de hatırlamıyorum.

Kalecilik yetenek işidir, yürek işidir ve dünyanın en nankör işidir.Bizim kalecilerimizin idmanlarda yan top çalışmadıklarına düşünmek istiyorum.

Taffarel'de kaleci antrenörlüğü yaptı bizde ne oldu ? Mondragon belki de en kötü sezonunu geçirdi o sezon.

Burak Barut' Alıntı:
Kaleci antrenörlerinin kalecilere vereceği çok şey olduğuna inanmıyorum. Futbolculuk kariyerinin başında çok kötü olupta daha sonra müthiş patlama yapan kaleci hatırlamıyorum ya da tam tersini müthiş kaleci olup da kötü kaleci konumuna düşen birini de hatırlamıyorum.

Kalecilik yetenek işidir, yürek işidir ve dünyanın en nankör işidir.Bizim kalecilerimizin idmanlarda yan top çalışmadıklarına düşünmek istiyorum.

Taffarel'de kaleci antrenörlüğü yaptı bizde ne oldu ? Mondragon belki de en kötü sezonunu geçirdi o sezon.

Burak buna katılmıyorum açıkçası.Önümüzdeki örneklere bakalım;

Şenol Güneş belkide en iyi kalecilerden biridir.Onun çalıştırdığı her takımda kaleciler patlama yapar; Milli takımda Rüştü, şimdi Onur Kıvrak.

Keza Engin İpekoğlu çalıştığı 2 kaleci olan Rüştü ve Volkan'ı milli takıma yükseltmiştir.

Eser hoca zamanında ki Aykut(ki çok fazla izledim idmanlarda) bugünkü Aykut'tan 2 gömlek daha üstündü.

Yine Taffarel asıl yükselişini adını hatırlamadığım bir hocası onla çalışmaya başladıktan sonra yaptığını belirtmişti bir söyleşide.

Örnekler böyle gider.Bence kaleci için heleki bizdeki gibi kaleciler için az maç yaptıklarından oradan edinemedikleri tecrübeyi dışarıdan onlara aktarabilecek bir hocanın varlığı çok önemlidir.

Kaleci antrenörünün bir önemi olmasa kaleci antrenörü diye bir tabir olmazdi heralde. Demekki kaleci antrenörü de kaleciye birseyler ögretiyor veya ögretmek icin var.

Nezihi eskiden de iyi kaleci değildi. İnanmayana şunu derim. Hayrettin'i kesememiş adam ne kadar iyi kaleci olabilir :)

Nezihi'nin gitmesi gerektiğini sık sık söylüyorum. Bu klübe bir sürü kaleci geldi. De santchis, Aykut, Ufuk, Fırat, Fevzi, Leo bunların hepsi kariyerlerinin en kötü sezonlarını bizde geçirdiler. Kimisinin kalecilik hayatı bitti. Kaleci çalıştırmayı bilmiyor sanırım Nezihi. GS'lılıksa evet GS'lıdır. Ama bu yetiyor olsa ben geçeyim o zaman kaleye.

herşey de hocayla alakalı değil.. duran top geliyor kale sahasına, aykut efendi sanki 1.70 lik sol bek gibi direği tutmuş.. Kale sahasına inen bir topu kaleci ne pahasına olursa olsun vuracak, tokatlayacak bir şey yapacak.. Erman Toroğlu'nun dediği gibi gerekirse rakibi, kendi defans oyuncusunu falan dağıtacak.. Aklıma hep Köpke geliyor.. İki eli kanda olsa çıkar yumruğu vururdu, orta sahaya gönderirdi.. Bizim beyimiz ön direği tutmuş. Top kalenin 1 metre önüne düştü.. Aynı şey Beograd maçında da oldu. Bu topa çıkmayacaksa, hiç bir topa çıkmasın..