Sivasspor-Galatasaray | TSL 1. Hafta

İyi başlamıştık esasında ama dakikalar ilerledikçe çok düştük oyundan. Çok üzülerek söylüyorum ki orta sahamız çok kalitesiz ki oynamaya çalıştığımız sistemde en önemli yer orta üçlü buraya transfer yapmamız şart bu belli bişeydi buna rağmen transferleri bu zamana kadar yapmayan yönetim bir numaralı suçludur kanımca.

Arda konusuna gelirsek bence Arda çok düşmüştü oyundan ben de çıkması gerektiğini düşünüyordum ama tabiki yerine girecek adam Barış Özbek olmamalıydı. Hocamız mesaj vermek içinmi yaptı yoksa orta sahaya biraz daha direnç katmak içinmi yaptı bilmiyorum ama bakıyosun kenarda da girecek adam yok her yol geç kalınan transferlere çıkıyor ne yazıkki. Başkan Aslantepe'ye geçiriz güzel stad başarısızlık kongrede unutulur diye düşünüyorsa çok yanılıyor.

Rijkaard'ı bir senede 10 yaş yaşlandırdık resmen adamın kariyeri ile oynadık yahu.

Geçen yılki 1-1 biten maçtan farklı bir 11 yoktu bugün. Yine savunma hataları yine skoru koruyamama yine deplasmanda maç kazanamama...

Bu Ayhan-Mustafa ile zaten deplasmanda kazanmak imkansız en az 3 farklı öne geçicez ancak öyle rahat ederiz...

Hayırlı bir mağlubiyet oldu ama artık yeter şu Aykut'un bu takımın kalecisi olmadığını 1001. kez gördük yeter!..

Takımın şu halini görüp ileriye umutla bakan arkadaşlar ne içtiler veya yedilerse, bende aynısından bir doz bir porsiyon istiyorum...

Bu takım bu kadro ile bu ligde ilk 5'e zor girer. Evet, bahsettiğimiz Süper Lig. Artık pabuç pahalı arkadaşlar, sıradan basit Anadolu takımları bile bir sistem ile olmadı o sistemin parçası ile oynuyorlar. Ve bizim gibi deplasman fakiri takımları evlerinde hallaç pamuğuna çeviriyorlar.

Değerli hocamız transferleri kampa isterken bunu ligin başına dahi yetiştirememiş yönetime diyecek tek kelimem kalmadı. İnsanlar yok canlarından arttırıp,kenara koyup kombine,forma,bilet alıyorlar ve gördükleri muamele bu. Senelerdir evimizde yayıncı kuruluşa kaç fakir fukara doyuracak parayı ödüyor takımımızı izlemek,destek vermek istiyoruz ve gördüğümüz muamele bu. Ağustos'un 16'sında Digitürk faturam var sayın Polat, sizde transfer var mı ? Doğru ya hiç bitmemişti o transfer...

Şimdi affınıza sığınarak sizlere bir soru yöneltmek istiyorum arkadaşlar. Zaten yazımı okuyanlar yazının sonunda sorumu görüp cevaplayacaklardır muhakkak ve değerli yorumlarını paylaşacaklardır bizlerle.

Önümüzdeki maçlar;

Bursaspor
Eskişehirspor (D)
Gaziantepspor
Bucaspor (D)
İst.B.Bld.

Bu maçların sonunda bana 15 puanın garantisini verebilecek bir renktaş var mı ?
Hadi garantisini vermek çok iddialı bir yorum oldu diyelim; bu maçların sonunda minimum 12 puanı cebimize koyarız diyebilecek bir renktaş var mı ?

Önümüzdeki maçlara şöyle bir baktım...Şu andaki takım için sayılan bu 5 maçta 6 puan başarıdır,orta sıraları hedefleyen bir takım için hiçte fena değil,kimse hikaye anlatmasın yok bizim adımız bilmem ne,bizim adımız yeter diye...Senin adın bilmem ne ama takımın iskeleti,herşeyi orta saha göbeğinde oynayan oyuncular,Barış-Sarp-Ayhan.Bırak süper lig takımlarını bank asya takımlarından ne kadar kalibre farkı varki bu göbeğin,açıkcası yok...Kişisel fikrim 5 maçta 6 puan alacağımıza 0 puan çekelim,Syn.Adnan'ları saygı ile gönderelim...

Alacağımız 6 puandan çok ama çok daha hayırlı olacaktır...

Bu Maglubiyet GS'ya ders olmalıdır hayla sistem deniyoruz 4-3-3 bizim yapımıza uygun değil.Eskiden pozisyon verirdik ama cok da pozisyon bulur zevk alırdık futboldan pas yapmasını biliyoduk şimdi rijekard geldi 4-3-3 oynatmaya başladı takımı manfetti.Olmuyo işte daha ne deniyorsun 4-3-3 bizim lig böyle sistemlere alışık değil.Rıjekard oyunuda okuyamıyo hakan balta cok kötüydü devam etsin sıgara içmeye.solbek cok geldiler,malesef serdar ve pinonun yoklugu etkiledi transfer şart.

Adnan sezgin bu transfer tavla oynamaya benzemez.

çarşambanın gelişi perşembeden belliydi,ama gören kim,sen takımın sabriden sonraki sağ kanadı kendi çocuğun uğuru 1milyon gibi muhteşem bir ücrete!! sat sonra bugün stoper olan ali turanı sağ bek oynat,bu cinayet değilde nedir,bu takımın dikine,ileriye oynayan en iyi ismi keitayı sat,yerine sakat bir pino ve beşiktaşta harika bir sezon !! geçiren serdar özkanı al,ne müthiş hamleler bunlar!!,mevcut kadroda sağ bek oynayacak tek adam vardı oda barış özbek,serkan kurtuluş diyenlerederimki sakın!,zaten bu adamı bursada bir iki maç bile kadroya girmeden keşfeden dahi yöneticilerimizdende böyle bir takım beklenirdi ancak,emre çolağa gelince bu çocuk hiçbir zaman iyi bir oyuncu olamayacak ama bazı arkadaşlar ondan bir arda çıkmasını bekliyorlardı,inşaallah uyanmışlardır,bugünkü maçta emreyi oynatacağına baros veya mehmeti ileri koysaydık emrenin yerine de sağ kanada keweli koysaydık,geridede barış inanın bu maç çok farklı biterdi,rejkard ise her ne kadar transferler bitmese bile gs da yapamayacağını artık belgeledi,ısrar etmeye gerek yok bence,adnan sezgin için ise inşallah bu hafta taraftar gerekli cevabı verir tribünde....

Uğur Demircan' Alıntı:
hiç kimsenin milyonlarca taraftarı olan bu kulübü bu hale sokmaya hakkı yok kardeşim.ilk maç birşey olmaz diyoruz ama ilerisi için hiç bir ışık yok.başkanın aklını başına toplayıp 2012 falan unutup bu takıma bakması lazım.nasıl diyor anlamıyorum bu sene şampiyon oluruz diye anlamıyorum valla.
Adnan polat 2012'de kalamıyacak.Bu gidişle.

Kerem SEÇER' Alıntı:
[quote="Metehan Güçlü":2rr2w5fk]Ön direğe muhteşem bir koşu yapmış Aykut :)

ultrAslan forumda da yönetimi eleştiren cezayı yiyor.

Gözünü sevdiğimin tam bağımsız ( ! ) forumu.

Üslup önemli eleştirirken. Forumdaki herkes yönetimi eleştiriyor ve 5-6 kişi dışında da kimse ceza almıyor. Ben de yetkiliyim orada ve yönetimi eleştiriyorum devamlı. Kimse de gelip hoop ne yapıyorsun demedi. Abartmayalım lütfen.

Bu arada yönetime hakaret içeren cümleler bu forumda da yasaklanmış durumda.[/quote:2rr2w5fk]

Arkadaşım orada yetkiliysen buna cevap vermen gerekir. Arda ya küfür edilmesin diyen birine 36 yıl ceza vermenin komikliğini, acizliğini, saçmalığını açıklamanı bekliyorum. O forum birkaç kişinin yönlendirdiği ve onlara tapanların da poh pohladığı bir kreşe dönmüş durumda...

Bu arada konu dışılık özür dilerim.

Konuya gelirsek, geçen sene fenerin 10 puan gerisinde ligi kapatan takımdan iki-üç level daha geride bir takım oluşmuş durumda maalesef ki. Bir de o takımların transferlerini düşünürsek bu sene için geçen yılı arar mıyız diye düşünmeden edemiyor insan.
Defanstan oyun kurulamıyor dedik, aynı defans.
Orta saha savaşmıyor, top yapamıyor dedik, aynı orta saha.
Geçen yıl kanatlarımız bari iyi diyorduk, orada da kan kaybettik.
Baros' un alternatifi yok dedik, hala yok.
Birşeyler oluyor ama ne olduğunu hala kimse çözebilmiş değil...
Sevgiler.

Dün akşam ilk 20 dakika dışında ortaya bir şey koyamadık. Futbol adına bir şey yoktu. Mücadele yoktu. Hırs yoktu. Sorunu tek tek oyuncularda değil, takımın bütününde aramak gerek. Yani sadece Aykut, Ayhan suçlu değil. Bize mücadele gücü yüksek, 90 dakika boyunca aynı seviyede oyunu götürebilecek isimler lazım. Oyun sıkıştığında oyuna girip, kilidi çözecek isimler lazım. Dün oyun kilitlendiğinde kimi aldık? Barış'ı. Barış, bu tarz bir oyuncu değil ki. Süratiyle rakibi yoran biri, yatarıcı değil. Bir ay öncesine kadar Kallström ismi dolaşıyordu. Tam aradığımız oyuncu. Orta sahada birçok görevi üstlenebilir.

Bu özelliklere benzer bir diğer oyuncu( umarım gerçekten gündemimizdedir, Cheyrou. Pas yüzdesi yüksek, orta sahada organizasyonu kurabilen, hücum hattını iyi besleyebilen, uzaktan attığı şutlarda başarı sağlayabilen bir oyuncu. Bu tarz oyuncuları orta sahamıza kazandırırsak daha diri olacağız, istediklerimizi yerine getirebileceğiz. Benim bu sezondan ümidim var..

aslında boşuna konuşuyoruz ya yöneticilerimiz ne kadar güzel söylemiş bu takımın özetini.
''8e aldık 8e sattık kar ettik''
Bu klübün başındakiler gitmeden ceza almassam nirvanadayım demektir

Dün aksam barcelonayı gördük, orta sahasız ne duruma düstüler

4 3 3 oynıcaksak (ki oynıcaz) Adnan sezgin capulcugulu bırakıcak,Adnan polat bos konusmaları bırakır icraat yapar,ozaman bişiler olur

2000 yılının şanı serefi bitti kulanılıcak malzemesi kalmadı,Son on yılda 2 baskan var ikiside sırf konusmakdan baska birsey yapmıyor medyada en cok konusan baskanlar bizimkıler

Senin rakibin senden kötü yönetiliyor sportif acıdan yoksa suan senin övündügün seylerin fazlasını yaparlardı ama onlar sadece bizi gecmek istedikleri icin sıralamada ufak düsünüyolar.Stadımızın bitmemesi için ugrasırlar ,ceza almamız icin ugrasılar ,alıcagımız oyuncuya gider fazla para verip alırlar ufak işlerin adamları olmasalar cokdan bizi ikiye katlarlardı sportif acıdan

Bize cok konusan degil icraat yapan baskan lazım ,transfer döneminde iki tane adam gibi transfer yapıp tranferi bitiren yönetim lazım,kampa vaktinde gelen transfer yapan yönetim lazım bize

Bunlar olsun sora sahada hoca nerde hata yapıyor onu konusuruz...

artık sustuk sustuk bekledik bir yere kadar,yeni sezon yenı uc bes oyuncu,ders alınmıs bir gecen sene belki galatasaraya ders olmus diye dusunduk ama degişen hiç bisey yok.gördüğümüz sadece FORMAların degişikliğiydi.
rijkarddan teknik adam filan olmaz artık kımse savunmasın,bu takımı bu duruma getıren bas sorumlu adnan polat ve rijkard..3 sezon önce sampiyon oldugumuz takımı hatırlıyorum,şimdiki ile karsılastırıyorum,hayret yani.barussoyla cihanla ismael bouzıdle ümitle sampiyon olmusuz,ya sımdı mılyon dolar degerınde oyuncular hıc bırısını kosacak halı kalmamıs,nasıl bır kamp gecırdıler,ne yaptılşar ne ettıler bu kadar yoruldular orasıda muamma..
bence bazılarının artık suyu ısındı,cekıp gıtsınler galatasarayımızı layık oldugu yere getırmek ıcın gercekten yurekten caba harcıyanlar bu kulubun basına gelsın..

Okan Seker' Alıntı:
Dün aksam barcelonayı gördük, orta sahasız ne duruma düstüler

4 3 3 oynıcaksak (ki oynıcaz) Adnan sezgin capulcugulu bırakıcak,Adnan polat bos konusmaları bırakır icraat yapar,ozaman bişiler olur

2000 yılının şanı serefi bitti kulanılıcak malzemesi kalmadı,Son on yılda 2 baskan var ikiside sırf konusmakdan baska birsey yapmıyor medyada en cok konusan baskanlar bizimkıler

Senin rakibin senden kötü yönetiliyor sportif acıdan yoksa suan senin övündügün seylerin fazlasını yaparlardı ama onlar sadece bizi gecmek istedikleri icin sıralamada ufak düsünüyolar.Stadımızın bitmemesi ugrasırlar ,ceza almamız icin ugrasılar ,alıcagımız oyuncuya gider fazla para verip alırlar ufak işlerin adamları olmasalar cokdan bizi iki katlarlardı sportif acıdan

Bize cok konusan degil icraat yapan baskan lazım ,transfer döneminde iki tane adam gibi transfer yapıp tranferi bitiren yönetim lazım,kampa vaktinde gelen transfer yapan yönetim lazım bize

Bunlar olsun sora sahada hoca nerde hata yapıyor onu konusuruz...
dedıgın gıbı cok konusmaktansa icraatları gormek ıstıyoruz artık,yazık bu taraftara..

Alperen Kaplan' Alıntı:
Valla transferdi şuydu buydu her konuda haklı olabilir başkana kızanlar ancak ben o gün başkanın konuşmasını dinledikten sonra gelecek oyunculardan birisini de Kewell olarak saymıştım ve bunu yapan sadece ben değildim. O günkü konuşmasından ben Kewell'ın da bu oyunculardan biri olduğunu çıkarmıştım. Burada bir hile yok bana kalırsa.

Alperen'e katılıyorum ben ilk açıklandığında Kewell'a 3.transfer gözüyle bakmıştım...inşallah dediğin gibi FR'ye ödetmeyiz faturayı yoksa çok yazık olur :oops:

asdapx.jpg

Gittik, takımı destekledik geldik.Maçla ilgili söylenecek her şeyi arkadaşlar söylemişler.

Tek söyleyeceğim Sivas tribünün yaptıkları unutulmaz !

Maçın sonucu: Ümitsizlik

Daha ilk maçtan böyle sonuç mu çıkar diyen olur belki ama valla çıkıyormuş.
İnşallah önümüzdeki haftalarda bu sonuç değişir, bekleyip göreceğiz.

Ortam birazcık soğusun o zaman.En son lige mağlubiyetle başladığımız sezon 99-00.Ve o sezon UEFA ve Süper Kupa zaferleri..