Unutamadığınız Maçlarımız

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Aytekin bey 2 yıllık üyeliğinizin ilk mesajını atmak için bu kadar beklemeniz üzdü açıkçası beni bu kadar güzel anılarınız varken.Umarım geçte olsa güzel bir başlangıç olur :)

Re: Unutamadığınız Maçlarımız...

Evet haklısın murat kardeşim.Bundan sonra daha aktif bir şekilde yazmaya çalışacağım.Dahaböylebir sürü maçımız var ama yaş ilerledikçe insan unutuyor işte.

İlk yarıdaki Fb Ülker maçımız da arşivlere girebilir . Atmosfer , takım ruhu ve azim 3'lüsünün birleştiği bir maçtı .

unutulmaz bir çok maç var ama, ankaradaki cumhurbaşkanlığı kupası maçı michael scorses 4 faulle neredeyse yirmibeş dakika oynadı ve 18 sayı geriden gelip fenerbahçeyi yenmiştik. Birde gidenlerden başkası hatırlamaz, 90lı yıllarda bir beşiktaş maçıydı ilk yarı gerideydik galatasaray seyircisi sosyete tirübün denilen yerdeydi beşiktaş seyircisi devre arası bizim olduğumuz tirübüne saldırdı kargaşada tirübünde çökmeler oldu bazı arkadaşlarımız yaralanmıştı. bu olay üzerine hırslanan oyuncularımız hakan yörükoğlunun önderliğinde, cem canikoğlunun son saniye basketiyle beşiktaşı yenmişti. o maçı da unutamam. bu arada cem canikoğlu çok kaliteli bir basketçiydi ve iyi galatasaraylıydı. şimdilerde hiç anılmamasını yadırgıyorum doğrusu. Birde beşiktaş demişken, basketbol tarihinde bizi asıl hazmedemeyen beşiktaştır. hiç uzağa gitmeden kupa maçlarını hatırlayın, kolay yenecekleri oyakı sırf galatasaray bir üst tura çıkmaması için yenmediler. geçmiş bunun örnekleri ile doludur. bizim başarımızı asla kabullenemezler.

ben bu sene play off ta telekomla ayhan şahenkte yapılan maçı hiçbir zaman unutmayacağım son sayilerde 5 sayı öndeyken elenmiştik.Bir de 3-4 sene önce seyircisiz bir fb maçı vardı ve maçı çok rahat kazanmıştık o maçı hala daha unutamam

Galatasaray:91 Efes Pilsen:86 ( Orhun Ene 33 sayı atmıştı yanlış hatırlamıyorsam...)

galatasaray'lı olduğunu çekinmeden söyleyerek beşiktaş'lılardan büyük saygı gören Kerem Tunçeri'ye, utanmayarak küfürler sallanılan Ahmet cömert'teki beşiktaş maçı..

Heralde bu maçı 40+ olanlar bilir. Ama bu resmi koymak gerekir galiba.

30919826.jpg

Cem Akdağ, Nur Germen, Doğan Hakyemez, Koray Mincinözlü gibi isimler kadromuzda...

1986-87 senesiydi sanırım.....Efes Pilsen'le Spor Sergi Sarayı'nda oynuyorduk, müthiş bir seyirci desteği vardı ancak maçı 111-104 kaybettik. Bu maçı hafızama kazıyan olay ise şuydu: Maça hava atışıyla başlar başlamaz top bizde Nihat İziç'in elinde kaldı ve Nihat, 3 sayı mesafesi civarına gelip şuta kalktı ve hemen karşısında kendisi kadar kısa, ama müthiş zıplayan ve Efes'de ilk maçına çıkan guardları Timothy Danham'dan neye uğradığını anlamadan öyle bir blok yedi ki, ve Timothy sonrasında yetmedi topu hızla sürerek bizim potaya bir smaç çaktı anlatamam, sesi geldi resmen....Maç başlayalı saniyeler olmuş, trübünler tıklım tıklım, rengarenk, tezahürat diz boyu ve ilk top sizde kalmış, kullanıyorsunuz ....ama bloğu yiyip hemen akabinde de smaç yedikten sonra, hemen herkesin boğazından, şok olmuş şekilde geçen "gulp!" sesiyle, "kim bu herif ya, nerden bulmuşlar!?" lafını duymuştuk.....Ne tıkamış ki hala unutamamışım:)....o sene Danham inanılmaz maçlar çıkardı ancak Efes'te uzun süre kalmadan ülkemizden ayrıldı....
Ayrıca tipine ve top sürüşüne kıl olduğumuz Aliço'lu feneri yendiğimiz maçları ve Ömer Kart'ın bir Beslen Makarna maçında son saniyede galibiyeti getiren uzun mesafeli şutunu unutamam...

Geçen sene Cemal Nalga olayından sonraki ilk seyircili maçımızdı yanlış hatırlamıyorsam, Ahmet Cömert'teki Türk Telekom maçı.

O maçta tribündeki insanlar bir başka hırslıydı, o maçı değil de o günkü taraftarı kolay kolay unutamam sanırım.

Eskilerden hatırlayabildiğim maç da Malik Dixon'ın şov yaptığı Fb maçı. Tribünler de boşaltılmıştı yanlış hatırlamıyorsam...

Bu başlığa cidden yazık oluyor yalnız forumda, aktif tutmak lazıım.

Geçen sene Cemal Nalga olayından sonraki ilk seyircili maçımızdı yanlış hatırlamıyorsam, Ahmet Cömert'teki Türk Telekom maçı.

O maçta tribündeki insanlar bir başka hırslıydı, o maçı değil de o günkü taraftarı kolay kolay unutamam sanırım.

Eskilerden hatırlayabildiğim maç da Malik Dixon'ın şov yaptığı Fb maçı. Tribünler de boşaltılmıştı yanlış hatırlamıyorsam...

Bu başlığa cidden yazık oluyor yalnız forumda, aktif tutmak lazıım.

Ben o maça girmeden önce bozuk paralarım alınmasın diye çorabımın içine koymuştum.Dile kolay 6 tane 1 tl, 1 tane 50 kr,1 tane 25 kr,1 tane 10 kr.Devre arası onları alana kadar tam anlamıyla ayağımı yere basamıyordum.Deniz iyi bilir bunu :p

Maalesef daha önce İstanbuldan uzaktım..Ama şöyle güzel bir anım var adana deplasmanında...98 yılında Babam ve tandıklarımla İskenderundan Adana maçına gitmiştik..Deplasman tribününden bilet bulamadık ve Adanasporluların içinde maç izliyordum..Baya ateşlilerdi maçta daha 10 yaşında olduğumdan baya bozulmuştum..2-0 adana öndeydi..Ama Tugay 3 kez tekrarlanan penaltıyı atınca baya bir sevinmiştim ve skor 2-1 olmuştu..Babamlarda çıt yoktu birtek ben sevinmiştim tribünde..Hasan 2.golü atınca maç boyu baya tezahürat yapan gruba dönüp el hareketi yapmıştım..Biraz ortam gerildi ama allahtan çocuktum sıyırdık:)..Ama maç boyu adanasporlu gibi davranan babamlara çok kızmıştım:)..Benim 2-2 de delirmem üzerine en alt tribünde yer alan 5-6 kişilik grup bayrakları çıkarıp sallamaya başladı...İlk Galatasaray maçım buydu..Ama üzerinden baya geçsede o el hareketini yapıp babamlara baktığımda yüzlerindeki ifadeyi unutamıyorum:)

hangi sezon olduğunu tam hatırlayamadım ama koç murat özyer'di.kaptan burak sezgin idi.holmen vardı.murat kaya vardı(nefret ettim o gün o adamdan),fitch vardı skorer gard. ve kendi sahamızda (ahmet cömert) fenerden yaklaşık 45-49 sayı fark yemiştik.
Hala unutamam o maçı müthiş tezahurat yapmıştık.salonu full doldurmuştuk(ztn g..tt kadar bir salondu)o sezon bütün maçlara gitmiştim.Ama o gün hayata küstüm resmen.
kabuslarıma giriyor hala o gün

semih o maç 06 07 yılında ülkerin kurumsallaştığı ilk seneydi sanırım...ben de tv den izlemiştim fenerli arkadaşlarla...oysaki deplasmandaki ilk maçta baya umut vaadedici bi oyunumuz vardı...ben bjkyi ulebde elediğimiz maçı sölerim daha da sölemem

hangi sezon olduğunu tam hatırlayamadım ama koç murat özyer'di.kaptan burak sezgin idi.holmen vardı.murat kaya vardı(nefret ettim o gün o adamdan),fitch vardı skorer gard. ve kendi sahamızda (ahmet cömert) fenerden yaklaşık 45-49 sayı fark yemiştik.
Hala unutamam o maçı müthiş tezahurat yapmıştık.salonu full doldurmuştuk(ztn g..tt kadar bir salondu)o sezon bütün maçlara gitmiştim.Ama o gün hayata küstüm resmen.
kabuslarıma giriyor hala o gün
Maalesef kötü bir maçtı.Fitch en az 4-5 kez blok yemişti yanılmıyorsam.Ayrıca Jerral Holman o maçtan önce takımdan gönderilmişti yanılmıyorsam.Kendisi bizden önceki sezonlarda Ksk ve Ülker forması giymişti ve kronik bi sakatlığı vardı kendisinin.

Yer: Ayhan Şahenk
Tarih: 8 Aralık 2007 Cumartesi
Saat : 14:00
Yayın: Ntv
Öyle bir gündüki sonu kötü olsa bile mükemmeldi...özellikle hüseyinnnnnnn :) beşok süperdi o günü o maçı asla unutamam taraftar süperdi takım süperdi harika bir maç yenmiştik.Akşamada futbol maçı vardı fb ile kadıköyde onada 2-0 maalesef yenilmiştik heralde...Ama yenilgiyi taraftarımız sayesinde anlayamamıştım süperdi :)