Wimbledon -2010

Erkeklerde kim şampiyon olur ?

• Kullanılan toplam oy
    33
berdchy'in uçurumun kenarında dolaşıyor..
ilk seti kazandıktan sonra, ikinci set 5-5 ken servis kırdı..
6-5 önde iken set için servis atıp servisini kırdırdı..
Tie-breakte de 6-2 önde iken bir türü son puanı alamadı ve tie-break uzadıkça uzadı..
Allahtan karşısındaki Djokovic de , her zaman bir şansı var.. tie-break i 11-9 alıp setlerde 2-0 öne geçti..
artık bu maçı vermez herhalde..
yani umarım.

djokovic'in nasıl bir balon olduğunu her turnuvada görüyoruz..
hep federer'den ve nadal'dan şikayet ediyordu..
onlarsız da kazanamayacağını görmüştür..
overrated kelimesinin tam karşılığıdır kendisi erkek tenisinde..

Emre Yuksel' Alıntı:
djokovic'in nasıl bir balon olduğunu her turnuvada görüyoruz..

ben şunu gördüm dijokovicde ilk baslarda iyi oynuyo ama sonra servis volesi vekent tarafında cok yumuşak vuruyo bel izasıyla servis atarsan sakatlık bile olabilir.yarı finalde oynaması bile jokoviç için başarılıdır.

Helal olsun Berdych'e. Hak ederek finale kaldı, zaten Wimbledon'da Federer'i geçmesi bile hak etmesi için başlı başına yeterli bir sebeb. Gerçekten oynadığı oyunu beğendim. Mesela Soderling'in çok etkili servisleri ve sert vuruşları var ama vuruş çeşitliliği olan bir oyuncu değil,daha düz bir oyuncu ama Berdcyh iki maçta gördüğüm kadarıyla servisiyle ve oyun içindeki vuruşlarıyla çok etkili. Finalde rakibi kim olursa olsun Berych'den yanayım.
Novak'ta bundan sonra hakikaten Federer ve Nadal var ondan yokum diye şikayet etmesin, 2007'den beri bir ilerleme kaydedemişse oturup düşünsün, hatta ilerlemeden ziyade gerileme var .Yorumcununda devamlı dillendirdiği gibi servis voleci diye ünlenen Nole'nin özellikle de çim kortta bunu gösterememesi ilginç.

Murat Pektezel' Alıntı:
[quote="Emre Yuksel":1quf7f7k]djokovic'in nasıl bir balon olduğunu her turnuvada görüyoruz..

ben şunu gördüm dijokovicde ilk baslarda iyi oynuyo ama sonra servis volesi vekent tarafında cok yumuşak vuruyo bel izasıyla servis atarsan sakatlık bile olabilir.yarı finalde oynaması bile jokoviç için başarılıdır.[/quote:1quf7f7k]

konumu "lise mezunu " olan murat bey ;

dijokovic veya jokovic dediğiniz sanırım djokovic..
vekent dediğiniz backhand olsa gerek..
bel izası dediğiniz sanırım bel hizası..

tüm bunlar doğru bile yazılmış olsa, ben yazdıklarınızdan bir şey anlamadım. ne tenis tekniği anlamında, ne de maçta olanlar anlamında, gördüklerimle sizin yazdıklarınız arasında bir bağ yok şu anda..

vay be arkadas beni aşşalıyor yahu büyüğümsün ben tennis hep izlerim hele wimpledonu. yazmışım işte hızlıca gelmiş yazımı dize getirmeye calışıyo.sen benim hocam mısın? orda heycanla hızlı yazdım bizde biliyoz dijokoviç olduğunu

Ayrıca sevgili adminim beni uyarır.?bende özür dilerim sen uyarmasanda olur.
Beni zavallı duruma düşürmen hiç hoş değil.???? :oops:

Murray beni murrayttı. İşine baksın Djokovic ile olta takımı satsınlar bence Times'ın kıyısında.

Şaka bir yana Murray kendi kendine yenildi. Moralini bozdu bitirdi kendini. Mental olarak olgunlaşamazsan böyle kalırsın. Nadal ve Federer bu yüzden bunlardan bir kaç gömlek büyük.

Murray tahminimden daha çabuk teslim oldu. En azından 3-1 gibi bir sonuç bekliyordum.

Sıra geldi Berdych'e. Nadal, Federer Abi'sini öcünü alır umarım. Ne kadar muhteşem bir final geçerse geçsin Federer'siz finallerin tadı olmayacak bana göre ama sanırım bu duruma artık alışmamız lazım...

Nadal hakikaten bugun enfes oynadi cok baska bir seviyedeydi yapmasi gereken herseyi yapti onun sayesinde tenis sevgim bir kat daha artti vamos Rafa:)

Allah kimseye Rafa'nın forehand'lerine düşürmesin. Bir kere tutuldun mu, girdap gibi bırakmıyor. Hangi vuruşu denesen bir cevabı var. Hele bir de ritmini bulunca, tadından yenmiyor.

Federer'siz olsa da güzel bir final olacaktır. Berdych gerçekten çok sağlam oynuyor. Ve oyununu beğeniyorum. sadece servisi ile iş yapan bir adam değil. Oyuna hükmedebilen de bir adam. Her ihtimalde güzel bir final olacaktır.

Go Rafa Go!